Ухвала від 18.11.2022 по справі 755/4857/22

Справа №:755/4857/22

Провадження №: 1-кс/755/2312/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" листопада 2022 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Дніпровського районного суду м. Києва прокурора Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 клопотання про продовження строку відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Новочеркаськ РФ, громадянки України, яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що обіймає посаду головного спеціаліста-юрисконсульта управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, раніше не судимої, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102040000032 від 12 травня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України,

за участю учасників кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника підозрюваної- адвоката ОСОБА_5 ,

підозрюваної ОСОБА_4 ,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчої судді із клопотанням про продовження строку відсторонення ОСОБА_4 , від посади головного державного інспектора відділу митного оформлення митного посту «Спеціалізований» Київської міської митниці Державної фіскальної служби України.

Клопотання вмотивоване тим, що слідчим відділом Дніпровського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102040000032 від 12 травня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24 лютого 2022 року о 5 годині президент російської федерації оголосив рішення про початок військової операції в Україні.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року.

У період із 5 години 24 лютого 2022 року та до цього часу підрозділи ЗС та інших військових формувань російської федерації здійснюють спроби окупації українських міст, які супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння. При цьому вогневі удари здійснюються по об'єктам, які захищені нормами міжнародного гуманітарного права. Зазначені дії призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі та поранення цивільних осіб, у тому числі жінок і дітей, знищення та пошкодження сотень цивільних об'єктів.

Також встановлено, що громадянка України ОСОБА_4 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15 березня 2022 року, в соціальній мережі «Facebook», з метою приховування власних дійсних даних, створила сторінку з використанням псевдоніму « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ). В ході реєстрації вказаної сторінки ОСОБА_4 , з метою верифікації власника сторінки, використала особистий номер мобільного телефону НОМЕР_1 .

Діючи умисно та за власною ініціативою, в порушення ст.ст. 65, 68 Конституції України, з 24.02.2022, маючи проросійські погляди, підтримуючи злочинні плани вищого керівництва російської федерації щодо здійснення збройної агресії проти України, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2022, ОСОБА_4 , використовуючи сторінку « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у соціальній мережі «Facebook», з метою ведення незаконної публічної інформаційної діяльності на шкоду інформаційній безпеці України, в тому числі в умовах воєнного часу, почала здійснювати репости (копіювання запису до себе на сторінку в соціальній мережі) публікацій, що покликані впливати на окремі групи населення України та російської федерації, а також на суспільно-політичну дестабілізацію у державі, деморалізацію народу й армії, формування інформаційних передумов соціального вибуху в Україні.

Так, ОСОБА_4 в умовах воєнного стану, під час широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію України, використовуючи соціальну мережу «Facebook» умисно здійснила розповсюдження матеріалів із публічними закликами, а саме відкритими зверненнями до невизначеного кола осіб, щодо насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, шляхом поширення їх серед населення, зокрема користувачів вищевказаної соціальної мережі.

Так, ОСОБА_4 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи сторінку в соціальній мережі «Facebook» під псевдонімом « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) відкрито розмістила, серед іншого, публікації, що стали доступними невизначеному колу осіб, а саме:

ІНФОРМАЦІЯ_3 о 20.46 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", яка мала наступний зміст: «Каково было значение Одессы для русского населения Украины до 2 мая 2014 года? …. украинский нацизм должен быть уничтожен, а укронацисты истреблены под корень …. Людям нужен четкий вектор - куда мы идем. Нужно сказать им, что они наши люди, что мы с ними будем вместе строить наше счастливое будущее. Тогда битва за умы будет выиграна.»;

ІНФОРМАЦІЯ_5 о 14.37 год - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", яка мала наступний зміст: «За десятилетия хамства и оскорблений, черную неблагодарность за добрососедство, ….. за бесконечные убийства, пытки, обстрелы и разрушения на Донбассе - за все это их наконец-то настигает возмездие. Не месть, а именно возмездие! И это только начало. Надеюсь ответит вся мразота. Независимо от воинских подчинений. Свидомые должны до конца выблевать выстроенную ими систему лжи, преступлений, подтасовок и подлости.».;

25.05.2022 о 20.10 год - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_7 ", яка мала наступний зміст: «На это можно смотреть вечно. В Херсоне демонтировали украинский герб на ОСОБА_7 . Так держать. Слава России!»

Згідно висновку комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи №19868/19869/22-61 від 16.08.2022 - у інформаційних повідомленнях ОСОБА_4 містяться публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 109 КК України, а саме у розповсюдженні матеріалів із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади.

