30 листопада 2022 року
справа №380/14248/22
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885), в якому просить суд:
-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо обмеження з 01.04.2019 пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію без обмеження розміру пенсії максимальним розміром (десятьма прожитковими мінімумами) з 01.04.2019 та з 01.03.2022, враховуючи індексацію пенсії згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, де отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.92 №2262-XII (далі Закон №2262-XII). Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень другого речення ч.7 ст.43, першого речення ч.1 ст.54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» вказані норми визнано такими, що не відповідають Конституції України. При цьому у зазначеному рішенні Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом №2262-XII, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених ч. 5 ст. 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість України. На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.05.2021 у справі №380/18386/21 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області здійснено відповідачем проведений перерахунок пенсії з 01.04.2019 відповідно до нової довідки, однак під час перерахунку відповідач протиправно обмежив пенсію максимальним розміром (10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність). Позивач, отримавши відмову у перерахунку пенсії, звернувся до суду. Також зазначає, що відповідачем було застосовано обмеження з 01.03.2022 . Позивач вказані обмеження вважає неправомірними та такими, що суперечать Конституції України, а також призводять до порушення прав та охоронюваних законом інтересам позивача, що слугувало підставою звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою від 14.10.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, надати (надіслати) суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази.
Ухвалу суду відповідачем отримано особисто 20.10.2022.
Відповідач заяви про визнання позову чи відзив на позовну заяву в строки, передбачені ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України до суду не надав.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в порядку частини 7 статті 262 КАС України від учасників справи не надходило. З огляду на ці обставини суд на підставі частини 5 статті 262 КАС України розглянув справу в порядку письмового провадження (без проведення судового засідання, за наявними матеріалами) в межах строку, визначеного статтею 258 КАС України.
Суд встановив таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
На підставі довідки Львівського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, у зв'язку зі зміною грошового забезпечення та згідно Постанов Кабінету Міністрів України №103 і №704, у 2018 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018. При вказаному перерахунку Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зменшило основний розмір призначеної пенсії з 82 % до 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
Не погоджуючись з такими діями Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області позивач звернувся до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24.12.2020 у справі №380/10709/20 дії Головного управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення розміру пенсії позивача з 82 % до 70 % сум грошового забезпечення визнано протиправними та зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача та її виплату, виходячи з розміру 82 % відповідних сум грошового забезпечення.
На виконання судового рішення у справі №380/10709/20 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провело перерахунок пенсії виходячи з 82% відповідних сум грошового забезпечення.
05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки виготовлено та скеровано на адресу відповідача оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 24.02.2021 №С-168, станом на 05.03.2019, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії: оклад за посадою - 6770,00грн.; оклад за військовим званням - 1410,00 грн.; відсоткової надбавки за вислугу років - 4090,00грн.; надбавки за особливості проходження служби - 7975,50грн.; надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 1354,00грн.; премії - 2369,50грн.
Проте, відповідачем не проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до довідки Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Листом Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області рповідомило позивача, що відсутні підстави для перерахунку пенсії відповідно до довіки від 24.02.2021 №С-168.
Позивач, важаючи протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у перерахунку пенсії з 01.04.2019, звернувся з позовом до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2021 у справі №380/6552/21 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з 01.04.2019 з врахуванням при її обчисленні у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.92 №2262-ХІ1 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, згідно довідки Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № С/168 від 24.02.2021. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплатити з 01.04.2019 пенсію ОСОБА_1 , на підставі виданої Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки довідки №С/168 від 24.02.2021, з врахуванням при її обчисленні у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.92 №2262- XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за посадою, яку ОСОБА_1 займав на дату звільнення із служби: оклад за посадою - 6770,00 грн.; оклад за військовим званням - 1410,00 грн.; відсоткової надбавки за вислугу років - 4090,00 грн.; надбавки за особливості проходження служби - 7975,50 грн.; надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 1354,00 грн.; премії - 2369,50 грн., з урахуванням виплачених сум. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Позивач подав до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області запит на отримання публічної інформації щодо здійснення перерахунку його пенсії на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.05.2021 по справі №380/6552/21.
Листом Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомило позивача про те, що на виконання Львівського окружного адміністративного суду від 28.05.2021 по справі №380/6552/21 проведено перерахунок його пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №с/168 від 24.02.2021. З 01.10.2021 розмір пенсійної виплати становить 16778,30 грн. Доплата пенсії на виконання судового рішення за період з 01.04.2019 по 30.09.2021 становить 199234,58 грн., але буде виплачена після виділення коштів з Державного бюджету України.
Позивач вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо повторного зменшення основного розміру його пенсії з 82 % до 70 % сум грошового забезпечення звернувся до суду із позовом.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 12.01.2022 у справі №380/18386/21 адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 82 % до 70% відповідних сум грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01.04.2019 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.92 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 9 Закону України від 20.12.91 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» з урахуванням розмірів грошового забезпечення, передбачених у довідці, виданій Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки №С/168 від 24.02.2021 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату з 01.04.2019 пенсії ОСОБА_1 відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.92 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 9 Закону України від 20.12.91 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із обов'язковим урахуванням розмірів щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, передбачених у довідці Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №С/168 від 24.02.2021 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, виходячи із 82 % відповідних сум грошового забезпечення з урахуванням вже виплачених сум.
