Ухвала від 23.11.2022 по справі 331/4364/22

23.11.2022 Справа № 331/4364/22

Провадження № 1-кс/331/1321/2022

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2022 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі клопотання старшого слідчого 1-го відділення СВ УСБУ в Запорізькій області капітана юстиції

ОСОБА_5 , погоджене з прокурором відділу Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження №22022080000002239, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.11.2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя Запорізької області, українця, громадянина України, з вищою освітою, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, який не є особою, щодо якої здійснюється особливий порядок кримінального провадження, передбачений ст. 480 КПК України, раніше не судимого, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий 1-го відділення СВ УСБУ в Запорізькій області капітан юстиції ОСОБА_5 за погодженням із прокурором відділу Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_6 по кримінальному провадженні №22022080000002239, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.11.2022 року за підозрою останнього у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що громадянин України ОСОБА_6 , усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи настання негативних наслідків, у невстановлений час, але не пізніше 29.04.2022, перебуваючи на території смт. Якимівка Мелітопольського району Запорізької області, де з 27.02.2022 та на час повідомлення про підозру діє окупаційний режим російської федерації (далі - рф), та відповідно до Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022 (в редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 27.07.2022 № 169), яким затверджено Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) є таким, що перебуває у тимчасовій окупації, усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи настання негативних наслідків, добровільно зайняв керівну посаду у незаконному органі влади - окупаційній адміністрації держави-агресора - заступника голови «Акимовской поселковой администрации Мелитопольского района», пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, створеному представниками держави-агресора на тимчасово окупованій території Якимівської ОТГ Мелітопольського району Запорізької області, яку займав до кінця липня 2022 року (більш точна дата органом досудового розслідування не встановлена).

Також, відповідно до п.6 ч.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» № 1207-VII від 15 квітня 2014 року передбачено, що окупаційна адміністрація Російської Федерації - сукупність державних органів і структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

Після окупації території Якимівської ОТГ Мелітопольського району Запорізької області, представниками збройних формувань російської федерації фактично узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій території селища шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади міста, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Разом з тим, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше ніж 12.03.2022, представниками збройних формувань російської федерації всупереч порядку установленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншим діючим нормативно-правовим актам, цілеспрямовано створено окупаційну адміністрацію російської федерації - «военно-гражданскую администрацию Мелитопольского района», з метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом території міста та реалізації всіх узурпованих владних повноважень.

В подальшому, продовжуючи встановлення тотального контролю та розповсюджуючи свою владу на захоплених територіях Мелітопольського району Запорізької області, представники збройних формувань рф, діючи за підтримки місцевих колаборантів, які безпосередньо і сформували окупаційну адміністрацію російської федерації - «военно-гражданскую администрацию Мелитопольского района», та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення, створили на відповідних територіях селищних територіальних громад Мелітопольського району, у тому числі Якимівської об'єднаної територіальної громади, аналогічні незаконні, у відповідності до вимог ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», органи влади у вигляді місцевих окупаційних адміністрацій замість діючих сільських та селищних рад, які безпосередньо підпорядкували раніше створеній окупаційній адміністрації - «военно-гражданской администрации Мелитопольского района».

Зокрема, у невстановлений час, але не пізніше 29.04.2022, на тимчасово окупованій території Якимівської об'єднаної територіальної громади представники збройних формувань рф та створеної ними окупаційної адміністрації рф «военно-гражданская администрация Мелитопольского района» створили окупаційну адміністрацію держави-агресора - «Акимовская поселковая администрация Мелитопольского района», наділивши її всіма узурпованими у чинної Якимівської об'єднаної територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області владними повноваженнями.

