Постанова від 10.08.2010 по справі 2а-5446/10/16/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 серпня 2010 р.Справа №2а-5446/10/16/0170

(09:49)

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю. , при секретарі Габрись П.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська мехколона № 8"

до Управління Державної автомобільної інспекції Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК

про спонукання до виконання певних дій

за участю представників сторін:

представник позивача, Піддубний Р.О., довіреність № 63 від 06.04.09р.;

представник відповідача, Семенова Ю.В., довіреність № 11/3528 від 06.04.10р.

Суть спору: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до відповідача про зобов'язання зареєструвати за позивачем транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, 1988р. випуску, синього кольору; видати нове свідоцтво про реєстрацію на транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, 1988р. випуску, синього кольору; видати новий реєстраційний номер на транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, 1988р. випуску, синього кольору.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що Товариству з обмеженою відповідальністю «Кримська мехколона № 8» на підставі Акту прийому-передачі рухомого і нерухомого майна, підписаного 20 травня 2008 року між ТОВ «Кримська мехколона № 8» і ЗАТ «Новоандріївське» до Протоколу № 3 загальних зборів учасників від 20 травня 2008 року належить мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний № 9048 КРН, 1988 року випуску, синього кольору, який з іншим майном вносився в статутний капітал ТОВ «Кримська мехколона № 8». При передачі від ЗАТ «Новоандріївське» до ТОВ «Кримська мехколона № 8» по акту прийому-передачі рухомого і нерухомого майна на вищезгаданому транспортному засобі були відсутні номерні знаки, а в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу КРС № 080160 від 18 липня 1995 р. власником автомобіля значилося Колективне підприємство «Кримська мехколона № 8».

15 березня 2010 року позивачем була направлена заява до УДГП ГУ МВС України в АР Крим з проханням за плату: зареєструвати, видати нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та видати новий реєстраційний номер на вказаний мікроавтобус, але 23 березня 2010 року була отримана відповідь про відмову у реєстрації вказаного мікроавтобуса, що і стало підставою для звернення позивача за захистом порушених прав до адміністративного суду.

28.05.10р. до суду надійшли заперечення від відповідача у яких відповідач зазначає, що реєстрація мікроавтобусу «ЛЕК 452-77», державний номер 9048 КРН, 1988 року випуску ТОВ «Кримська мехколона № 8» можлива лише за умови подання заяви, завіреної підписом уповноваженої особи та печаткою юридичної особи; попередньої реєстрації транспортного засобу за ЗАТ «Новоандріївське», яке згідно рішення суду є власником вказаного транспортного засобу; заяви власника про втрату або викрадення номерних знаків; висновку відносно результатів перевірки технічного стану транспортного засобу та підтвердження сплати, передбачених законом платежів. Враховуючи вищенаведене відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

У судове засідання, що відбулося 28.05.10р., позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, у якій просить суд зобов'язати відповідача зареєструвати за ТОВ "Кримська мехколона № 8" транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, 1988р. випуску, синього кольору.

У судовому засіданні, що відбулося 10.08.10р., позивач наполягав на задоволенні позовних вимог, з урахуванням заяви про уточнення. Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення уточнених позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

15 березня 2010 року ТОВ "Кримська мехколона № 8" була направлена заява до УДГП ГУ МВС України в АР Крим (вих. №81 від 15.03.10р.), у якій позивач просив відповідача зареєструвати за ТОВ "Кримська мехколона № 8" транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, 1988р. випуску, синього кольору; видати нове свідоцтво про реєстрацію на транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, 1988р. випуску, синього кольору; у зв'язку із відсутністю реєстраційного номеру 9048КРН видати новий реєстраційний номер на транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, 1988р. випуску, синього кольору (а.с.16).

23 березня 2010 року позивачем було отримано лист вих. №11/2820 від 22.03.10р., у якому відповідачем повідомлено, що для вирішення питання про перереєстрацію автомобілю мікроавтобус УАЗ ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, що належить Колективному підприємству "Кримська мехколона № 8" на ім'я ЗАТ «Новоандріївське» представнику ЗАТ «Новоандріївське» необхідно надати документи, перелік яких наведений у цьому листі (а.с.17-18). У наведеному листі також повідомлялося, що Реєстрація автомобілю УАЗ ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН на ім'я позивача за Актом приймання - передачі ЗАТ «Новоандріївське» та ТОВ "Кримська мехколона № 8" можливо лише після взяття на облік та зняття вказаного автомобілю на ім'я ЗАТ «Новоандріївське» на підставі рішення суду.

