Ухвала від 28.11.2022 по справі 360/5819/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення без руху заяви про визнання виконавчого листа таким,

що не підлягає виконанню

28 листопада 2022 року Справа № 360/5819/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, у справі № 360/5819/21 за адміністративним позовом Середи Ігоря Євгеновича в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

23 листопада 2022 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 (далі - представник позивача) про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, у справі № 360/5819/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 (далі - позивач) до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Згідно з частиною першою статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання (частина третя статті 374 КАС України).

Статтею 374 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, та питання щодо залишення без руху вказаної заяви.

Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Оскільки дії суду в разі надходження заяви про заміну сторони виконавчого провадження КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статей 160, 161, 169, 171 КАС України.

За приписами пункту 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).

Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.

Частиною першою статті 167 КАС України передбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

У заяві про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, представником позивача зазначено зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника, проте не зазначено підстави такої заяви (відсутній виклад обставин, наявність яких є підставою для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню).

Згідно з абзацом десятим частини першої статті 167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Представником позивача до заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, не надано доказів надіслання такої заяви відповідачу. Згідно з наявною у комп'ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду» інформацією відповідач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області має зареєстрований електронний кабінет. З урахуванням викладеного представник позивача на підтвердження надіслання відповідачу заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, має сформувати квитанцію про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС та надати таку квитанцію суду.

Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, враховуючи неврегулюваність питання щодо залишення без руху заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню (стаття 374 КАС України), беручи до уваги приписи частини шостої статті 7 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень статті 169 КАС України щодо залишення без руху заяви ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, у справі № 360/5819/21 за адміністративним позовом Середи Ігоря Євгеновича в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Керуючись статтями 7, 160, 161, 167, 169, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, у справі № 360/5819/21 за адміністративним позовом Середи Ігоря Євгеновича в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Запропонувати заявнику протягом 7-ми (семи) календарних днів з дати отримання цієї ухвали усунути недоліки заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, шляхом надання суду через підсистему (модуль) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» або в електронній формі на офіційну електронну адресу суду зі скріпленням електронним підписом учасника справи (його представника) заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтею 167 КАС України, з доказами її надіслання (вручення) відповідачу.

Якщо недоліки заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде повернута та вважатиметься неподаною.

Копію ухвали про залишення без руху заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, невідкладно надіслати заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Т.І. Чернявська