справа№380/11002/22
30 листопада 2022 року
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Карп'як О.О., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія «Європлюс» до Головного управління ДПС України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія «Європлюс» (01014, м. Київ, вул. Звіренецька, 63) з позовом до Головного управління ДПС України у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) в якому просить суд:
визнати протиправним та скасувати Розпорядження № 539-РЛ від 09.08.2022 року винесене Головним управлінням ДПС у Львівській області.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що розпорядження Головного управління ДПС у Львівській області від 09.08.2022 року № 539- РЛ «Про анулювання ліцензії», є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки висновок відповідача сформований виключно на підставі його службової інформації, яка є суб'єктивною та упередженою, оскільки при перевірці безпосередньо у місці здійснення позивача господарської діяльності фальсифікованих (підроблених без МАП,тощо) підакцизних товарів не виявлено.
У відзиві на позов відповідач просить у його задоволенні відмовити. Зазначає, що розпорядження Головного управління ДПС у Львівській області №539-РЛ від 09.08.2022 є правомірним. Відповідач вказав, що під час перевірки було встановлено, що позивачем при реалізації алкогольних напоїв використовував одну і ту саму марку акцизного податку на різні види та назви алкогольних напоїв, чим порушено абзац 3 частини четвертої ст. 11 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР. ГУ ДПС у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 4695/13-01-07-09 від 21.07.2022 року та у відповідності до абзацу шостого частини п'ятдесят другої статті 15 Закону № 481/95-ВР прийнято розпорядження № 539-РЛ від 09.08.2022 року про анулювання ліцензії № 13070308202107452 від 16.11.2021 року.
Згідно пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою судді від 15 серпня 2022 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін.
Ухвалою від 15 серпня 2022 року у задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю Об'єднана Торговельна Компанія «Європлюс» про забезпечення позову - відмовлено.
Ухвалою суду від 25 листопада 2022 року у задоволенні заяви відповідача про закриття провадження відмовлено.
Суд, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія «Європлюс» (код ЄДРПОУ 3017001)зареєстроване як юридична особа 30.11.1998 року, основний вид діяльності згідно КВЕД 47.91 роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет.
Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Львівській області від 16.05.2022 року №1005-ПП та направлень на перевірку, посадовими особами контролюючого органу з метою посилення контролю щодо обігу алкогольних напоїв, запобігання порушень у сфері оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями здійснено виїзди (з 21.06.2022 р. по 24.06.2022 р.) для проведення фактичної перевірки ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС» за місцем фактичного провадження діяльності за адресою: м. Львів, просп. В. Чорновола, буд.57.
За результатами перевірки складено Акт перевірки №4480/13/01/РРО/30217001, в якому встановлено, що згідно інформації IP «Е-акциз» щодо реквізитів погашення марок акцизного податку алкогольних напоїв, надісланої листом Департаменту податкового аудиту ДПС України від 02.06.2022 №4495/7/99-00-07-04- 02-07 ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС» при реалізації алкогольних напоїв використовували одну і ту саму марку акцизного податку на різні види та назви алкогольних напоїв, а саме: згідно фіскального №400094976 ПРРО 14.04.2022р. о 15:18 год. реалізовано Вино «Torres San Valentin» біле напівсухе 0,75 л 10,5%, акцизна марка якого ДВ ДС 817030 та 21.05.2022р. о 12:12 год. реалізовано Вино «Vinho Verde Urbe Augusta Summer Branco Blanc White» біле напівсухе 0,75 л. 9,5%, акцизна марка якого ДВ ДС 817030, чим порушено абзац 3 частини четвертої ст. 11 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР.
21.07.2022 року Головним управлінням ДПС у Львівській області на підставі акта перевірки №4480/13/01/РРО/30217001, прийнято податкове повідомлення-рішення №4695/13-01-07-09, яким до позивача за порушення абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону №481/95-ВР застосовано штрафні санкції у сумі 17000 грн.
