Рішення від 30.11.2022 по справі 380/10486/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2022 року

справа №380/10486/22

провадження № П/380/10563/22

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сподарик Н.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління МВС України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10; код ЄДРПОУ 0032684), в якому просить суд:

- зобов'язати Міністерства внутрішніх справ України відповідно до ст. 23 Закону України «Про міліцію» та Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850 призначити ОСОБА_1 , як особі з інвалідністю ІІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, одноразову грошову допомогу в розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату йому встановлення інвалідності, та скерувати таке рішення до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області для проведення виплати.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що з 1992 року по 2011 рік проходив службу в органах внутрішніх справи.

04.06.2020 під час первинного огляду позивачу встановлено третю групу інвалідності у зв'язку із захворюванням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ, що відображено у виписці з акта огляду медико-соціальною експертною комісією до довідки серії 12 ААБ №333941 від 04.06.2020. Згідно з довідкою серії 12 ААА №011493 від 04.06.2020 про результати визначення у застрахованої особи ступеня професійної працездатності у відсотках позивачу встановлено 45% втрати працездатності у зв'язку із захворюванням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Позивач зазначає, що відповідними довідками підтверджується причинно-наслідковий зв'язок між травмою та захворюванням, які діагностовано у позивача через виконання службових обов'язків та проходженням служби в ОВС, та у наслідку інвалідністю ІІІ групи, відповідною втратою працездатності. Отже, у зв'язку з тим, що позивачу встановлено ІІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ у нього виникло право на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності. 17.01.2022 з метою отримання одноразової грошової допомоги (надалі - також ОГД) відповідно до пунктів 2, 7 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 (надалі - Порядок № 850) позивач повторно звернувся до голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області з відповідною заявою (рапортом) та необхідними документами. Листом № 28 від 01.07.2022 Головне управління МВС України у Львівській області повідомило позивача про те, що подані ним матеріали скеровані до Міністерства внутрішніх справ України для прийняття рішення про призначення ОГД. Проте у подальшому матеріали щодо виплати позивачу ОГД повернулися на адресу Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області. Відповідно до інформації, зазначеної у листі Департаменту фінансово-облікової політки МВС України при проведенні медико-соціальної експертизи позивача представники закладів охорони здоров'я МВС до складу комісії не залучалися, що унеможливило прийняття рішення, у зв'язку з чим матеріали щодо призначення ОГД повернуто на доопрацювання. Такі дії відповідача позивач уважає протиправними, оскільки відповідно до норм Порядку № 850 розгляд заяви і доданих до неї документів, поданих працівником міліції для призначення і виплати ОГД, повинен закінчуватися прийняттям відповідного рішення (про призначення або ж про відмову у призначенні ОГД). А обов'язок з прийняття відповідного рішення покладений на Міністерство внутрішніх справ України.

У зв'язку з вищенаведеним адміністративний позов просить задоволити в повному обсязі.

Ухвалою від 08.10.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, подати відзив на позовну заяву та всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову.

Ухвалою суду від 03.10.2022 залучено Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (79007, м. Львів. пл. Ген. Григоренка, 3; код ЄДРПОУ 08592247) у якості співвідповідача.

27.10.2022 за вх.№68161 від представника Міністерства внутрішніх справи України надійшов відзив на позовну заяву. Вказав, що саме лише подання позивачем передбачених пунктом 7 Порядку № 850 документів не свідчить про наявність у нього безумовного права на отримання ОГД. До компетенції МВС України входить аналіз та дослідження змісту поданих документів. У разі виявлення невідповідності таких документів встановленій формі, а також суперечності чи неповноти наявної в них інформації щодо отримання особою травми, каліцтва чи захворювання, ця обставина виключає можливість прийняття МВС України будь-якого з рішень - чи то про призначення ОГД, чи про відмову в її призначенні. При проведенні медико-соціальної експертизи позивача представники закладів охорони здоров'я МВС до складу комісії не залучалися, представлення позивача працівником ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» під час проведення експертизи не здійснювалось. Зазначене послужило підставою для повернення матеріалів щодо призначення ОГД позивачу, у зв'язку з отриманням інвалідності, на доопрацювання. Таким чином, відповідач вважає, що, повертаючи матеріали щодо призначення ОГД позивачу без прийняття рішення, МВС України діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У зв'язку з наведеним, у задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі.

08.11.2022 за вх.№70514 від представника ГУ МВС у Львівській області надійшов відзив на позовну заяву. Вказав, що на момент подання позивачем матеріалів щодо призначення ОГД, які надіслані Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України у Львівській області до МВС України, такі містили недоліки стосовно медичних питань, що робить їх такими, які не відповідають вимогам Порядку № 850. Окрім цього, такі недоліки не усунені позивачем і на момент подання позову та його розгляду судом, а тому, на думку ГУ МВС у Львівській області, вважаються такими, що не відповідають чинному законодавству. У зв'язку з наведеним, у задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі.

Інших заяв та клопотань на адресу суду не надходило.

Суд, всебічно та повно встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, встановив наступне

До 2011 року ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ.