Надалі, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 29.04.2022 громадянин України ОСОБА_6 , діючи умисно, за безпосередньої підтримки представників збройних формувань рф, у порушення вимог Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування України», інших Законів України та рішення сесії Якимівської селищної ради Мелітопольського району Запорізької області №2 від 28.01.2021, відповідно до якого законно призначеним заступником селищного голови Якимівської селищної ради Мелітопольського району Запорізької області є ОСОБА_7 , добровільно зайняв керівну посаду заступника голови окупаційної адміністрації держави-агресора - «Акимовская поселковая администрация Мелитопольского района» (адміністративна будівля вказаної незаконно створеної адміністрації знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ), яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, в тому числі: загальна організація роботи та управління цією окупаційною адміністрацією та її структурними підрозділами, винесення та затвердження рішень та владних розпоряджень від імені адміністрації, обов'язкових для виконання, призначення на посади та звільнення з посад, розпорядження коштами та майном окупаційної адміністрації, тощо.

Займаючи вказану посаду до кінця липня 2022 року (більш точна дата органом досудового розслідування не встановлена), ОСОБА_6 , діючи умисно та виконуючи покладені на нього організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції першого заступника очільника вказаної окупаційної адміністрації держави-агресора та вказівки представників збройних формувань рф і окупаційної адміністрації держави-агресора «военно-гражданская администрация Мелитопольского района», крім іншого, надавав безпосередню допомогу окупантам та представникам держави-агресора у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території Якимівської об'єднаної територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області.

13.09.2022 враховуючи те, що органом досудового розслідування зібрано достатні докази для підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та складено повідомлення про підозру останнього у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення, беручи до уваги те, що ОСОБА_6 знаходиться на території в смт. Якимівка, яке з 26.02.2022 захоплено і окуповано представниками зс рф, де введено діяльність окупаційної адміністрації держави-агресора, не виявилося за можливе здійснити виїзд до фактичного місця перебування останнього, слідчим слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області в газеті «Урядовий кур'єр» (№195 (7316) від 09.09.2022) у розділі «Оголошення» та офіційному сайті Офісу Генерального прокурора у розділі «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування» опубліковано повістки про виклик на ім'я ОСОБА_6 з метою його виклику до слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області з метою вручення письмового повідомлення про підозру на 10 год. 00 хв. 13.09.2022.

ОСОБА_6 у зазначений у повістці час до органу досудового розслідування не прибув та не повідомив причину своєї неявки.

Крім того, слідчим слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області в газеті «Урядовий кур'єр» (№195 (7316) від 09.09.2022) у розділі «Оголошення» та офіційному сайті Офісу Генерального прокурора у розділі «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування» опубліковано повістки про виклик на ім'я ОСОБА_6 з метою його виклику до слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області для вручення письмового повідомлення про підозру на 10 год. 00 хв. 13.09.2022, 10 год. 00 хв. 14.09.2022.

Крім того, 09.09.2022 на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора у розділі «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування» опубліковані скан-копія повідомлення про підозру, а також повістки про виклик ОСОБА_6 до слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області для вручення оригіналу письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та участі в інших слідчих (розшукових) діях - допиту як підозрюваного на 10 год. 00 хв. 13.09.2022 та 10 год. 00 хв. 14.09.2022.

Проте, дотепер підозрюваний ОСОБА_6 не з'явилася за викликом та жодним чином не повідомив про поважні причини неявки, у зв'язку з чим є всі підстави вважати, що підозрюваний переховується від органу досудового розслідування з метою уникнення кримінальної відповідальності.

12.10.2022 слідчим винесено постанову про оголошення підозрюваного ОСОБА_6 у розшук, проведення якого доручено оперативним співробітникам відділу КІБ УСБУ в Запорізькій області.

15.11.2022 постановою слідчого СВ УСБУ в Запорізькій області досудове розслідування у кримінальному провадженні №22022080000001966 від 07.09.2022 відновлено у зв'язку з потребою у проведенні інших процесуальних дій.

