Ухвала від 23.11.2022 по справі 333/3501/22

Справа №333/3501/22

Провадження №1-кс/333/1645/22

УХВАЛА

Іменем України

23 листопада 2022 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчої ОСОБА_4 , підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , захисників підозрюваних - ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_9 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022082030000059 від 01.07.2022, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України відносно:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Токмак, Запорізької області, українця, громадянина України, тимчасово не працюючого, одруженого, має на утриманні малолітню дитину, має вищу освіту, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України,

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Токмак, Запорізької області, українця, громадянина України, приватний підприємниць, одруженого, має на утриманні двох малолітніх дітей, має вищу освіту, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України

ВСТАНОВИВ:

18.11.2022 старший слідчий СУ Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_9 звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022082030000059 від 01.07.2022, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 України.

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що 26.08.2022 в рамках досудового розслідування кримінального провадження № 42022082030000059 від 01.07.2022 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю м. Токмак, Запорізької області, українцю, громадянину України, з вищою освітою, одруженому, який має на утриманні двох неповнолітніх дітей, є фізичною особою-підприємцем, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_3 , тимчасово мешкаючому за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимому.

Також, 22.09.2022 ОСОБА_5 , в рамках об'єднаного кримінального провадження №12022082040001221 від 26.08.2022 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що рішенням Ради оборони Запорізької області від 02.08.2022 № 122 затверджено порядок перетинання лінії зіткнення громадянами України.

Відповідно до вказаного порядку перетинання лінії зіткнення особами та автотранспортом, а також переміщення вантажів (товарів), здійснюється у складі гуманітарних колон через блокпост у АДРЕСА_5 .

Визначення загальної кількості транспорту по напрямкам для включення до складу колони здійснюється робочою групою за результатами щоденного моніторингу фактичного виїзду (заїзду) транспортних засобів на тимчасово окуповану територію.

Склад робочої групи затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18.07.2022 № 316. На засідання робочої групи залучаються представники Донецької, Луганської та Херсонської областей (за згодою).

Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: АДРЕСА_6 (далі - Пункт пропуску) щоденно з 06.00 до 17.00.

Формування колон для виїзду здійснюється з урахуванням черговості подання заявок за визначеними напрямками виїзду та кількості заявок від кожного з напрямків.

Перевага у черговості включення до складу колони на виїзд надається транспорту, що здійснює безкоштовну евакуацію осіб з тимчасово окупованих територій, перевезення гуманітарних вантажів та виконання інших соціально значущих проблем. Щоденна кількість місць для такого транспорту в колоні на виїзд має становити не менш ніж 20 відсотків від загальної кількості транспорту.

Включення до складу колони транспорту, що здійснює перевезення вантажів, які попереджають виникнення надзвичайних ситуацій техногенноекологічного характеру, здійснюються за окремим рішенням Ради оборони Запорізької області.

Допуск автотранспорту на територію Пункту пропуску здійснюється працівниками ГУНП в Запорізькій області за списками, які формуються на підставі заявок, поданих відповідно до вимог Інструкції з оформлення заявок для виїзду на тимчасово окуповану територію, наведеної у додатку.

Виїзд на тимчасово окуповану територію здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством, та за наявності документів, що посвідчують особу, відповідних документів на транспортний засіб, документів на товар (вантаж), що перевозиться.

Військовослужбовці, представники правоохоронних та контролюючих органів, що здійснюють свою діяльність у Пункті пропуску та на блокпостах, в межах чинного законодавства мають право проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів.

Ураховуючи стан автомобільної дороги та земельного полотна через річку Янчекрак за маршрутом слідування колони, включення до її складу забороняється: вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т; автобусів, обладнаних місцями для сидіння в кількості більше двадцяти двох, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, окрім транспорту для евакуації мешканців тимчасово окупованих територій.

У разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров'ю громадян може бути введене тимчасове обмеження (заборона) руху транспортних засобів за маршрутом слідування колони. Рішення про тимчасове обмеження (заборону) руху транспортних засобів за маршрутом слідування колони приймається: військовим командуванням, що відповідає за визначену ділянку оборони - у разі погіршення безпекової ситуації; Головним управління ДСНС України у Запорізькій області - у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного рівня.

Дотримання вимог цього Порядку при формуванні колон, попередження несанкціонованого виїзду осіб та транспортних засобів на тимчасово окуповану територію, а також вивезення вантажів (товарів) забезпечується представниками військового командування, Управління СБУ в Запорізькій області, ГУНП в Запорізькій області, Управлінням патрульної поліції в Запорізькій області, Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області, ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які діють відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції.

Даний Порядок розміщується на офіційних сайтах Запорізької обласної військової адміністрації, Запорізької міської ради та доводиться до відома територіальних громад через районні військові адміністрації.

Щоб оформити та подати заявку для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, необхідно:

Подати заявку встановленої форми, яка подається шляхом заповнення електронної форми за посиланнями, які розміщуються на офіційних сайтах Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради.

Консультаційна допомога щодо порядку оформлення заявок для виїзду на тимчасово окуповану територію надається за телефонами та електронними адресами, наведеними в таблиці.

Після внесення інформації про виїзд в електронну форму заявці присвоюється особистий номер у черзі на виїзд у відповідному напрямку.

Напередодні дня виїзду визначеними працівниками проводиться інформування осіб про дату виїзду за телефонами, наведеними у заявці.

