Ухвала від 28.11.2022 по справі 463/8388/22

Справа №463/8388/22

Провадження №1-кс/463/6397/22

УХВАЛА

про застосування запобіжного заходу

28 листопада 2022 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання начальника другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянину України, уродженцю с.Підвисоке, Новоархангельського району Кіровоградської області, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , одруженому, маючому на утриманні дітей 2015 та 2021 років народження, раніше не судимому,

підозрюваному у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364 КК України, -

встановив:

прокурор звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням про застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем його проживання та покладенням ряду обов'язків, передбачених п.1-4, 8 ч.5 ст.194 КПК України.

Клопотання обґрунтовує тим, що слідчими Першого слідчого відділу (з дислокацією у місті Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові (далі - ДБР), за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62022140110000164 від 02.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364 та ч.2 ст.366 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що наказом в.о. начальника Львівської митниці ДФС № 567-о від 10.05.2022 ОСОБА_4 з 13.05.2022 переведено на посаду головного державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці (далі - ВМО № 4 МП «Городок» Львівської митниці).

ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №4 митного поста «Городок» Львівської митниці, згідно з положеннями посадової інструкції, затвердженої в.о. начальником Львівської митниці, є представником влади та відповідно до примітки ст. 364 КК України службовою особою і згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», п. 341 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України - працівником правоохоронного органу.

Згідно зі ст.247 Митного кодексу України (далі - Кодекс) митне оформлення здійснюється в місцях розташування відповідних підрозділів митних органів протягом робочого часу, встановленого для цих органів.

Митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється в будь-якому митному органі з пред'явленням їх цьому органу, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до вимог статті 322 Кодексу товари, що переміщуються через митний кордон України, разом з їх упаковкою та маркуванням, транспортні засоби комерційного призначення, якими вони переміщуються через митний кордон України, пред'являються у незмінному стані для митного контролю, а документи на ці товари, транспортні засоби подаються митним органам у пунктах пропуску через державний кордон України та в інших місцях на митній території України, встановлених митними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення, не пізніше ніж через три години після прибуття зазначених товарів у пункт пропуску через державний кордон України або інше визначене митними органами місце.

Особа, яка доставила товари, транспортні засоби комерційного призначення у місце, визначене митними органами, зобов'язана повідомити про це відповідний митний орган у мінімально можливий строк, а в разі прибуття поза робочим часом, встановленим для митного органу, - у мінімально можливий строк після початку роботи цього органу.

Відповідно до п.п. 3.11, 3.12, 3.13 розділу ІІІ Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.10.2012 № 1066 (далі - Порядок №1066) - при надходженні у митницю призначення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщувалися внутрішнім транзитом, декларант, уповноважена ним особа або перевізник подає до митниці призначення два примірники витягу з електронної копії ПД або ЕПД (примірники перевізника та митниці призначення) та наявні товаросупровідні (товаротранспортні) документи на товари, транспортні засоби комерційного призначення з відмітками митниці відправлення.

Посадова особа митниці призначення:

- перевіряє цілісність та відповідність накладених на вантажний відсік комерційного транспортного засобу (вантажне місце), контейнер, цистерну, інше пристосування засобів забезпечення ідентифікації;

- проставляє у поданих товаросупровідних (товаротранспортних) документах з відмітками митниці відправлення штамп ПМК;

- зазначає на витягу з електронної копії ПД або ЕПД (примірники перевізника та митниці призначення) дату та час надходження товарів, транспортних засобів комерційного призначення і завіряє цей запис особистим підписом та відбитком штампа ПМК;

- один примірник витягу з електронної копії ПД або ЕПД (примірник перевізника) та представлені товаросупровідні (товаротранспортні) документи повертає перевізнику або декларанту чи уповноваженій ним особі.

Примірник витягу з електронної копії ПД або ЕПД митниці призначення зберігається в справах митниці призначення не менш як протягом 1095 днів з дати доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митницю.

