ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"01" грудня 2022 р. справа № 300/4386/22
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши питання про перехід до розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та витребування доказів по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо відмови у підготовці і наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021 для перерахунку пенсії; зобов'язання підготувати та надати таку довідку з обов'язковим зазначенням в ній відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2021 пенсії.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні), як справи незначної складності.
Суд зазначає, що в матеріалах справи міститься лист Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області від 07.10.2022 №5402-5457/5411. Як наслідок, суд вважає, що в описовій та прохальній частинах позову позивачем допущено описку, яка полягає в помилковому зазначенні найменування відповідача, а саме вказано Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, замість Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.
Відповідач Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, відповідно до якого проти позову заперечив. У відзиві, серед іншого, зазначив, що відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 (в редакції постанови КМУ №103 від 21.02.2018) розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт. Тому, визначення відповідного розміру посадового окладу при виготовленні оновленої довідки позивачу повинно здійснюватися виключно шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 на відповідний тарифний коефіцієнт.
Позивачем подано до суду відповідь на відзив в якій зазначено, що доводи наведені відповідачем у відзиві на позовну заяву є безпідставні.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, відзив на позовну заяву та відповідь на відзив зазначає наступне.
Згідно з пунктом 20 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (частина 2 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України).
У відповідності до частин 1, 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг (пункт 3 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження
Згідно частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
В силу пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи вищенаведене, суд, дослідивши матеріали справи, предмет та підстави позову, склад учасників справи, дійшов висновку про перехід розгляду даної справи в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Додатково суд зазначає, що згідно частини 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно приписів частин 1, 2 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина 1 статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини 4 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Предметом розгляду даної справи є зобов'язання відповідача підготувати і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2021 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992, з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017, із визначенням посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та зазначенням відомостей щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для проведення перерахунку пенсії з 01.02.2021.
З метою з'ясування всіх обставин у справі, а також повного, всебічного та об'єктивного вирішення даної адміністративної справи, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області навести обґрунтування яка розрахункова величина (прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018 чи на 01.01.2021) застосовується для визначення посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням діючого службовця за відповідною (аналогічною) посадою, яку ОСОБА_1 обіймав на день звільнення зі служби, станом на 01.01.2021, а також зобов'язати відповідача подати докази на обґрунтування наведених обставин.
У відповідності до частини 2 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 9, 14, 76, 77, 241-243, 248, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Перейти до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у порядку, визначеному статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
2. Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана позивачу.
3. Зобов'язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області надати обґрунтування про розрахункову величину, що застосовується для визначення посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням для службовця за відповідною (аналогічною) посадою, яку ОСОБА_1 обіймав на день звільнення зі служби, станом на 01.01.2021, а також подати докази на підтвердження наведених обґрунтувань протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.