Справа №463/8456/22
Провадження №1-кс/463/6459/22
30 листопада 2022 року Личаківський районний суд м. Львова
Слідчий суддя - ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) ТУ ДБР розташованого у м. Львові ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором другого відділу процесуального керівництва Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на майно,-
Слідчий Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) ТУ ДБР розташованого у м. Львові ОСОБА_3 , звернувся з клопотанням до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова,яке погоджене з прокурором другого відділу процесуального керівництва Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, а саме просить накласти арешт на 1/6 частки квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа: 62,56 кв.м., житлова площа: 37,5 кв.м., реєстраційний номер майна: 16300965. Також просить заборонити державним органам та органам нотаріату здійснювати реєстрацію (перереєстрацію), пов'язану з відчуженням, зміною, поділом, заставою або іншого виду зміни власників частки квартири, яка належить ОСОБА_5 .
Клопотання мотивує тим, що слідчими Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) ТУ ДБР розташованого у м. Львові здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № № 62022140110000164від 02.09.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України.
Під час досудового розслідування було встановлено, що наказом в.о. начальника Львівської митниці № 183-о від 11.02.2022 ОСОБА_5 призначено на посаду державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці.
ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці, згідно положень посадової інструкції, затвердженої в.о. начальником Львівської митниці, є представником влади, оскільки уповноважений на виконання функцій держави - безпосереднє здійснення митної справи, контроль за додержанням усіма юридичними й фізичними особами законодавства України з питань митної справи; застосування відповідно до законів України заходів тарифного й нетарифного регулювання, повне та своєчасне справляння податків, зборів (інших обов'язкових платежів) при проведенні митних процедур; ужиття заходів до захисту інтересів споживачів товарів, недопущення ввезення на територію України та випуску у вільний обіг неякісних товарів, товарів, що завдають шкоди навколишньому середовищу й не відповідають чинним в Україні стандартам і вимогам; боротьба з контрабандою та порушенням митних правил; здійснення перевірки документів та відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщаються через митний кордон України суб'єктами ЗЕД та громадянами в міжнародних поштових та експрес відправленнях; у межах наданих повноважень бере участь у веденні обліку документів, забезпечення їх зберігання, оперативному пошуку, доставки та надання інформації щодо них, а також бере участь у розробці номенклатури справ.
Згідно із Приміткою до ст. 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, згідно положень п. 1 Примітки до ст. 364 КК України, ОСОБА_5 є службовою особою.
Відповідно до ст. ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Вимогами ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» встановлено, що правоохоронні органи це органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, органи доходів і зборів, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.
Згідно з п. 341 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України органи доходів і зборів це - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, митниці та митні пости.
Отже, ОСОБА_5 постійно обіймав посаду у державному органі та здійснював функції представника влади, будучи службовою особою органів доходів і зборів, а тому відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» є працівником правоохоронного органу.
Згідно положень статті 247 Митного кодексу України (далі - Кодекс) митне оформлення здійснюється в місцях розташування відповідних підрозділів митних органів протягом робочого часу, встановленого для цих органів.
Митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється в будь-якому митному органі з пред'явленням їх цьому органу, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно вимог статті 322 Кодексу товари, що переміщуються через митний кордон України, разом з їх упаковкою та маркуванням, транспортні засоби комерційного призначення, якими вони переміщуються через митний кордон України, пред'являються у незмінному стані для митного контролю, а документи на ці товари, транспортні засоби подаються митним органам у пунктах пропуску через державний кордон України та в інших місцях на митній території України, встановлених митними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення, не пізніше ніж через три години після прибуття зазначених товарів у пункт пропуску через державний кордон України або інше визначене митними органами місце.
Особа, яка доставила товари, транспортні засоби комерційного призначення у місце, визначене митними органами, зобов'язана повідомити про це відповідний митний орган у мінімально можливий строк, а в разі прибуття поза робочим часом, встановленим для митного органу, - у мінімально можливий строк після початку роботи цього органу.