Відмова відповідача у реєстрації вказаного мікроавтобуса за позивачем стала підставою для звернення позивача до суду з цим позовом.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Оцінюючи правомірність позовних вимог щодо зобов'язання відповідача зареєструвати транспортний засіб за позивачем, суд вважає необхідним перевірити обсяг повноважень відповідача, з'ясувати правильність висновків службових осіб відповідача про встановлення недоліків з боку позивача та прийняття рішення щодо відмови в реєстрації транспортного засобу.

Відповідно до ч.1 ст. 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Причому, згідно з абзацом 2 ч. 1 ст. 181 ЦК України, режим нерухомої речі може бути поширений законом на повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об'єкти, а також інші речі, права на які підлягають державній реєстрації.

Згідно ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ч. ч.1,2,3,4 ст. 34 Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353-XII, державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників. Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення. Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України. Для автоматизованого обліку зареєстрованих транспортних засобів та відомостей про їх власників ведеться Єдиний державний реєстр, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно ч.ч. 12,13,14 ст. 34 Закону України «Про дорожній рух» власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів. На транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України, та закріплюються номерні знаки, які відповідають вимогам стандартів. Закупівля за державні кошти бланків реєстраційних документів та номерних знаків для транспортних засобів здійснюється відповідно до вимог законодавства тими органами, на які покладений обов'язок щодо їх реєстрації. Єдині зразки державних номерних знаків та вимоги до них, у тому числі тих, що виготовляються за індивідуальним замовленням, встановлюються державними стандартами України.

Судом встановлено, що єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків встановлена Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою КМУ від 07.09.1998 р. № 1388 (далі Порядок).

Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень (пункт 2 Порядку).

Згідно з п.3 Порядку державна реєстрація транспортних засобів проводиться підрозділами Державтоінспекції з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Тобто судом встановлено, що Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК наділено повноваженнями по здійсненню державної реєстрації транспортних засобів.

Відповідно до п.4. Порядку державний облік зареєстрованих транспортних засобів передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання і передачу інформації про такі засоби та відомостей про їх власників, які вносяться до Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру Державтоінспекції та надання інформації з нього затверджується МВС (п.5 Порядку).

Відповідно до вимог вищенаведеного Порядку державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, оцінку їх вартості (проводиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку в порядку, встановленому МВС, Мін'юстом, Мінпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна, і має відповідні документи), відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою: довідка-рахунок за формою згідно з додатком 1, видана суб'єктом господарювання, діяльність якого пов'язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих у Департаменті Державтоінспекції бланках, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача; вантажна митна декларація або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків (п. 8 Порядку).

Згідно п.11 Порядку, державна реєстрація конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, проводиться на підставі відповідного рішення суду із зазначенням марки, моделі, ідентифікаційних номерів складових частин таких засобів, а також реєстраційних документів, зокрема свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (далі - свідоцтво про реєстрацію) або технічного паспорта (у разі їх наявності) з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття транспортного засобу з обліку. До реєстраційних документів додається договір купівлі-продажу, інший документ, що встановлює право власності, або рішення Кабінету Міністрів України чи комісії, утвореної відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. N 985 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 29, ст. 1371), про передачу цих транспортних засобів у разі конфіскації у власність держави. До документів, що необхідні для проведення державної реєстрації конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, або таких, що визнані в установленому порядку безхазяйними, або які за правом спадкування перейшли у власність держави або подаровані державі власниками, також подається висновок щодо результатів перевірки технічного стану транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС або іншого підприємства, установи та організації, визначеної Кабінетом Міністрів України, та документ про оцінку його вартості, виданий відповідно до пункту 8 цього Порядку.

Під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби, крім випадків вибракування їх у цілому, підлягають огляду та дослідженню з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах, визначення їх справжності та проведення перевірки за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, встановлення відповідності конструкції і технічного стану транспортних засобів обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України (п. 15 Порядку).

Згідно п. 7 Порядку, власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Згідно п.8 Порядку, для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття транспортного засобу з обліку. Перед відчуженням, передачею зазначені транспортні засоби повинні бути зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції.