Крім того, діючи умисно та за власною ініціативою, в порушення ст.ст. 65, 68 Конституції України, з 24.02.2022, маючи проросійські погляди, підтримуючи злочинні плани вищого керівництва російської федерації щодо здійснення збройної агресії проти України, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2022, ОСОБА_4 , використовуючи сторінку « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у соціальній мережі «Facebook», з метою ведення незаконної публічної інформаційної діяльності на шкоду інформаційній безпеці України, в тому числі в умовах воєнного часу, почала здійснювати репости (копіювання запису до себе на сторінку в соціальній мережі) публікацій, що покликані впливати на окремі групи населення України та російської федерації, а також на суспільно-політичну дестабілізацію у державі, деморалізацію народу й армії, формування інформаційних передумов соціального вибуху в Україні.

Так, ОСОБА_4 в умовах воєнного стану, під час широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію України, використовуючи соціальну мережу «Facebook» умисно здійснила розповсюдження матеріалів із публічними закликами, а саме відкритими зверненнями до невизначеного кола осіб, щодо зміни меж території (державного кордону) України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднані з розпалюванням національної ворожнечі, шляхом поширення їх серед населення, зокрема користувачів вищевказаної соціальної мережі.

Так, ОСОБА_4 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи сторінку в соціальній мережі «Facebook» під псевдонімом « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) відкрито розмістила, серед іншого, публікації, що стали доступними невизначеному колу осіб, тим самим здійснивши їх розповсюдження, а саме:

14.04.2022 о 00.03 год репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", яка мала наступний зміст: «Спустя 8 лет после своего подвига легендарные 300 запорожцев возвращаются домой Сегодня ровно 8 лет, как Запорожье вошло в славную историю не только Новороссии, но и всего мира. 13 апреля 2014 года 300 безоружных запорожцев…. Мы русские, с нами Бог! #Демилитаризация и #Денацификация должны быть проведены до конца на всём постукраинском пространстве! …. #РусскиеСвоихНеБросают #300Запорожцев #СлавянскаяГвардия» та зображення, на якому зображені чоловіки, із "георгіївськими" стрічками.

Згідно висновку комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи №19868/19869/22-61 від 16.08.2022 - у інформаційних повідомленнях ОСОБА_4 містяться публічні заклики до зміни меж території (державного кордну) України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 110 КК України, а саме в розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

Крім того, діючи умисно та за власною ініціативою, в порушення ст.ст. 65, 68 Конституції України, з 24.02.2022, маючи проросійські погляди, підтримуючи злочинні плани вищого керівництва російської федерації щодо здійснення збройної агресії проти України, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2022, ОСОБА_4 , використовуючи сторінку « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у соціальній мережі «Facebook», з метою ведення незаконної публічної інформаційної діяльності на шкоду інформаційній безпеці України, в тому числі в умовах воєнного часу, почала здійснювати репости (копіювання запису до себе на сторінку в соціальній мережі) публікацій, що покликані впливати на окремі групи населення України та російської федерації, а також на суспільно-політичну дестабілізацію у державі, деморалізацію народу й армії, формування інформаційних передумов соціального вибуху в Україні.

Так, ОСОБА_4 в умовах воєнного стану, під час широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію України, використовуючи соціальну мережу «Facebook» вчинила умисні дії шляхом розповсюдження матеріалів серед населення, зокрема користувачів вищевказаної соціальної мережі, із висловами, спрямованими на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності.

Так, ОСОБА_4 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи сторінку в соціальній мережі «Facebook» під псевдонімом « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) відкрито розмістила, серед іншого, публікації, що стали доступними невизначеному колу осіб, тим самим здійснивши їх розповсюдження, а саме:

ІНФОРМАЦІЯ_9 о 00.15 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_10 " із зображенням, на якому розташований наступний текст: " ОСОБА_8 жителя ОСОБА_9 : "Мы услышали на улице " ОСОБА_10 " и перекрестились: " ОСОБА_11 , русские пришли!" В этой фразе прекрасно все. (Найдено в сети)";

ІНФОРМАЦІЯ_11 о 12.51 год. - репост публікації " ОСОБА_12 " (який в свою чергу зробив репост з групи: "Русь-Россия") із зображенням, на якому розташований наступний текст: " ОСОБА_13 ОСОБА_14 Z@SJmpg6YY2IYpolFBreegetime: "По старой русской традиции в древности, если в Киеве был бардак, приходили Новгородцы наводили порядок, ставили другого князя и уходили домой ІНФОРМАЦІЯ_12 ";