Відповідно до п.п. 3.11, 3.12, 3.13 розділу ІІІ Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.10.2012 № 1066 (далі - Порядок №1066) - при надходженні у митницю призначення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщувалися внутрішнім транзитом, декларант, уповноважена ним особа або перевізник подає до митниці призначення два примірники витягу з електронної копії ПД або ЕПД (примірники перевізника та митниці призначення) та наявні товаросупровідні (товаротранспортні) документи на товари, транспортні засоби комерційного призначення з відмітками митниці відправлення.
Посадова особа митниці призначення:
- перевіряє цілісність та відповідність накладених на вантажний відсік комерційного транспортного засобу (вантажне місце), контейнер, цистерну, інше пристосування засобів забезпечення ідентифікації;
- проставляє у поданих товаросупровідних (товаротранспортних) документах з відмітками митниці відправлення штамп ПМК;
- зазначає на витягу з електронної копії ПД або ЕПД (примірники перевізника та митниці призначення) дату та час надходження товарів, транспортних засобів комерційного призначення і завіряє цей запис особистим підписом та відбитком штампа ПМК;
- один примірник витягу з електронної копії ПД або ЕПД (примірник перевізника) та представлені товаросупровідні (товаротранспортні) документи повертає перевізнику або декларанту чи уповноваженій ним особі.
Примірник витягу з електронної копії ПД або ЕПД митниці призначення зберігається в справах митниці призначення не менш як протягом 1095 днів з дати доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митницю.
Після виконання дій, передбачених у пункті 3.12 розділу ІІІ Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, уповноважена посадова особа митниці призначення невідкладно вносить до ЄАІС відмітку про дату та час прибуття товарів, заявлених у ПД або ЕПД.
Відповідно до вимог частини першої статті 263 Кодексу митна декларація подається митному органу, який здійснює митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, протягом 10 робочих днів з дати доставлення цих товарів, транспортних засобів до зазначеного органу.
Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану" (далі - закон), який набрав законної сили 05 квітня 2022 року, пунктом 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено наступне - «Тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту» (код пільги 311).
Також Законом передбачено внесення змін до Митного кодексу України, а саме пунктом 911 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення", відповідно до яких тимчасово, на період з дня набрання чинності Законом, але не раніше 1 квітня 2022 року, до припинення чи скасування воєнного стану на території України, пропуск та митне оформлення товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України для вільного обігу, здійснюється з урахуванням таких особливостей, зокрема звільняються від оподаткування ввізним митом автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.
Згідно з класифікатором звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 №1011 (із змінами), встановлено код пільг «311» із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком, податком на додану вартість.
Після набрання чинності Закону України від 21.06.2022 року №2325-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду пільг з оподаткування», тобто після 00 год. 01.07.2022 року втратили чинність пункти 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України та пунктом 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Митного кодексу України.
Статтею 74 Митного кодексу України визначено, що митний режим імпорту (випуск для вільного обігу) - це митний режим ,відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей, випускаються для вільного обігу на митній території України.
Метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.
Митне оформлення - виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення визначається наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 року № 631.
Відповідно пункту 2.1 наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 року № 631, для здійснення митного оформлення товарів Декларант подає до ПМО МД, заповнену згідно з обраним митним режимом, її електронну копію (у разі подання МД на паперовому носії), рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та у випадках, встановлених Кодексом, ДМВ.
Відповідно статті 278 Митного кодексу України датою виникнення податкового зобов'язання із сплати мита у разі ввезення товарів на митну територію України чи вивезення товарів з митної території України є дата подання митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання органом доходів і зборів у випадках, визначених цим Кодексом та законами України.
Датою виникнення податкових зобов'язань із сплати ПДВ відповідно пункту 187.8 статті 187 та акцизного податку, відповідно пункту 216.4 статті 216 Податкового кодексу України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках.
Відповідно статі 295 Митного кодексу України нарахування митних платежів здійснюється декларантом або іншою особою, на яку покладено обов'язок із сплати митних платежів, самостійно крім випадків, якщо обов'язок щодо нарахування митних платежів відповідно до Митного кодексу України, Податкового кодексу України та інших законів України покладається на митні органи.
Для цілей нарахування митних платежів застосовуються ставки, що діють на день подання митному органу митної декларації на товари, а в разі якщо митне оформлення здійснюється без подання митної декларації - на день його здійснення.
