Справа № 420/12960/22
23 листопада 2022 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стефанова С.О.,
за участю секретаря судового засідання Мельника Ю.В.,
представника позивача - адвоката Блажко Р.П. (на підставі ордеру),
розглянувши у підготовчому засіданні проведеному у режимі відеоконференції клопотання представництва «Інтерлаб Гмбх» про продовження підготовчого провадження по адміністративній справі за позовом представництва «Інтерлаб Гмбх» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.08.2022 року №5371/15-32-07-07, -
До Одеського окружного адміністративного суду 15 вересня 2022 надійшов адміністративний позов представництва «Інтерлаб Гмбх» до Головного управління ДПС в Одеській області, в якому позивач просив:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області №31934/15-32-07-08 від 29.12.2021 року;
- покласти судовий збір у розмірі 18 940,37 грн. на Головне управління ДПС в Одеській області.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ст.262 КАС України. Призначено підготовче засідання по справі на 20 жовтня 2022 року.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2022 року задоволено заяву представника позивача Блажко Романа Петровича про зміну предмету позову та вирішено здійснювати розгляд адміністративної справи №420/12960/22 за позовною заявою представництва «Інтерлаб Гмбх» до Головного управління ДПС в Одеській області за позовними вимогами: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС України в Одеській області від 30.08.2022 року № 5371/15-32-07-07.
У підготовче засідання у режимі відеоконференції 23 листопада 2022 року представник відповідача не з'явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце проведення судового засідання, жодних заяв та клопотань з приводу неявки у судове засідання до суду не подавав.
Від представника представництва «Інтерлаб Гмбх» за вхід. №ЕС/5565/22 від 22.11.2022 року надійшло клопотання про продовження строку підготовчого провадження у зв'язку із необхідністю отримання висновку, замовленої за ініціативою позивача, судової експертизи.
У підготовчому засіданні у режимі відеоконференції 23 листопада 2022 року представник позивача вказане клопотання підтримав та просив задовольнити, посилаючись на те, що протягом наступних 30 днів судовим експертом Кричуном Петром Михайловичем, відповідно до договору про надання послуг щодо проведення судової експертизи від 12.09.2022 року № 51/09-2022, буде завершено проведення експертизи та надано відповідний висновок до суду.
Розглянувши клопотання представництва «Інтерлаб Гмбх» про продовження строку підготовчого провадження, суд вважає його таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 173 КАС України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
За таких обставин, з метою належної підготовки справи до розгляду по суті та у зв'язку із необхідністю отримання наявних на час розгляду справи доказів, які мають суттєве значення для встановлення фактів та обставин в даній справі та вирішення питань передбачених ч. 2 ст. 180 КАС України, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представництва «Інтерлаб Гмбх» та продовжити строк підготовчого провадження по справі.
Керуючись ч. 2 ст. 35, ч. 4 ст. 173 КАС України, суд, -
Клопотання представника представництва «Інтерлаб Гмбх» про продовження строку підготовчого провадження - задовольнити.
Продовжити підготовче провадження по справі за позовом представництва «Інтерлаб Гмбх» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.08.2022 року №5371/15-32-07-07 на 30 днів.
Оголосити перерву у підготовчому засіданні.
Наступне засідання по справі призначити на 06 грудня 2022 року о 10 год. 00 хв..
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя: С.О. Стефанов