Того ж дня, матеріали щодо протиправної діяльності ОСОБА_6 виділені в окреме провадження №22022080000002239 від 15.11.2022 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, підтверджується зібраними з дотриманням вимог КПК України доказами, а саме:

- допити свідків - осіб з числа Якимівської селищної ради, адміністрації середньоосвітніх навчальних закладів м. Мелітополь, а також закладів вищої освіти, відповідно до показань яких ОСОБА_6 , добровільно зайняв керівну посаду заступника голови окупаційної адміністрації держави-агресора - «Акимовская поселковая администрация Мелитопольского района» (адміністративна будівля вказаної незаконно створеної адміністрації знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ), надавав безпосередню допомогу окупантам та представникам держави-агресора у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території Якимівської об'єднаної територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області.

- протоколами пред?явлення особи для впізнання за фотознімками, відповідно до яких свідки впізнали ОСОБА_6 як такого, що добровільно зайняв керівну посаду заступника голови окупаційної адміністрації держави-агресора - «Акимовская поселковая администрация Мелитопольского района» та співпрацює з окупаційною владою рф на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності України;

- протоколами огляду мережі Інтернет, а саме розміщених у вільному доступі публікацій щодо діяльності ОСОБА_6 на посаді у незаконному органі влади - заступника голови окупаційної адміністрації держави-агресора - «Акимовская поселковая администрация Мелитопольского района»;

- іншими матеріалами досудового розслідування кримінального провадження.

Таким чином, встановлено наявність достатніх доказів для обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України.

Згідно з інформацією оперативного підрозділу та матеріалів кримінального провадження, на даний час підозрюваний ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме в смт. Якимівка Запорізької області, періодично виїжджаючи до інших міст тимчасово окупованої території Запорізької області та анексованої АР Крим, що унеможливлює його явку до слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області для участі у слідчих діях.

Встановлено, що підозрюваний ОСОБА_6 ухиляється від явки на виклик слідчого (не прибув на виклик без поважної причини більше ніж два рази), оголошений у розшук та перебуває у смт. Якимівка Мелітопольського району Запорізької області, тобто на території Якимівської селищної територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області, яка відповідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 17.10.2022 №233) «Про затвердження Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на 10 жовтня 2022 року», Якимівська селищна територіальна громада Мелітопольського району Запорізької області включена до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Органом досудового розслідування, відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме те, що ОСОБА_6 може: переховуватись від органу досудового розслідування; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Таким чином, орган досудового розслідування приходить до висновку, що для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_6 з метою уникнення ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, необхідно обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, тому слідчий звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні внесене клопотання підтримала за вищевикладеними мотивами та обґрунтуваннями, просила його задовольнити та розглядати вказане клопотання за відсутності підозрюваного ОСОБА_6 , посилаючись на положення ч. 6 ст. 193 КПК України.

Захисник підозрюваного - адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні, посилаючись на те, що у зв'язку з відсутністю можливості узгодити правову позицію з його підзахисним щодо заявленого клопотання, покладав його вирішення на розсуд суду.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання та надані матеріали, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом УСБУ в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22022080000002239 від 15.11.2022 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

13.09.2022 слідчим відділом УСБУ в Запорізькій області повідомлено про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.111-1 КК України - добровільне зайняття посади «заместителя главы» у окупаційній адміністрації держави агресора - «Акимовская поселковая администрации Мелитопольского района».

Копію повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, у встановленому законом порядку 13.09.2022 вручено його захиснику - адвокату ОСОБА_4 .

12.10.2022 підозрюваного ОСОБА_6 оголошено у розшук, здійснення якого доручено оперативним співробітникам відділу КІБ УСБУ в Запорізькій області.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 18.11.2022 року надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22022080000002239 від 15.11.2022 відносно громадянина України ОСОБА_6 , який підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук.

З огляду на те, що підозрюваний ОСОБА_6 перебуває в смт. Якимівка Мелітопольського району Запорізької області, що на даний час є тимчасово окупованою територією України і де на даний час діє окупаційна влада російської федерації, а також оголошений у розшук, слідчий суддя вважає за можливе розглянути вказане клопотання без його участі.

Клопотання слідчого вмотивоване тим, що досудовим слідством встановлена причетність підозрюваного ОСОБА_6 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та наявні ризики, передбачені п. п. 1,2,3,5

ч. 1 ст. 171 КПК України.

