Рішення від 25.11.2022 по справі 240/18447/21

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2022 року м. Житомир справа № 240/18447/21

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" щодо підготовки та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області документів, необхідних для призначення йому пенсії за вислугу років;

- зобов'язати Державну установу "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" зарахувати йому до загальної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, в пільговому обчисленні з розрахунку 1,5 роки за рік вислуги, періоди проходження служби в підрозділах оперативної служби та підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 30.07.2001 по 31.07.2014 у загальній кількості 06 років 06 місяців 00 днів;

- зобов'язати Державну установу "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області всі документи, необхідні для призначення йому пенсії за вислугу років, зарахувавши при цьому пільгову вислугу років у загальній кількості 06 років 06 місяців 00 днів до його календарної вислуги, зазначивши це в поданні.

В обґрунтування заявлених позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що станом день звільнення зі служби в органах внутрішніх справ (31.07.2014) його вислуга становила: в календарному обчисленні - 16 років 11 місяців 16 днів, а у пільговому обчисленні - 23 роки 05 місяців 16 днів. Вказує, що зазначений розмір вислуги на військовій службі надає йому право на призначенні пенсії за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та деяких інших осіб». Однак, Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області", як уповноважений орган, який здійснює підготовку та подання документів, необхідних для призначення пенсії, до органу, що призначає пенсію, відмовив йому у поданні до Головного управління Пенсійного фону України в Житомирській області відповідних документів, зазначивши при цьому про відсутність у нього необхідної кількості саме календарних років вислуги на військовій служби. Вказані дії, на переконання позивача є протиправними, адже згідно з нормами постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 набута ним вислуга на посадах в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю та в підрозділах оперативної служби органів внутрішніх справи підлягає зарахуванню в пільговому обчисленні (1,5 року за кожен рік служби) до календарної вислуги, що враховується при призначенні пенсії. Вказує, що відповідний правовий висновок щодо порядку застосування Постанови № 393 при обчисленні пільгового стажу для призначення пенсії за вислугою років, викладений у постанові Верховного Суду від 03 березня 2021 року у справі № 805/3923/18-а. Відтак, вважаючи, що своїми протиправними діями Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" порушує його право на належне пенсійне забезпечення, ОСОБА_1 звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою суду провадження в даній адміністративній справі було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" подало до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечувала проти заявлених позовних вимог у зв'язку з їх безпідставністю та необґрунтованістю. В підтвердження правомірності своїх дій щодо відмови ОСОБА_1 в підготовці та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області документів, необхідних для призначення йому пенсії за вислугу років, відповідач зазначив, що норми підпункту «а» статті 12 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та деяких інших осіб» чітко визначають, що право на пенсію за вислугу років визначається виключно за календарною вислугою років. В свою чергу, стаття 17 вказаного Закону України №2262-ХІІ та пункти 1 - 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 не визначають пільгові умови для призначення пенсії за вислугу років, а лише затверджують перелік видів служби та періодів часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, в тому числі і на пільгових умовах. При цьому, відповідач наголосив, що вислуга років в пільговому обчисленні враховується саме при обрахунку розмірі пенсії. Враховуючи вищезазначене, відповідач вказав, що ОСОБА_1 був звільнений зі служби в органах внутрішніх справ з календарною вислугою 16 років 11 місяців 16 днів, а тому права на призначення пенсії за вислугу років відповідно до статті 12 Закону №2262-ХІІ він не має. Відтак, і підстави для підготовки та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області документів для призначення йому пенсії в установи були відсутні. З огляду на вказані обставини, відповідач просив відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову в повному обсязі.

В свою чергу, ОСОБА_1 подав до суду відповідь на відзив на позовну заяву, в якій зауважив, що основним нормативно-правовим актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон №2262-ХІІ. Передбачені статтею 17-1 Закону №2262-ХІІ пільгові умови призначення пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 полягають у пільговому (кратному) зарахуванні вислуги років. Водночас, таке зарахування не є самостійним видом вислуги й не конкурує з її календарним обчисленням, а є лише пільговим зарахуванням уже наявної вислуги. Завдяки такому зарахуванню необхідну кількість років для призначення пенсії за вислугу років особа набуває швидше порівняно із зарахуванням вислуги на загальних (не пільгових) умовах, що і становить природу пільгових умов призначення пенсії особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ. Враховуючи вказане, позивач просив задовольнити його позов.

Відповідно до норм ст.ст.257, 262 КАС України дана адміністративна справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що з 15.08.1997 по 30.07.2001 ОСОБА_1 був курсантом Національної академії внутрішніх справ України, а в період з 30.07.201 по 31.07.2014 проходив службу в Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області.

