Ухвала від 28.11.2022 по справі П/857/21/22

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

28 листопада 2022 рокуЛьвівСправа № П/857/21/22 пров. № П/857/27/22

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Заверухи О. Б.

суддів -Гінди О. М.

Ніколіна В. В.

розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) про визнання дій неправомірними, протиправними та скасування вимоги,-

ВСТАНОВИВ:

24 листопада 2022 року ОСОБА_1 звернулася до Восьмого апеляційного адміністративного суду як суду першої інстанції із позовною заявою, у якій просить: визнати вимогу від 07 листопада 2022 року, винесену державним виконавцем Скірка С.С. у ВП № 52180799, за змістом неправомірною, а дії по її складанню такими, що створюють перешкоди стягувачу, ОСОБА_1 , досягти виконання судового рішення, винесеного у справі № 813/5744/15 щодо боржника, ОСОБА_2 , та скасувати цю вимогу; визнати протиправною бездіяльність державного виконавця Скірки С.С. та Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) у ВП № 2180799, що веде до затягування виконання судового рішення, що набуло законної сили боржником ОСОБА_2 .

На обґрунтування позовних вимог зазначає, що у відповідача з вересня 2016 року перебуває на виконанні виконавчий лист від 25 серпня 2016 року № 17/2016 року, виданий Львівським апеляційним адміністративним судом у справі № 813/5744/15 щодо боржника ОСОБА_2 , ВП № 52180799. Вказує, що через неправомірні дії відповідача, що встановлено судовим рішенням від 12 липня 2022 року, яке набуло законної сили, винесене у справі № 1.380.2019.005020, рішення суду боржником не виконане, а Личаківський ВДВС бездіяльний. Зазначає, що 11 листопада 2022 року державний виконавець Скірка С.С. у вищевказаному виконавчому провадженні виніс вимогу, яка була направлена стягувачу. Вважає, що така вимога винесена з грубим порушенням ЗУ "Про виконавче провадження".

Ознайомившись із поданою позовною заявою, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.

Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Колегія суддів зазначає, що предметом позовних вимог є визнання неправомірними, протиправними дій відділу державної виконавчої служби щодо складання вимоги.

Частиною 1 статті 287 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист (частина 5 статті 287 КАС).

Відповідно до частини першої статті 22 КАС України передбачено, що місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.

Частиною третьою вказаної статті визначено, що апеляційним адміністративним судам як судам першої інстанції підсудні справи за позовами про примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені.

Апеляційним адміністративним судам як судам першої інстанції підсудні справи за позовами про примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, а також спори за участю суб'єктів владних повноважень з приводу проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства та спори, що виникають у зв'язку з проведенням та/або визначенням результатів конкурсу з визначення приватного партнера та концесійного конкурсу.

Отже, законодавцем встановлено вичерпний перелік справ, які підсудні апеляційним адміністративним судам як судам першої інстанції.

Таким чином, справи щодо оскарження рішення, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця підлягають розгляду окружним адміністративним судом як судом першої інстанції, крім випадків, передбачених частиною 5 статті 287 КАС України. А саме: місцевим загальним судом як адміністративним судом розглядаються такі справи у випадку, коли виконавчий лист виданий цим судом.

Оскільки виконавчий лист виданий Львівським апеляційним адміністративним судом за наслідками перегляду постанови Львівського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2016 року у справі № 813/5744/15, даний спір підсудний Львівському окружному адміністративному суду.

З огляду на викладене, вказаний адміністративний позов не підсудний Восьмому апеляційному адміністративному суду як суду першої інстанції, а підсудний Львівському окружному адміністративному суду.

За змістом ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Стаття 29 КАС України передбачає передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, зокрема, з підстав того, якщо суд встановить, що справа належить до підсудності іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у порядку письмового провадження.

За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що позовну заяву слід передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.

Керуючись статтями 7, 22, 29, 248, 287, 256, 294, 295 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) про визнання дій неправомірними, протиправними та скасування вимоги передати до Львівського окружного адміністративного суду.

Копію ухвали про передачу позовної заяви надіслати ОСОБА_1 .

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена до Верховного Суду в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя-доповідач О. Б. Заверуха

судді О. М. Гінда

В. В. Ніколін