Постанова від 30.07.2010 по справі 2а-4345/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 липня 2010 року Справа № 2а-4345/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ковальової Т.І.

при секретарі Ворошило О.Є.,

за участю

представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

02 червня 2010 року державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області звернувся до суду з позовом Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі в розмірі 33 090,85 грн..

В судове засідання сторони не з'явилися, були повідомлені про слухання справи належним чином.

На адресу суду від позивача надійшло уточнення позовних вимог, в якому він просив стягнути з позивача суму податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі в розмірі 30 090,85 грн..

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго», зареєстроване відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 06 вересня 2000 року (а. с. 4).

Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» взятий на облік як платник податків в ДПІ у м. Свердловську Луганській області

Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» є правонаступником Луганського обласного державного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючогоьт підприємства «луганськтеплокомуненерго», засновано на підставі рішення Представника Президента Україним № 336 від 21.10.1992 року Статут затверджено головою Луганської обласної ради від 08.08.2000 року і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України про що зроблений запис 31.08.2000 року у журналі реєстраційних справ за № 25370169Ю0010625.

Філія «Свердловськтеплокомуненерго» є філією Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», тобто філія «Свердловськтеплокомуненерго» не є юридичною особою, про що свідчить п. 1.2 ст. 1 Положення філії «Свердловськтеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (а. с. 6) та довідка Луганського обласного управління статистики № 18275 (а. с. 7).

26 листопада 2009 року згідно розрахунку несплаченої пені відповідачу було нараховано суму пені в загальному промірі 12 676, 43 грн..

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідач відповідно до п.5.1 ст. 5 „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” має узгоджені податкові зобов'язання.

05 січня 2010 року в особовому рахунку відповідача було нараховано суму штрафних санкцій нарахованих контролюючим органом (ДПІ у м. Свердловську Луганської області) згідно податкового повідомлення - рішення № 0003711840/0 від 16 грудня 2009 року в розмірі 20 414 грн. 42 коп.

Податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем, у встановленому законом порядку не оскаржене і є чинним.

Згідно 5.4.1. ст. 5„Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У звязку з несплатою податкового зобовязання позивач надіслав відповідачу першу від 03 жовтня 2003 року № 1/302 року (а. с. 14) та другу від 05 листопада 2003 року № 2/456 (а. с. 15) податкові вимоги.

Відповідно до п. 5.2.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Абзацом 6 підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» регламентовано, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Пунктом 2.3.1 ст. 2 Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашеннням податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

06 грудня 2003 року ДПІ в м. Свердловську Луганської області Луганської області прийнято рішення № 214/24 про стягнення коштів за рахунок погашення податкового боргу платника, яке було вручено представнику платника податків (а. с. 16).

31 липня 2009 року ДПІ м. Свердловська Луганської області повідомило ЛОК СТП «Луганськтеплокомуненерго», що станом на 01.07.2009 року за філією «Свердловськтеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» рахується податковий борг у сумі 8045,4 тис. грн. і просило забезпечити безумовне виконання Розпорядження КМУ від 17.07.2009 року № 837-р в частині щомісячного зменшення податкового боргу не менш як 10 відсотків від його загальної суми і у разі невиконання ДПІ в м. Свердловську Луганської області буде вжито заходи, передбачені Розпорядженням КМУ від 17.07.2009 року № 837-р (а. с. 20).

22 грудня 2009 року ДПІ м. Свердловська Луганської області звернулося до голови Луганської обласної ради з проханням розглянути питання про виділення коштів для погашення податкового боргу комунального підприємства «Свердловськтеплозабезпечення» за рахунок сум перевикуонання місцевих бюджетів, виділення активів для подальшої реалізації в рахунок погашення податкового боргу філії «Свердловськтеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (а. с. 21).

15 березня 2010 року ДПІ м. Свердловська Луганської області звернулося до головного фінансового управління Облдержадміністрації з проханням розглянути питання про необхідність виделення коштів для погашення податкового боргу філії «Свердловськтеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» за рахунок сум перевиконання місцевих бюджетів (а. с.17).

25 березня 2010 року головного фінансового управління Облдержадміністрації повідомило ДПІ м. Свердловська Луганської області про неможливість вирішення питання щодо виділення коштів з обласного бюджету на погашення податкового боргу з податку на прибуток філії «Свердловськтеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (а. с. 18).

22 березня 2010 року ДПІ м. Свердловська Луганської області звернулося з проханням до ЛОК СТП «Луганськтеплокомуненерго» про звернення останнього з клопотанням перед Луганською обласною радою щодо узгодження майна для реалізації на публічних торгах в рахунок погашення податкового боргу філії «СТКЕ» ЛОКСТП ЛТКЕ на сесії Луганської Ради у найкоротший час.

Відповідно до п.п. 3.1.1. п.3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню, оскільки податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом, не оскаржене є чиним і тому вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкових повідомлень.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (ЄДРПОУ 03340529, адреса 91000, м. Луганськ, вул.. К. Маркса, 54) податкову заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 30 090,85 грн. в доход розподільчого бюджету (рахунок № 33117329700072,код платежу 50080200, одержувач УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566).

Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (ЄДРПОУ 03340529, адреса 91000, м. Луганськ, вул.. К. Маркса, 54) податкову заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 30 090,85 грн. в доход розподільчого бюджету (рахунок № 33117329700072,код платежу 50080200, одержувач УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова в повному обсязі виготовлена 02 серпня 2010 року.

СуддяКовальова Т.І.