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 12.01.2022 у справі №380/18386/21 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснило перерахунок пенсії позивачу.
Згідно з розрахунком пенсії за вислугу років по пенсійній справі ХВ49774 позивачу призначено пенсію з 26.12.1997 у розмірі 82% грошового забезпечення (вислуга років 29), загальна сума котрої станом на день проведення перерахунку, 01.08.2022, стновить 22406,22грн.
Сума пенсії з урахуванням максимального розміру пенсії на підставі перерахунку 01.08.2022 становить 20270,00грн.
Перерахунок пенсії проведений з урахуванням обмеження пенсії максимальним розміром (10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність) зважаючи на що також не було застосовано з 01.03.2022 коефіцієнт збільшення (1,14), установлений абз.2 п.1 постанови Кабінету Міністрів України №118 від 16.02. 2022.
Позивач звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії та виплату її без обмеження максимальним розміром та з урахуванням індексації, на що отримав відмову.
Вважаючи такі дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області протиправними, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.7 ст.43 Закону № 2262-XII в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII, чинній з 01.01.2016 по 20.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00грн.
Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення ч.7 ст. 43 Закону №2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00грн.
Згідно з пунктом 2 резолютивної частини цього рішення №7-рп/2016, положення ч.7 ст. 43 Закону №2262-XII, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 01.01.2017, у ч.7 ст.43 Закону №2262-XII слова і цифри «у період з 01.01.2016 по 31.12.2016» замінено словами і цифрами «по 31.12.2017».
Отже, відповідно до ч.7 ст. 43 Закону №2262-XII, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774, який набрав чинності з 01.01.2017, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00гривень.
При цьому, буквальне розуміння змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII, з урахуванням рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 дозволяє стверджу-вати, що у Законі №2262-XII відсутня ч.7 ст. 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.
Таким чином, протягом 2017-2020 років ст.43 Закону №2262-XII не передбачала і не передбачає положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, а отже, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774 до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 06.11.2018 у справі №522/3093/17, від 08.08.2019 у справі №522/3271/17, від 10.10.2019 у справі №522/22798/17, від 30.10.2020 у справі №522/16881/17, від 09.11.2020 у справі №813/678/18, 09.02.2021 у справі №640/2500/18, від 31.03.2021 у справі № 815/3000/17.
Крім того, вказані зміни не мають відношення до перерахунку пенсії осіб, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом від 09.04.1992 №2262-XII, оскільки встановлювали конкретний період обмеження, а саме по 31.12.2017, у той час як предметом спірних правовідносин здійснення її перерахунку з 01.03.2022.
Також суд зауважує, що відповідно до ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 №3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, зокрема, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, зокрема, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати 10740,00гривень.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону №3668-VI, обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016.
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в територіальному органі Пенсійного фонду з 26.12.1997 та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Таким чином, дія наведених положень не може бути застосована до позивача, оскільки пенсію йому було призначено задовго до їх прийняття.
Крім того, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є спеціальним до спірних правовідносин та саме його норми слід першочергово застосовувати для їх врегулювання.
Суттєвою є й та обставина, що обмеження пенсії військовослужбовців максимальним розміром вже регулювалось частиною сьомою статті 43 Закону №2262-XII, яка визнана неконституційною з 20.12.2016, а тому неможливо стверджувати, що з вказаної дати виникла ситуація, за якої дане питання попадає під регулювання положень Закону України №3668-VI в частині, що не вирішується нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Отже, застосування положень Закону України №3668-VI по відношенню до військовослужбовців зводить нанівець наслідки прийняття рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, яким фактично встановлено, що обмеження пенсії максимальним розміром не відповідає ст.17 Конституції України.
Спір у цій справі також стосується дій пенсійного органу щодо обмеження розміру пенсії позивача за рахунок ненарахування йому з 01.03.2022 підвищення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 №118, оскільки його пенсійна виплата перевищує максимальний розмір пенсії, визначений законом.
16.02.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №118, відповідно до п. 2 якої установлено, що з 01.03.2022 розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31.12.2021 включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Згідно з вимогами цієї постанови пенсійна виплата підвищуються на коефіцієнт 1,14 у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Як вбачається з наданої позивачу відповіді органу ПФУ, нарахування індексації згідно з постановою КМУ №118 не проводилось, оскільки перерахований розмір пенсії виходив за межі вищезгаданого обмеження (пенсія позивача перевищує встановлений максимальний розмір, отже розмір пенсії обмежений).
Такі дії відповідача є правомірними, оскільки особа, котра отримує пенсію, що перевищує двадцять тисяч гривень на місяць не відноситься до матеріально вразливих верств населення, бо перерахований розмір пенсії виходив за межі вищезгаданого обмеження.
Враховуючи це, суд вважає, що порушені права позивача підлягають захисту шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо обмеження з 01.04.2019 пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 без обмеження пенсії максимальним розміром,з урахуванням раніше проведених виплат.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову частково.
Сплачений позивачем судовий збір у розмірі 992,40грн. підлягає стягненню на користь позивача з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -
адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.МитрополитаАндрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо обмеження з 01.04.2019 пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням раніше проведених виплат.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.МитрополитаАндрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань на користь позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 496 (чотириста дев'яносто шість)грн. 20коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п 15.5 п.5 розділу VII Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Суддя Лунь З.І.