Постанова від 15.11.2022 по справі 521/14350/22

Справа №521/14350/22

Номер провадження 3/521/9466/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2022 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Крижановський О.В., за участю секретаря - Шиян А.І., за участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за участю захисника - адвоката Січеславського І.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Павловичи, Локачинського району, Волинської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , курсанта Військової академії, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, суд

ВСТАНОВИВ:

24.09.2022 року о 23:30, курсант ОСОБА_1 перебував на території тимчасового розташування підрозділу Військової академії м. Одеси в умовах особливого періоду під час правового режиму воєнного стану у стані алкогольного сп'яніння /1,12%/.

За даним фактом, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ОД/V/№764 від 25.09.2022 року за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав у повному обсязі.

Захисник - адвокат Січеславський І.А. надав письмові заперечення, наголосивши, що відсутні об'єктивні докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а саме у протоколі медичного зазначено, що він складений на підставі Наказу МОЗ України від 27.12.1999 року, №302 з вказаною формою 129/о. Проте, наказом МОЗ №774 від 26.10.2009 року вказана форма №129/ була відмінена. На підставі викладеного в судовому засіданні, захисник Січеславський І.А. просив провадження по справі закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши та оцінивши докази у справі, суд приходить до наступного.

Статтею 7 КУАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Основним для вирішення справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення складу правопорушення. Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визначається, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 №303/2014 (затверджений Законом України від 17.03.2014 №1126-У11 «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію»), на території України почав діяти особливий період, який триває до теперішнього часу.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - це час, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - це час період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Таким чином, з 17.03.2014 року по теперішній час в Україні діє особливий період.

Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» початком проходження військової служби є день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадян, призваних на військову службу під час мобілізації.

Згідно вимог п. п. 1, 2, 3 ч. 3 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язок військової служби на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять) чи поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника), на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби.

Відтак, будучи військовослужбовцем солдат ОСОБА_1 відповідно до вимог ст.ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, зобов'язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, беззастережно виконувати накази командирів (начальників), виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою; бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей.

Згідно вимог ст.ст. 1, 2, 3, 4, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Військової присяги, виконання своїх обов'язків, вимог військових статутів, а також зобов'язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів та накази командирів.

Статтею 26 Статуту передбачено, що військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.

Вивчивши та оцінивши наявні матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, підтверджується доказами, наявними у справі про адміністративне правопорушення, а саме даними, що містяться в:

-протоколі про адміністративне правопорушення серія ОД/V/№764 від 25.09.2022 року, який складений та підписаний уповноваженою на те особою, а його зміст у повній мірі відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, з яким ОСОБА_1 ознайомлений та який ним власноручно підписано;

-копії військового квитка серії НОМЕР_1 , з якого вбачається, що ОСОБА_1 являється курсантом Військової академії;

-письмових поясненнях солдата ОСОБА_1 , з яких вбачається, що останній випив пива 0,5 «Балтика»;

-протоколом адміністративного затримання ОД №000051 року, відповідно до якого о 23:30, 24.09.2022 року ОСОБА_1 було затримано офіцером відділу ОО ППС ВСП;

-заявою від 25.09.2022 року, відповідно до якої ОСОБА_1 просить розглядати справу за його відсутності у зв'язку з агресією російської федерації, свою провину визнає в повному обсязі та просить призначити йому покарання у вигляді адміністративного штрафу.

Разом з тим, суд бере до уваги, що відповідно до протоколу №001292 медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння від 25.09.2022р., Форма № 129/о, проведеного в КНП «ООМЦПЗ'ООР, відносно ОСОБА_1 встановлено, що на момент огляду ОСОБА_1 перебував в стані наркотичного сп'яніння /1,12%/.

Однак, відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров'я України "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 27.12.1999 року № 302 від 26.10.2009 року № 774 відмінена форма облікової медичної документації № 129/о "Протокол медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивних речовин та стану сп'яніння".

На підставі вищевикладеного, враховуючи, що протокол медичного огляду складений на підставі нормативного акту та за формою, які втратили чинність і були відмінені у 2009 році, суд вважає такий доказ недопустимим.

Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких суперечностей, судом встановлено, що 24.09.2022 року о 23:30, курсант ОСОБА_1 перебував на території тимчасового розташування підрозділу Військової академії м. Одеси в умовах особливого періоду під час правового режиму воєнного стану у стані алкогольного сп'яніння /1,12%/, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 , вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками: вживання наркотичних засобів військовослужбовцями на території військових об'єктів, в умовах особливого періоду.

Призначаючи ОСОБА_1 вид та міру адміністративного стягнення, судом враховується відсутність обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність, особу порушника, його майновий стан.

Наведені в матеріалах справи обставини свідчать про достатність підстав вважати, що застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу, з урахуванням особи правопорушника, буде визнано достатнім, а тому суд приходить до висновку про необхідність застосування адміністративного стягнення у виді штрафу у межах санкції, передбаченої ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.

З огляду на наведене, суд вважає можливим звільнити його від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 9-11, 172-20, 221, 252, 283, 284 КУпАП, ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», суд

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-20 ч.3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у розмірі 215 (двісті п'ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 3655 (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять ) гривень.

Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 від сплати судового збору.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Крижановський О.В.