Справа № 712/8625/22
Провадження № 3/712/2871/22
23 листопада 2022 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І. розглянувши матеріали справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , непрацюючого , відомості про ідентифікаційний номер відсутні, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.187 ч.2 КпАП України,-
Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 20.10.2022 адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 об'єднані в одне провадження.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 228681 від 10.08.2022: 05.08.2022 близько 22-25год. за адресою: м. Черкаси, вул. Репіна, 12/1, був відсутній за місцем мешкання, чим порушив умови адміністративного нагляду.
Він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 228683 від 10.08.2022: 07.08.2022 близько 21-10год. за адресою: м. Черкаси, вул. Репіна, 12/1, був відсутній за місцем мешкання, чим порушив умови адміністративного нагляду.
Він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 228685 від 17.08.2022: ОСОБА_1 15.08.2022 близько 22-30 год. перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду
Він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 228684 від 15.08.2022: 18.08.2022 близько 22-15год. за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем мешкання, чим порушив умови адміністративного нагляду.
Він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 228690 від 24.08.2022: 23.08.2022 близько 22-15год. за адресою: м. Черкаси, вул. Репіна, 12/1, був відсутній за місцем мешкання, чим порушив умови адміністративного нагляду.
Він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 228696 від 12.09.2022: 11.09.2022 близько 22-30год. за адресою: м. Черкаси, вул. Репіна, 12/1, був відсутній за місцем мешкання, чим порушив умови адміністративного нагляду.
Він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 228695 від 12.09.22р.: 10.09.2022р. близько 22-40год. за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем мешкання, чим порушив умови адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, причина неявки суду не відома, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративної відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до пункту 4.1 Рішення Конституційного Суду України від 22 грудня 2010 року № 23-рп/2010, адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах та правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні.
Аналогічного роду положення закріплено і у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які зводяться до того, що кожен вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Рішенням Конституційного Суду України від 26 травня 2015 року № 5- рп/2015усправі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що у наведених положеннях Кодексу визначено систему правових механізмів щодо забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на стадії розгляду уповноваженим органом (посадовою особою) справи про адміністративне правопорушення, зокрема, з метою запобігти безпідставному притягненню такої особи до відповідальності.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.
Отже, відповідно до чинного законодавства України всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст.7 КУАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом», оскільки не випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
Органами поліції ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.187 ч.2 КпАП України, що не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки в матеріалах справи відсутні фактичні докази, які б беззаперечно вказували на винність останнього.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Отже, з огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч.2 КУпАП, а тому справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КупАП.
Керуючись ст. 187 ч.2, п.1 ст.247 КпАП України, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.187 ч.2 КпАП України - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.І. Кончина