Нарахування сум митних платежів здійснюється у валюті України.
У разі якщо для цілей обчислення митних платежів, у тому числі визначення митної вартості товарів, необхідно зробити перерахування іноземної валюти, застосовуються курси валют, визначені відповідно статті 31 Митного кодексу України, якою передбачено, що для цілей здійснення митних формальностей щодо товарів і транспортних засобів комерційного призначення застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, або дня здійснення митних формальностей, якщо вони здійснюються без подання митної декларації.
Враховуючи вище зазначене, пропуск та митне оформлення окремих товарів окремими суб'єктами, визначеними Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-IX, у період з 05 квітня 2022 року до 00 годин 01.07.2022 року здійснюється із звільненням від сплати митних платежів відповідно до цього Закону.
Після набрання чинності Закону України від 21.06.2022 року №2325-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду пільг з оподаткування», тобто після 00 год. 01.07.2022 року втратили чинність пункти 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України та пунктом 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Митного кодексу України.
Листом від 30.06.2022 № 10/10-01/7/162 Держмитслужба повідомила територіальні органи Держмитслужби, що 30 червня 2022 року в газеті «Голос України» від 30.06.2022 № 135 (7885) опубліковано Закон України від 21 червня 2022 року № 2325-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування» (далі - Закон № 2325).
Згідно з пунктом 1 розділу II Закону № 2325 цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзацу третього пункту 2 розділу І (щодо виключення підпунктів 69.24, 69.25 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України) та абзацу сьомого підпункту 1 пункту 2 розділу II (щодо виключення абзаців першого, третього і четвертого підпункту 1 пункту 911 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України) цього Закону, які набирають чинності з 1 липня 2022 року.
Отже, Закон № 2325 набирає чинності з 0 годин 01 липня 2022 року.
Також, Держмитслужба листом від 30.06.2022 №08-1/15-01-03/7/3617 повідомила, що зв'язку з набранням 01.07.2022 чинності Законом України від 21 червня 2022 року № 2325-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування", з 0 годин 01.07.2022 пільги за кодами «223», «224», «311» не застосовуються та митне оформлення товарів та транспортних засобів, ввезення яких на митну територію України відбулося після набрання чинності Законом №2325, здійснюється на загальних підставах.
Тобто, у випадку митного оформлення транспортних засобів, доставлених на митницю призначення (зону митного контролю) після 0 годин 01.07.2022, керуючись вимогами ч. 1 ст. 263 Митного кодексу України повинні бути відмовлені в митному оформленні.
Незважаючи на свою обізнаність з вимогами вищевказаних нормативно- правових актів, ОСОБА_5 умисно використав своє службове становище державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи, що заподіяло тяжких наслідків державним інтересам, вчинив злочин за наступних обставин.
Так, відповідно до Графіків виходу на роботу працівників відділу митного оформлення № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці на червень та липень 2022 року, 30.06.2022 на чергування в період часу з 14:59 год. по 23:59 год., а також 01.07.2022 в період часу з 09:00 год. по 18:00 год. в складі відділу митного оформлення № 4 (надалі ВМО № 4) митного поста «Городок» Львівської митниці, поміж інших, заступив державний інспектор ВМО № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці ОСОБА_5 .
Відповідно до наказу № 58-о від 30.06.2021 за державним інспектором ВМО № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці ОСОБА_5 закріплено особисту номерну печатку № 599, штамп «Під митним контролем» № 599 та спеціальний пломбір з пуансонами № 599.
Так, 30.06.2022 близько 15:00 год. державний інспектор ВМО № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці ОСОБА_5 заступив до виконання своїх службових обов'язків безпосередньо на митному пості « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Львівської митниці, що за адресою: Львівська область, Львівський район, село Зимна Вода,вулиця Городоцька, 16.