У день виїзду особи, які подавали заявки на виїзд, мають прибути у Пункт пропуску для формування колони.

Внесення змін у заявку щодо дати виїзду, марки та державного номеру автомобіля, списку осіб, які включені до заявки на виїзд, не дозволяється.

Подання наступної заявки на виїзд особи або транспортного засобу на тимчасово окуповану територію дозволяється лише після повернення на підконтрольну територію після виїзду за попередньою заявкою.

Так, 23.08.2022, приблизно о 15 годині 30 хвилин, ОСОБА_5 , в ході телефонної розмови з ОСОБА_10 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_10 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду його особистого транспортного засобу за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 500 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_10 зможе виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови ОСОБА_10 , за яких останній був змушений надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, приблизно о 08 годині, ОСОБА_5 , перебуваючи на території фільтраційного пункту АДРЕСА_7 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі із ОСОБА_10 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 500 доларів США для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_10 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ОСОБА_10 всіх фільтраційних заходів, забезпечення виїзду особистого транспортного засобу ОСОБА_10 .

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Також, 24.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , під час випадкової зустрічі з ОСОБА_11 на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_11 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_11 зможе виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови ОСОБА_11 , за яких останній був змушений надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, приблизно о 08 годині, ОСОБА_5 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон за адресою: АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_11 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_11 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останнім всіх фільтраційних заходів та забезпечення виїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_11 буде переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Крім того, ОСОБА_5 , продовжуючи свій злочинний намір, направлений на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, 26.08.2022 у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, в ході телефонної розмови з ОСОБА_12 та подальшої їх особистої зустрічі на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_12 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього, а також ОСОБА_13 та ОСОБА_14 до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ними фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому вони будуть переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США з кожного. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 зможуть виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови для ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , за яких останні були змушені надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_12 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 3000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_13 та ОСОБА_14 по 1000 доларів США кожний, які ОСОБА_5 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 будуть переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Окрім цього, ОСОБА_5 , продовжуючи свій злочинний намір, направлений на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, 23.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, під час телефонної розмови з ОСОБА_15 , повних анкетних даних якого в ході досудового розслідування не встановлено, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив через ОСОБА_15 пропозицію ОСОБА_16 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1500 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_16 зможе виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови ОСОБА_16 , за яких останній був змушений надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон за адресою:

АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, одержав від ОСОБА_16 , через ОСОБА_17 , неправомірну вигоду в розмірі 1500 доларів США для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_16 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останнім всіх фільтраційних заходів та забезпечення виїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_16 буде переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Також, ОСОБА_5 , продовжуючи свій злочинний намір, направлений на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, 26.08.2022 у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, в ході телефонної розмови з ОСОБА_12 та подальшої їх особистої зустрічі на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, через ОСОБА_12 висловив пропозицію ОСОБА_13 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього, а також ОСОБА_12 та ОСОБА_14 до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ними фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому вони будуть переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США з кожного. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , та ОСОБА_14 зможуть виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови для ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , та ОСОБА_14 , за яких останні були змушені надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_12 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 3 000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_13 та ОСОБА_14 по 1000 доларів США кожний, які ОСОБА_5 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_13 , ОСОБА_12 та ОСОБА_14 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_13 , ОСОБА_12 та ОСОБА_14 будуть переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Крім того, ОСОБА_5 , продовжуючи свій злочинний намір, направлений на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, 22.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, під час телефонної розмови з ОСОБА_17 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками зі службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_17 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_17 зможе виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови ОСОБА_17 , за яких останній був змушений надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон за адресою:

АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, одержав від ОСОБА_17 , неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_17 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останнім всіх фільтраційних заходів та забезпечення виїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_17 буде переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Окрім цього, ОСОБА_5 , продовжуючи свій злочинний намір, направлений на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, 26.08.2022, у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, в ході телефонної розмови з ОСОБА_12 та подальшої їх особистої зустрічі на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, через ОСОБА_12 висловив пропозицію ОСОБА_14 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього, а також ОСОБА_12 та ОСОБА_13 до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ними фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому вони будуть переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США з кожного. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , та ОСОБА_13 зможуть виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови для ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , та ОСОБА_13 , за яких останні були змушені надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_12 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 3 000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_14 та ОСОБА_13 по 1000 доларів США кожний, які ОСОБА_5 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_14 , ОСОБА_13 та ОСОБА_12 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_14 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 будуть переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Також, ОСОБА_5 , продовжуючи свій злочинний намір, направлений на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, 22.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, під час телефонної розмови з ОСОБА_18 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_18 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення останнього до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1200 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди ОСОБА_18 зможе виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_5 створив такі умови ОСОБА_18 , за яких останній був змушений надати ОСОБА_5 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, у ранковий час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон за адресою:

АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, одержав від ОСОБА_18 , неправомірну вигоду в розмірі 1200 доларів США для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_18 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останнім всіх фільтраційних заходів та забезпечення виїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_18 буде переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Крім того, 27.08.2022 в рамках кримінального провадження №12022082040001220 від 26.08.2022 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю

м. Токмак, Запорізької області, українцю, громадянину України, з неповною вищою освітою, одруженому, який має на утриманні одну малолітню дитину, тимчасово не працюючому, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкаючому за адресою:

АДРЕСА_2 , раніше не судимому.