Після виконання дій, передбачених у пункті 3.12 розділу ІІІ Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, уповноважена посадова особа митниці призначення невідкладно вносить до ЄАІС відмітку про дату та час прибуття товарів, заявлених у ПД або ЕПД.

Відповідно до вимог частини першої статті 263 Кодексу митна декларація подається митному органу, який здійснює митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, протягом 10 робочих днів з дати доставлення цих товарів, транспортних засобів до зазначеного органу.

Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану» (далі - закон), який набрав законної сили 05 квітня 2022 року, пунктом 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено наступне - «Тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту» (код пільги 311).

Також Законом передбачено внесення змін до Митного кодексу України, а саме пунктом 911 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення», відповідно до яких тимчасово, на період з дня набрання чинності Законом, але не раніше 1 квітня 2022 року, до припинення чи скасування воєнного стану на території України, пропуск та митне оформлення товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України для вільного обігу, здійснюється з урахуванням таких особливостей, зокрема звільняються від оподаткування ввізним митом автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Згідно з класифікатором звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 №1011 (із змінами), встановлено код пільг «311» із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком, податком на додану вартість.

Після набрання чинності Законом України від 21.06.2022 №2325-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду пільг з оподаткування», тобто після 00 год. 01.07.2022 втратили чинність пункт 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України та пункт 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Митного кодексу України.

Статтею 74 Митного кодексу України визначено, що митний режим імпорту (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей, випускаються для вільного обігу на митній території України.

Метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.

Митне оформлення - виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення визначається наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 року № 631.

Відповідно пункту 2.1 наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 року № 631, для здійснення митного оформлення товарів Декларант подає до ПМО МД, заповнену згідно з обраним митним режимом, її електронну копію (у разі подання МД на паперовому носії), рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та у випадках, встановлених Кодексом, ДМВ.

Відповідно статті 278 Митного кодексу України датою виникнення податкового зобов'язання із сплати мита у разі ввезення товарів на митну територію України чи вивезення товарів з митної території України є дата подання митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання органом доходів і зборів у випадках, визначених цим Кодексом та законами України.

Датою виникнення податкових зобов'язань із сплати ПДВ відповідно пункту 187.8 статті 187 та акцизного податку, відповідно пункту 216.4 статті 216 Податкового кодексу України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках.

Відповідно статі 295 Митного кодексу України нарахування митних платежів здійснюється декларантом або іншою особою, на яку покладено обов'язок із сплати митних платежів, самостійно крім випадків, якщо обов'язок щодо нарахування митних платежів відповідно до Митного кодексу України, Податкового кодексу України та інших законів України покладається на митні органи.

Для цілей нарахування митних платежів застосовуються ставки, що діють на день подання митному органу митної декларації на товари, а в разі якщо митне оформлення здійснюється без подання митної декларації - на день його здійснення.

Нарахування сум митних платежів здійснюється у валюті України.

У разі якщо для цілей обчислення митних платежів, у тому числі визначення митної вартості товарів, необхідно зробити перерахування іноземної валюти, застосовуються курси валют, визначені відповідно статті 31 Митного кодексу України, якою передбачено, що для цілей здійснення митних формальностей щодо товарів і транспортних засобів комерційного призначення застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, або дня здійснення митних формальностей, якщо вони здійснюються без подання митної декларації.

Враховуючи вищезазначене, пропуск та митне оформлення окремих товарів окремими суб'єктами, визначеними Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-IX, у період з 05 квітня 2022 року до 00 годин 01.07.2022 року здійснюється із звільненням від сплати митних платежів відповідно до цього Закону.

Після набрання чинності Законом України від 21.06.2022 року №2325-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду пільг з оподаткування», тобто після 00 год. 01.07.2022 року втратили чинність пункти 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України та пунктом 69.24 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Митного кодексу України.

Листом від 30.06.2022 № 10/10-01/7/162 Держмитслужба повідомила територіальні органи Держмитслужби, що 30 червня 2022 року в газеті «Голос України» від 30.06.2022 № 135 (7885) опубліковано Закон України від 21 червня 2022 року № 2325-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування» (далі - Закон № 2325).

