Справа № 2-а-178/2010р.
11 серпня 2010 року смт. Березнегувате
Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Лусти С.А.,
при секретарі Дячук А.А.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті про визнання постанови протиправною та її скасування,
12 травня 2010 року позивач звернувся до Березнегуватського районного суду Миколаївської області з адміністративним позовом до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області про визнання постанови, щодо застосування до нього фінансових санкцій, протиправною та її скасування.
В позові зазначив, що 23 листопада 2009 року заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області винесено постанову про застосування до позивача фінансових санкцій за порушення п.3. ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезення вантажів без ліцензійної картки. Вважаючи дану постанову протиправною позивач звернувся до суду за її скасуванням.
14 липня 2010 року ухвалою Березнегуватського районного суду по даній справі, за клопотанням позивача, було замінено відповідача - з територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області на Головну Державну інспекцію на автомобільному транспорті.
В судовому засіданні 11 серпня 2010 року виникло питання про направлення даної справи за підсудністю до Миколаївського окружного адміністративного суду.
Представник позивача не заперечував проти вирішення даного питання на розсуд суду.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення, дії чи бездіяльності, відносяться до компетенції адміністративних судів.
Згідно ч.2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частина 1 ст.18 КАС України передбачає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам та усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи, що стороною даного спору не є орган чи посадова особа місцевого самоврядування та спір не стосується притягнення до адміністративної відповідальності, суд прийшов до висновку про направлення даної справи за предметною підсудністю до Миколаївського окружного адміністративного суду.
На підставі зазначеного, керуючись п.2 ч.1 ст.22 КАС України,
Передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті про визнання постанови, щодо застосування фінансових санкцій, протиправною та її скасування, на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів, з дня її проголошення.
Суддя С.А. Луста