Відповідно до Свідоцтва про хворобу № 435 від 28 липня 2011 року, виданого військово-лікарською комісією ГУМВСУ у Львівській області, у позивача наявне захворювання, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ; за сукупністю захворювань позивач непридатний до військової служби зі зняттям з військового обліку (а.с 20 на звороті).

Згідно з довідкою про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА № 011493 від 04.06.2020, виданого Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» Обласна МСЕК № 1, (а.с.18) позивачу встановлено 45% ступеня втрати професійної працездатності; причина втрати професійної працездатності - захворювання, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Відповідно до виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією до довідки серії 12 ААБ № 333941 від 04.06.2020, виданої Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» Обласна МСЕК № 1, (а.с.19) позивачу встановлено третю групу інвалідності (захворювання, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ). Інвалідність встановлена до 01.05.2021.

24 червня 2020 року позивач звернувся до голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області із заявою (рапортом) (а.с.16), у якій просив провести йому виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з тим, що внаслідок отримання захворювання, пов'язаного із проходженням служби органах внутрішніх справ йому встановлено третю групу інвалідності. До заяви (рапорту) позивач долучив такі документи: довідку МСЕК про втрату працездатності; копію виписки МСЕК про встановлення групи інвалідності; копію Свідоцтва про хворобу; довідку МСЕК №93 від 04.06.2020, довідку ПАТ «НАСК «Оранта» №1390-1693 від 04.06.2020, копію паспорта та ідентифікаційного коду; реквізити банківського рахунку.

Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України у Львівській області на підставі поданих позивачем документів склала висновок про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України від 20 грудня 1990 року № 565-ХІІ «Про міліцію» у зв'язку із встановленням йому інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ.

Надалі ліквідаційна комісія Головного управління МВС України у Львівській області зазначений висновок разом з поданими позивачем документами надіслала до Міністерства внутрішніх справ України для прийняття рішення про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням йому інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ.

12.08.2020 Департамент фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України скерував Ліквідаційній комісії Головного управління МВС України у Львівській області лист № 26669/15-2020 «Про повернення матеріалів» (а.с.24) відповідно до якого за результатами розгляду матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 Департаментом охорони здоров'я та реабілітації МВС України вказано на те, що медико-соціальна експертна комісія щодо нього проведена з порушенням, зокрема:

- пункту 10 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи» (далі - Положення), відповідно до якого медико-соціальну експертизу колишнім працівникам міліції проводять комісії спеціалізованого профілю, до складу яких входять представники закладів охорони здоров'я МВС - при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 представники закладів охорони здоров'я МВС до складу комісії не залучалися.

17.01.2022 позивач звернувся до Голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС у Львівській області із заявою, в якій просив повторно скерувати до МВС документи для призначення одноразової грошової допомоги.

22.06.2022 Департамент фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України скерував Ліквідаційній комісії Головного управління МВС України у Львівській області лист № 1625/15-2022 «Про повернення матеріалів» (а.с.26) відповідно до якого за результатами розгляду матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 Департаментом охорони здоров'я та реабілітації МВС України вказано на те, що медико-соціальна експертна комісія щодо нього проведена з порушенням, зокрема:

- пункту 10 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи» (далі - Положення), відповідно до якого медико-соціальну експертизу колишнім працівникам міліції проводять комісії спеціалізованого профілю, до складу яких входять представники закладів охорони здоров'я МВС - при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 представники закладів охорони здоров'я МВС до складу комісії не залучалися Наявність зазначених недоліків унеможливила прийняття рішення за надісланими матеріалами згідно з Порядком № 850. Ураховуючи викладене, матеріали щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 повертаються на доопрацювання.

Листом від 01.07.2022 за №28, ГУ МВС України у Львівській області повідомило позивача про повернення матеріалів щодо призначення позивачу одноразової грошової допомоги до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області на доопрацювання, відповідно до листа Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 22.06.2022 №16258/15-2022.

Вважаючи у зв'язку з вказаним свої права порушеними, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Предметом розгляду у цій справі є оцінка правомірності дій відповідача-1 щодо повернення без прийняття рішення матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII, визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про міліцію».

Водночас, п.15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» закріплено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Так, ст. 23 Закону України «Про міліцію» встановлювала, що у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності І групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції визначено постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850, якою затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (надалі - Порядок №850).

Підпунктом 2 пунктом 2 Порядку №850 визначено, що днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Згідно з п.3 Порядку №850 грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ.

Відповідно до п. 7 Порядку №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії: довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акту розслідування нещасного випадку та акту, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

Пунктом 8 Порядку №850 визначено, що керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги.

Відповідно до п.9 згаданого Порядку, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Аналіз зазначених норм Порядку №850 дає підстави суду для висновку, що повноваження на прийняття рішення про призначення чи про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги є виключною компетенцією МВС України, а на орган внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, покладено обов'язок з проведення окремих процедурних дій щодо оформлення відповідних документів для вирішення питання про виплату такої допомоги та реалізації рішення головного розпорядника коштів (МВС).