Згідно з пунктом 1 розділу II Закону № 2325 цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзацу третього пункту 2 розділу І (щодо виключення підпунктів 69.24, 69.25 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України) та абзацу сьомого підпункту 1 пункту 2 розділу II (щодо виключення абзаців першого, третього і четвертого підпункту 1 пункту 911 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України) цього Закону, які набирають чинності з 1 липня 2022 року.

Отже, Закон №2325 набирає чинності з 0 годин 01 липня 2022 року.

Також, Держмитслужба листом від 30.06.2022 №08-1/15-01-03/7/3617 повідомила, що у зв'язку з набранням 01.07.2022 чинності Законом України від 21 червня 2022 року №2325-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування», з 0 годин 01.07.2022 пільги за кодами «223», «224», «311» не застосовуються та митне оформлення товарів та транспортних засобів, ввезення яких на митну територію України відбулося після набрання чинності Законом №2325, здійснюється на загальних підставах.

Тобто, у випадку митного оформлення транспортних засобів, доставлених на митницю призначення (зону митного контролю) після 0 годин 01.07.2022, керуючись вимогами ч. 1 ст. 263 Митного кодексу України повинні бути відмовлені в митному оформленні.

Незважаючи на свою обізнаність з вимогами вищевказаних нормативно-правових актів, ОСОБА_4 умисно використав своє службове становище головного державного інспектора відділу митного оформлення № митного поста «Городок» Львівської митниці, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи, що заподіяло тяжких наслідків державним інтересам, вчинив злочин за наступних обставин.

Так, відповідно до Графіків виходу на роботу працівників відділу митного оформлення № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці на червень та липень 2022 року, 30.06.2022 на чергування в період часу з 14:59 год. по 23:59 год., а також 01.07.2022 в період часу з 09:00 год. по 18:00 год. в складі відділу митного оформлення №4 (надалі ВМО № 4) митного поста «Городок» Львівської митниці, поміж інших, заступив головний державний інспектор ВМО № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці ОСОБА_4 .

Відповідно до наказу № 71-о від 02.07.2021 за державним інспектором ВМО № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці ОСОБА_4 закріплено особисту номерну печатку № 373.

Так, 30.06.2022 близько 15:00 год. державний інспектор ВМО № 4 митного поста «Городок» Львівської митниці ОСОБА_4 заступив до виконання своїх службових обов'язків безпосередньо на митному пості «Городок» Львівської митниці, що за адресою: Львівська область, Львівський район, село Зимна Вода, вулиця Городоцька, 16.

Цього ж дня, в період часу з 23:01 год. по 23:47 год. ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці, вніс до вказаної бази даних відомості про прийняття митних декларації від 30.06.2022 №№UA209200/2022/013009, UA209200/2022/013011, UA209200/2022/013012 до митного оформлення, всупереч тому, що транспортні засоби, за вищевказаними митними деклараціями, згідно з даними ЄАІС Держмитслужби та відомостями, зазначеними у виїзді із ЗМК в ПІК «Інспектор» перетнули державний кордон України після прийняття митних декларацій до митного оформлення, таким чином ОСОБА_4 забезпечив подальшу реалізацію свого злочинного умислу у здійснення митного оформлення транспортних засобів за вказаними вище митними деклараціями із застосування преференції з пільгового розмитнення, а саме із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та податком на додану вартість.

В подальшому, на наступний день, а саме 01.07.2022 ОСОБА_4 в ході проведення митних формальностей щодо транспортних засобів за митними деклараціями від 30.06.2022 №№UA209200/2022/013009, UA209200/2022/013011, UA209200/2022/013012, будучи обізнаним про те, що транспортні засоби прибули в зону митного контролю ВМО №4 митного поста «Городок» Львівської митниці 01.07.2022, що підтверджується перепустками, або за відсутності перепусток даними ЄАІС Держмитслужби, тобто, усвідомлюючи, що митні декларації подані з порушенням вимог частини першої статті 263 митного кодексу України, умисно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи - власників транспортних засобів та сприяння їм в ухиленні від сплати обов'язкових митних платежів, використовуючи своє службове становище, безпідставно здійснив митне оформлення транспортних засобів відповідно до норм Закону України від 24.03.2022 № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», застосувавши код пільг «311» із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком, та податком на додану вартість, та не відмовив в митному оформленні по причині їх подання з порушенням вимог частини першої статті 263 митного кодексу України.

