22 листопада 2022 року
справа №380/10287/22
провадження № П/380/10364/22
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої-судді Чаплик І.Д., розглянув у спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи у м.Львові справу за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області до Приватного нотаріуса Антонів Марти Романівни, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” та Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради про скасування запису,
Головне управління ДПС у Запорізькій області (місце реєстрації: 69007, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166 код ЄДРПОУ ВП: 44118663) звернулося до суду з позовом до Приватного нотаріуса Антонів Марти Романівни (місцезнаходження: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 49/2) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” (місцезнаходження: 69032, м. Запоріжжя, вул. Макаренка, 9 код ЄДРПОУ: 38702583), у якому просить скасувати запис від 01.09.2021 за №1004151070016054020 про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу в частині зміни місцезнаходження юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” (код ЄДРПОУ 38702583).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що приватним нотаріусом Антонів Мартою Романівною змінено адресу місцезнаходження ТОВ “ЕКОПРОМЛАЙН”. Проте, за результатами перевірки про місцезнаходження ТОВ “ЕКОПРОМЛАЙН” позивачем встановлено відсутність платника податків за зміненою адресою. Позивач вважає, що з метою ухилення від сплати податків було неправомірно внесено недостовірні відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо зміни інформації для здійснення зв'язку з юридичною особою. Відтак позивач просить скасувати запис від 01.09.2021 за №1004151070016054020.
Ухвалою суду від 02.08.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, подати відзив на позовну заяву та всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову.
18.08.2022 відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову. Відзив обґрунтований тим, що відповідачу був поданий пакет документів для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі, змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи та змін до установчих документів юридичної особи. Вимоги щодо подачі документів, вказані у частині 4 статті 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”: у частині державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи та змін до установчих документів юридичної особи, дотримані у повній мірі. В процедурі державної реєстрації належним чином відповідачем були виготовлені копії документів в електронній формі та внесені копії документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру. Підстав для відмови у проведенні державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, передбачених в статті 28 Закону, приватним нотаріусом Антонів М.Р. виявлено не було, відтак, реєстраційна дія була проведена у відповідності до вимог чинного законодавства. Також зауважує, що вимог щодо подання документів на підтвердження майбутньої присутності юридичної особи за новим місцезнаходженням на момент проведення реєстраційної дії щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” не встановлено, а також чинним законодавством не передбачена така підстава для скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, як відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
Ухвалою суду від 26.09.2022 суд залучив третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради (79040, м. Львів, вул. Городоцька, 299 ЄДРПОУ: 26526811) та витребував в Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради належним чином засвідчені матеріали реєстраційної справи щодо Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” (код ЄДРПОУ 38702583), в зв'язку з цим строк розгляду справи продовжив на п'ятнадцять днів з дня отримання витребуваних доказів.
05.10.2022 на адресу суду надійшли пояснення щодо позову від Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, в якому представник Управління просить в задоволенні позовних вимог відмовити. Зазначає, що діючим законодавством не передбачена така підстава для скасування державної реєстрації змін до установчих документів, як неправдивість даних щодо зміни місця знаходження юридичної особи. Вказує, що приватним нотаріусом вчинено оскаржувану дію з дотриманням порядку щодо її здійснення. Крім цього, до повноважень державного реєстратора не входить перевірка фактичного місцезнаходження юридичної особи за її юридичною адресою. а виявлення іншими особами такого факту не може бути підставою для скасування реєстраційної дії щодо змін у відомостях про юридичну особу. В частині витребування доказів зазначило про неможливість надання витребуваних документів у зв'язку із тим, що вказані документи були направлені до органу реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи, а саме - Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради. До пояснень також долучено супровідний лист від 17.09.2021 №01-15 про передачу реєстраційної справи.
Ухвалою від 18.10.2022 суд витребував у Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради належним чином засвідчені матеріали реєстраційної справи щодо Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” (код ЄДРПОУ 38702583).
Вказані матеріали надійшли на адресу суду 21.11.2022.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” заперечень щодо позовних вимог не надала.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в порядку частини сьомої статті 262 КАС України від учасників справи не надходило. Суд на підставі частини шостої статті 162 КАС України вирішує справу за наявними в справі матеріалами.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” (код ЄДРПОУ 38702583) є юридичною особо, яка зареєстрована 15.04.2013 за № 10651020000017094.
З Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 189313996832 від 11.01.2022 судом встановлено, що 01.09.2021 приватним нотаріусом Антонів Мартою Романівною було здійснено державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу № 1004151070016054020.
З урахуванням внесених змін, станом на 11.01.2022 місцезнаходження ТОВ “ЕКОПРОМЛАЙН”, згідно відображених у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей є: 69032, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Макаренка, 9.
Відповідно до актів перевірки місцезнаходження № 40 від 12.10.2021 та №2 від 10.01.2022 проведено перевірку місцезнаходження ТОВ “Екопромлайн” (38702583) за адресою м. Запоріжжя, вул. Макаренка, 9 та встановлено, що підприємство за юридичною адресою не знаходиться.
З огляду на викладене позивач вважає, що оскільки ТОВ “ЕКОПРОМЛАЙН” не знаходиться за зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадським формувань адресою, а тому внесені відомості щодо зміни місцезнаходження юридичної особи від 01.09.2021 №1004151070016054020 є недостовірними та підлягають скасуванню.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців регулюються Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань” від 15.05.2003 №755-IV (з наступними змінами та доповненнями, в редакції, чинній на час вчинення оскаржуваних реєстраційних дій, далі - Закон №755-IV).
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону №755-IV, державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону №755-IV, установчий документ юридичної особи - установчий акт, статут, програма політичної партії, модельний статут, засновницький договір, одноособова заява (меморандум), положення тощо.
За змістом п.7 ч. 1 ст. 4 Закону № 755 державна реєстрація базується на таких основних принципах об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі.
Державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 6-1) надає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про виконавче провадження", інформацію органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом (ч.2 ст. 6 Закону № 755).
Згідно з підпунктом 10 пункту 2 статті 9 Закону №755-IV в Єдиному державному реєстрі серед інших містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи.
Статтею 93 Цивільного кодексу України визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Частиною четвертою статті 17 Закону №755-IV передбачено виключний перелік документів, які подаються для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, та які повинні відповідати вимогам, що визначені статтею 15 названого Закону, зокрема: 1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою; 3) реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи, - у разі внесення змін до відомостей про громадські об'єднання, політичні партії; 4) рішення уповноваженого органу юридичної особи про передачу за договором повноважень виконавчого органу юридичній особі - у разі внесення змін до відомостей про юридичну особу, яка виконує повноваження виконавчого органу товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю, що перебуває у статусі резидента Дія Сіті відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" та передало повноваження виконавчого органу такого товариства юридичній особі; 5) відомості про керівні органи громадського формування (ім'я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів; 6) документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі змін, пов'язаних із входженням до складу засновників юридичної особи іноземної юридичної особи; 7) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону; 8) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі; 9) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта або розподільчого балансу - у разі внесення змін, пов'язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа; 10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи; 11) заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, - за бажанням заявника у разі внесення до установчих документів змін, які впливають на систему його оподаткування; 12) звіт про результати емісії акцій у випадку, передбаченому абзацами третім і четвертим пункту 48 частини другої статті 9 цього Закону; 13) звіт про оцінку майна у випадку, передбаченому абзацом сьомим пункту 48 частини другої статті 9 цього Закону; 14) структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства; 15) витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент; 16) нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.
За змістом ч.1 ст. 25 Закону № 755 державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: 1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації; 2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України “Про виконавче провадження” щодо: визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи; заборони (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій; накладення/зняття арешту корпоративних прав; зобов'язання вчинення реєстраційних дій; скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі; виділу юридичної особи; провадження у справах про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, прийнятих відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи; відміни державної реєстрації припинення юридичної особи; припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи; відміни державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; відміни в порядку апеляційного/касаційного оскарження судового рішення, на підставі якого вчинено реєстраційну дію; 3) рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку відповідно до статті 34 цього Закону.
Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, згідно частини 2 названої статті Закону включає: 1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника); 2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі; 3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі; 4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру; 5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації; 7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання; 8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів юридичної особи.
