Рішення від 28.11.2022 по справі 380/9587/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2022 року

справа № 380/9587/22

провадження № П/380/9657/22

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Кедик М.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАДОБУД-ПРЕСТИЖ" про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАДОБУД-ПРЕСТИЖ" (далі - відповідач, ТОВ "ГРАДОБУД-ПРЕСТИЖ") про стягнення з відповідача до бюджету коштів з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів у розмірі 1 417 818,55 грн.

Ухвалою судді від 18.07.2022 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.

Ухвалою, постановленою в підготовчому засіданні 05.10.2022 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує податковий борг внаслідок несплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), податку на прибуток приватних підприємств і організацій, податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п у розмірі 1 417 818,55 грн. Оскільки заборгованість відповідачем добровільно не погашається, просить стягнути таку у судовому порядку.

На адресу суду повернувся поштовий конверт, направлений відповідачу за адресою, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою". Згідно з ч. 11 ст. 126 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Представник позивача подав клопотання про розгляд справи за відсутності представника. Зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Суд перейшов до письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Заборгованість відповідача відповідно до облікової картки платника податку та довідки Головного управління ДПС у Львівській області від 02.02.2022 № 1414/5/13-01-13-09-12 станом на 25.01.2022 становить 79912,46 грн, з них:

- податок на прибуток (код класифікації доходів бюджету - 11021000 56) - 1409514,05 грн ( в т.ч. основний платіж 863348,35 грн, штрафна санкція 216302,00 грн, пеня 329863,70);

- податок на додану вартість код класифікації доходів бюджету - 14010100 56) - 7884,50 грн ( в т.ч. штрафна санкція 7347,58 грн, пеня 536,92 грн);

- податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п (код класифікації доходів бюджету - 11010100 56) - 420,00 грн (в т.ч. штрафна санкція 420,00 грн).

Заборгованість відповідача по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності (11021000) - 1 409 514 ,05 грн, становить:

- 1 079 650,35 грн - штрафна санкція, залишок несплаченого узгодженого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 17.04.2018 № 0092411265, винесене на підставі акту перевірки від 30.03.2018 № 626/13-01-12-65/38557864, поновлено в поточному році на підставі постанови в осьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2020 по справі № 1.380.2019.004276, що підтвердження донарахованих сум (дата виникнення боргу 26.11.2021.

- 329 863,70 грн - пеня згідно з ст. 129 ПК України з урахуванням вимог ПК України за період судового оскарження податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 17.04.2018 № 0092411265 на суму 1 079 650,35 грн та постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2020 року № 1.380.2019.004279 (дата виникнення боргу 29.10.2020);

ТОВ "ГРАДОБУД-ПРЕСТИЖ" оскаржено податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 17.04.2018 р №0092411265 на суму 1 079 650,35 грн в судовому порядку.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 06.08.2020 у справі №1.380.2019.004276 адміністративний позов задоволено; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 17.04.2018 №0092411265.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2020 по справі № 1.380.2019.004279 апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області задоволено; рішення Львівського окружного адміністративного суду від 6 серпня 2020 року скасовано та прийнято постанову, якою у задоволенні позову відмовлено.

Заборгованість відповідача по податку на додану вартість у розмірі 7 884,50 грн становить:

- 1 114,35 грн - штрафні санкції залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «Ш» від 19.12.2020 № 0202395704, винесене на підставі акту перевірки від 18.12.2019 №789/57.04/38557864 (дата виникнення боргу 29.12.2019);

- 3 003,23 грн - штрафні санкції залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «Ш» від 14.01.2020 № 0001695704, винесене на підставі акту перевірки від 13.01.2020 № 26/57.04-13/38557864 (дата виникнення боргу 24.01.2020);

- 170,00 грн - штрафні санкції залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 28.01.2020 № 0011985704, винесене на підставі акту перевірки від 27.01.2020 №155/57.04-13/38557864 (дата виникнення боргу 07.02.2020);

- 1 020,00 грн - штрафні санкції залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 26.10.2020 № 0057100418, винесено на підставі акту перевірки від 01.10.2020 №1012/13-01-04-18-09/38557864 (дата виникнення боргу 15.12.2020).

- 1 020,00 грн - штрафні санкції залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 20.01.2021 № 0002611138, винесене на підставі акту перевірки від 19.11.2020 №1812/13-01-04-18-09/38557864, (дата виникнення боргу 25.02.2021 року);

- 1 020,00 грн - штрафні санкції залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 29.07.2021 № 0186541813, винесене на підставі акту перевірки від 05.07.2021 №14024/13-01-18-13/38557864 (дата виникнення боргу 17.08.2021).

- 536,92 грн - пеня згідно зворотного боку облікової картки платника податків та довідки про заборгованість.

Заборгованість відповідача по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податків у вигляді заробітної плати (11010100 - 85) - 420,00 грн становить:

- 420,00 грн - штрафні санкції залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 13.05.2020 № 0046805706, винесене на підставі акту перевірки від 13.05.2020 №001815/13-01-57-06/38557864, (дата виникнення боргу 23.06.2020 року).

У зв'язку з несплатою відповідачем грошових зобов'язань ГУ ДФС у Львівській області 02.08.2019 винесено податкову вимогу форми "Ю" № 202661-54, яку надіслано платникові податків.

Докази, які б підтверджували, що вказані податкова вимога та податкові повідомлення-рішення відповідачем оскаржувались у справі відсутні, відповідно, визначені у них зобов'язання є узгодженими.

У добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачена.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу вбачається, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пп. 41.1, 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Згідно з пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 цього ж Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.1 статті 95 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Станом на день розгляду справи сума податкового боргу відповідача в 1 417 818,55 грн є узгодженою та у встановлені законом строки не сплачена, тому відповідно до пп. 14.1.175 п. 14 ст. 14 ПК України визнається сумою податкового боргу. Доказів зворотного матеріали справи не містять.

Відповідно до інформації про банківські рахунки, ТОВ "ГРАДОБУД-ПРЕСТИЖ" має відкриті рахунки в установах банку.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Львівській області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки, під час розгляду даної справи, свідки судом не залучались та судові експертизи не призначались, суд вважає за необхідне зазначити, що судові витрати понесені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1. Позов Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003, ЄДРПОУ 43968090) до товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАДОБУД-ПРЕСТИЖ" (вул. Січових Стрільців, 45, смт. Верхнє Синьовидне, Сколівський район, Львівська область, 82613, ЄДРПОУ 38557864) про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках - задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАДОБУД-ПРЕСТИЖ" (ЄДРПОУ 38557864) до бюджету кошти у розмірі 1 417 818 (Один мільйон чотириста сімнадцять тисяч вісімсот вісімнадцять) гривень 55 копійок, які знаходяться на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів .

3. Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 28.11.2022.

Суддя Кедик М.В.