Надалі ОСОБА_4 , знаходячись у службовому приміщенні митного поста «Городок» Львівської митниці, що за адресою: Львівська область, Львівський район, село Зимна Вода, вулиця Городоцька, 16, з метою завершення митних формальностей та випуску транспортних засобів у вільних обіг, без сплати обов'язкових митних платежів, зловживаючи владою та своїм службовим становищем, вніс до вказаної бази даних відомості про завершення митного оформлення щодо транспортних засобів, за митними деклараціями від 30.06.2022 №№UA209200/2022/013009, UA209200/2022/013011, UA209200/2022/013012, застосувавши пільги з кодом «311» із звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком, та податком на додану вартість, чим надав можливість власникам транспортних засобів ухилитись від сплати обов'язкових митних платежів, а саме:

1) за митною декларацією від 30.06.2022 № UA209200/2022/013009, 01.07.2022 о 13:36 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «NISSAN», моделі «NOTE», номер кузова: НОМЕР_1 , 2006 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703229030, вартістю 41549,76 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 51687,91 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 4154,98 грн., акцизного податку в сумі 31993,32 грн. та податку на додану вартість в сумі 15539,61 грн.;

2) за митною декларацією від 30.06.2022 № UA209200/2022/013011, 01.07.2022 о 13:36 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «FORD»», моделі «ESCAPE», номер кузова: НОМЕР_2 , 2018 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 870329030, вартістю 166 447,51 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 61 567,61 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 16644,75 грн., акцизного податку в сумі 6920,34 грн. та податку на додану вартість в сумі 38002,52 грн.;

3) за митною декларацією від 30.06.2022 № UA209200/2022/013012, 01.07.2022 о 13:03 год. завершив митне оформлення автомобіля марка «HYUNDAI», модель «TUCSON», номер кузова: НОМЕР_3 , 2006 року виготовлення, код за УКТЗЕД: 8703329030, вартістю 125 723,26 грн., обов'язкові митні платежі на загальну суму 76 260,5 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 13 436,78 грн., акцизного податку в сумі 68 937,98 грн. та податку на додану вартість в сумі 43 348,50 грн.;

Таким чином, внаслідок зловживання своїм службовим становищем ОСОБА_4 , власники транспортних засобів ухилилися від сплати обов'язкових митних платежів на загальну суму 238 978,78 грн., в тому числі ввізного мита в сумі 34 236,51 грн., акцизного податку в сумі 107851,64 грн. та податку на додану вартість в сумі 96 890,63 грн., чим заподіяно державним інтересам істотної шкоди, що згідно п. 4 Примітки до ст. 364 КК України більш ніж у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 01.01.2022.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у зловживанні службовим становищем - умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, яке завдало істотної шкоди державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

25.11.2022 складено та цього ж дня вручено ОСОБА_4 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, обґрунтованість якої підтверджуються наступними матеріалами кримінального провадження, а саме: Рапортом про виявлення ознак кримінального правопорушення від 01.09.2022; повідомленням оперативного підрозділу від 05.09.2022; актом про результати перевірки з окремих питань від 22.09.2022; посадовими обов'язками підозрюваного; актом про результати перевірки з окремих питань від 11.11.2022; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 ; іншими матеріалами кримінального провадження № 62022140110000164.