Досудовим розслідування встановлено, що рішенням Ради оборони Запорізької області від 02.08.2022 № 122 затверджено порядок перетинання лінії зіткнення громадянами України.

Відповідно до вказаного порядку перетинання лінії зіткнення особами та автотранспортом, а також переміщення вантажів (товарів), здійснюється у складі гуманітарних колон через блокпост у АДРЕСА_5 .

Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: АДРЕСА_6 (далі - Пункт пропуску) щоденно з 06.00 до 17.00.

Формування колон для виїзду здійснюється з урахуванням черговості подання заявок за визначеними напрямками виїзду та кількості заявок від кожного з напрямків.

Перевага у черговості включення до складу колони на виїзд надається транспорту, що здійснює безкоштовну евакуацію осіб з тимчасово окупованих територій, перевезення гуманітарних вантажів та виконання інших соціально значущих проблем. Щоденна кількість місць для такого транспорту в колоні на виїзд має становити не менш ніж 20 відсотків від загальної кількості транспорту.

Щоб оформити та подати заявку для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, необхідно:

Подати заявку встановленої форми, яка подається шляхом заповнення електронної форми за посиланнями, які розміщуються на офіційних сайтах Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради.

Консультаційна допомога щодо порядку оформлення заявок для виїзду на тимчасово окуповану територію надається за телефонами та електронними адресами, наведеними в таблиці.

Після внесення інформації про виїзд в електронну форму заявці присвоюється особистий номер у черзі на виїзд у відповідному напрямку.

Напередодні дня виїзду визначеними працівниками проводиться інформування осіб про дату виїзду за телефонами, наведеними у заявці.

У день виїзду особи, які подавали заявки на виїзд, мають прибути у Пункт пропуску для формування колони.

Внесення змін у заявку щодо дати виїзду, марки та державного номеру автомобіля, списку осіб, які включені до заявки на виїзд, не дозволяється.

Подання наступної заявки на виїзд особи або транспортного засобу на тимчасово окуповану територію дозволяється лише після повернення на підконтрольну територію після виїзду за попередньою заявкою.

Так, 24.08.2022, у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_6 , в ході телефонних розмов з ОСОБА_19 та ОСОБА_20 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_19 та ОСОБА_20 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення їх до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ними фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому вони будуть переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_6 неправомірної вигоди ОСОБА_19 та ОСОБА_20 зможуть виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_6 створив такі умови ОСОБА_19 та ОСОБА_20 , за яких останні були змушені надати ОСОБА_6 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, приблизно о 08 годині, ОСОБА_6 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_19 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 40 000 гривень, а також 1000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_20 , які ОСОБА_6 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_19 та ОСОБА_20 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_19 та ОСОБА_20 будуть переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Також, 25.08.2022 у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_6 , в ході телефонних розмов з ОСОБА_21 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_21 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення його до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_6 неправомірної вигоди ОСОБА_21 зможе виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_6 створив такі умови ОСОБА_21 , за яких останній був змушені надати ОСОБА_6 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, приблизно о 08 годині, ОСОБА_6 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_22 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США, а також 1000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_21 , які ОСОБА_6 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_21 та ОСОБА_22 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_21 та ОСОБА_22 будуть переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Крім цього, приблизно 22.08.2022, у денний час, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_6 , в ході телефонних розмов з ОСОБА_22 , використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, діючи умисно, висловив пропозицію ОСОБА_22 , здійснити вплив на службових осіб районних державних адміністрацій Запорізької області з метою прийняття зазначеними службовими особами рішення щодо включення його до списків на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження ним фільтраційних заходів, забезпечення проїзду транспортного засобу на якому він буде переміщатись, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США. У випадку не надання ОСОБА_6 неправомірної вигоди ОСОБА_22 зможе виїхати в порядку черговості в строк, що дорівнює або перевищує один місяць, тим самим ОСОБА_6 створив такі умови ОСОБА_22 , за яких останній був змушені надати ОСОБА_6 неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.

26.08.2022, приблизно о 08 годині, ОСОБА_6 , перебуваючи на території логістичного центру з питань формування гуманітарних колон, який розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням та продовжуючи свої злочинні дії, використовуючи можливості, пов'язані з його особистими зв'язками з службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, в ході особистої зустрічі з ОСОБА_22 одержав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США, а також 1000 доларів США, які останньому раніше передав ОСОБА_21 , які ОСОБА_6 отримав для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення службовими особами районних державних адміністрацій Запорізької області, щодо включення ОСОБА_21 та ОСОБА_22 до списків осіб на виїзд поза чергою до м. Мелітополя Запорізької області, безперешкодне проходження останніми всіх фільтраційних заходів та проїзду транспортного засобу на якому ОСОБА_21 та ОСОБА_22 будуть переміщатись.