Розпорядженням Головного управління ДПС у Львівській області від 09.08.2022 року № 539- РЛ «Про анулювання ліцензії», керуючись статтею 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сидератах, та пального», анульовано ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями/тютюновими виробами, стосовно ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС».
Позивач, уважаючи зазначене розпорядження відповідача протиправним та таким, що його належить скасувати, звернувся з цим позовом до суду.
Предметом розгляду у цій справі є оцінка правомірності розпорядження Головного управління ДПС у Львівській області № 539-РЛ від 09.08.2022 року про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями/тютюновими виробами, виданої ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС».
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
За приписами частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень
Згідно з частиною 2 цієї ж статті у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, під час розгляду спорів щодо оскарження рішень (дій) суб'єктів владних повноважень, суд зобов'язаний незалежно від підстав, наведених у позові, перевіряти оскаржувані рішення (дії) на їх відповідність усім зазначеним вище критеріям.
Основні засади державної політики, зокрема щодо регулювання роздрібної торгівлі пальним, а також посилення боротьби з незаконним обігом пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
- тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання, жування чи нагрівання;
- оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва);
- місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;
- Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників;
- анулювання ліцензії - позбавлення суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії;
- ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ, що засвідчує право суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку;
- Єдиний державний реєстр суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на право виробництва та оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах (далі - Єдиний реєстр ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах), - перелік суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на право виробництва та оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
Єдиний реєстр ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, та розміщується у вільному доступі;
Єдиний реєстр ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, містить відомості про:
1) ліцензіатів (для юридичних осіб - найменування, код ЄДРПОУ, для фізичних осіб - суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) - прізвище, ім'я, по батькові, номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку в паспорті), для спільної діяльності без створення юридичної особи - найменування, код ЄДРПОУ особи, відповідальної за ведення обліку спільної діяльності, для іноземного суб'єкта господарювання - найменування постійного представництва, реєстраційний номер постійного представництва;
2) місця виробництва, оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, місця роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах (адреси);
3) дату видачі/анулювання та термін дії ліцензії на право виробництва, оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
- Податкові органи - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи.
Порядок видачі, анулювання ліцензій оптової торгівлі тютюновими виробами регулюється статтею 15 Закону №481/95ВР, якою передбачено, що імпорт, експорт алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без наявності ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Ліцензії на всі види діяльності, передбачені цією статтею, видаються за умови обов'язкової реєстрації об'єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.
Встановлено річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі, зокрема, тютюновими виробами у розмірі 500000,00 гривень.
Ліцензії на право оптової торгівлі видаються терміном на п'ять років уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади оптової торгівлі, а за відсутності місць оптової торгівлі - за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Плата за ліцензії справляється органом, що видає ліцензії, у розмірах, встановлених цим Законом, і зараховується до місцевих бюджетів.
Відповідно до ч. 52 ст. 15 Закону №481/95ВР ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі:
- заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво);
- рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво);
- несплати чергового платежу за ліцензію;
- встановлення факту незаконного використання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) марок акцизного податку (стосовно імпортерів);
- встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку;
- рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;
- порушення вимог статті 15-3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях;
- отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами;
- встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії;
- встановлення факту здійснення роздрібної торгівлі через реєстратори розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій), не зазначені в ліцензії;
- встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) за місцезнаходженням та/або за місцезнаходженням провадження діяльності, які зазначені у виданій ліцензії;
- порушення термінів звернення до органу ліцензування щодо зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії;
- відмови, без законодавчих підстав, від доступу представника контролюючого органу до проведення перевірки відповідно до вимог статей 80, 81 Податкового кодексу України, на підставі акта, складеного посадовими (службовими) особами податкового органу, який засвідчує факт відмови.