Цього ж дня, в період часу з 23:01 год. по 23:47 год. ОСОБА_5 , перебуваючи на своєму робочому місці, використовуючи логін « НОМЕР_1 », який надавав йому право доступу до автоматизованої системи митного оформлення (надалі АСМО) «Інспектор», вніс до вказаної бази даних відомості про прийняття митних декларації від 30.06.2022 №№UA209200/2022/013025, UA209200/2022/013041, UA209200/2022/013045, UA209200/2022/013048, UA209200/2022/013050, UA209200/2022/013054, UA209200/2022/013055, UA209200/2022/013032, UA209200/2022/013023, UA209200/2022/013022, UA209200/2022/013021, UA209200/2022/013020, UA209200/2022/013018, UA209200/2022/013017, UA209200/2022/013016, UA209200/2022/013014, UA209200/2022/013037 до митного оформлення, в супереч того, що транспортні засоби, за вище вказаними митними деклараціями, згідно даних ЄАІС Держмитслужби та відомостей зазначених у виїзді із ЗМК в ПІК «Інспектор» перетнули державний кордон України після прийняття митних декларацій до митного оформлення, таким чином ОСОБА_5 забезпечив подальшу реалізацію свого злочинного умислу у здійснення митного оформлення транспортних засобів за вказаними вище митними деклараціями, із застосування преференції з пільгового розмитнення,а саме із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та податком на додану вартість.
В подальшому, на наступний день, а саме 01.07.2022 ОСОБА_5 , в ході проведення митних формальностей щодо транспортних засобів за митними деклараціями від 30.06.2022 №№UA209200/2022/013025, UA209200/2022/013041, UA209200/2022/013045, UA209200/2022/013048, UA209200/2022/013050, UA209200/2022/013054, UA209200/2022/013055, UA209200/2022/013032, UA209200/2022/013023, UA209200/2022/013022, UA209200/2022/013021, UA209200/2022/013020, UA209200/2022/013018, UA209200/2022/013017, UA209200/2022/013016, UA209200/2022/013014, UA209200/2022/013037 будучи обізнаним про те, що транспортні засоби прибули в зону митного контролю ВМО № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці 01.07.2022, що підтверджується перепустками, або за відсутності перепусток згідно даних ЄАІС Держмитслужби, тобто, усвідомлюючи, що митні декларації подані з порушенням вимог частини першої статті 263 митного кодексу України, умисно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи - власників транспортних засобів та сприяння їм в ухиленні від сплати обов'язкових митних платежів, використовуючи своє службове становище, безпідставно здійснивмитне оформлення транспортних засобів відповідно до норм Закону України від 24.03.2022 № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», застосувавши код пільг «311» із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком, та податком на додану вартість, та не відмовив в митному оформленні по причині їх подання з порушенням вимог частини першої статті 263 митного кодексу України.
Надалі ОСОБА_5 , знаходячись у службовому приміщенні митного поста « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Львівської митниці, що за адресою: Львівська область, Львівський район, село Зимня Вода, вулиця Городоцька, 16, з метою завершення митних формальностей та випуску транспортних засобів у вільних обіг, без сплати обов'язкових митних платежів, зловживаючи владою та своїм службовим становищем, використовуючи логін « НОМЕР_1 », який надавав йому право доступу до АСМО «Інспектор», вніс до вказаної бази даних відомості про завершення митного оформлення щодо транспортних засобів, за митними деклараціями від 30.06.2022 №№UA209200/2022/013025, UA209200/2022/013041, UA209200/2022/013045, UA209200/2022/013048, UA209200/2022/013050, UA209200/2022/013054, UA209200/2022/013055, UA209200/2022/013032, UA209200/2022/013023, UA209200/2022/013022, UA209200/2022/013021, UA209200/2022/013020, UA209200/2022/013018, UA209200/2022/013017, UA209200/2022/013016, UA209200/2022/013014, UA209200/2022/013037 застосувавши пільги з кодом «311» із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком, та податком на додану вартість, чим надав можливість власникам транспортних засобів ухилитись від сплати обов'язкових митних платежів, а саме:
1.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013025, 01.07.2022 о 13:07 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «MERCEDES-BENZ», моделі «E350», номер кузова: НОМЕР_2 , 2010 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703339030, вартістю 240 065,28 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 167 834,26 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 24 006,53 грн., акцизного податку в сумі 75 844,47 грн. та податку на додану вартість в сумі 67 983,26 грн.;
2.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013041, 01.07.2022 о 11:39 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «VOLKSWAGEN», моделі «TIGUAN», номер кузова: НОМЕР_3 , 2016 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239011, вартістю 84 195,6 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 45 261,42 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 8 419,56 грн., акцизного податку в сумі 15 265,69 грн. та податку на додану вартість в сумі 21 576,17 грн.;
3.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013045, 01.07.2022 о 11:39 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «NISSAN», моделі «ROGUE», номер кузова: НОМЕР_4 , 2017 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239033, вартістю 180 883,05 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 76 260,5 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 18 088,31 грн., акцизного податку в сумі 15 314,93 грн. та податку на додану вартість в сумі 42 857,26 грн.;
4.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013048, 01.07.2022 о 13:07 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «AUDI», моделі «Q7», номер кузова: НОМЕР_5 , 2013 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703339030, вартістю 262 796,77 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 149 843,31 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 26 279,68 грн., акцизного податку в сумі 54 790,28 грн. та податку на додану вартість в сумі 68 773,35 грн.;