На підставі викладеного, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, яке кваліфікується як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

26.08.2022 в приміщенні Пологівської районної військової адміністрації за адресою: м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 57-А, з письмового дозволу керівника, проведено огляд комп'ютера, в ході якого на флеш-носій вилучено списки з переліком осіб, якими подано заяви для виїзду на тимчасово окуповану територію та інструкцію з оформлення заяв для виїзду на тимчасово окуповану територію. У зазначеному списку відсутні потерпілі у даному кримінальному провадженні та свідок ОСОБА_10

26.08.2022 в приміщенні Мелітопольської районної військової адміністрації за адресою: м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 57-А, з письмового дозволу керівника, проведено огляд ноутбуку в ході якого на флеш-носій вилучено список з переліком осіб, якими подано заяви для виїзду на тимчасово окуповану територію (м. Мелітополь та Мелітопольський район), та 4 письмові заяви на виїзд в яких вказано телефон ОСОБА_5 (дві на його ім'я та дві на ім'я сторонніх людей). У зазначеному списку відсутні потерпілі у даному кримінальному провадженні та свідок ОСОБА_10

26.08.2022, в порядку ст. 233 КПК, проведено обшук 5-ти наметів на території фільтраційного центру в місцях реєстрації осіб для виїзду на тимчасово окуповані території за адресою: м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 36, на території автомобільного ринку м. Запоріжжя. У ході обшуку в наметах №№ 3, 4, 5 вилучено по 2 списки осіб у кожному (за старим та новим порядком виїзду), які зареєструвались на виїзд до тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької та Херсонської областей). У зазначених списках відсутні потерпілі у даному кримінальному провадженні та свідок ОСОБА_10

26.08.2022 в порядку ст. 233 КПК України проведено обшук транспортного засобу «Фольцваген Транспортер» під керуванням ОСОБА_10 , під час якого були вилучені мобільні телефони та документи пасажирів, потерпілих у даному кримінальному провадженні.

14.09.2022 до банківських установ направлено запити в порядку ст. 93 КПК України та отримано виписки руху коштів по вилученим банківським карткам ОСОБА_5

14.09.2022 до ГУ ДПС в Запорізькій області скеровано запит щодо отримання інформації про доходи, відкритих та закритих банківських рахунків, місця працевлаштування відносно підозрюваних та осіб, які вносили грошові кошти у якості застави та отримано відповідну інформацію.

Упродовж вересня поточного року на підставі клопотань слідчих СУ ГУНП в Запорізькій області було проведено допити 9 потерпілих під час досудового розслідування у судовому засіданні у зв'язку з тим, що потерпілим необхідно було виїжджати на тимчасово непідконтрольну територію за сімейними обставинами до своїх родичів, які підтвердили раніше наданні ними показання.

04.10.2022 на підставі ухвал слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя проведено тимчасовий доступ в Запорізькій обласній військовій адміністрації, під час якого вилучено нормативну документацію розпорядження, порядки, інструкції щодо перетину лінії розмежування та виїзду на тимчасово непідконтрольну територію.

04.10.2022 на підставі ухвал слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя проведено тимчасовий доступ в Пологівській районній військовій адміністрації, під час якого вилучено заявки цивільних осіб для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію в паперовому та електронному вигляді, а також списки осіб та транспортних засобів включених на виїзд. За результатами проведення огляду електронних файлів встановлено, що в них відсутні потерпілі по даному кримінальному провадженню та свідок

ОСОБА_10

04.10.2022 на підставі ухвал слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя проведено тимчасовий доступ в Мелітопольській районній військовій адміністрації, під час якого вилучено електроні файли, в яких міститься інформація щодо поданих цивільними особами заявок для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, а також списки осіб та транспортних засобів включених на виїзд. За результатами проведення огляду електронних файлів встановлено, що в них відсутні потерпілі по даному кримінальному провадженню та свідок ОСОБА_10

05.10.2022 на підставі ухвал слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя проведено тимчасовий доступ в Маріупольській районній раді Донецької області, отримано інформацію, що частково запитувані документи були вилучені співробітниками ДБР з підтверджуючою копією протоколу обшуку. Під час тимчасового доступу вилучено електроні файли, в яких міститься інформація щодо поданих цивільними особами заявок для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, а також списки осіб та транспортних засобів включених на виїзд. За результатами проведення огляду електронних файлів встановлено, що в них відсутні потерпілі по даному кримінальному провадженню та свідок ОСОБА_10

22.10.2022 допитано в якості свідка в.о. голови Маріупольської райради Донецької області ОСОБА_23 , який надав показання, що приблизно з 12.08.2022 у відповідності до рішення ради оборони Запорізької області від 02.08.2022 № 122 заявки цивільних осіб подавались в електронному вигляді через посилання, наявне на офіційному сайті Запорізької облдержадміністрації чи ЗМР. Дані заявки генерувались у так званому гугл сховищі (гугл таблиці). Після чого кожному з представників за напрямками виїзду районних військових адміністрацій (далі - РВА) надавався доступ до сервісу гугл таблиці у відповідності до поданих ними електронної пошти саме сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на адресу Запорізької обласної військової адміністрації (далі - ІНФОРМАЦІЯ_6 ). Далі, представники за напрямками входили до електронних пошт гугл, де у сервісі таблиці, вони мали доступ, наданий ЗОВА до даних електронних заявок, з яких у подальшому формували за хронологією списки осіб та транспортних засобів для виїзду на окуповану територію. За день до виїзду, представники районних військових адміністрацій скеровували списки до телеграм чату, створеного ЗОВА у вигляді «Excel» таблиць. У подальшому даний список передавався до комендатури, яка фактично здійснювала перевірку осіб згідно зі списком на території логістичного центру.

