Ухвала від 04.08.2010 по справі 2а-7150/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

04.08.2010р. 2а-7150/10/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Дем'яновський Галій Семенович, розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ЗАТ "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд"

до ТзОВ "Оцінювальна компанія "ДК-Експерт"

за участі третьої особи Сихівський відділ державної виконавчої служби Львівського міського управлінняюстиції

пропро визнання недійсною постанови і звільнення майна з-під арешту

ВСТАНОВИВ:

03.08.2010р. ЗАТ "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд" звернулось до адміністративного суду з позовною заявою до ТзОВ "Оцінювальна компанія "ДК-Експерт"", за участю третьої особи Сихівського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, у якому просить 1) визнати недійсною постанову про відкриття виконавчого провадження, 2) визнати недійсним звіт про вартість майна, який здійснений ТзОВ "Оцінювальна компанія "ДК-Експерт"", 3) прийняти рішення про звільнення належного позивачеві майна з-під арешту.

Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін (позивачем або відповідачем) є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Однак, як вбачається з позовної заяви позивачем по справі є суб'єкт господарської діяльності юридична особа - ЗАТ "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд", а відповідачем суб'єкт господарської діяльності ТзОВ "Оцінювальна компанія "ДК-Експерт"".

Ч.3 ст.105 КАС України визначено зміст вимог, які можуть міститись у адміністративному позові. Це можуть бути вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Згідно п.9 ч.1 ст.3 КАС України відповідач -це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Однак, в даному випадку між сторонами у справі відсутні публічно-правові відносини, а відтак відсутній публічно-правовий спір. Крім того, об'єктом публічно-правового спору можуть бути рішення суб'єкта владних повноважень (нормативно-правові акти або правові акти індивідуальної дії), дії або ж бездіяльність суб'єкта владних повноважень. В свою чергу, ТзОВ "Оцінювальна компанія "ДК-Експерт"" таким суб'єктом владних повноважень не являється.

Позивач зазначає у позовній заяві, що «правовою підставою для його звернення до суду з позовом про визнання недійсним висновку експертизи, здійсненого в рамках виконавчого провадження є ст.57 Закону України «Про виконавче провадження»».

Однак, відповідно до ч. 3 ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження»вiд 21.04.1999 № 606-XIV державний виконавець лише залучає оцінювача, який здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» вiд 12.07.2001 № 2658-III.

Згідно ч. 3 ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»акт оцінки майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна, здійсненої суб'єктом оціночної діяльності - органом державної влади або органом місцевого самоврядування самостійно.

Акт оцінки майна підлягає затвердженню керівником органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Державна виконавча служба віднесена чинним законодавством до системи органів Міністерства юстиції України і є органом в системі органів виконавчої влади в Україні. Оскільки в силу імперативу ч. 3 ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець обов'язково залучає оцінювача в разі проведення оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських, річкових суден та майна, вартість якого перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то актоцінки складений відповідачем, підлягав обов'язковому затвердженню керівником ВДВС.

З наведенного випливає, що висновок про ринкову оцінку майна, здійснену в рамках виконавчого провадження, може бути оскаржений як дія державного виконавця по оцінці майна.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи наведене вважаю, що у відкритті провадження у справі слід відмовити та роз'яснити позивачу, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.

Керуючись ст.ст. 7, 17, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у справі за позовом ЗАТ "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд" до ТзОВ "Оцінювальна компанія "ДК-Експерт"", - відмовити.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно

Суддя Дем'яновський Г.С.