майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
"23" листопада 2022 р. м. Житомир Справа № 906/521/20
Господарський суд Житомирської області у складі
судді Шніт А.В.,
розглядаючи справу за первісним позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Системи технологій"
до Державного підприємства Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача за первісним позовом - Міністерство оборони України
про повернення майна, про стягнення 1 442 400,00 грн
та за зустрічним позовом Державного підприємства "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Системи технологій"
про визнання недійсним договору оренди
за участю представників сторін:
від ТОВ "Системи технологій": Вернидуб Д.В. - ордер серії АМ №1032985 від 30.09.2022;
від ДП "ЖРЗРО "Промінь": не з'явився;
від Міністерства оборони України: Панасюк В.М. - представник згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (в режимі відеоконференції);
ТОВ "Системи технологій" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом до ДП "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь" про зобов'язання повернути ТОВ "Системи технологій" орендоване стендове обладнання, яке отримане згідно з актом прийому-передачі від 16.10.2015 у кількості 58 стендів - пультів для ремонту кабіни УНК (ЗРК С125); стягнення 2 400,00грн заборгованості з орендної плати; 1 440 000,00грн пені за несвоєчасне повернення обладнання, у зв'язку із закінченням строку дії договору оренди.
У зустрічному позові ДП "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь" просило визнати недійсним договір від 16.10.2015 оренди стендового обладнання для ремонту ЗРК С125 № 8, з посиланням на те, що вказане у договорі майно не могло і не може належати ТОВ "Системи технологій", як суб'єкту права власності, оскільки це прямо заборонено законом (майно відноситься до спеціальної військової техніки); договір оренди взагалі не містить вартості майна з урахуванням її індексації, при цьому оцінка об'єкта оренди вказана не за відновною вартістю, що прямо передбачено законом, а як "залогова".
Рішенням Господарського суду Житомирської області від 28.04.2021, залишеним без змін постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 26.07.2021, первісний позов задоволено частково; зобов'язано ДП "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь" повернути ТОВ "Системи технологій" майно, яке було предметом договору оренди та зазначене в акті прийому-передачі (стенд-пульти та стенд-імітатори); стягнуто з ДП "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь" на користь ТОВ "Системи технологій" 2 400,00грн орендної плати, 2 138,00грн судового збору; у задоволенні первісного позову в частині вимоги про стягнення пені відмовлено; у задоволенні зустрічного позову відмовлено.
Додатковим рішенням Господарського суду Житомирської області від 20.05.2021 стягнуто з ТОВ "Системи технологій" на користь ДП "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь" 7 882,90грн витрат на професійну правничу допомогу; повернуто ТОВ "Системи технологій" з Державного бюджету України 12 262,00 грн зайво сплаченого судового збору.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 16.12.2021 рішення Господарського суду Житомирської області від 28.04.2021 та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 26.07.2021 зі справи №906/521/20 скасовано; справу №906/521/20 передано на новий розгляд до Господарського суду Житомирської області.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.01.2022 здійснено повторний автоматизований розподіл справи та справу №906/521/20 передано для розгляду судді Шніт А.В.
Ухвалою суду від 13.01.2022 справу №906/521/20 прийнято до свого провадження та призначено підготовче судове засідання для її розгляду.
Ухвалою від 25.10.2022 суд продовжив строк підготовчого провадження, відклав підготовче засідання для розгляду справи та клопотання про зупинення провадження у справі на 23.11.2022 о 10:00.
09.11.2022 суд отримав поштою від ДП "ЖРЗРО "Промінь" заперечення на додаткові пояснення по суті спору ТОВ "Системи технологій", в яких зазначено, що твердження первісного позивача про реалізацію майна як майна 5 категорії (непридатного для використання) та визначення Казенного підприємства "Промінь" як підприємства, яке має право на реалізацію військового утилізованого майна, не відповідає дійсності.
23.11.2022 на електронну пошту суду від ДП "ЖРЗРО "Промінь" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки представнику підприємства відмовлено в задоволенні заяви про участь в режимі відеоконференції через зайнятість лінії відеоконференцзв'язку у Господарському суді м. Києва, а також підвищеним рівнем нанесення російською федерацією ракетних ударів, зокрема по м. Києву та м. Житомиру, і неможливістю фізичної явки представника в судове засідання.
Представники ТОВ "Системи технологій" та Міністерства оборони України у вирішенні питання про відкладення розгляду справи покладалися на розсуд суду.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 202 ГПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Положеннями ч.4 ст.11 ГПК України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом від 17.07.1997 №475/97-ВР, гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Враховуючи клопотання представника ДП "ЖРЗРО "Промінь", суд визнає неявку відповідача за первісним позовом поважною, продовжує строк підготовчого провадження на підставі ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 та відкладає розгляд справи.
Представник Міністерства оборони України заявив клопотання про участь в наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Для забезпечення права на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне надати можливість представнику Міністерства оборони України брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Вінницькому апеляційному суду.
Керуючись ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 177, 182, 183, 197, 234, 235 ГПК України, господарський суд
1. Продовжити строк підготовчого провадження.
2. Відкласти підготовче засідання для розгляду справи, клопотання про зупинення провадження у справі на "21" грудня 2022 р. о 10:00. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, в залі судових засідань № 108.
3. ДП "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь" в строк до 10.12.2022 надіслати на електронну пошту представнику ТОВ "Системи технологій" (ІНФОРМАЦІЯ_3) та представнику Міністерства оборони України (ІНФОРМАЦІЯ_2) копію заперечень на додаткові пояснення по суті спору (вих.№86 від 14.11.2022). Докази надіслання надати суду.
4. Вінницькому апеляційному суду забезпечити проведення відеоконференції за участю уповноваженого представника Міністерства оборони України у справі Господарського суду Житомирської області №906/521/20.
Представник Міністерства оборони України може бути допущений до участі в судовому засіданні при наявності у нього доказів, які посвідчують особу та належним чином підтверджених повноважень на представництво інтересів Міністерства оборони України в суді.
Відеоконференція буде здійснюватися за допомогою програмного забезпечення за посиланням в мережі Інтернет: https://vkz.court.gov.ua/.
5. Повідомити представнику ДП "Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання "Промінь" про можливість брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції п о з а м е ж а м и п р и м і щ е н н я суду з використанням власних технічних засобів, відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та не підлягає оскарженню.
Суддя Шніт А.В.
Друк:
1 - у справу
2 - представнику позивача: ІНФОРМАЦІЯ_3
3 - відповідачу: promin.pev@ukroboronprom.com
4 - представнику відповідача: ІНФОРМАЦІЯ_1
5 - третій особі: admou@post.mil.gov.ua, ІНФОРМАЦІЯ_2
6 - Вінницькому апеляційному суду: inbox@vna.court.gov.ua