22.10.2022 проведено огляд мобільного телефону в.о. голови Маріупольської райради Донецької області ОСОБА_23 , під час якого було встановлено наявність телеграм чату під назвою «Гуманітарний коридор», в якому наявний файл у форматі «Excel» під назвою «Пологовский выезд 26.08», відправлений користувачем « ОСОБА_24 ». При огляді даного файлу встановлено, що він є таблицею з переліком транспортних засобів та осіб з виїздом 26.08.2022 у Пологівському напрямку. У даному переліку зазначені потерпілі ОСОБА_12 , ОСОБА_16 , ОСОБА_13 , ОСОБА_17 , ОСОБА_14 , ОСОБА_18 ; ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та свідок ОСОБА_10 , анкетні дані яких частково зазначені з помилками.

24.10.2022 в порядку ст. 93 КПК України скеровано запит до Пологівської районної військової адміністрації щодо проведення огляду електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_5 , яку службові особи даної районної ради використовували для отримання інформації із поданими в електронному вигляді заявок осіб на виїзд у додатку «Гугл таблиці». Надано відповідь про можливість проведення огляду пошти в робочі години.

26.10.2022 допитано у якості свідка начальника Мелітопольської РВА ОСОБА_25 , який надав аналогічні показання з показаннями ОСОБА_23

26.10.2022 від комендатури Василівського району Запорізької області отримано відповідь на раніше скерований запит. Згідно з відповіддю надані нормативні документи, якими у своїй діяльності керується комендатура, а також електронні файли зі списками осіб та транспортних засобів на виїзд до тимчасово непідконтрольної території за період з 23.08.2022 по 30.08.2022.

27.10.2022 проведено огляд вказаних електронних файлів, які надані комендатурою Василівського району, за результатами якого встановлено, що за 26.08.2022 наявний список на виїзд у Пологівському напрямку в якому зазначені потерпілі ОСОБА_12 , ОСОБА_16 , ОСОБА_13 ,

ОСОБА_17 , ОСОБА_14 , ОСОБА_18 ; ОСОБА_19 , ОСОБА_20 ,

ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та свідок ОСОБА_10 , анкетні дані яких частково зазначені з помилками, ідентичними, які були виявлені у списку під час огляду мобільного телефону в.о. голови Маріупольської райради Донецької області ОСОБА_23

28.10.2022 до УСР в Запорізькій області ДСР НПУ в порядку ст. 40 КПК України скеровано доручення на проведення наступних слідчих та розшукових дій: встановлення місцезнаходження (зберігання), повне найменування органу, особи, у володінні якої знаходяться вільні зразки почерку ОСОБА_26 , його дружини, ОСОБА_6 та посадової особи районної військової адміністрації з метою проведення почеркознавчої експертизи за вилученими чорновим записам; оперативним шляхом встановити, який провайдер та яка IP-адреса використовувалися ОСОБА_5 за місцем його мешкання та роботи, з метою з'ясування чи подавались ним або його дружиною електронні заявки цивільних осіб для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, у тому числі від імені потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 ; оперативним шляхом встановити наявність доказів щодо залучення до злочинної схеми ОСОБА_5 , з'ясувавши при цьому, які функції та роль виконувала остання; встановити місце фактичного проживання, наявність рухомого майна, адресу розташування робочого місця, а також усі наявні мобільні телефонні номери, якими користується посадова особа РВА, а також встановити місце знаходження особової справи, наказу про призначення на посаду, посадових обов'язків, розпорядчих документів, щодо уповноваження посадової особи на здійснення діяльності з питань формування списків для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію; допитати у якості свідків членів робочої групи щодо порядку перетинання лінії зіткнення, перелік яких затверджений розпорядженням голови ЗОВА від 18.07.2022 № 316; встановити та допитати у якості свідків службових осіб Запорізької обласної військової адміністрації, відповідальних за формування загального списку за напрямками виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, хто саме складав загальний список на виїзд за 26.08.2022 та у подальшому скеровував до комендатури Василівського району. Вказане доручення перебуває на виконанні.

02.11.2022 у якості свідка допитано коменданта комендатури Василівського району Запорізької області ОСОБА_27 , який надав показання про те, що 15.08.2022 у відповідності до спільного наказу № 27/163 командувача ОУВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та Голови ЗОВА, наказу від 19.08.2022 № 1 коменданта була створена комендатура. Основна робота велась на території логістичного центру та організована наступним чином. Коменданту на його телефон, а саме у месенджері «Телеграм» у вечорі надходили файли із узагальненим переліком осіб та транспортних засобів на виїзд на наступну добу за всіма напрямками, а саме: Луганська, Донецька, Херсонська області, Запорізька область: Бердянський район, Мелітопольський район, Пологівський район, Василівський район. Вказані списки коменданту надсилав начальник відділу цивільного захисту населення ЗОВА ОСОБА_28 зі свого номеру мобільного телефону НОМЕР_1 . Представники районних державних адміністрацій за напрямками виїзду отримують заявки, та кожен по своєму напрямку підготовлює списки на виїзд та направляють до ЗОВА. Після цього, представники ЗОВА формують загальний список та направляють до комендатури. Надалі, отримані списки комендант перенаправляє за допомогою месенджеру «Сигнал» у чат під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_8 » для представників силових структурних підрозділів, а саме: СБУ, Національна поліція України, військова контррозвідка, Державна прикордонна служба, ДСНС, представник від військомату, які включені до складу комендатури та безпосередньо здійснюють перевірку транспортних засобів та осіб, згідно зі списками на виїзд поданих ЗОВА. До переліку на виїзд на тимчасово окуповану територію можуть бути включені транспортні засоби та особи, які відсутні у списках ЗОВА для виїзду згідно з підставами гуманітарного характеру, а саме у разі наявності листа від ЗОВА, ЗМР та представників районних державних адміністрацій, щодо підтвердження приналежності вантажу до гуманітарного. У такому разі, дані транспортні засоби можуть бути направлені на тимчасово окуповану територію поза чергою. Також у відповідності до порядку виїзду на тимчасово окуповану територію та в'їзду через комендатуру Василівського району Запорізької області, затвердженого наказом коменданта комендатури Василівського району Запорізької області від 19.08.2022 № 4 є пільгова черга. У відповідності до вказаного положення у п. 19 зазначено, що особи, які включені до списків на виїзд на поточний день, та мають особливі потреби (за наявності документів, що підтверджують інвалідність 1 та 2 групи), особи похилого віку (понад 70 років), жінки з явними ознаками вагітності, батьки (опікуни, за наявності підтверджуючих документів) з малолітніми дітьми до 3 років, інші особи - у разі виникнення потреб гуманітарного характеру (важка хвороба, слідування на похорон, перевезення померлих тощо, за наявності підтверджуючих документів) та транспортні засоби, на яких вони пересуваються, можуть бути допущені до в'їзду на пункт пропуску позачергово для формування колони, за рішенням коменданта. У вищеперерахованих випадках відповідні зацікавлені особи пишуть заяву на коменданта з наданням копій підтверджуючих документів та підстав для виїзду позачергово. У разі наявності відповідних документів та заяви, транспортні засоби з особами даної категорії допускаються до колони на виїзд.

03.11.2022 в порядку ст. 93 КПК України до Запорізької обласної військової адміністрації та ради оборони Запорізької області скеровані запити з метою витребування інформації та завірених копій протоколів засідань, рішень з усіма додатками до них та інших організаційно-розпорядчих документів в яких закріплено: організацію порядку виїзду на тимчасово окуповану територію, склад службових осіб та їх функціональні обов'язки, на яких покладені функції з формування списків на підставі поданих заявок для виїзду та подальше направлення до ЗОВА. Вказані запити перебувають на розгляді.

04.11.2022 допитано у якості свідка начальника управління Запорізької обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку ОСОБА_29 , який надав показання про те, що представниками ЗОДА за участі правоохоронних, силових структур та відповідальних осіб РДА за напрямками виїзду було проведено декілька нарад з приводу організації роботи, а саме подачі заявок на виїзд осіб на тимчасово непідконтрольну територію. Згідно з затвердженим порядком та інструкції, заявки стало можливим подавати в електронному вигляді, які розміщенні за посиланнями на офіційному сайті ЗОДА, а також ЗМР та були створені його управлінням. Особи заповнюють усі наявні критерії заявки, які створені по кожному напрямку виїзду окремо, таким чином заявки одразу поділялись на 7 існуючих напрямків. Після подачі електронної форми заявки, дані автоматично формувались в єдину Гугл таблицю за кожним із напрямків виїзду. Надалі представникам РВА були надані доступи до сервісу гугл таблиць у відповідності до поданих ними поштових сервісів «gmail» до ЗОВА. Надалі обробкою даних наявних в гугл таблицях займались представники РВА, які передавали списки на виїзд до ЗОВА, а останні в свою чергу формували узагальнений список на виїзд.

У рамках досудового розслідування проведено комплекс НСРД, за результатами проведення зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно підозрюваного ОСОБА_5 було встановлено, що він неодноразово, систематично спілкувався з представником РВА, при цьому просив включити до списку на виїзд осіб з числа потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 . Крім того, за результатами вказаної НСРД зафіксовані розмови з іншими особами, яких ОСОБА_5 консультує щодо пришвидшення процедури виїзду на тимчасово непідконтрольну територію. Проведені інші НСРД, які також мають доказове значення вчинення вищезазначених кримінальних правопорушень та на даний час, на підставі доручення слідчого від 28.10.2022, перебувають у оперативному підрозділі для складання детальних стенограм та додаткових протоколів за результатами проведення НСРД.

05.11.2022 допитано у якості свідка директора Департамент з питань цивільного захисту ЗОДА ОСОБА_28 , який надав аналогічні показання з показами ОСОБА_25 та ОСОБА_23 , а також додав, що він разом зі співробітниками його Департаменту узагальнювали списки осіб та транспортних засобів на виїзд на тимчасово непідконтрольну територію, які отримувались від представників РДА за напрямками виїзду у Телеграм чаті. Узагальнені списки скеровувались лише ним до комендатури та інших силових структур.

Трьохмісячний строк досудового розслідування закінчується 26.11.2022. Додатковий строк для розслідування необхідний, щоб отримати докази, які можуть бути використані під час судового розгляду, що загалом неможливо було здійснити раніше з об'єктивних причин.

Планується провести ряд слідчих та розшукових дій з метою встановлення особи (осіб), які також можуть бути причетні до злочинної схеми та вчинення вказаних кримінальних правопорушень з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Провести вказані слідчі дії протягом встановленого 3-місячного строку досудового розслідування неможливо. Слідчі та процесуальні дії, які потрібно провести, необхідні для повного і неупередженого розслідування, а їх результати матимуть значення для прийняття у провадженні обґрунтованого та вмотивованого остаточного рішення.