На підставі наказу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 31.07.2014 №240 о/с ОСОБА_1 було звільнено зі служби у запас на підставі підпункту «ж» пункту 64 (за власним бажанням) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.

Відповідно до довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 14.05.2021 №10аз/12/01-2021, станом на день звільнення зі служби вислуга ОСОБА_1 становила: в календарному обчисленні - 16 років 11 місяців 16 днів, в пільговому обчисленні - 23 роки 05 місяців 16 днів.

При цьому, до вислуги років позивача в пільговому обчисленні (з розрахунку один місяць проходження служби за півтора місяця) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2001 №968-0/4 та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 28.08.2001 №018 були зараховані періоди проходження ним служби на посадах в підрозділах оперативних служб, а відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.12.1993 №3720-ХІІ та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 14.11.2007 №431 також періоди проходження ним служби на посадах в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю.

В березні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області із заявою, в якій просив обрахувати вислугу його років відповідно до вимог чинного законодавств та оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області всі необхідні документи для призначення йому пенсії за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та деяких інших осіб».

Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області вказана заява була передана для розгляду за належністю до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області".

Розглянувши в межах компетенції в секторі із соціально-гуманітарних питань звернення ОСОБА_1 , Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" листі від 07.04.2021 №614/33/26-2021 повідомила позивача про відсутність підстав для оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області документів для призначення йому пенсії за вислугу відповідно до Закону №2262-ХІІ. Аргументуючи таку відмову відповідач зазначив, що відповідно до підпункту «а» статті 12 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається особам, які мають право на пенсію за цим Законом, незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, у період з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року, і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців. Отже право на пенсію встановлює виключно календарна вислуга років, що чітко визначено законодавством. Призначення пенсії за вислугу років при наявності 16 років календарної вислуги не передбачено. Крім того, в листі Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" роз'яснила позивачу, що стаття 17 вказаного Закону України №2262-ХІІ та пункти 1 - 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 не визначають пільгові умови для призначення пенсії за вислугу років, а лише затверджують перелік видів служби та періодів часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, в тому числі і на пільгових умовах. При цьому, відповідач наголосив, що вислуга років в пільговому обчисленні враховується саме при обрахунку розмірі пенсії.

Не погоджуючись з такою відмовою Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області", ОСОБА_1 звернувся з даним позовом до суду.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено 12 Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Частиною 1 статті 1 Закону №2262-ХІІ встановлено, що особи з числа військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу при наявності встановленої цим Законом вислуги на службі в органах внутрішніх справ мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Умови призначення пенсій за вислугу років встановлені в статті 12 Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону №2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б» - «д», «ж» статті 12 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше.

Види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, визначені в статті 17 Закону №2262-ХІІ, яка передбачає, що особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються, зокрема:

а) військова служба;

б) служба в органах внутрішніх справ, поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

До вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.

При призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

Відповідно до статті 17-1 Закону №2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

З наведеного вбачається, що статтею 17 Закону №2262-XII визначено види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, а статтею 17-1 Закону №2262-XII встановлено саме порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим законом. Вказаною нормою передбачено, що пільгові умови обчислення вислуги років встановлюються саме Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону №2262-ХІІ Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 17.07.1992 №393, якою затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей (далі - Порядок №393).

Підпунктом «в» пункту 3 Порядок №393, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах, один місяць служби за півтора місяця, служба у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.

Колишнім працівникам органів внутрішніх справ, які проходили службу на посадах рядового і начальницького складу в підрозділах оперативних служб один місяць проходження служби за півтора місяця зараховується, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2001 № 968-014 та наказу МВС України від 28.08.2001 №018 «Про затвердження переліку посад начальницького складу, які несуть службу у підрозділах оперативної служби та підрозділах оперативно-технічних заходів чає проходження служби на яких зараховується на пільгових умовах один місяць за півтора, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2001 року № 968-014» (втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26.04.2019 № 333 «Про визнання такими, що втратили чинність, наказів Міністерства внутрішніх справ України»).

В свою чергу, періоди проходження служби на посадах рядового і начальницького складу в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю зараховуються колишнім працівникам органів внутрішніх справ в пільговому обчисленні - один місяць проходження служби за півтора місяця на підставі Постанови Верховної Ради України від 16.12.1993 № 3720 «Про затвердження Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України» (втратила чинність 10.04.2015 у зв'язку з набранням чинності Законом України від 12 лютого 2015 року № 193-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування органів внутрішніх справ») та наказу МВС України від 14.11.2007 № 431 «Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби».