Таким чином у разі прийняття юридичною особою рішення про зміну свого місцезнаходження, нею подаються державному реєстратору заява та інші документи передбачені Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі. У той же час державному реєстратору не надано право вимагати додаткові документи, які не передбачені нормами зазначеного Закону.
Судом встановлено, що на реєстрацію змін до установчих документів, за результатами чого відповідачем було вчинено оскаржуваний запис від 01.09.2021 за №1004151070016054020 про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу в частині зміни місцезнаходження юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” (код ЄДРПОУ 38702583) позивачем було подано перелік документів, який відповідає ст. 25 Закону № 755, а тому відповідачем вчинено такий запис з дотриманням норм та у визначеному вказаним Законом порядку.
При цьому суд враховує, що Законом №755-IV не передбачено такого повноваження державного реєстратора як перевірка фактичного місця знаходження юридичної особи за її юридичною адресою, а тому виявлення іншими особами, в тому числі контролюючими органами, факту відсутності особи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру, не може бути безумовною підставою для скасування реєстраційної дії, якою зареєстровано відповідні зміни у відомостях про юридичну особу.
Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” дає чітке визначення статусу відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру. Зокрема, за змістом статті 10 цього Закону якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.
Аналіз наведеного свідчить про те, що Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” презюмує зазначені в Єдиному державному реєстрі відомості про юридичну особу як такі, що є достовірними. Тому доводи контролюючого органу з посиланням на висновки власної перевірки місцезнаходження товариства, як на підставу недостовірності таких відомостей, в розумінні згаданого Закону не можуть бути передумовою для скасування запису в Єдиному державному реєстрі від 01.09.2021 №1004151070016054020 щодо державної реєстрації відомостей про зміну місцезнаходження ТОВ “ЕКОПРОМЛАЙН”.
Окрім цього, суд враховує, що пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення, в тому числі, щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Таким чином, орган державної податкової служби України наділений повноваженням на звернення до суду з позовом стосовно скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
У такому разі внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про відсутність юридичної особи відповідача за місцезнаходженням може бути підставою для припинення цієї юридичної особи, а не мотивом для скасування державної реєстрації змін до установчих документів щодо зміни місцезнаходження, на чому наполягає контролюючий орган, оскільки саме припинення юридичної особи є належним засобом податкового контролю.
Аналогічна правова позиція була викладена в постанові Верховного Суду від 19.02.2019 у справі №802/77/17-а.
Слід також зазначити, що законодавством не передбачена така підстава для скасування державної реєстрації змін до установчих документів, як неправдивість даних щодо зміни місця знаходження юридичної особи.
Крім того, позивачем не доведено факт порушення його прав та неможливості реалізації визначених законодавством функцій (до яких не віднесено контроль за внесенням до Реєстру достовірних відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи) у зв'язку зі зміною місцезнаходження господарюючого суб'єкта; сама ж по собі державна реєстрація змін до установчих документів, пов'язаних із зміною місцезнаходження юридичної особи, не створює перешкод для здійснення позивачем своїх повноважень.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 19 лютого 2019 року у справі №802/77/17-а, від 23 травня 2019 року у справі № 826/8471/18, від 20 червня 2019 року № 813/1248/16, від 21 січня 2021 року у справі №810/4410/17.
Права контролюючих органів визначено ст. 20 ПК України, у п.п. 20.1.37 п. 20.1 якої передбачено як право на звернення до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності, так і про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Згідно з абзацом 6 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи є, зокрема, наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Враховуючи викладене, відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням є виключно підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, та не є підставою для скасування державної реєстрації змін до установчих документів чи скасування реєстраційних записів до ЄДР.
Враховуючи викладене, позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За таких обставин, системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 242-246, 250, 257-262, пп. 15.5 п.15 розділу VII Перехідних положень КАС України, суд, -
у задоволенні позовних вимог Головного управління ДПС у Запорізькій області до Приватного нотаріуса Антонів Марти Романівни, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” та Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради про скасування запису від 01.09.2021 за №1004151070016054020 про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу в частині зміни місцезнаходження юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКОПРОМЛАЙН” (код ЄДРПОУ 38702583) відмовити повністю.
Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п15.5 п.5 розділу VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Чаплик І.Д.