Справа № 496/5844/22
Провадження № 1-в/496/190/22
30 листопада 2022 року суддя Біляївського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області від 30.11.2022 року про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, -
30.11.2022 року до Біляївського районного суду Одеської області надійшло подання начальника Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області від 30.11.2022 року про продовження у відношенні ОСОБА_2 адміністративного нагляду згідно п. «в» ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Вказане подання вмотивоване тим, що ОСОБА_2 який знаходиться на обліку в Одеському РУП №2 ГУНП в Одеській області за поданням начальника ОРУП №2 31.01.2022 року було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік. Але гр. ОСОБА_2 на шлях виправлення не став, а почав систематично порушувати адміністративне законодавство, не заважаючи на те що був ознайомлений з обмеженнями які йому встановлені Біляївським районним судом.
Дослідивши матеріали подання, судом встановлено наступне.
Відповідно до постанови Біляївського районного суду від 31.01.2022 року відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був встановлений адміністративний нагляд, строком на 1 (один) рік, а також обмеження, передбаченні ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Згідно із ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості; термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
У поданні, відповідно до ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" мають бути визначені обмеження, які пропонується встановити та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Розділом 4 Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої Наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 04.11.2003 року №1303/203, встановлено порядок підготовки матеріалів у міськ-, райвідділах щодо встановлення судами адміністративного нагляду.
Зокрема, п.4.4. встановлено, що у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону (264/94-ВР), незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду. До рапорту додаються: копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі; довідка про перевірку на наявність судимостей; характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення; засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності; письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд; пояснення правопорушника; пояснення громадян, що характеризують їх поведінку; пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному; інші матеріали.
Разом з цим, в порушення вищевказаних норм, в наданих матеріалах подання відсутня копія вироку відносно ОСОБА_2 , відомості які характеризують особу відносно якої продовжується адміністративний нагляд.
Також в поданні є посилання на систематичне порушення адміністративного законодавства гр. ОСОБА_2 , але копії постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП від 19.05.2022 року, ч.1 ст. 173-2 КУпАП від 23.06.2022 року, ч.1 ст. 187 КУпАП від 24.06.2022 року в матеріалах доданих до подання відсутні.
Відповідно до подання начальника Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду гр. ОСОБА_2 , вказана дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 , а в матеріалах які доданні до подання вказана дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У зв'язку з виявленими порушеннями, неможливо всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, а тому подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Подання начальника Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути начальнику Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області, для належного оформлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1