Тобто, законодавство, яке діяло на час проходження позивачем служби, передбачало можливість зарахування періодів його роботи на посадах в підрозділах оперативних служб та в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю до стажу вислуги років у пільговому обчисленні.

З аналізу вищезазначених правових норм Таким чином, основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон №2262-XII.

Вказаний Закон №2262-ХІІ як єдину, обов'язкову умову призначення пенсії за вислугу років передбачає наявність у особи певної кількості років певного виду служби (вислуги). При цьому, наявність необхідної вислуги років забезпечує право на пенсію за вислугу років безвідносно до віку, стажу та працездатності особи.

Визначення у Законі №2262-ХІІ вислуги саме в календарних роках передбачає обов'язкову вислугу усіх календарних днів (365), що в такому випадку і буде становити календарний рік і буде відповідати правилу, закріпленому в частині 4 статті 17 цього ж Закону, щодо можливості врахування при призначенні пенсії тільки повних років вислуги.

Таким чином, передбачена Законом №2262-ХІІ календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів).

В свою чергу, передбачені статтею 17-1 Закону №2262-ХІІ пільгові умови призначення пенсій відповідно до Порядку №393 полягають в пільговому (кратному) зарахуванні вислуги років.

При цьому, таке зарахування не є самостійним видом вислуги і не конкурує з її календарним обчисленням, а є лише пільговим зарахуванням уже наявної вислуги. Фактична тривалість вислуги при такому зарахуванні не змінюється, а лише зараховується на пільгових (кратних) умовах.

Завдяки такому зарахуванню необхідну кількість років для призначення пенсії за вислугу років особа набуває швидше, порівняно із зарахуванням вислуги на загальних (не пільгових) умовах, що і становить природу пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ.

Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку. Відтак, передбачена Порядком №393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону №2262-ХІІ і положенням цього Закону не суперечить. Вказаний правовий висновок викладений Верховним Судом у справі №805/3923/18-а.

З огляду на зазначене правове регулювання спірних правовідносин, суд приходить до висновку, що для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку № 393.

Натомість, доводи відповідача про те, що визначальною для набуття права на призначення пенсії за вислугу років є саме календарна вислуга років, суд відхиляє, оскільки ці доводи ґрунтуються на неправильному застосуванні норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, та не заперечується відповідачем, що станом на день звільнення зі служби календарна вислуга ОСОБА_1 становила 16 років 11 місяців 16 днів. Натомість, його вислуга на службі в органах внутрішніх справ в пільговому обчисленні, з урахуванням періодів проходження ним служби в підрозділах оперативних служб та в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, становила 23 роки 05 місяців 16 днів.

З огляду на зазначене суд приходить до висновку, що наявність у позивача визначених у пільговому обчисленні 23-х років вислуги в органах внутрішніх справ надають йому право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ.

Оскільки, з урахуванням пільгової вислуги років загальна вислуга років позивача, визначена з дотриманням Закону № 2262-XII і Порядку №393 є достатньою для призначення пенсії за вислугу років, то відповідач зобов'язаний підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області документи, необхідні для призначення позивачу пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ.

Згідно з положеннями частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи відповідач не довів правомірність своїх дій щодо відмови в зарахування пільгової вислуги років позивача в розмірі 06 років 06 місяців 00 днів на посадах в підрозділах оперативних служб та в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю до його календарної вислуги років, що надає право на призначення пенсії за вислугу років, та відмови в підготовці та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області документів, необхідних для призначення йому пенсії за вислугу років.

Відтак, суд повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З наявної у матеріалах справи квитанції вбачається, що позивачем під час звернення до суду з вказаними позовом було сплачено судовий збір у розмірі 908,00 гривень.

Таким чином, беручи до уваги норми ч. 1 ст. 139 КАС України, суд приходить до висновку, що понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору в повному обсязі підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статями 2, 9, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" (вул. Професора Кравченка, 2, м. Житомир, 10014; код ЄДРПОУ 08734196) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною відмову Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" в підготовці та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області документів, необхідних для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та деяких інших осіб".

Зобов'язати Державну установу "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" зарахувати ОСОБА_1 до загальної вислуги років в органах внутрішніх справ, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, в пільговому обчисленні, з розрахунку 1,5 роки за рік вислуги, періодів проходження ним служби в підрозділах оперативної служби та підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю з 30.07.2001 по 31.07.2014, та підготувати й подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області всі документи, необхідні для призначення йому пенсії за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та деяких інших осіб".

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 908,00 грн (дев'ятсот вісім гривень).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.Е.Черняхович