Постанова від 06.07.2010 по справі 2а-7122/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2010 р. справа № 2а-7122/09/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі Куркині В.В.,

за участю:

представника позивача Узбек В.В.,

представника відповідача Дудник Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Селидіввугілля» до Управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівка Донецької області про визнання недійсним та скасування рішень №63 від 05 травня 2008 року, №74 від 05 травня 2008 року, №84 від 05 червня 2008 року, №88 від 05 червня 2008 року, №124 від 05 вересня 2008 року, №133 від 05 вересня 2008 року, №136 від 03 жовтня 2008 року. №138 від 03 жовтня 2008 року, №141 від 03 листопада 2008 року, №178 від 03 листопада 2008 року, №159 від 05 грудня 2008 року «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду», -

ВСТАНОВИВ:

05.05.2009р. Державне підприємство «Селидіввугілля» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівка Донецької області про визнання недійсним та скасування рішень №63 від 05 травня 2008 року, №74 від 05 травня 2008 року, №84 від 05 червня 2008 року, №88 від 05 червня 2008 року, №124 від 05 вересня 2008 року, №133 від 05 вересня 2008 року, №136 від 03 жовтня 2008 року. №138 від 03 жовтня 2008 року, №141 від 03 листопада 2008 року, №178 від 03 листопада 2008 року, №159 від 05 грудня 2008 року «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що .

Однак, відповідач на законних підставах зарахував сплачені страхувальником поточні суми страхових внесків у рахунок сплати заборгованості, але не мало законних підстав змінювати фактичну дату сплати Державним підприємством «Селидіввугілля» страхових внесків. Тобто нарахувати фінансові санкції та пеню на фактично своєчасно сплачені страхові внески, що призвело до зайвого нарахування протягом травня-грудня 2008 року фінансових санкцій в сумі 3 605 068,62 грн. та пені в сумі 2 231 325.83грн.

Просив визнати недійсними та скасувати рішення №63 від 05 травня 2008 року, №74 від 05 травня 2008 року, №84 від 05 червня 2008 року, №88 від 05 червня 2008 року, №124 від 05 вересня 2008 року, №133 від 05 вересня 2008 року, №136 від 03 жовтня 2008 року. №138 від 03 жовтня 2008 року, №141 від 03 листопада 2008 року, №178 від 03 листопада 2008 року, №159 від 05 грудня 2008 року «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду».

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що на законодавчому рівні передбачений механізм зарахування сум, що надходять від страхувальника в рахунок сплати недоїмки по страховим внескам, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. Просив в задоволенні позову відмовити.

Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами у межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Відповідач, Державне підприємство «Селидіввугілля», зареєстровано як юридична особа 06 червня 2005 року виконавчим комітетом Селидівської міської ради Донецької області.

05 травня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №63 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 546693,86 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 346029,31 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 28.09.2007 по 30.04.2008.

05 травня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №74 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 45 773,18 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 21 752.59 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 28.09.2007 по 30.04.2008.

05 червня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №84 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 547583.01 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 289 211,15 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 29.10.2007 по 30.05.2008.

05 червня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №88 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 5886,19 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 7982,26 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 29.10.2007 по 30.05.2008.

05 вересня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №124 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 930 617,87 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 419 524,42 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 28.11.2007 по 28.08.2008.

05 вересня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №133 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 110 897,32 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 51 019.87 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 28.11.2007 по 02.09.2008.

03 жовтня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №136 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 942 603.58 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 628 288,10 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 28.12.2007 по 30.09.2008.

03 жовтня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №138 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 26 203,05 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 13 257,26 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 21.01.2008 по 30.09.2008.

03 листопада 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №141 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 876 167,04 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 466 711,52 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 21.01.2008 по 27.10.2008.

03 листопада 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №178 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 62 521,71 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 29689,15 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 20.02.2008 по 27.10.2008.

05 грудня 2008 року начальником УПФУ в м. Новогродівка було прийнято рішення №159 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 до Відокремленого підрозділу «Шахта 1/3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» застосовано штраф у розмірі 13 544.88 грн. (50%) та нарахована пеня у розмірі 0,00 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) за період з 28.02.2008 по 06.11.2008.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд приходить до висновку, що УПФУ в м. Новогродівка доведена правомірність їх дій при прийнятті рішень №63 від 05 травня 2008 року, №74 від 05 травня 2008 року, №84 від 05 червня 2008 року, №88 від 05 червня 2008 року, №124 від 05 вересня 2008 року, №133 від 05 вересня 2008 року, №136 від 03 жовтня 2008 року. №138 від 03 жовтня 2008 року, №141 від 03 листопада 2008 року, №178 від 03 листопада 2008 року, №159 від 05 грудня 2008 року «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду», з огляду на наступне.

Позиція позивача ґрунтується на тому, що відповідач на законних підставах зарахував сплачені страхувальником поточні суми страхових внесків у рахунок сплати заборгованості, але не мало законних підстав змінювати фактичну дату сплати Державним підприємством «Селидіввугілля» страхових внесків. Тобто нарахувати фінансові санкції та пеню на фактично своєчасно сплачені страхові внески, що призвело до зайвого нарахування протягом травня-грудня 2008 року фінансових санкцій в сумі 3 605 068,62 грн. та пені в сумі 2 231 325.83грн..

Суд вважає такі доводи позивача безпідставними з огляду на наступне.

Згідно з частиною 5 статті 9 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України та посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування» від 05.03.2009 № 1074-VI він набирає сили з дня його опублікування, тобто з 11.06.2009 («Голос України», 2009, 06, 11.06.2009 № 106) за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, в редакції, яка була чинною на час прийняття рішення, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Вказаний порядок детально відображено в Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, відповідно до пп. 9.3.2 п. 9 якої розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

Факт наявності у позивача недоїмки по страхових внесках сторонами не оспорюється.

Управлінням Пенсійного фонду України правильно віднесено суми, що надходили від страхувальника в рахунок погашення суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення, що відповідало вимогам ч. 5 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до п.10.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року сплата (погашення) пені здійснюється у тому самому порядку, що і недоїмка та фінансові санкції.

У разі, коли страхувальник має несплачені суми недоїмки, пені та фінансових санкцій та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються шляхом перерозподілу такої сплаченої суми в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення.

При цьому протягом п'яти робочих днів після закінчення базового звітного місяця орган Пенсійного фонду складає повідомлення, у якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за формою згідно з додатком 22 цієї Інструкції, яке надсилається (вручається) такому платнику. При цьому корінець повідомлення залишається в органі Пенсійного фонду.

Повідомлення вважається надісланим (врученим) платнику, якщо його передано посадовій особі юридичної особи або фізичній особі - суб'єкту підприємницької діяльності, адвокату, приватному нотаріусу, під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Дата відправлення проставляється на корінці повідомлення.

Отже, законодавством передбачено право органу Пенсійного фонду зараховувати шляхом перерозподілу сплаченої суми поточних зобов'язань зі сплати страхових внесків в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення, що і було зроблено відповідачем у справі.

Відповідно до п. 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, основними завданнями Управління є: 1) облік платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; 2) збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку; 3) призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати; 4) забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством; 5) ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення; 6) забезпечення функціонування в районі (місті) системи персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідач в своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 року №1261, постановами правління, наказами Фонду, наказами та розпорядженнями регіональних управлінь, іншими нормативно-правовими актами, а також вище вказаним Положенням.

Пунктом 6 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 14 Закону визначено, що страхувальниками відповідно до цього Закону, зокрема, є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).

Відповідно до ч. ч. 5 та 6 ст. 20 вказаного Закону страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. З 17 грудня 2006 року набрав чинності Закон України “Про внесення зміни до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”щодо сплати страхових внесків гірничими підприємствами”, яким розділ XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”доповнено новим пунктом такого змісту: “14. Установити, що у 2007 році гірничі підприємства зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніш як через 28 календарних днів з дня закінчення цього періоду”.

З 16 вересня 2008 року набрав чинності Закон України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, яким пункт 14 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” викладено в такій редакції: “14. Установити, що гірничі підприємства зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніш як через 28 календарних днів з дня закінчення цього періоду”.

Базовим звітним періодом для позивача з урахуванням вимог п. 1 ст. 14 та п. 6 ст. 20 цього Закону є календарний місяць.

Згідно з пп. 11.11. п. 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що приймаючи рішення №63 від 05 травня 2008 року, №74 від 05 травня 2008 року, №84 від 05 червня 2008 року, №88 від 05 червня 2008 року, №124 від 05 вересня 2008 року, №133 від 05 вересня 2008 року, №136 від 03 жовтня 2008 року. №138 від 03 жовтня 2008 року, №141 від 03 листопада 2008 року, №178 від 03 листопада 2008 року, №159 від 05 грудня 2008 року «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений законодавством, у зв'язку із чим відсутні підстави для задоволення позову Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія».

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Ні підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Державного підприємства «Селидіввугілля» до Управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівка Донецької області про визнання недійсним та скасування рішень №63 від 05 травня 2008 року, №74 від 05 травня 2008 року, №84 від 05 червня 2008 року, №88 від 05 червня 2008 року, №124 від 05 вересня 2008 року, №133 від 05 вересня 2008 року, №136 від 03 жовтня 2008 року. №138 від 03 жовтня 2008 року, №141 від 03 листопада 2008 року, №178 від 03 листопада 2008 року, №159 від 05 грудня 2008 року «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» - відмовити.

Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті 06 липня 2010 року та проголошено її вступну та резолютивну частини у присутності представників сторін.

Повний текст постанови виготовлено 12 липня 2010 року.

Постанова суду вступає в закону силу після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Стойка В. В.