Постанова від 28.11.2022 по справі 308/13556/22

Справа № 308/13556/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2022 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Крегул М.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ТОР УПП в Закарпатській області ДПП , відносно гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ужгородським МВ ГУ ДМС в Закарпатській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер суду невідомий, за 173 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

28.09.2022 року близько 15 год. 00 хв., гр. ОСОБА_1 , за адресою м.Ужгород, вул.Швабська, 70, будучи в приміщенні банку, виражався нецензурною лайкою в сторону людей, які перебували в черзі, внаслідок чого порушував громадський порядок, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином. Однак, надав письмові пояснення від 26.10.2022 року, згідно яких просив розглянути справу без його участі та наголошував на тому, що вину свою не визнає, жодних вищезазначених у протоколі дій не вчиняв, поводив себе культурно та стримано.

Відповідно до ст. 268 КУпАПсуд розглядає справу у відсутності ОСОБА_1 , оскільки належним чином повідомлений, останнній в судове засідання не з'явився, а така неявка вже не перша.

З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, не подала письмових заперечень проти протоколу, тому суддя вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченогостаттею 38 КУпАП.

За таких обставин, вважаю за можливе провести розгляд даної справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та не з'явилася в судове засідання.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.173КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР №176644 від 28.09.2022 р., письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 28.09.2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 28.09.2022 року , рапортом працівника поліції Лешкович С. від 28.09.2022р. командира взводу №2 роти ТОР УПП в Закарпатській області, та іншими матеріалами справи.

За приписами статті 245 КУпАП завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно з диспозицією ст.173КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченогост. 173 КУпАП, яке поставлено у вину ОСОБА_1 , характеризується протиправними, винними діями особи щодо порушення громадського порядку.

Згідност. 1 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення'громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

За ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.

При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змістуст.33 КУпАП і враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки, на думку суд, саме цей вид адміністративного стягнення буде відповідати вимогамст. 23 КУпАП, а саме буде сприяти вихованню правопорушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.

Відповідно до положень ст.40-1, ч.5 ст.283 КУпАПта п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір'з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 496,20 грн.

Керуючись ст.ст.33,40-1,173,245,283,-285,287,-291 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ужгородським МВ ГУ ДМС в Закарпатській області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер суду невідомий, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченогост.173 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ужгородським МВ ГУ ДМС в Закарпатській області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер суду невідомий, на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятоюстатті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з моменту її винесення, якщо інше не встановленоКУпАПта іншими законами України.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду М.М. Крегул