Під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, які полягають в тому, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оскільки будучи обізнаним про покарання, що йому загрожує за інкримінований йому злочин, а також в силу своєї обізнаності у формах та методах роботи правоохоронних органів, для уникнення покарання підозрюваний може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, у тому числі в Республіці Польща, з урахуванням місця роботи останнього на ділянці державного кордону; знищити, сховати документи, речі які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки на даний час у рамках досудового розслідування зазначеного кримінального провадження не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування (не встановлені всі причетні особи до вчинення кримінального правопорушення), а підозрюваний, достовірно знаючи про місце перебування документів або речей, за допомогою яких було реалізовано злочинний намір, може їх знищити, спотворити, приховати, не надавши органам досудового розслідування можливості встановити місце їх перебування та вилучити у встановленому законом порядку. Крім того, ОСОБА_4 може спілкуватися з невстановленими зазначеними вище особами з приводу планів укриття злочинної діяльності, знищення, приховання та спотворення речових доказів, що негативно вплине на подальше здійснення досудового розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності та зможе надавати останньому допомогу у переховуванні від органу досудового розслідування; незаконно впливати на потерпілих, свідків, інших підозрюваних, у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом погодження показань з особами, причетними до вчинення інкримінованого кримінального правопорушення; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення в якому підозрюється, в тому числі з метою прикриття своєї злочинної діяльності, може спонукати працівників митниці щодо підробки документів, які виправдовували б його дії.

Враховуючи наведене, з метою забезпечення кримінального провадження та виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, є необхідність обрання до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, оскільки жоден із більш м'яких запобіжних заходів не може запобігти вищевказаним ризикам.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, дав пояснення аналогічні викладеним у клопотанні та просив таке задовольнити.

Підозрюваний та його захисник в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечили. Вважають, що оголошена ОСОБА_4 підозра є необґрунтованою, стороною обвинувачення належним чином не доведено наявності ризиків, передбачених ст.177 КПК України. Просили врахувати, що підозрюваний має міцні соціальні зв'язки, є батьком двох дітей, одружений, на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, тому просили застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Заслухавши пояснення прокурора, підозрюваного та його захисника, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, слідчий суддя встановив наступне.

ДБР проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №62022140110000164 від 02.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст.364 та ч.2 ст.366 КК України.

Як вбачається з повідомлення про підозру від 25.11.2022 ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364 КК України, обґрунтованість якої підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: рапортом про виявлення ознак кримінального правопорушення від 01.09.2022; повідомленням оперативного підрозділу від 05.09.2022; актом про результати перевірки з окремих питань від 22.09.2022; посадовими обов'язками підозрюваного; актом про результати перевірки з окремих питань від 11.11.2022; протоколами допитів свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .

Згідно з ч.1 ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Згідно з ч.2 ст.181 КПК України запобіжний захід у вигляді домашнього арешту може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Враховуючи те, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчинені злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі, тому з метою запобігти ризику незаконного впливу на свідків, прихожу до переконання, що до підозрюваного слід застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту.

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини; 12) ризик продовження чи повторення протиправної поведінки, зокрема ризик летальності, що його створює підозрюваний, обвинувачений, у тому числі у зв'язку з його доступом до зброї.

В судовому засіданні встановлено, що підозрюваний є батьком двох дітей, одружений, на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити частково, обравши підозрюваному запобіжний захід у виді домашнього арешту за місцем його фактичного проживання у певний період доби, а не цілодобово, з покладенням на нього обов'язків, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України, на строк не більше двох місяців - до закінчення строку досудового розслідування, а саме до 25.01.2023.

Керуючись вимогами статей 177, 178, 181, 186, 193, 194, 196, 395 КПК України, -

постановив:

клопотання задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_2 , в певний період доби.

Заборонити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , в період з 23 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обов'язки:

1) прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;

2) не відлучатися із населеного пункту (м. Львова), в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема ОСОБА_7 , понятими та експертами, які проводитимуть експертні дослідження;

5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Строк дії ухвали становить не більше двох місяців, починаючи з 28 листопада 2022 року та закінчується о 24 год. 00 хв. 25 січня 2023 року.

Ухвалу передати у Відділ поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області для негайного виконання і постановки на облік підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та повідомити про це слідчого Першого слідчого відділу (з дислокацією у місті Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження №62022140110000164 від 02.09.2022.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено 30.11.2022.

Суддя: ОСОБА_1