30 листопада 2022 року Справа № 280/5106/19
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого: судді Семененко М.О., розглянувши заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області про заміну відповідача на належного у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових-повідомлень рішень,
У провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №280/5106/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових-повідомлень рішень.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 23.12.2020 у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових-повідомлень рішень - відмовлено.
Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 23.12.2020 набрало законної сили 08.04.2021, виконавчі листи у справі не видавались.
23.11.2022 від представника Головного управління ДПС у Запорізькій області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України до суду надійшла заява, в якій просить суд замінити відповідача Головне управління ДПС у Запорізькій області (код ЄДРПОУ 43143945) на правонаступника - Головне управління ДПС у Запорізькій області (код ЄДРПОУ ВП 44118663).
Розгляд заяви призначено у судовому засіданні на 30.11.2022, на адресу учасників справи та заявника направлено повістку-повідомлення.
Учасники справи в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином.
За приписами статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 4 КАС України судовий процес - правовідносини, що складаються під час здійснення адміністративного судочинства.
При цьому пунктом 5 частини 1 статті 4 КАС України визначено, що адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 243 КАС України суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду.
Таким чином, розгляд справи судом (судовий процес) завершується ухваленням відповідного судового рішення.
Отже, у розумінні приписів статті 52 КАС України заміна сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, її правонаступником можлива на будь-якій стадії судового процесу до його завершення, тобто до ухвалення судом рішення у справі.
Суд зазначає, що рішенням суду у даній справі в задоволенні позову було відмовлено, отже таке рішення не зумовлювало необхідності його подальшого виконання, а розгляд справи завершено.
При цьому, КАС України не передбачено можливості заміни саме сторони у справі (позивача чи відповідача) її правонаступником після завершення судового розгляду справи.
Аналіз вищезазначених норм дає підстави для висновку про відсутність підстав для заміни відповідача на правонаступника після закінчення судового розгляду.
Враховуючи наведене, заява про заміну відповідача на правонаступника не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.52, 241, 248 КАС України, суд -
У задоволенні заяви Головного управління ДПС у Запорізькій області про заміну відповідача на правонаступника у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових-повідомлень рішень - відмовити.
Копію ухвали надіслати учасникам справи та Головному управлінню ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 30.11.2022.
Суддя (підпис) М.О. Семененко
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду 30.11.2022.
Суддя М.О. Семененко