Справа № 496/5787/22
Провадження № 1-в/496/185/22
29 листопада 2022 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря - ОСОБА_2 ,
представник Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області - ОСОБА_3 ,
особи щодо якої складено подання - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Федорівка, Кодимського району Одеської області, маючого середню освіту, працюючого за наймом, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засудженим: 12.03.2012 року Теплодарським міським судом Одеської області за ч.1 ст. 309 КК України до 1 (одного) року позбавлення волі, на підставі ст. 75, ст. 76 КК України, від відбування покарання звільнено з іспитовим строком на 1 (один) рік; 29.04.2013 року Біляївським районним судом Одеської області за ч.2 ст. 185 КК України до 1 (одного) року позбавлення волі; 30.11.2017 року Біляївським районним судом Одеської області за ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України до 3 (трьох) років та 1 (одного) місяця позбавлення волі; 26.11.2019 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 (трьох) років та 2 (двох) місяців позбавлення волі, звільнився з місць позбавлення волі 29.02.2021 року,
29.11.2022 року начальник Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області ОСОБА_5 звернувся до Біляївського районного суду Одеської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 ..
У своєму поданні просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 посилаючись на те, що після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став і був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності. Був попереджений про те, що в разі порушення чинного законодавства, відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.
Представник Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області ОСОБА_3 в судовому засіданні наполягав на поданні про встановлення адміністративного нагляду та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти встановлення адміністративного нагляду.
Розглянувши подання, вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, стосовно якої встановлюється адміністративний нагляд, суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 офіційно не працевлаштований, був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, ст. 175-1 КУпАП, ч.1 ст. 51 КУпАП та попереджений про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ч.1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до абз.3 ч.1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється, щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Судом встановлено, відповідно до вимоги, що ОСОБА_4 , був засуджений 12.03.2012 року Теплодарським міським судом Одеської області за ч. 1 ст. 309 КК України до 1 (одного) року позбавлення волі, на підставі ст. 75, ст. 76 КК України, від відбування покарання звільнено з іспитовим строком на 1 (один) рік; 29.04.2013 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 (одного) року позбавлення волі; 30.11.2017 року Біляївським районним судом Одеської області за ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України до 3 (трьох) років та 1 (одного) місяця позбавлення волі; 26.11.2019 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 (трьох) років та 2 (двох) місяців позбавлення волі.
Також судом встановлено, що після повернення з місць позбавлення волі, ОСОБА_4 постійно порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується наявними в матеріалах справи постановами про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Враховуючи викладені обставини, а також матеріали додані до подання, суд вважає, що наявні підстави для його задоволення.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», Постановою Пленуму ВСУ України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року № 3, ст.ст. 369-372, 539 КПК України, суд -
Подання начальника Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити у відношенні засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд за місцем проживання, строком на 1 (один) рік, а також обмеження, передбачені ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі»:
1. Зобов'язати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 прибувати до Мирнянського старостівського округу, до дільничного офіцера поліції кожного вівторка місяця о 09:00 годин для реєстрації;
2. Заборонити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 залишати межі Одеського району без дозволу керівництва Одеського РУП №2;
3. Заборонити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з'являтись в місцях торгівлі алкогольними напоями на розлив;
4. Зобов'язати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . знаходитись за місцем мешкання з 22:00 год. до 06:00 год. щодобово за адресою: АДРЕСА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення, через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя ОСОБА_1