Справа №: 297/3650/22
28 листопада 2022 року м. Берегове
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Гал Л. Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, працюючої головним лікарем КНП «Берегівський центр первинної медико-санітарної допомоги Берегівської районної ради Закарпатської області»,
за ст. 164-14 ч. 3 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 08.11.2022 року №13-02-0092/2022 при здійсненні головним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області відповідно до статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, моніторингу закупівлі - «ДК 021:2015: 15110000-2 - Електрична енергія (Електрична енергія активна)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-12-07-008420-с), проведеної КНП «Берегівський центр ПМСД», Комунальне некомерційне підприємство «Берегівський центр первинної медико-санітарної допомоги», підпорядкованість - Берегівська районна рада, місцезнаходження: 90202. Україна, Закарпатська обл., Берегове, вул. Ліннера Бертолона, 2, виявлено внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом, а саме: за результатами аналізу питання наявності підстав для внесення змін до істотних умов договору (укладання додаткових угод), в частині збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю установлено, що замовником проведено процедуру закупівлі ДК 021:2015: 15110000-2 - Електрична енергія (Електрична енергія активна), за результатом якої визначено переможцем ТОВ «Закарпатгаз Збут» та з яким укладено договір на постачання електричної енергії від 24.01.2022 №60АВ887-11-22 на суму 378 000,00 гривень. До вказаного Договору замовником керуючись частиною п'ятою статті 41 Закону № 922-VIII укладено додаткові угоди від 31.01.2022 № 1 та від 21.02.2022 № 2 на збільшення ціни за одиницю товару.
Згідно наданих Замовником пояснень від 02 вересня 2022 року установлено, що зміни до договору від 24.01.2022 №60AB887-11-22, вносилися шляхом укладання додаткових угод від 31.01.2022 № 1 та від 21.02.2022 № 2 на підставі листів звернень від постачальника, відомостей з торгово-промислової палати щодо коливання цін та інформації щодо коливання середньозваженої ціни РДН в торговій зоні «Бурштинський енергетичний острів» (БуОС). оприлюдненої Оператором ринку електричної енергії на сайті Державного підприємства «Оператор ринку» за посиланням https://www.oree.com.ua/.
Замовником надано листи ТОВ «Закарпатгаз Збут» про зміну ціни від 05.01.2022 №88709-Сл-64-0122, від 25.01.2022 №88709-Сл-1368-0122, від 15.02.2022 №83709-Сл-2174-022, цінові довідки з Закарпатської Торгово-промислової палати від 18.01.2022 за №Ц-07, від 24.01.2022 №Ц-09, від 09.02.2022 №Ц-16 та копії документів з інформацією щодо колисання середньозваженої ціни РДН в торговій зоні «Бурштинський енергетичний острів» (БуОС) оприлюдненої Оператором ринку електричної енергії на сайті Державного підприємства «Оператор ринку» за листопад - грудень 2021, січень 2022 року. Відповідно до додаткової угоди № 2 від 21.02.2022 (пункт 5 додаткової угоди зазначено, що відповідно частини третьої статті 631 Цивільного кодексу України, умови даної угоди розповсюджуються на відносини сторін, які виникли з 01.02.2022 року), крім того в наданій Замовником до пояснень, копії цінової довідки Закарпатської' Торгово-промислової палати від 09.02.2022 №Ц-16, зазначено інформацію про середньозважену ціну електричної енергії станом на грудень 2021, січень 2022 року.
Проте, зазначена довідка не містить інформацію про коливання такого товару на ринку в період укладення додаткової угоди № 2 від 21.02.2022 (з 31.01.2022 по 21.02.2022), відповідно цінова довідка Закарпатської Торгово-промислової палати віл 09.02.2022 №Ц-16, не може слугувати підставою для зміни істотних умов договору з підстав передбачених пунктом 2 частиною п'ятою статті 41 Закону № 922-УШ.
Відповідно до інформації щодо коливання середньозваженої ціни РДН в торговій зоні «Бурштинський енергетичний острів» (БуОС) оприлюдненої Оператором ринку електричної енергії на сайті Державного підприємства «Оператор ринку» за період 20 днів лютого 2022 ціна на електричну енергію збільшилась на 0.92 % відносно 20 днів січня 2022. При цьому, між Замовником (в особі головного лікаря ОСОБА_1 ) та ТОВ «Закарпатгаз Збут» укладено додаткову угоду № 2 від 21.02.22 та збільшено ціну за одиницю товару (електричну енергію) на 5,87 %.
Відповідно до ст. 278 КУпАП - орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав з наступних підстав.
Так, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так у протоколі про адміністративне правопорушення у графі пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності вказано, що особа, на яку складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснення надала в ході проведення моніторингу, однак ні висновок про результати моніторингу закупівлі не містять її пояснення, ні окремо письмові пояснення ОСОБА_1 до протоколу не додані.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначений конкретний нормативно-правовий акт або конкретне посилання на норму закону про те, чому цінова довідка Закарпатської Торгово-промислової палати від 09.02.2022 №Ц-16, не могла слугувати підставою для зміни істотних умов договору з підстав передбачених пунктом 2 частиною п'ятою статті 41 Закону № 922-VIII та чим передбачено необхідність надання інформації про коливання товару на ринку в період укладення додаткової угоди № 2 від 21.02.2022, а саме з 31.01.2022 року по 21.02.2022 (тобто чому коливання цін товару на ринку слід враховувати помісячно для можливості внесення змін у договір, а не наприклад поквартально).
В зв'язку з цим, для всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути начальнику Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
постановив:
Матеріали протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 164-14 ч. 3 КУпАП - повернути начальнику Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Лайош ГАЛ