ІНФОРМАЦІЯ_13 о 22.30 год - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (яка в свою чергу здійснила репост групи: "Горжусь тем, что я Русский"), яка мала наступний зміст: "Немецкий журналист удивлен, что жалобы от местных жителей только на военных Украины, а не России" Я расспрашивал людей о поведении российских и украинских солдат и был удивлён, что грабежом занимались только украинцы, особенно перед отступлением..." та відеозапис, в якому містяться розповідь англомовного чоловіка, поряд із відеокадрами військовослужбовців ЗС РФ

ІНФОРМАЦІЯ_13 о 22:45 - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_15 ", яка мала наступний зміст: "Немецкий журналист удивлен, что жалобы от местных жителей только на военных Украины, а не России Побывавший на освобождённых от националистов территориях Донбасса немецкий журналист Томас Рёпер об отношениях жителей Мелитополя и Волновахи к ВСУ и ВС РФ: «Я расспрашивал людей о поведении российских и украинских солдат и был удивлён, что грабежом занимались только украинцы, особенно перед отступлением... Все отмечали, что русские ведут себя корректно, стараются помочь и по возможности даже делятся лекарствами. Никаких конкретных жалоб на российских солдат не поступало. А вот на украинцев - да, что стреляли по мирным жителям, грабили и прочее. Я ожидал, что хоть какие-то на русских будут жалобы, но ошибся. Поразительно! Даже в Волновахе - городе поменьше Мариуполя и тоже полностью разрушенном. При отступлении оттуда ІНФОРМАЦІЯ_16 " та відеозапис, в якому містяться розповідь англомовного чоловіка, поряд із відеокадрами військовослужбовців ЗС РФ".

ІНФОРМАЦІЯ_17 о 11:05 - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (яка в свою чергу здійснила репост групи: "Горжусь тем, что я Русский"), яка мала наступний зміст: "Местная жительница Мариуполя: «...никто в это не поверит, это нужно видеть самим: люди выбегали с подъездов, дом горит - а их расстреливали... украинцы. Пусть бы приехали посмотрели, вон снайпер сидел на церкви. Мой сосед надо мной живёт, вышел сюда, идёт, ему прям в глаз с винтовки. Кто? Просто так в глаз, и всё, мёртвый Аркаша… …Чтоб мы все на украинском разговаривали. А я всю жизнь на русском проговорила. Не нравится им - «вы должны на украинском разговаривать»...»" та відеозапис, на якому зображена жінка, яка розповідає про розстріли українцями мирних мешканців ОСОБА_15 ;

ІНФОРМАЦІЯ_18 о 21.53 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_19 " із зображенням, на якому зображений ОСОБА_16 із дитиною на руках, а також розташований наступний текст: "Не надо заставлять детей учить английский. Пускай, лучше изучают автомат Калашникова. И тогда скоро весь мир заговорит по-русски " ОСОБА_17 »;

ІНФОРМАЦІЯ_3 о 20.46 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", яка мала наступний зміст: "- Каково было значение Одессы для русского населения Украины до 2 мая 2014 года? Для того, чтобы это понять, нужно погрузиться в историю. После того, как северное Причерноморье было в конце XVIII века завоевано Российской империей регион, по сути, отстраивался и заселялся заново. Крупнейшие города региона, Херсон, Николаев и Одесса, строились именно тогда. Херсон как форпост, Николаев как судоверфь, Одесса как порт. И Одесса из них стала самым специфическим. Царские власти сделали ее порто-франко, …. Разумеется, были и русские с малороссами… При этом Одесса была безусловно русским городом… Насильственных характер украинизации коренным одесситам претил…. Нужно сказать им, что они наши люди, что мы с ними будем вместе строить наше счастливое будущее. Тогда битва за умы будет выиграна»;

ІНФОРМАЦІЯ_20 о 07.01 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_21 ", яка мала наступний зміст: «Друзья, кто сделал репосты! Не удаляйте публикацию. Когда доберусь до компа, я выложу её на свой сервер и будем распространять ссылкой. Значит, боятся они правду, если удаляют. Французский волонтёр, вернувшийся из Украины, даёт интервью на радио: "Это не русские, это украинцы совершают преступления. "@evrus в телеге.» та відеозапис, на якому зображені двоє чоловіків, що розмовляють іноземною мовою, внизу відеозапису розташований переклад розмови, в якому розповідаєть про події на Україні у вигідному для РФ світлі;

ІНФОРМАЦІЯ_22 о 17.26 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", яка мала наступний зміст: "2 июня хочу напомнить всем, кто там терзается виной перед Украиной, в том числе и в Израиле, коллективные галкины, пугачевы, макаревичи и остальная шелуха с хорошо натянутыми лицами. Где вы были, когда украинская падаль глумилась над этими кадрами, мол «самке колорада оторвало лапки» и «поджарили рашистку»? Почему вас не было во всех эфирах с требованиями к Порошенко прекратить убивать людей. …… когда свидомый режим совершил хладнокровное убийство. И каждый раз я его не могу смотреть. Оно слишком страшное даже в реалиях нынешней войны. Потому что это была казнь и акт устрашения. Террор.».

