Справа № 282/1112/22
Провадження № 3/282/653/22
25 листопада 2022 р.
смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Носач В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника відділення поліції № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт НОМЕР_1 від 01.04.1997,-
за ч.1 ст.164-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення,- ВСТАНОВИВ:
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №173592 від 31.10.2022 зазначено, що 26 жовтня 2022 року близько 13 год. 30 хв. в АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 займався забороненим видом господарської діяльності, а саме: продав 0,5 л. самогону ОСОБА_2 за ціною 50 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-16 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності у судове засідання не з'явилася, однак у матеріалах справи наявна його заява у якій він просить розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши письмові матеріали, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-16 КУпАП.
Частина 1 ст.7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, і протоколом про адміністративне правопорушення .
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Частина 1 ст.164-16 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за зайняття видами господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона, встановлена законом, за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України.
У протоколі про адміністративне правопорушення працівник поліції посилається на порушення ОСОБА_1 «займався забороненим видом господарської діяльності», проте який саме порушено закон, його конкретна стаття, частина та інше, ним не зазначено.
Зважаючи на те, що диспозиція ст.164-16 КУпАП є бланкетною, у протоколі мав бути зазначений конкретний закон, яким встановлена заборона займатися збутом самогону як видом господарської діяльності.
Крім того, суд звертає увагу, що статтею7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» визначений вичерпний перелік видів господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.
Реалізація самогону у вказаному переліку відсутня.
Таким чином, збут самогону не утворює об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ст.164-16 КУпАП, оскільки, не є видом господарської діяльності.
Виходячи з вищезазначеного та диспозиції ч.1 ст.164-16 КУпАП, у діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого йому адміністративного правопорушення.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.164-16, 221, 247, 283, 285 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-16 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.М. Носач