Згідно ч.53 ст.15 Закону №481/95ВР ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) розпорядження про її анулювання в електронній формі засобами електронного зв'язку.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС у Львівській області проведено фактичну перевірку ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС» за місцем фактичного провадження діяльності за адресою: м. Львів, просп. В. Чорновола, буд.57, за результатами якої складено Акт перевірки №4480/13/01/РРО/30217001, в якому встановлено, що згідно інформації IP «Е-акциз» щодо реквізитів погашення марок акцизного податку алкогольних напоїв, надісланої листом Департаменту податкового аудиту ДПС України від 02.06.2022 №4495/7/99-00-07-04- 02-07 ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС» при реалізації алкогольних напоїв використовували одну і ту саму марку акцизного податку на різні види та назви алкогольних напоїв, а саме: згідно фіскального №400094976 ПРРО 14.04.2022р. о 15:18 год. реалізовано Вино «Torres San Valentin» біле напівсухе 0,75 л 10,5%, акцизна марка якого ДВ ДС 817030 та 21.05.2022р. о 12:12 год. реалізовано Вино «Vinho Verde Urbe Augusta Summer Branco Blanc White» біле напівсухе 0,75 л. 9,5%, акцизна марка якого ДВ ДС 817030, чим порушено абзац 3 частини четвертої ст. 11 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР.
21.07.2022 року Головним управлінням ДПС у Львівській області на підставі акта перевірки №4480/13/01/РРО/30217001, прийнято податкове повідомлення-рішення №4695/13-01-07-09, яким до позивача за порушення абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону №481/95-ВР застосовано штрафні санкції у сумі 17000 грн.
Судом встановлено та не заперечується самим позивачем у позовній заяві, що ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС», було оскаржено у судовому порядку податкове повідомлення-рішення №4695/13-01-07-09 від 21.07.2022 року.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.09.2022 року у справі №380/10318/22, у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія «Європлюс» до Головного управління ДПС України у Львівській області про визнання дій протиправними - відмовлено повністю.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2022 року у справі № 380/10318/22 (пров. № А/857/13666/22), апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія «Європлюс» залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2022 року у справі № 380/10318/22 - без змін.
Відповідно до абзацу шостого частини п'ятдесят другої статті 15 Закону № 481/95-ВР, ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі, зокрема: встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку.
Таким чином, податковим органом під час проведення перевірки було встановлено, що згідно інформації IP «Е-акциз» щодо реквізитів погашення марок акцизного податку алкогольних напоїв, надісланої листом Департаменту податкового аудиту ДПС України від 02.06.2022 №4495/7/99-00-07-04- 02-07 ТОВ ОТК «ЄВРОПЛЮС» при реалізації алкогольних напоїв використовували одну і ту саму марку акцизного податку на різні види та назви алкогольних напоїв, а саме: згідно фіскального №400094976 ПРРО 14.04.2022р. о 15:18 год. реалізовано Вино «Torres San Valentin» біле напівсухе 0,75 л 10,5%, акцизна марка якого ДВ ДС 817030 та 21.05.2022р. о 12:12 год. реалізовано Вино «Vinho Verde Urbe Augusta Summer Branco Blanc White» біле напівсухе 0,75 л. 9,5%, акцизна марка якого ДВ ДС 817030, чим порушено абзац 3 частини четвертої ст. 11 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність у відповідача правових підстав для анулювання виданої позивачу ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями/тютюновими виробами, реєстраційний номер 13070308202107457 за адресою: Україна, Львівська область, м. Львів, Шевченківський район, проспект Чорновола В, будинок 57, магазин 41, 0 м.кв.
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням викладеного вище, та на підставі наявних у матеріалах справи доказів, виходячи з системного аналізу норм чинного законодавства України, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.
Судові витрати, які відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підлягають розподілу, відсутні.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень, п.3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України, суд, -
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю Об'єднана Торговельна Компанія «Європлюс» (вул. Звіринецька, 63, м. Київ, 01014; код ЄДРПОУ - 30217001) до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79003; код ЄДРПОУ - 43968090) про визнання протиправним та скасування розпорядження від 09.08.2022 № 539-РЛ про анулювання ліцензії, - відмовити повністю.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна