Постанова від 17.11.2022 по справі 331/4289/22

Справа № 331/4289/22

Провадження № 3/331/1964/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2022 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №445909 від 28.10.2022 року, що надійшла з відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працевлаштований, який зареєстрований а адресою АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №445909 від 28.10.2022 року - 28.102022 року о 12-10 годин громадянин ОСОБА_2 знаходився у металевому гаражі та прилеглій до нього території поблизу будинку №1 по вул.. Козачій у м. Запоріжжі, де здійснював господарську діяльність з прийому вторинної сировини за готівку без суб'єкта господарювання та інших дозвільних документів, а саме виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб, а також без схеми розміщення та паспорту прив'язки земельної ділянки згідно з документами на землекористування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Згідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Відповідно до ст. 256 КУпАП України к протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, з огляду на наступне.

По-перше, норми ст.164 КУпАП носять бланкетний характер, а тому серед елементів суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила, якого не дотрималась особа щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, а також його конкретну норму (із зазначенням статті, частини та пункту).

Однак в порушення вимог ст.256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941, в протоколі відносно ОСОБА_3 не зазначено конкретний нормативно-правовий акт та його норми, які порушила особа, щодо якої складено протокол.

Більш того, протоколом інкриміновано декілька порушень порядку ведення господарської діяльності, і кожне із таких порушень повинно містити посилання на конкретну норму законодавства.

По-друге, особою, яка склала протокол невірно вжиті деякі терміни, які зазначені у суті викладу правопорушення.

Згідно положень ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - виписка) - документ в електронній або у випадках, передбачених цим Законом, у паперовій формі, який формується за результатами проведення реєстраційних дій і містить відомості про юридичну особу або її відокремлений підрозділ, фізичну особу - підприємця (у тому числі про взяття на облік в органах державної статистики та податкових органах, видачу ліцензії та документів дозвільного характеру) або громадське формування, що не має статусу юридичної особи, а також про проведену реєстраційну дію

Отже, цей документ не є документом дозвільного характеру, а лише фіксує проведення певних реєстраційних дій.

Також невірно зазначено назву реєстру, згідно закону він називається Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Законом України «Про відходи» визначено, що відходи як вторинна сировина - відходи, для утилізації та переробки яких в Україні існують відповідні технології та виробничо-технологічні і/або економічні передумови; збирання і заготівля відходів як вторинної сировини - діяльність, пов'язана із збиранням, купівлею, прийманням, зберіганням, обробленням (переробленням), перевезенням, реалізацією і постачанням таких відходів переробним підприємствам на утилізацію, а також надання послуг у цій сфері;

Отже, у протоколі невірно зазначений вид діяльності, який на думку співробітника правоохоронного органу здійснював ОСОБА_1 .

Згідно визначень, наведених у Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011 № 244

паспорт прив'язки тимчасової споруди - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1 : 500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та напрям підприємницької діяльності;

схема розміщення тимчасової споруди - графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі М 1 : 500 суб'єктом господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, які відображають розміщення ТС із прив'язкою до місцевості (будівлі, споруди, інженерні мережі тощо), планувальними обмеженнями та зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під'їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо);

Отже, паспорт прив'язки та схема розміщення виготовлюються щодо тимчасової споруди, а не щодо земельної ділянки, як про ц3езазначено у протоколі.

По-третє, суд звертає увагу на незрозуміле формулювання, яке вжите у протоколі, а саме приймання вторинної сировини без суб'єкта господарювання.

Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».

Викладене свідчить, що матеріали справи є неналежно оформленими, а тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, для належного оформлення, а саме викладу складу адміністративного правопорушення у відповідності до процесуальних норм, із правильним зазначенням термінів.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283,284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №445909 від 28.10.2022 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Д.М. Кольц