При цьому, саме лише подання позивачем передбачених п.7 Порядку №850 документів, на переконання суду, не свідчить про наявність в нього безумовного права на отримання одноразової грошової допомоги. До компетенції МВС України належить аналіз та дослідження змісту таких документів. У разі виявлення невідповідності таких документів встановленій формі, а також суперечності чи неповноти наявної в них інформації щодо обставин отримання особою травми, каліцтва чи захворювання, ця обставина виключає можливість прийняття МВС України будь - якого з рішень, чи то про виплату одноразової грошової допомоги, чи про відмову у виплаті такої.

Тобто, відповідно до «Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», відповідач мав подати до МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи позивача, зазначені у п.7 цього Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги.

При цьому, суд, позитивно оцінюючи доводи позивача, зазначає, що відповідач -2 не вправі приймати рішення, оскільки Порядком та умовами визначено повноваження по прийняттю рішень - МВС України, водночас, останній зобов'язаний надіслати висновок щодо можливості проведення виплати одноразової грошової допомоги, згідно заяви позивача, до МВС України.

Суд встановив та матеріалами справи підтверджується, що Департаментом фінансово-облікової політики МВС України листом від 12.08.2020 № 26669/15-2020 та листом від 22.06.2022 за №16258/15-2022 повернуто ліквідаційній комісії ГУ МВС України у Львівській області без затвердження матеріали на призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 з тих підстав, що при проведенні медико-соціальної експертизи представники закладів охорони здоров'я МВС до складу комісії не залучалися, що унеможливило прийняття рішення за надісланими матеріалами.

З огляду на наведене та з аналізу наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про те, що на момент подання позивачем матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги, які надіслані відповідачем-2 до МВС України, такі не відповідали обов'язковим вимогам щодо них, зокрема, Положенню про медико-соціальну експертизу, що у свою чергу робить їх такими, що не відповідають вимогам постанови КМУ від 21.10.2015 №850.

А тому, в МВС України були підстави для повернення матеріалів позивача для приведення їх у відповідність вимогам чинного законодавства.

З цих підстав суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправними дій Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення без прийняття рішення заяви позивача про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням третьої групи інвалідності задоволенню не підлягають.

Вимоги про зобов'язання Міністерство внутрішніх справ України повторно розглянути заяву та документи ОСОБА_1 щодо нарахування, призначення та виплати йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням йому ІІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок травми, пов'язаної з виконанням службових обов'язків, та за результатами її розгляду відповідно до п. 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015, прийняти відповідне рішення є передчасними, оскільки повторно документи ОСОБА_1 з усунутими недоліками МВС України не направлялися.

З аналізу наведених норм Порядку №850 слідує, що на орган внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, покладено обов'язок з проведення окремих процедурних дій щодо оформлення відповідних документів для вирішення питання про виплату такої допомоги та реалізації рішення МВС України. Тобто, у разі прийняття МВС України рішення про виплату працівнику одноразової грошової допомоги, організацію його виконання проводить територіальний орган внутрішніх справ. У разі прийняття рішення про відмову у виплаті такої допомоги, документи повертаються заявнику.

У даному випадку судом встановлено, що жодного з рішень, передбачених Порядком № 850 МВС України відносно позивача прийнято не було. Подані ОСОБА_1 документи про призначення одноразової грошової допомоги повертались до ГУМВС України у Львівській області для доопрацювання.

З наведеного вище, суд вважає, що дії ГУ МВС України у Львівській області щодо повернення ОСОБА_1 матеріалів про призначення йому одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням йому ІІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок травми, пов'язаної з виконанням службових обов'язків, передбаченої ст. 23 Закону України «Про міліцію» та постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850 «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції» слід визнати протиправними, оскільки не сформовано належним чином пакет документів і не скерований до МВС України для прийняття рішення про виплату чи відмову у такій.

Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення. За таких обставин, суд вважає, що в даному випадку ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивача буде зобов'язати ГУ МВС України у Львівській області повторно прийняти та розглянути заяву ОСОБА_1 разом з доданими до неї документами стосовно призначення, нарахування та виплати йому грошової допомоги у зв'язку із встановленням йому ІІІ-ої групи інвалідності оформити належним висновком який і скерувати для прийняття рішення до МВС України.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч.ч. 1 та 3 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області пропорційно задоволеним вимогам у сумі 496,20 грн.

Керуючись ст. ст. 72-79, 90, 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задоволити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області щодо повернення без прийняття рішення по заяві ОСОБА_1 щодо нарахування, призначення та виплати йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням йому Ш-ої групи інвалідності, що настала внаслідок травми, пов'язаної з виконанням службових обов'язків, передбаченої ст. 23 Закону України «Про міліцію» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції».

Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області належним чином підготувати (оформити) та подати до Міністерства внутрішніх справ України у встановлений законом строк висновок щодо виплати грошової допомоги та всі необхідні документи, передбачені Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 року, щодо призначення та виплати грошової допомоги ОСОБА_1 , у зв'язку із встановленням йому ІІІ-ої групи інвалідності внаслідок травми, пов'язаної з виконанням службових обов'язків, відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 року для прийняття рішення про виплату чи відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №850.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (місцезнаходження: 79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3, код ЄДРПОУ 08592247) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Сподарик Н.І.