Ухвала від 17.11.2022 по справі 910/7586/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження та призначення розгляду справи по суті

м. Київ

17.11.2022Справа № 910/7586/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Селівон А.М., при секретарі судового засідання Степов'юк С.О., розглянувши в порядку загального позовного провадження матеріали господарської справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест" вул.Цимбала Сергія 4, смт. Ставище, Ставищенський раойн, Київська область, 09401

до Міністерства юстиції України вул.Городецького 13, м. Київ, 01001

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача:

1. Державний реєстратор Медвинської сільської ради Київської області Долнер Олена Василівна вул.Шевченка, 1, с.Медвин, Білоцерківський район, Київська область, 09751

2. Ставищенська селищна рада Білоцерківського району Київської області 09401, Київська обл., Білоцерківський р-н, селище міського типу Ставище, вул.Цимбала Сергія, будинок 35/1

про визнання протиправним та скасування наказу

Представники сторін:

від позивача: Бойко В.О. (у режимі відеоконференції)

від відповідача: Дергачов А.К.

від третіх осіб 1, 2: не з'явилися.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України від 01.02.2022 року № 294/5 "Про задоволення скарги", яким скасоване рішення від 05.05.2021 року № 57979456, прийняте державним реєстратором Медвинської сільської ради Київської області Долнер Оленою Василівною.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що зазначений наказ Міністерства юстиції України було прийнято з порушенням ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно" та Порядку розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, внаслідок чого порушено право власності позивача на земельну ділянку з кадастровим номером 3224287200:02:006:0002, у зв'язку з чим наказ має бути визнано недійсним та скасовано в судовому порядку.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.09.2022 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/7586/22, приймаючи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом на підставі ч.3 ст. 12 ГПК України постановлено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження, залучено до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Державного реєстратора Медвинської сільської ради Київської області Долнер Олену Василівну та Ставищенську селищну раду Білоцерківського району Київської області, підготовче засідання призначено на 06.10.2022 року.

Так, 30.09.2022 року через систему "Електронний суд" від позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест" до суду надійшла заява б/н від 30.09.2022 року про участь у судовому засіданні 06.10.2022 року у справі № 910/7586/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.10.2022 року за заявою позивача постановлено проводити судове засідання, призначене на 06.10.2022 року, в режимі відеоконференції за допомогою додатку EasyСon.

У підготовчому засіданні 06.10.2022 року судом протокольною ухвалою оголошено перерву до 17.11.2022 року.

Окрім цього, 11.11.2022 року через систему "Електронний суд" від позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест" до суду надійшла заява б/н від 11.11.2022 року про участь у судовому засіданні 17.11.2022 року у справі № 910/7586/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.11.2022 року за заявою позивача постановлено проводити судове засідання, призначене на 17.11.2022 року у справі в режимі відеоконференції за допомогою додатку EasyСon.

У підготовче засідання 17.11.2022 року з'явився уповноважений представник відповідача, уповноважені представники третіх осіб 1,2, які не заявлять самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача в підготовче засідання 17.11.2022 року не з'явилися.

Уповноважений представник позивача у підготовчому засіданні 17.11.2022 року приймає участь у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою додатку EasyСon.

У зв'язку з відсутністю фінансування Господарського суду міста Києва для здійснення поштових відправлень про дату, час і місце проведення підготовчого засідання треті особи 1, 2 повідомлялися шляхом надсилання копії ухвали суду від 06.10.2022 року про оголошення перерви в підготовчому засіданні у справі № 910/7586/22 судом засобами електронного зв'язку на електронні адресу вказаних осіб, зазначені в матеріалах справи, а саме: m.otg@ukr.net, stav_otg@ukr.net відповідно, що підтверджується скріншотами з електронної пошти.

Про поважні причини неявки в судове засідання 17.11.2022 року представників третіх осіб 1, 2 суд не повідомлено.

Судом повідомлено, що до початку судового засідання від позивача через систему "Електронний суд" 25.10.2022 року надійшло клопотання/заява від 25.10.2022 року з додатками, 26.10.2022 року клопотання/заява б/н від 25.10.2022 року про витребування доказів згідно ст. 81 ГПК України, а саме: у Державного реєстратора Медвинської сільської ради Київської області Долнер Олени Василівни документів, що стали пілставою для реєстрації права власності на спірну земельну ділянку, а також 27.10.2022 року надійшли клопотання б/н від 26.10.2022 року про дистанційне ознайомлення з матеріалами справи та клопотання б/н від 26.10.2022 року про залишення заяви про дистанційне ознайомлення без розгляду. Подані документи долучені до матеріалів справи.

Уповноважений представник позивача у судовому засіданні 17.11.2022 року повідомив про наявність заяви б/н від 25.10.2022 року про витребування доказів, а також заявив усне клопотання про витребування копій належно завірених документів реєстраційної справи згідно Адвокатського запиту №24 від 07.10.2022 року.