Враховуючи, що строк досудового розслідування спливає 26.11.2022, з метою повного, об'єктивного досудового розслідування, яке викликало значний суспільний резонанс, складність проведення слідчих дій в умовах воєнного стану та збору доказової бази, встановлення всіх обставин справи, зібрання всіх доказів, встановлення повного кола осіб, які його вчинили, необхідно здійснити наступні слідчі (розшукові) дії та процесуальні заходи, проведення та завершення яких потребує додаткового часу:

- отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження детальні стенограми та додаткові протоколи за результатами проведення комплексу НСРД, які проводяться на підставі раніше поданого доручення слідчого;

- встановити місцезнаходження (зберігання), повне найменування органу, особи, у володінні якої знаходяться вільні зразки почерку ОСОБА_26 , його дружини, ОСОБА_6 та посадової особи районної військової адміністрації, відібрати експериментальні зразки почерку вказаних осіб та призначити судову почеркознавчу експертизу за вилученими чорновим записам за місцем мешкання ОСОБА_5 та в транспортному засобі, яким користувався ОСОБА_6 ;

- встановити провайдера та IP-адресу за місцем мешкання та роботи ОСОБА_5 , які останній або його дружина мали можливість використовувати з метою встановлення подання ними електронних заявок цивільних осіб для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, у тому числі від імені потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 ;

- встановити місце проживання, наявність рухомого майна, адресу розташування робочого місця, а також усі наявні мобільні телефонні номери, якими користується посадова особа районної військової адміністрації, та провести за вказаними адресами обшуки, а також встановлення місце знаходження особової справи, наказу про призначення на посаду, посадових обов'язків, розпорядчих документів;

- допитати голів (начальників) районних військових адміністрацій з метою з'ясування обставин отримання доступу до гугл таблиць, роботи, опрацювання електронних заявок, формування списку осіб та транспортних засобів за напрямками виїзду та подальше скерування їх до представників ЗОВА, а також встановити службових осіб за напрямками виїзду, на кого саме були покладені вказані обов'язки, хто дзвонив особам у відповідності до поданих електронних заявок для перевірки актуальності їх виїзду та якими нормативними та розпорядчими документами ці функції закріплені;

- допитати у якості свідків членів робочої групи перелік яких затверджений розпорядженням голови ЗОВА від 18.07.2022 № 316, щодо порядку перетинання лінії зіткнення, які проблемні питання обговорювались на її засіданнях з витребуванням копій протоколів нарад;

- провести огляд електронної пошти, яка використовувалась посадовими особами районної військової адміністрації для роботи з гугл таблицями з метою встановлення надходження електронних заявок на виїзд потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 ;

- провести огляд програмного продукту сервісу гугл таблиці у представників Запорізької обласної військової адміністрації, які його створювали, з метою встановлення надходження електронних заявок на виїзд потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 ;

- у передбачений КПК України спосіб витребувати від операторів стільникового зв'язку інформацію щодо вхідних та вихідних дзвінків з прив'язками до базових станцій відносно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , їх дружин та посадової особи районної військової адміністрації;

- провести інші слідчі дії, у проведенні яких виникне необхідність під час досудового розслідування;

- скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Результати проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій будуть використані в ході судового розгляду як докази, що мають значення для судового розгляду.

В судовому засіданні слідча та прокурор підтримали клопотання, просили його задовольнити.

В судовому засіданні підозрювані ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та їх захисники: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 заперечували щодо задоволення клопотання, вказавши, що прокурором не обґрунтовано, які саме слідчі дії необхідно провести.

Судом встановлено, що 01.07.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України (кримінальне провадження №42022082030000059).

01.07.2022 Шевченківською окружною прокуратурою міста Запоріжжя внесено відомості до ЄРДР за № 42022082030000059 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

24.08.2022 Шевченківською окружною прокуратурою міста Запоріжжя внесено відомості до ЄРДР за № 42022082030000067 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001220 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001221 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001222 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001223 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001224 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001225 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001226 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001227 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001228 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 слідчим відділенням відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до ЄРДР за №12022082040001229 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

24.08.2022 матеріали кримінального провадження № 42022082030000067 об'єднано з кримінальним провадженням № 42022082030000059 в одне провадження під загальним № 42022082030000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України.

27.08.2022 матеріали кримінального провадження № 12022082040001220 об'єднано з кримінальним провадженням № 42022082030000059 в одне провадження під загальним № 42022082030000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України.

06.09.2022 матеріали кримінальних проваджень №№ 12022082040001221, 12022082040001222, 12022082040001223, 12022082040001224, 12022082040001225, 12022082040001226, 12022082040001227, 12022082040001228, 12022082040001229 від 26.08.2022 об'єднані в одне провадження під загальним № 12022082040001221 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2 КК України.

11.10.2022 матеріали кримінального провадження № 12022082040001221 об'єднано з кримінальним провадженням № 42022082030000059 в одне провадження під загальним № 42022082030000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України.

26.08.2022 в рамках досудового розслідування кримінального провадження № 42022082030000059 від 01.07.2022 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України ОСОБА_5

27.08.2022 в рамках кримінального провадження № 12022082040001220 від 26.08.2022 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України ОСОБА_6 .