Згідно з вимогами ст. ст. 177, 178 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.

При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується, вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого, міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого, наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання, його репутацію та майновий стан, наявність судимостей, дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше, наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення, а також розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється особа.

Слідчий суддя приходить до висновку, що матеріалами, зібраними у ході досудового розслідування по даному кримінальному провадженню та долученими до клопотання, підтверджується на даній стадії досудового розслідування обґрунтованість повідомленої ОСОБА_6 підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Слідчий суддя приймає до уваги, що по даному кримінальному провадженню ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні тяжкого злочину, за який за законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої, що дає підстави слідчому судді вважати, що залишаючись на волі, підозрювана може переховуватись від органу досудового розслідування або суду з метою уникнення можливого покарання. Вказана позиція узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Ілійков проти Болгарії», згідно з яким суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування.

Крім того, стороною обвинувачення підтверджений ризик незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні, оскільки наразі встановлено та допитано значну кількість осіб-свідків, які володіють інформацією про протиправну діяльність ОСОБА_6 , та враховуючи те, що вказані свідки мають родичів та знайомих, що перебувають на території смт. Якимівка Мелітопольського району Запорізької області та прилеглих до нього населених пунктах, де на теперішній час діє окупаційна влада російської федерації, у зв'язку з чим підозрювана може вчинити протиправні дії, направлені на вплив на свідків, яким відомо обставини вчинення даного злочину, у тому числі шляхом залякування та погрози фізичного насильства і викрадення відносно свідків та їх рідних і близьких.

Разом з тим, також доведений ризик можливого вчинення ОСОБА_6 іншого кримінального правопорушення, оскільки він добровільно зайняв посаду заступника голови у незаконному органі влади, створеному на території тимчасово окупованої смт. Якимівка Мелітопольського району Запорізької області, заручившись при цьому підтримкою військовослужбовців рф, і на даний час перебуває у цілковитому їх підпорядкуванню та виконує їх злочинні вказівки, що може призвести до вчинення ним інших кримінальних правопорушень.

З огляду на викладене, при розгляді даного клопотання слідчий суддя дійшов висновку, що заявлені ризики є підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Враховуючи викладене, слідчий суддя не вбачає достатніх підстав для можливості застосування інших запобіжних заходів, альтернативних триманню під вартою, як таких, що недостатні запобігти вказаним ризикам, а також забезпеченню виконання підозрюваною процесуальних обов'язків, визначаючи тримання під вартою у цьому випадку виправданим за наявності конкретного суспільного інтересу у виді права на справедливий судовий розгляд, а також унеможливлення переховування підозрюваної від слідства та суду, незаконного впливу на свідків, вчинення інших кримінальних правопорушень, які, незважаючи на презумпцію невинуватості, превалюють над принципом поваги до свободи особистості.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 є доведеним і обґрунтованим, у зв'язку з чим підлягає задоволенню.

З огляду на положення ч. 4 ст. 183 КПК України, слідчий суддя не визначає розмір застави.

Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст. 197 КПК України, у разі постановлення слідчим суддею про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного на підставі ч. 6 ст. 193 КПК України строк дії такої ухвали не зазначається.

Керуючись ст.ст. 176-178, 183, 184, 194, 196, 197 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого 1-го відділення СВ УСБУ в Запорізькій області капітана юстиції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором відділу Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження №22022080000002239, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.11.2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити .

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» без визначення розміру застави.

Після затримання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше як через 48 годин з часу доставки до місця кримінального провадження, забезпечити його доставку до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя для вирішення питання про застосування обраного запобіжного заходу у виді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід.

Ухвала слідчого судді щодо негайного застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після оголошення.

Виконання ухвали слідчого судді доручити співробітникам УСБУ в Запорізькій області.

Копію ухвали вручити підозрюваному, її захиснику, слідчому та прокурору.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя: ОСОБА_1