Справа № 560/19443/21
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Фелонюк Д.Л.
Суддя-доповідач - Сушко О.О.
18 листопада 2022 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сушка О.О.
суддів: Мацького Є.М. Залімського І. Г. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 травня 2022 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд-Буд-9998" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
В грудні 2021 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Хмельницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 24.11.2021 № 3416728/41820913 про відмову в реєстрації податкової накладної №1261 від 15.10.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1261 від 15.10.2021, складену товариством з обмеженою відповідальністю "Гранд-Буд-9998" за датою фактичного подання - 28.10.2021.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 травня 2022 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії Головного управління ДПС у Хмельницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 24.11.2021 № 3416728/41820913.
Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, складену товариством з обмеженою відповідальністю "Гранд-Буд-9998", податкову накладну № 1261 від 15.10.2021 датою її подання на реєстрацією - 28.10.2021.
Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач - Головне управління ДПС у Хмельницькій області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.
Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, щопозивач зареєстрований як юридична особа, є платником податку на додану вартість, здійснює три напрямки господарської діяльності, а саме: оптова торгівля будівельними матеріалами (код 46:73 згідно ДК 016:2010), надання послуг асенізаторів по відкачуванню та транспортуванню рідких побутових відходів (код 37:00 згідно ДК 016:2010) та вантажні автомобільні перевезення (код 49:41 згідно ДК 016:2010). У штаті наявні 18 найманих працівників.
Позивач орендує приміщення у Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс» за адресою м. Хмельницький, вул. Сицінського будинки 11 та 8, де розміщується офісне приміщення та складське, а також стоянка для автомобілів.
Для стоянки транспортного засобу у м. Києві орендується паркомісця згідно Договору №01-08/19 від 01.08.2019 про надання послуг з користування паркінгом із ДП Міністерства оборони України «Київське управління механізації і будівництва».
У власності ТОВ «Гранд-Буд-9998» перебувають чотири сідлові тягачі для здійснення автомобільних перевезень: MAN модель TGX 18.480, MAN модель TGS 18.400, MAN модель TGS 18.360, MAN модель TGS 18.400 та самоскид марка LANGENDORF, марка SKS-HS, спеціалізований напівпричіп - самоскид марка KEMPF, марка SKM 35-3, самоскид марка LANGENDORF SKS-HS 24/28 та спеціалізований напівпричіп самоскид марка SCHMITZ.
Для заправки автомобілів дизельним паливом укладено договір № 040420- 01/09/2021-ПГ396 поставки партіями з використання паливних карток із ТОВ «ВЕСТ КАРД». Відпуск нафтопродуктів здійснюється за умови пред'явлення на ТО паливної картки з попереднім зарахуванням грошових коштів на лімітний рахунок.
Із ТОВ "ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР" укладено договір №27ПК-6728/21 від 11.06.2021 для заправки паливно-мастильними матеріалами (ПММ) згідно якого, відпуск ПММ здійснюється шляхом попереднього зарахування коштів на електронний рахунок, який є одним на усі електронно-паливні картки.
Між позивачем (Перевізник) та замовником ТОВ «Автострада Трейд Груп» укладено договір №11-01/06-21 про надання послуг з перевезення вантажів від 11 червня 2021 року , згідно якого за період від 1 жовтня по 15 жовтня 2021 року було перевезено 753840 тонно-кілометрів на загальну суму 1356912,00 грн. в тому числі ПДВ. Оплата за надані послуги здійснюється після реєстрації податкових накладних (пункт 5.2.7 договору).
Згідно договору №11-01/06-21 по завершенню звітного періоду, в якому було надано послуги по перевезенню вантажу, складено акт надання послуг №1309 від 15.10.2021, в якому відображено 753840 тонно-кілометрів, рейси щодо яких виконали сідлові тягачі за період від 1 жовтня по 15 жовтня 2021 року.
За наслідками відповідної господарської операції позивач сформував та направив в електронному вигляді для реєстрації в ЄРПН податкову накладну за №1261 від 15.10.2021 на загальну суму 1356912,00 грн., в тому числі ПДВ 226152,00 грн., яку було направлено на реєстрацію 28.10.2021.