Судом доведено до відома сторін про самостійне отримання документів реєстраційної справи №2351624632242 щодо реєстрації права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3224287200:02:006:0002 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та долучення вказаних документів до матеріалів справи № 910/7586/22.

Уповноважений представник позивача у судовому засіданні 17.11.2022 року заявив усне клопотання про залишення усного клопотання про витребування копій належно завірених документів реєстраційної справи згідно Адвокатського запиту №24 від 07.10.2022 року без розгляду. Клопотання судом задоволене.

Будь - яких інших заяв та клопотань на час проведення судового засідання 17.11.2022 року від сторін до суду не надходило.

У підготовчому засіданні 17.11.2022 року уповноважені представники позивача та відповідача повідомили про відсутність будь-яких інших додаткових заяв чи клопотань, які необхідно вирішити до початку розгляду справи по суті, проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті не заперечували.

Окрім того, оскільки судом відкладався розгляд справи в підготовчих засіданнях, з метою надання учасникам судового процесу можливість реалізувати принцип змагальності, рівності всіх учасників процесу перед законом та судом, а також забезпечення їх процесуальних прав на представництво інтересів у суді та подання доказів в обґрунтування своїх вимог та заперечень, враховуючи обмеженість процесуальних строків підготовчого провадження, суд дійшов висновку про відсутність підстав для чергового відкладення чи оголошення перерви у підготовчому засіданні.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Враховуючи те, що у відповідності до ч. 2 ст. 182 ГПК України судом здійснено усі необхідні та достатні дії для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, а саме судом остаточно з'ясовано предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників справи; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, з огляду на відсутність підстав для відкладення підготовчого засідання чи оголошення в ньому перерви, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись п. 3 ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Підготовче провадження у справі № 910/7856/22 закрити.

2. Розгляд справи по суті призначити на 18.01.23 о 14:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 3 .

3. Повідомити учасників справи про дату, час та місце розгляду справи по суті. У відповідності до ст. 60 ГПК України сторонам надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

4. Попередити учасників судового процесу про неприпустимість зловживання процесуальними правами, визначеного ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, а також невиконання процесуальних обов'язків та створення протиправних перешкод у здійсненні судочинства, та, відповідно, можливість застосування заходів процесуального примусу з підстав та в порядку, визначеному главою 9 ГПК України.

5. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання є необов'язковою. Запропонувати учасникам справи подати до суду заяву/клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів або про розгляд справи без участі сторін.

6. Також суд наголошує на можливості подання процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо, вчинення інших процесуальних дій в електронній формі з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

7. Сторонам направити на електронну адресу еср_s38_1@kі.arbitr.gov.ua текст позовної заяви/відзивів/пояснень/заяв/клопотань у форматі Word, розрахунки, що містять формули - у форматі Exel.

8. Запропонувати сторонам надати суду актуальні адреси електронної пошти та номери засобів телефонного зв'язку з метою отримання від суду інформації щодо ходу розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення 17.11.2022 року та оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Селівон

Попередній документ
107530450
Наступний документ
107530452
Інформація про рішення:
№ рішення: 107530451
№ справи: 910/7586/22
Дата рішення: 17.11.2022
Дата публікації: 29.11.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань; спонукання виконати або припинити певні дії
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено до апеляційного суду (19.10.2023)
Дата надходження: 15.08.2022
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування наказу
Розклад засідань:
06.10.2022 15:00 Господарський суд міста Києва
17.11.2022 14:30 Господарський суд міста Києва
18.01.2023 14:00 Господарський суд міста Києва
09.02.2023 16:30 Господарський суд міста Києва
04.12.2023 12:20 Північний апеляційний господарський суд
22.01.2024 10:00 Північний апеляційний господарський суд
12.02.2024 14:20 Північний апеляційний господарський суд
22.05.2024 12:00 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
МІЩЕНКО І С
СКРИПКА І М
суддя-доповідач:
МІЩЕНКО І С
СЕЛІВОН А М
СЕЛІВОН А М
СКРИПКА І М
3-я особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Державний реєстратор Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області Долнер Олена Василівна
Державний реєстратор Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області Долнер Олени Василівни
Ставищенська селищна рада Білоцерківського району Київської області
відповідач (боржник):
Міністерство юстиції України
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест"
заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Інтерагроінвест"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест"
позивач (заявник):
ТОВ "Інтерагроінвест"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерагроінвест"
представник:
БОЙКО ВІТА ОЛЕКСАНДРІВНА
представник заявника:
Кучер Володимир Володимирович
суддя-учасник колегії:
БЕРДНІК І С
ЗУЄВ В А
МИХАЛЬСЬКА Ю Б
ТИЩЕНКО А І