Згідно висновку комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи №19868/19869/22-61 від 16.08.2022 - у інформаційних повідомленнях ОСОБА_4 містяться вислови, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України, а саме в умисних діях, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності.

Крім того, діючи умисно та за власною ініціативою, в порушення ст.ст. 65, 68 Конституції України, з 24.02.2022, маючи проросійські погляди, підтримуючи злочинні плани вищого керівництва російської федерації щодо здійснення збройної агресії проти України, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2022, ОСОБА_4 , використовуючи сторінку « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у соціальній мережі «Facebook», з метою ведення незаконної публічної інформаційної діяльності на шкоду інформаційній безпеці України, в тому числі в умовах воєнного часу, почала здійснювати репости (копіювання запису до себе на сторінку в соціальній мережі) публікацій, що покликані впливати на окремі групи населення України та російської федерації, а також на суспільно-політичну дестабілізацію у державі, деморалізацію народу й армії, формування інформаційних передумов соціального вибуху в Україні.

Так, ОСОБА_4 в умовах воєнного стану, під час широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію України, використовуючи соціальну мережу «Facebook» умисно здійснила розповсюдження комуністичної символіки, забороненої Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», шляхом поширення їх серед населення, зокрема користувачів вищевказаної соціальної мзережі.

Так, ОСОБА_4 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи сторінку в соціальній мережі «Facebook» під псевдонімом « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 =100002970919014) відкрито поширила шляхом розміщення публікацій, що стали доступними невизначеному колу осіб, а саме:

ІНФОРМАЦІЯ_23 о 12.19 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_24 " (яка в свою чергу зробила репост з групи: "ЭХ?Жизнь моя жестянка ???Да ну её в болото??А мне летать охота ???" та "михаила новокшонова"), яка мала наступний зміст: «Думаю, это понравится участникам группы" тавідеозаписом, в якому містяться фрагменти із війни та розташованим наступним текстом: "Запустим акцию ГЕОРГИЕВСКАЯ ЛЕНТА! Передай дальше. Поддержи акцию!»;

ІНФОРМАЦІЯ_23 о 22.53 год. - репост публікації "михаила новокшонова" із відеозаписом, в якому містяться фрагменти із війни та розташованим наступним текстом: «Запустим акцию ІНФОРМАЦІЯ_25 »;

ІНФОРМАЦІЯ_18 о 22.01 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_26 " (який в свою чергу здійснив репост групи: "СОЮЗ СОВЕТСКИХ ОФИЦЕРОВ И ЗАЩИТНИКОВ ДОНБАССА"), яка мала наступний зміст: "Думаю, это понравится участникам группы" та зображення "георгіївської стрічки" та ймовірно знаком ордена Вітчизняної війни 1 ступеня (у вигляді опуклої пятикутної зірки, покритою рубіново-червоною емаллю на тлі золотих променів, що розходяться у вигляді пятикутної полірованої зірки, кінці якої розміщені між кінцями червоної зірки, в середині червоної зірки - золоте зображення серпа і молота на рубіново-червоній круглій пластинці, облямованій білим емалевим поясочком, з написом «ОТЕЧЕСТВЕННАЯ ВОЙНА» і із золотою зірочкою в нижній частині поясочка) та розташований наступний текст: "Передаём Георгиевскую ленту по чепочке";

ІНФОРМАЦІЯ_27 о 09:14 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_28 " (яка в свою чергу здійснила репост групи: "? ИОСИФ ВИССАРИОНОВИЧ СТАЛИН ?") із відеозаписом, в якому містяться радянська символіка та розташованим наступним текстом: "Запустим акцию Красное Знамя Победы!!Поддержи её!Передай дальше".

Згідно висновку комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи №19868/19869/22-61 від 16.08.2022 - репости (копійовані записи на власну сторінку в соціальній мережі) окремих інформаційних матеріалів ОСОБА_4 з подальшим їх розповсюдженням є свідомим поширенням комуністичної символіки та пропагандою комуністичного тоталітарного режиму.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України, а саме у поширенні, а також публічному використанні символіки комуністичного режиму на території України.

Крім того, діючи умисно та за власною ініціативою, в порушення ст.ст. 65, 68 Конституції України, з 24.02.2022, маючи проросійські погляди, підтримуючи злочинні плани вищого керівництва російської федерації щодо здійснення збройної агресії проти України, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2022, ОСОБА_4 , використовуючи сторінку « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у соціальній мережі «Facebook», з метою ведення незаконної публічної інформаційної діяльності на шкоду інформаційній безпеці України, в тому числі в умовах воєнного часу, почала здійснювати репости (копіювання запису до себе на сторінку в соціальній мережі) публікацій, що покликані впливати на окремі групи населення України та російської федерації, а також на суспільно-політичну дестабілізацію у державі, деморалізацію народу й армії, формування інформаційних передумов соціального вибуху в Україні.

Так, ОСОБА_4 в умовах воєнного стану, під час широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію України, використовуючи соціальну мережу «Facebook» умисно здійснила поширення матеріалів, у яких міститься інформація про виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України , розпочатої в 2014 році, а також глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією, шляхом розповсюдження їх серед населення, зокрема користувачів вищевказаної соціальної мережі.

Так, ОСОБА_4 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи сторінку в соціальній мережі «Facebook» під псевдонімом « ОСОБА_6 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) відкрито поширила шляхом розміщення публікацій, що стали доступними невизначеному колу осіб, а саме:

ІНФОРМАЦІЯ_9 о 00:03 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", яка мала наступний зміст: "Спустя 8 лет после своего подвига легендарные 300 запорожцев возвращаются домой ОСОБА_18 ровно 8 лет, как ОСОБА_19 вошло в славную историю не только Новороссии, но и всего мира. 13 апреля 2014 года 300 безоружных запорожцев выстояли под ударами более чем двух тысяч вооружённых боевиков ОСОБА_20 …… Они остались верны памяти своих непокорённых предков, доказав, что это наша земля и мы с неё не уйдём! Весь мир увидел в этом торжество ОСОБА_21 . ….. #Денацификация должны быть проведены до конца на всём постукраинском пространстве! ОСОБА_22 , член Главного совета Военно-гражданской администрации Запорожской области #Запорожье #Подвиг300Запорожцев #ОдинЗаВсех #РусскиеСвоихНеБросают #300Запорожцев #СлавянскаяГвардия" та зображення, на якому зображені чоловіки, із "георгіївськими" стрічками та розташованим наступним текстом: "Вот это истинные Герои Запорожья!!! Безоружные, но крепкие духом, Пример чести и совести! в окружении толпы вооруженных нелюдей;

ІНФОРМАЦІЯ_29 о 18.10 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_30 ", яка мала наступний зміст: "Интервью восьмилетней давности. Лидер ЛДПР Владимир Жириновский ….. Восточноевропейские страны сами себя ставят под угрозу полного уничтожения. Прибалтика и Польша виноваты сами. Мы не можем допустить удара с их территори" та відеозапис із ймовірно ОСОБА_16 ;

ІНФОРМАЦІЯ_17 о 19.32 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_31 ", яка мала наступний зміст: " ОСОБА_23 : Злая орчья правда. Как только не оскорбляли нас. Кем только не называли. И рашистами, и ватниками, и орками. Последнее очень символично. Орки - в игровых мирах, это зелёные, зубастые, безстрашные монстры, порождённые землёй и не видящие иного предназначения, кроме бесконечной, кровавой битвы. ….. Мы бы и дальше так терпели, но у всего во Вселенной есть предел и мы устали терпеть. Тупо, без внятных лозунгов, по общей совокупности устали. Так и не поняли, почему с нами так….. Орки мы или тварь дрожащая, с барсетками « ІНФОРМАЦІЯ_32 » и одинаковыми лицами жён футболистов, чести не имеющие? Такая наша злая, орчья правда." та зображення, на якому ймовірно зображений ОСОБА_24 1 особа відмітила цю новину смайликом.

ІНФОРМАЦІЯ_3 о 20.46 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", яка мала наступний зміст: "- Каково было значение Одессы для русского населения Украины до 2 мая 2014 года? Для того, чтобы это понять, нужно погрузиться в историю. После того, как северное Причерноморье было в конце XVIII века завоевано Российской империей регион, по сути, отстраивался и заселялся заново. …… За трагедией не произошло никакого раскаяния, и все увидели истинное лицо украинского нацизма. Все увидели, что украинские нацисты не считали нас за людей. И они не считают нас за людей до сих пор. Поэтому с ними невозможно договориться. Да и не нужно, самое главное. Они же никогда не будут считать нас за равных, а значит в их системе координат всегда можно обмануть, предать, убить, значит не нужно соблюдать договоренности. …. Это же конфликт не России и Украины, это столкновение мировоззренческих и цивилизационных векторов… Это тактические и оперативные планы можно скрывать, а стратегические планы должны быть публичными. Не могут не быть публичными. Людям нужен четкий вектор - куда мы идем. Нужно сказать им, что они наши люди, что мы с ними будем вместе строить наше счастливое будущее. Тогда битва за умы будет выиграна.".

ІНФОРМАЦІЯ_5 о 14.37 год. - репост публікації " ОСОБА_25 ", яка мала наступний зміст: «За десятилетия хамства и оскорблений, черную неблагодарность за добрососедство, подаренные территории и независимость, за создание постоянных политических и экономических проблем, за бесконечные убийства, пытки, обстрелы и разрушения на Донбассе - за все это их наконец-то настигает возмездие. Не месть, а именно возмездие! И это только начало. Надеюсь ответит вся мразота. Независимо от воинских подчинений. Свидомые должны до конца выблевать выстроенную ими систему лжи, преступлений, подтасовок и подлости.».

ІНФОРМАЦІЯ_33 о 14.43 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_34 ", яка мала наступний зміст: «Хотелось бы напомнить Вам имя человека, благодаря которому мы до сих пор не стали радиоактивной пылью и занимаемся на Украине восстановлением нашей государственности, а американцы до сих пор не нанесли по нам ядерный удар, потому что понимают - будет аналогичный ответ и их материк смоет. Это оклеветанный ничтожеством, предателем, волюнтаристом и изменником хрущевым Маршал Советского Союза, Герой Социалистического Труда Лаврентий Павлович Берия, отец ядерной и ракетной программ СССР.»

ІНФОРМАЦІЯ_35 о 18.08 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_36 " та, яка мала наступний зміст: "Памятник победителю хазарского каганата князю ОСОБА_26 в Белгородской области. Для множества поколений русских воинов образ князя Святослава всегда был ярчайшим примером воинской доблести, характера, силы и мужества. Князь Святослав отличался не только как смелый боец и талантливый военачальник, но и как вождь, который всегда наравне со своими людьми делил все тяготы и лишения военных походов, не делая себе никаких поблажек. Был предан Руси и погиб защищая Русь с оружием в руках, как настоящий воин и правитель. Сегодня мы продолжаем его дело по защите земель русских от новых западных каганатов. Наш Телеграм: https://t.me/sevslavo» та зображення, на яких зображений пам'ятник та особа у військовій формі.

ІНФОРМАЦІЯ_37 о 22.00 год. - репост публікації " ІНФОРМАЦІЯ_38 " із зображенням, на якому розташований наступний текст: «Тем, кто скулит, что зря «мы первые», хочу напомнить: в последний раз, когда мы были вторые ( ІНФОРМАЦІЯ_39 ), нам это стоило 27 млн жизни и 4 года кошиара на нашей территории. А позже историки-политологи критиковали ОСОБА_27 , что он не послушал разведку. ВВП все правильно сделал!».

Згідно висновку комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи №19868/19869/22-61 від 16.08.2022 - в інформаційних повідомленнях ОСОБА_4 містяться виправдовування, визнання правомізрною збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої в 2014 році, а також ознаки глорифікації (славлення, вихваляння) дій військовослужбовців збройних сил та інших військових формувань РФ, незаконних збройних терористичних формувань т.зв. Д/ЛНР, які здійснюють агресію проти держави Україна.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України, а саме у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої в 2014 році, а також глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, розпочату у 2014 році, іррегулярних незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією.

23 вересня 2022 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України.

26 вересня 2022 року відповідно до ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва щодо підозрюваної ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Крім того, відповідно до ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду міста Києва від 26 вересня 2022 року ОСОБА_4 відсторонено від займаної посади головного спеціаліста - юрисконсульта управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації.

Постановою керівника Дніпровської окружної прокуратури міста Києва строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 3-х місяців, тобто до 23 грудня 2022 року.

У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 обіймає посаду головного спеціаліста-юрисконсульта управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації.

Мотивуючи клопотання щодо необхідності продовження строку відсторонення ОСОБА_4 від посади, орган досудового розслідування зазначає, що остання є державним службовцем, обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжких кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки, а також вказує на наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, що свідчить про те, що вона, перебуваючи на посаді державного службовця, може знищити чи спотворити докази, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків або перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Крім того, строк дії ухвали про відсторонення від посади ОСОБА_4 завершується 23 листопада 2022 року, разом з тим обставини, які стали підставою для відсторонення від посади продовжують існувати та сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади іншими способами протягом дії попередньої ухвали, при цьому закінчити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, у зв'язку з необхідністю проведення великого обсягу слідчих (розшукових) дій та оперативних заходів:

Крім того, прокурором зазначено, що ОСОБА_4 , маючи доступ до охоронюваної законом інформації, зокрема до персональних даних інших державних службовців та громадян України, може незаконно використати таку інформацію або передати її третім особам, зокрема, представникам країни-агресора.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав та наполягав на його задоволенні та долучив ухвали слідчої судді Дніпровського районного суду міста Києва від 18 листопада 2022 року про продовження підозрюваній ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 23 грудня 2022 року.

Підозрювана ОСОБА_4 та її захисник - адвокат ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечували, зазначивши, що продовження строку відсторонення підозрюваної від посади не має сенсу, враховуючи, що ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у виді тримання під вартою. При цьому, на підставі наказу від 14.03.2022 р. № 32-1/03-12/ОС з 14 березня 2022 року оголошено простой у роботі структурних підрозділів управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, тому наразі ОСОБА_4 фактично не виконує своїх посадових обов'язків. Загалом з 24 лютого 2022 року на роботі з'являлась усього декілька разів.

Заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваної, її захисника, дослідивши зміст клопотання та долучені до нього документи, слідча суддя дійшла наступних висновків.

Слідчою суддею встановлено, що на підставі наказу начальника - адміністратора управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації ОСОБА_28 від 28.09.2018 р. № 66-ОС ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 28 вересня 2018 року призначена на посаду головного спеціаліста з юридичних питань управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації (том 2, а.с. 58-59).

У той же час, з копії особової картки ОСОБА_4 вбачається, що 04 січня 2022 року на підставі наказу від 23 грудня 2021 року № 34/01-07/1 її було переведено на посаду головного спеціаліста-юрисконсульта управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації (том 2, а.с. 65-71).

Підозрюваній ОСОБА_4 присвоєно 6 (шостий) ранг державного службовця в межах категорії «Б» посад державної служби.

23 вересня 2022 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про державну службу» державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави, зокрема щодо: 1) аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій стосовно її формування, у тому числі розроблення та проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів; 2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів; 3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг; 4) здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства; 5) управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням; 6) управління персоналом державних органів; 7) реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.

Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про державну службу» державна служба здійснюється з дотриманням таких принципів:

1) верховенства права - забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина відповідно до Конституції України, що визначають зміст та спрямованість діяльності державного службовця під час виконання завдань і функцій держави;

2) законності - обов'язок державного службовця діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

3) професіоналізму - компетентне, об'єктивне і неупереджене виконання посадових обов'язків, постійне підвищення державним службовцем рівня своєї професійної компетентності, вільне володіння державною мовою і, за потреби, регіональною мовою або мовою національних меншин, визначеною відповідно до закону;

4) патріотизму - відданість та вірне служіння Українському народові;

5) доброчесності - спрямованість дій державного службовця на захист публічних інтересів та відмова державного службовця від превалювання приватного інтересу під час здійснення наданих йому повноважень;

6) ефективності - раціональне і результативне використання ресурсів для досягнення цілей державної політики;

7) забезпечення рівного доступу до державної служби - заборона всіх форм та проявів дискримінації, відсутність необґрунтованих обмежень або надання необґрунтованих переваг певним категоріям громадян під час вступу на державну службу та її проходження;

8) політичної неупередженості - недопущення впливу політичних поглядів на дії та рішення державного службовця, а також утримання від демонстрації свого ставлення до політичних партій, демонстрації власних політичних поглядів під час виконання посадових обов'язків;

9) прозорості - відкритість інформації про діяльність державного службовця, крім випадків, визначених Конституцією та законами України;

10) стабільності - призначення державних службовців безстроково, крім випадків, визначених законом, незалежність персонального складу державної служби від змін політичного керівництва держави та державних органів.

Стаття 8 Закону України «Про державну службу» встановлює основні обов'язки державного службовця

1. Державний службовець зобов'язаний:

1) дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки;

3) поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина;

4) з повагою ставитися до державних символів України;

5) обов'язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов'язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації;

6) забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів;

7) сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов'язки та умови контракту про проходження державної служби (у разі укладення);

8) виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України;

9) додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;

10) запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби;

11) постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності;

12) зберігати державну таємницю та персональні дані осіб, що стали йому відомі у зв'язку з виконанням посадових обов'язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню;

13) надавати публічну інформацію в межах, визначених законом.

Державні службовці виконують також інші обов'язки, визначені у положеннях про структурні підрозділи державних органів та посадових інструкціях, затверджених керівниками державної служби в цих органах, та контракті про проходження державної служби (у разі укладення).

Стаття 10 Закону України «Про державну службу» встановлює вимоги щодо політичної неупередженості державних службовців.

Так, державний службовець повинен неупереджено виконувати законні накази (розпорядження), доручення керівників незалежно від їх партійної належності та своїх політичних переконань. Державний службовець не має права демонструвати свої політичні погляди та вчиняти інші дії або бездіяльність, що у будь-який спосіб можуть засвідчити його особливе ставлення до політичних партій і негативно вплинути на імідж державного органу та довіру до влади або становити загрозу для конституційного ладу, територіальної цілісності і національної безпеки, для здоров'я та прав і свобод інших людей.

Крім того, на виконання вимог ст. 36 Закону України «Про державну службу», особа, призначена на посаду державної служби вперше, публічно складає Присягу державного службовця такого змісту: "Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права, свободи і законні інтереси людини і громадянина, честь держави, з гідністю нести високе звання державного службовця та сумлінно виконувати свої обов'язки".

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

Крім того, слід зазначити й про те, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України, необхідно взяти до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 рішення від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення, те що вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року).

Як вбачається зі змісту повідомлення про підозру, ОСОБА_4 умисно вчинила дії, передбачені ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України.

У цьому кримінальному провадженні зв'язок підозрюваної ОСОБА_4 із вчиненими кримінальними правопорушеннями підтверджується наявними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколами проведених слідчих дій, зокрема, протоколом обшуку, протоколом тимчасового доступу до речей і документів, висновками судових експертиз, протоколом за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж.

Таким чином, матеріали кримінального провадження містять переконливі докази обґрунтованості підозри, пред'явленої ОСОБА_4 , яка, ігноруючи вимоги Закону щодо дотримання державним службовцем принципів державної служби та високих стандартів, законів України, заборони вчинення дій, що становлять загрозу для конституційного ладу, територіальної цілісності і національної безпеки, здоров'я та прав і свобод інших людей, ймовірно вчинила кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України.

При цьому слід зауважити, що слідча суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінальних правопорушень вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

При вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Так, слідча суддя бере до уваги, що Указом Президента України ОСОБА_29 від 24.02.2022 р. № 64/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 р. № 2102-ХІ введено воєнний стан на всій території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Водночас ОСОБА_4 , яка підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки, а матеріали кримінального провадження свідчать про явну симпатію підозрюваної до країни-агресора, є державним службовцем, має доступ до інформації з обмеженим доступом, зокрема, персональних даних інших державних службовців та громадян України, яка, може становити інтерес для представників країни-агресора або використана підозрюваною в інший незаконний спосіб, в тому числі з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Враховуючи, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень: проти основ національної безпеки України; проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина; проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, перебуваючи на посаді державного службовця, а тому з підстав та у порядку визначеному ст.ст. 154, 157 КПК України, щодо неї може бути здійснено відсторонення від займаної посади.

При цьому, слідча суддя враховує, що ухвалою слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 18 листопада 2022 року ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у виді тримання під вартою, однак слідчою суддею також береться до уваги, що вказана ухвала не набрала законної сили та може бути змінена чи скасована внаслідок її перегляду судом апеляційної інстанції.

Крім того, строк дії ухвали про відсторонення від посади ОСОБА_4 завершується 23 листопада 2022 року, разом з тим обставини, які стали підставою для відсторонення від посади продовжують існувати та сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади іншими способами протягом дії попередньої ухвали, при цьому закінчити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, у зв'язку з необхідністю проведення великого обсягу слідчих (розшукових) дій та оперативних заходів:

Враховуючи, що завданням слідчого судді, суду, крім іншого, є забезпечення справедливого балансу між дотриманням прав і свобод підозрюваного та інтересами суспільства, беручи до уваги наявність відомостей, які свідчать про ймовірне порушення ОСОБА_4 складеної нею присяги державного службовця, та ризиків вчинення підозрюваною неправомірних дій на шкоду досудовому розслідуванню кримінального провадження та інтересам суспільства, слідча суддя дійшла висновку щодо необхідності задоволення клопотання.

На підставі наведеного та, керуючись ст.ст. 155-157, 309, 392, 395 КПК України, слідча суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про продовження строку відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102040000032 від 12 травня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України, - задовольнити.

Продовжити строк відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від займаної посади головного спеціаліста-юрисконсульта управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації.

Покласти обов'язок щодо подання копії цієї ухвали до Управління (Центру) надання адміністративних послуг Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації до відома та виконання на прокурора у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102040000032 від 12 травня 2022 року.

Ухвала слідчої судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Строк дії ухвали визначити до 23 грудня 2022 року включно, але не більше строку досудового розслідування.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а підозрюваною - в цей же строк з моменту вручення їй копії даної ухвали.

Слідча суддя ОСОБА_1