79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
29.07.2010р. 2а-6934/10/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Дем'яновський Галій Семенович, розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Прокурора Золочівського району Л/о в інтересах держави в особі Золочівської міської ради
до СПД ФО ОСОБА_2
пропро стягнення шкоди
28.07.2010р. на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Прокурора Золочівського району Львівської області в інтересах держави в особі Золочівської міської ради до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.
Як вбачається з позовної заяви, державною інспекцією з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області встановлено, що відповідач -суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 самовільно зайняв земельну ділянку, яка відноситься до земель житлової та громадської забудови м.Золочів, площею 0,002 га. І знаходиться на території КП «Золочівський ринок»та встановив на ній торгівельний павільйон, чим порушив вимоги ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України. По даному факту Інспекцією по контролю за використанням та охороною земель на відповідача було накладено стягнення у вигляді штрафу, однак відповідачем його добровільно не сплачено, тому просить її стягнути у примусовому порядку у розмірі 119,17 грн.
Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Ч.3 ст.105 КАС України визначено зміст вимог, які можуть міститись у адміністративному позові. Це можуть бути вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Згідно ч.2 ст.21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене вважаю, що у відкритті провадження у справі слід відмовити та роз'яснити позивачу, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.
Керуючись ст.ст. 7, 17, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У відкритті провадження у справі за Прокурора Золочівського району Львівської області в інтересах держави в особі Золочівської міської ради до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно
Суддя Дем'яновський Г.С.