про відкриття апеляційного провадження
28 листопада 2022 року
м. Рівне
Справа № 572/1868/21
Провадження № 22-ц/4815/1329/22
Рівненський апеляційний суд в складі суддів:
головуючого судді Боймиструка С.В.,
суддів: Гордійчук С.О.,
Ковальчук Н.М.
перевіривши апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 на рішення Сарненського районного суду Рівненської області від 01 грудня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" про стягнення страхового відшкодування,
Рішенням Сарненського районного суду Рівненської області від 01 грудня 2021 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" про стягнення страхового відшкодування.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями, представник ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, у якій, зокрема, просить поновити строк на апеляційне оскарження.
В обґрунтування поважності причин пропуску процесуального строку вказує, що копію оскаржуваного рішення отримано 09 вересня 2022 року.
Наведені доводи не спростовуються матеріалами справи.
Згідно ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст.354 ЦПК України учасник справи, якому повне судове рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга надійшла до суду 04 жовтня 2022 року, тобто в межах строку передбаченого ст. 354 ЦПК України.
Тому слід дійти висновку про наявність підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження.
В решті апеляційна скарга відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України стосовно форми та змісту, а тому підлягає до розгляду в апеляційній інстанції в порядку спрощеного позовного провадження.
Наведені у апеляційній скарзі доводи містять підстави, передбачені §1-2 гл.1 розділу V ЦПК України, для відкриття апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 356, 359, 361 ЦПК України, суд
Поновити представнику ОСОБА_1 встановлений законом строк на апеляційне оскарження рішення Сарненського районного суду Рівненської області від 01 грудня 2021 року.
Відкрити апеляційне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" про стягнення страхового відшкодування за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 на рішення Сарненського районного суду Рівненської області від 01 грудня 2021 року.
Копії цієї ухвали та апеляційної скарги із доданими до неї матеріалами надіслати учасникам справи.
Відзив на апеляційну скаргу може бути подано протягом десяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. До відзиву, в обов'язковому порядку, повинні бути додані докази надсилання (надання) його копій іншим учасникам справи, згідно вимог ч. 4 ст. 360 ЦПК України. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Головуючий суддя Боймиструк С. В.
Судді: Гордійчук С.О.
Ковальчук Н.М.