5.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013050, 01.07.2022 о 13:08 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «NISSAN», моделі «ROGUE», номер кузова: НОМЕР_6 , 2016 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239033, вартістю 152 505,79 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 71 774,26 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 15 250,58 грн., акцизного податку в сумі 19 143,67 грн. та податку на додану вартість в сумі 37 380,01 грн.;
6.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013054, 01.07.2022 о 13:08 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «MITSUBISHI», моделі «ECLIPSE», номер кузова: НОМЕР_7 , 2018 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703229010, вартістю 276 546,57 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 96 799,31 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 27 654,66 грн., акцизного податку в сумі 6 920,34 грн. та податку на додану вартість в сумі 62 224,31 грн.;
7.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013055, 01.07.2022 о 13:08 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «BMW», моделі «X3», номер кузова: НОМЕР_8 , 2012 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239013, вартістю 180 444,22 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 90 932,1 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 18 044,42 грн., акцизного податку в сумі 27 658,29 грн. та податку на додану вартість в сумі 45 229,39 грн.;
8.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013032, 01.07.2022 о 16:41 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «AUDI», моделі «A6», номер кузова: НОМЕР_9 , 2005 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703339030, вартістю 97 445,05 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 154 460,56 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 9744,51 грн., акцизного податку в сумі 102 731,78 грн. та податку на додану вартість в сумі 41 984,27грн.;
9.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013023, 01.07.2022 о 11:39 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «MITSUBISHI», моделі «OUTLANDER», номер кузова: НОМЕР_10 , 2016 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239033, вартістю 173 276,77 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 77 239,11 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 17 327,68 грн., акцизного податку в сумі 18 158,78 грн. та податку на додану вартість в сумі 41 752,65 грн.;
10.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013022, 01.07.2022 о 11:51 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «VOLKSWAGEN», моделі «TIGUAN», номер кузова: НОМЕР_11 , 2014 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239013, вартістю 141 974,03 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 71 078,05 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 14 197,4 грн., акцизного податку в сумі 21 371,97 грн. та податку на додану вартість в сумі 35 508,68 грн.;
11.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013021, 01.07.2022 о 11:51 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «FORD», моделі «EDGE», номер кузова: НОМЕР_12 , 2015 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239013, вартістю 183 808,54 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 80 967,52 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 18 380,85 грн., акцизного податку в сумі 18 457,33 грн. та податку на додану вартість в сумі 44 129,34 грн.;
12.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013020, 01.07.2022 о 11:51 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «JEEP», моделі «RENEGADE», номер кузова: НОМЕР_13 , 2018 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239031, вартістю 122 373,25 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 52 233,77 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 12 237,33 грн., акцизного податку в сумі 10 895,27 грн. та податку на додану вартість в сумі 29 101,17 грн.;
13.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013018, 01.07.2022 о 11:51 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «FORD», моделі «EDGE», номер кузова: НОМЕР_14 , 2018 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703249010, вартістю 207 212,46 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 105 043,45 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 20 721,25 грн., акцизного податку в сумі 32 279,55 грн. та податку на додану вартість в сумі 52 042,65 грн.;
14.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013017, 01.07.2022 о 11:51 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «VOLVO», моделі «S60», номер кузова: НОМЕР_15 , 2019 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239011, вартістю 311 945 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 107 094,53 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 31 194,5 грн., акцизного податку в сумі 6 060,11 грн. та податку на додану вартість в сумі 69 839,92 грн.;
15.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013016, 01.07.2022 о 11:51 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «JEEP», моделі «RENEGADE», номер кузова: НОМЕР_16 , 2016 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239033, вартістю 122 373,25 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 60 949,98 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 12 237,33 грн., акцизного податку в сумі 18 158,78 грн. та податку на додану вартість в сумі 30 553,87 грн.;
16.)за митною декларацією від 30.06.2022 №UA209200/2022/013014, 01.07.2022 о 11:51 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «JEEP», моделі «RENEGADE», номер кузова: НОМЕР_17 , 2015 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703239033, вартістю 122 812,07 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 65 448,51 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 12 281,21 грн., акцизного податку в сумі 21 790,54 грн. та податку на додану вартість в сумі 31 376,76 грн.
17.)за митною декларацією від 30.06.2022 UA209200/2022/013037 01.07.2022 о 11:39 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «Volkswagentransporter», номер кузова: НОМЕР_18 , 2017 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8704219900, вартістю 432903,87 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 196676,74 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 43290,39 грн., акцизного податку в сумі 48456,25 грн. та податку на додану вартість в сумі 104930,10 грн.
Відтак, внаслідок злочинних дій ОСОБА_5 , власники транспортних засобів ухилилися від сплати обов'язкових митних платежів на загальну суму 1 669 897,38 грн. внаслідок зловживання своїм службовим становищем ОСОБА_5 , недоотримано державним бюджетом України, що більш ніж у двісті п'ятдесят разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 01.01.2022 та, згідно положень п. 4 Примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється в зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної або юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, тобто у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
В подальшому, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження,28.11.2022 Львівською митницею, в порядку ст. 128 КПК України подано позовну заяву (цивільний позов) до підозрюваного ОСОБА_5 , в якому Львівська митниця просить стягнути на свою користь спричинену кримінальним правопорушенням майнову шкоду в розмірі 1 669 897,38 грн.
Враховуючи те, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 364 КК України, а також те, що під час досудового розслідування Львівською митницею заявлено цивільний позов до ОСОБА_5 є необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваного, а тому орган досудового розслідування змушений звернутися до слідчого судді з вказаним клопотанням.
Дослідивши подані матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України - арешт майна допускається з метою забезпеченнявідшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільного позову), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України - арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Вважаю за необхідне розглянути це клопотання без повідомлення власників нерухомого майна щодо яких порушується питання про накладення арешту та майна, оскільки існує ризик того, що дізнавшись про внесення та розгляд цього клопотання, здійснюватиметься перешкоджання, майно буде перереєстроване на інших осіб, що унеможливлять накладення подальшого арешту, а також унеможливить досягнення мети арешту - забезпечення можливої спеціальної конфіскації.
Враховуючи вищенаведені обставини, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення зазначеного кримінального правопорушення, а також запобігання можливості відчуження вказаного майна і з метою можливого забезпечення цивільного позову до набрання судовим рішенням законної сили, вважаю, що клопотання слідчого слід задовольнити, а саме слід накласти арешт на вказане вище майно.
Керуючись вимогами ст.ст. 9, 107, 131,132,170-173, 309 КПК України, -
Клопотання слідчого Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) ТУ ДБР розташованого у м. Львові ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором другого відділу процесуального керівництва Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 - задоволити.
Накласти арешт на майно, а саме: на 1/6 частки квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа: 62,56 кв.м., житлова площа: 37,5 кв.м., реєстраційний номер майна: 16300965.
Заборонити державним органам та органам нотаріату здійснювати реєстрацію (перереєстрацію), пов'язану з відчуженням, зміною, поділом, заставою або іншого виду зміни власників частки квартири, яка належить ОСОБА_5 .
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляція безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1