Слідчим суддею встановлено, що з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема встановлення кола осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного правопорушення, не проведено всіх заходів для всебічного дослідження правопорушення, окрім цього необхідно:

- отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження детальні стенограми та додаткові протоколи за результатами проведення комплексу НСРД, які проводяться на підставі раніше поданого доручення слідчого;

- встановити місцезнаходження (зберігання), повне найменування органу, особи, у володінні якої знаходяться вільні зразки почерку ОСОБА_26 , його дружини, ОСОБА_6 та посадової особи районної військової адміністрації, відібрати експериментальні зразки почерку вказаних осіб та призначити судову почеркознавчу експертизу за вилученими чорновим записам за місцем мешкання ОСОБА_5 та в транспортному засобі, яким користувався ОСОБА_6 ;

- встановити провайдера та IP-адресу за місцем мешкання та роботи ОСОБА_5 , які останній або його дружина мали можливість використовувати з метою встановлення подання ними електронних заявок цивільних осіб для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію, у тому числі від імені потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 ;

- встановити місце проживання, наявність рухомого майна, адресу розташування робочого місця, а також усі наявні мобільні телефонні номери, якими користується посадова особа районної військової адміністрації, та провести за вказаними адресами обшуки, а також встановлення місце знаходження особової справи, наказу про призначення на посаду, посадових обов'язків, розпорядчих документів;

- допитати голів (начальників) районних військових адміністрацій з метою з'ясування обставин отримання доступу до гугл таблиць, роботи, опрацювання електронних заявок, формування списку осіб та транспортних засобів за напрямками виїзду та подальше скерування їх до представників ЗОВА, а також встановити службових осіб за напрямками виїзду, на кого саме були покладені вказані обов'язки, хто дзвонив особам у відповідності до поданих електронних заявок для перевірки актуальності їх виїзду та якими нормативними та розпорядчими документами ці функції закріплені;

- допитати у якості свідків членів робочої групи перелік яких затверджений розпорядженням голови ЗОВА від 18.07.2022 № 316, щодо порядку перетинання лінії зіткнення, які проблемні питання обговорювались на її засіданнях з витребуванням копій протоколів нарад;

- провести огляд електронної пошти, яка використовувалась посадовими особами районної військової адміністрації для роботи з гугл таблицями з метою встановлення надходження електронних заявок на виїзд потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 ;

- провести огляд програмного продукту сервісу гугл таблиці у представників Запорізької обласної військової адміністрації, які його створювали, з метою встановлення надходження електронних заявок на виїзд потерпілих у даному кримінальному провадженні та свідка ОСОБА_10 ;

- у передбачений КПК України спосіб витребувати від операторів стільникового зв'язку інформацію щодо вхідних та вихідних дзвінків з прив'язками до базових станцій відносно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , їх дружин та посадової особи районної військової адміністрації;

- провести інші слідчі дії, у проведенні яких виникне необхідність під час досудового розслідування;

- скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Відповідно до вимог ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Частина перша статті 219 в редакції Законів № 2147-VIII від 03.10.2017, № 2617-VIII від 22.11.2018

З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:

1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу;

2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;

3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу;

4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Частина статті 219 в редакції Закону № 2617-VIII від 22.11.2018

4. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

У ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні слідчим допитано свідків, а також виконано інші слідчі (розшукові) дії, однак здійснити всі необхідні слідчі дії для завершення досудового розслідування раніше не представлялося можливості.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 26.11.2022, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки необхідно для повного та об'єктивного розслідування у вказаному кримінальному провадженні необхідно виконати вищевказані слідчі дії.

Проведення зазначених вище слідчих (розшукових) та процесуальних дій матиме необхідне для повного та об'єктивного розслідування у вказаному кримінальному провадженні та надасть можливість встановити особу (осіб), причетну (них) до вчинення злочину, після чого вирішити питання про повідомлення її (їх) про підозру.

Відповідно до частин 3, 4 ст. 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу:

1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора;

2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;

3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Частина третя статті 294 в редакції Закону № 2617-VIII від 22.11.2018

Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Відповідно до ч. 3 ст. 295-1 КПК України слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого за змістом та обґрунтуванням відповідає вимогам, передбаченим ст. 295-1 КПК України, доведена необхідність продовження строку досудового розслідування до шести місяців, оскільки додатковий строк необхідний для проведення всього комплексу слідчих та процесуальних дій, зазначених слідчим у клопотанні, та такі дії відповідають завданням кримінального провадження, докази отриманні внаслідок їх проведення можуть бути використані під час судового розгляду, а результат здійснення процесуальних дій сприятиме повноті досудового розслідування, та перелічені у клопотанні дії не могли бути здійснені чи завершені раніше через особливу складність кримінального провадження, необхідність повного та всебічного дослідження усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, що потребує часу.

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя дійшов до висновку, що у зв'язку із тим, що на даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, так як необхідно виконати вищевказані слідчі дії та оскільки, виконання вказаних дій не могло бути завершеним з об'єктивних причин, тому необхідно продовжити строк досудового розслідування до п'яти місяців з дня повідомлення про підозру, тобто до 26.01.2023 (включно).

Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_9 , погоджене з прокурором про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022082030000059 від 01.07.2022, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022082030000059 від 01.07.2022, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України на п'ять місяців, тобто до 26.01.2023 (включно).

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження.

Слідчий суддя ОСОБА_1