Згідно з квитанцією від 28.10.2021 реєстрацію податкової накладної зупинено та зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК №1261 від 15.10.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41.1, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=1.8688%, "Р"=83927.6.
Позивач, 22.11.2021 направив в електронному вигляді до ДПС повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено по відмовній ПН/РК від 15.10.2021 №1261 разом із копіями документів, які підтверджують реальність господарської операції, зокрема акт звірки взаємних розрахунків жовтень 2021; акт наданих послуг №1309 від 15.10.2021; акти приймання передачі транспортних засобів від 27.05.2021р, від 17.12.2019 та від 15.09.2021; акт приймання - передачі ТМЦ; договір №11-01/06-21 від 11.06.2021 між ТОВ "Автострада Трейд Груп" (замовник) та ТОВ "Гранд-Буд-9998" (перевізник); договір №27 ПК-6728/21 від 11.06.2021 між ТОВ "ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР" (продавець) та ТОВ "Гранд-Буд-9998" (покупець); договір про надання послуг зберігання ТМЦ та додаткових послуг №31/ХМ від 29.12.2019 між Філія "Центральна" Концерну "Військторгсервіс" (Балансоутримувач, зберігач) та ТОВ "Гранд-Буд-9998" (поклажодавець); рахунок на оплату №1280 від 15.10.2021; реєстр транспортних перевезень за 01-15.10.2021; товарно-транспортні накладні; договори позички транспортних засобів; акти прийому-передачі до зазначених договорів; квитанції на заправку дизпаливом; картка рах.361; акт звірки взаєморозрахунків; картки рах.631 по контрагентах (ТОВ "ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР", ТОВ ВЕСТ КАРД).
Однак, 24.11.2021 Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС у Хмельницькій області прийнято рішення № 3416728/41820913 про відмову у реєстрації податкової накладної №1261 від 15.10.2021. Підставою для відмови вказано на неподання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, а саме розрахункових документів (виписки банку) з ТзОВ «Автострада Трейд Груп», накази на відрядження працівників в м. Кривий Ріг, штатний розпис на 2021 рік (кількість водіїв) тощо.
Позивач, не погоджуючись з зазначеним рішенням, оскаржив його в адміністративному порядку. Рішенням ДПС України за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 57546/41820913/2 від 07.12.2021, скаргу позивача відповідно до п. 56.23 ст.56 Податкового Кодексу України залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Підставою для цього зазначено «ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків».
Вважаючи рішення податкового органу протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Так, пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Нормами пунктів 4, 5 Порядку №1165 встановлено, що у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
В силу п. 7 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11 грудня 2019 року № 1165 (в редакції, чинній на момент винесення оскаржуваних рішень) (далі - Порядок №1165), у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
За змістом пунктів 10, 11 Порядку №1165, у зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Згідно отриманої платником податків квитанції, реєстрація податкової накладної № 1261 від 15.10.2021 зупинена у зв'язку з їх відповідністю пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Додатком №3 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості здійснення операцій, згідно з п. 1 яких є відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної від 28.10.2021 запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=1.8688%, "Р"=83927.6.
Згідно пунктів 4, 5 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
У відповідності до пункту 11 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: - ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; - та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; - та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Тобто, у порядку, визначеному законодавством, позивачем були надані контролюючому органу електронними засобами зв'язку пояснення та копії ряду первинних документів, складених під час здійснення відповідної господарської операції, що підтверджується контролюючим органом.
Так, позивачем підтверджено обставини здійснення послуг із перевезення вантажів, що були предметом постачання відповідно до спірної податкової накладної, зокрема, наявність необхідних для цього транспортних засобів, місць їх зберігання, придбання пально-мастильних матеріалів, оформлення результатів надання послуг - товаро-транспортні накладні, акти приймання-передачі.
Відтак, контролюючим органом визначено загальні підстави прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних та не містять конкретної інформації щодо причин та підстав їх прийняття. Водночас, контролюючим органом не сформовано конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, не зазначено яких саме документів не надано та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Разом з тим, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.
Таким чином, відповідачами не виконано свій процесуальний обов'язок доказування правомірності прийнятих ним рішень, передбачений частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства.
Доводи скаржника щодо відсутності підтвердження розрахунків за послуги, відображені у спірній податковій накладній, спростовуються змістом пункту 5.2.7 договору між позивачем та ТОВ «Автострада Трейд Груп» №11-01/06-21 про надання послуг з перевезення вантажів від 11 червня 2021 року. Наведений пункт договору передбачає, що оплата наданих послуг відбувається після реєстрації податкової накладної перевізником.
Оскільки копію зазначеного договору було надано відповідачам під час процедури надання пояснень та документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, а також в межах процедури адміністративного оскарження, відповідачі мали врахувати зміст цього документу, чого, однак, безпідставно не зробили.
Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операції позивача на предмет її реальності. При реєстрації податкових накладних фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результати розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарської операції за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкових накладних.
Отже, у контролюючого органу були наявні достатні документи для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операції, а наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Однак, не зважаючи на наявність визначених законодавством документів, які свідчать про проведення господарської операції між позивачем та ТОВ «Автострада Трейд Груп», та на те, що такі документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної № 1261 від 15.10.2021, були достатніми та наданими контролюючому органу, останній відмовив в реєстрації податкової накладної за відсутності правових підстав для відмови.
З наведеного випливає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний вжити усіх заходів для повного з'ясування всіх обставин, які беруться до уваги при прийнятті рішення, вчинення дій або бездіяльності.
Зазначене поширюється і на контролюючі органи, які розглядають питання про реєстрацію заблокованих податкових накладних чи відмову в такій реєстрації.
При цьому відсутність в нормативно-правових актах, які регулюють процедуру прийняття відповідних рішень (зокрема, Порядок 520) спеціальних приписів, які надають податковому органу повноваження витребувати додаткові документи від платника податків під час розгляду питання про реєстрацію податкових накладних, не заперечують можливості застосування до відповідних правовідносин загальних норм Податкового кодексу України.
Згідно з підпунктом 20.1.2 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом.
З метою належного з'ясування всіх обставин, пов'язаних із реєстрацією податкових накладних, яку було зупинено, податкові органи мають у відповідних випадках застосовувати свої повноваження щодо витребування у платників податків тих документів, які можуть вплинути на зміст рішення, що приймається.
Отже, контролюючий орган повинен був враховувати зміст документів, які були надані позивачем на підтвердження спірної операції з перевезення вантажів, зокрема, підтвердження цими документами належних ресурсів для здійснення відповідних операцій та їх ретельного документального оформлення, які в цілому свідчили про фактичне підтвердження підстав для складення та реєстрації спірної податкової накладної і стосовно достовірності яких контролюючий орган не висував претензій. Отже, за наявності сумнівів лише щодо окремого аспекту розглядуваної операції - залучення водіїв у процесу її здійснення - відповідач 1 із урахуванням вимог щодо належного урядування мав запропонувати платникові податків надати додаткові документи з приводу відповідних обставин.
Водночас стислі строки розгляду питання про реєстрацію податкових накладних не повинні слугувати обмеженням для того, аби суб'єкт владних повноважень вживав усіх заходів щодо повного з'ясування обставин, які впливають на рішення, що приймається. При цьому потрібно виходити з того, що лише свідома відмова платника податків від наданої йому змоги представити аргументи на користь своєї позиції може вплинути на оцінку судом правомірності оскарженого рішення, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Однак, відповідачами не надано позивачу можливості доповнити свої пояснення та перелік наданих документів додатковими матеріалами, які могли би спростувати сумніви контролюючих органів у наявності підстав для складення та реєстрації спірної податкової накладної.
Отже, рішення комісії Головного управління ДПС у Хмельницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 24.11.2021 № 3416728/41820913 є протиправним та підлягає скасуванню.
З врахуванням скасування рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, слід зобов'язати ДПС України зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, оскільки законодавством не передбачено іншого належного способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах, ніж зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, у зв'язку з чим суд першої інстанції дійшов вірного висновку про обґрунтованість заявленого позивачем способу захисту права, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог в цій частині.
Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 травня 2022 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий Сушко О.О.
Судді Мацький Є.М. Залімський І. Г.