Відповідно до розділу 3 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України, затвердженої Наказом Міністерства Внутрішніх справ України від 10.04.2002р. № 335 посадовими особами РЕП ДАІ приймаються до розгляду письмові заяви власників ТЗ - фізичних або юридичних осіб, зразки яких наведено в додатках 1 і 2 до цієї Інструкції, щодо реєстрації, перереєстрації ТЗ, які можуть роздруковуватись за допомогою електронно-обчислювальної техніки. У заявах юридичних осіб обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові (далі - ПІБ) особи, якій доручається провести оформлення ТЗ, та зразок її підпису, а на заяві ставиться підпис уповноваженої посадової особи (із зазначенням посади, ПІБ) та відбиток печатки юридичної особи. Реєстрація ТЗ здійснюється на підставі заяви власника, документів, що посвідчують його особу, правомірність придбання ТЗ, оцінку його вартості (для легкових автомобілів), відповідність конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. При зверненні особи, уповноваженої в установленому порядку власником ТЗ здійснювати реєстрацію ТЗ, обов'язково подається примірник нотаріально посвідченого доручення. Особа власника ТЗ або уповноваженої ним особи встановлюється на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що його замінює, для іноземців або осіб без громадянства - на підставі документів, визначених відповідно до законодавства. Проводиться перевірка документів, які подаються до РЕП ДАІ для проведення реєстрації ТЗ (свідоцтво про реєстрацію ТЗ, технічний паспорт, документи про реєстрацію ТЗ, видані відповідними органами іноземної держави, відповідні документи Держмитслужби, довідки-рахунки, акти приймання-передачі ТЗ, договори купівлі-продажу, біржові угоди, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ), за наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Національний банк даних - "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК". Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ (із зазначенням ПІБ, дати та часу проведення перевірки). Номерні агрегати ТЗ перевіряються за наявними обліками розшукуваного транспорту. Для цього використовуються існуючі бази даних АІС "Автомобіль", "Угон СНД". Крім того, з використанням "Національного банку даних - "Автомобіль", ТЗ перевіряється на предмет зняття його з обліку за місцем попередньої реєстрації.

Під час розгляду справи судом з'ясовано, що згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ КРС №080160, власником мікроавтобуса ЛЕК 452-77, реєстраційний номер 9048 КРН, 1988 року випуску, є Колективне підприємство "Кримська мехколона № 8" (а.с.5).

Судом встановлено, що рішенням Господарського суду АРК від 14.12.2007р. у справі №2-7/17155-2007, з урахуванням ухвали Господарського суду АРК від 07.02.2008р. у справі №2-7/17155-2007, за Закритим акціонерним товариством «Новоандріївське» визнано право власності, зокрема на автомобіль УАЗ 452 ЛЕК - 452-77 реєстраційний номер 9048 КРН (а.с.6-12). При цьому, суд зауважує, що доказів перереєстрування спірного транспортного засобу у відповідному підрозділу Державтоінспекції на Закрите акціонерне товариство «Новоандріївське», як того вимагає п. 7 Порядку, суду не надано.

Суд також вважає за необхідне зазначити, що дослідивши Акт приймання - передачі рухомого та нерухомого майна, яке передається від ЗАТ «Новоандріївське» як внесок до статутного капіталу ТОВ «Кримська мехколона №8» від 20.05.2008р., на який позивач посилається як на документ, що підтверджує його право власності на спірний автомобіль, судом з'ясовано, що позивач у позові просить зареєструвати за ним транспортний засіб - мікроавтобус ЛЕК 452-77, реєстраційний №9048КРН, 1988р. випуску, синього кольору, тоді як у зазначеному акті такий автомобіль не зазначено, під номером 62 зазначено : «автомобіль УАЗ -3303 ЛЕК (№90-48 крн). Будь яких інших документів, що підтверджують право власності позивача на спірний автомобіль позивачем суду не надано.

Крім того, позивачем надано договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська мехколона № 8" від 15.04.2009р., реєстраційний номер 805, згідно з яким ЗАТ «Новоандріївське», що є учасником ТОВ "Кримська мехколона № 8", передає у власність ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які є учасниками ТОВ "Кримська мехколона № 8", частини часток, що становить по 12,5% статутного капіталу ТОВ "Кримська мехколона № 8" кожному з покупців, загальною вартістю по 250000,00грн. При цьому, перелік переданного майна за вищенаведеним договором купівлі-продажу відсутній, тому визначити яке саме майно передано за цим договором неможливо.

Суд зауважує, що встановлення права власності за позивачем не є предметом даного спору, в рамках цієї справи суд розглядає лише вимогу про зобов'язання відповідача зареєструвати спірний автомобіль за позивачем, тоді як документів, що підтверджують право власності суду не надано.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

При подачі заяви (вих. №81 від 15.03.10р.) до ДАІ ТОВ "Кримська мехколона № 8", яке вважає себе власником спірного транспортного засобу, долучило до заяви копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу КРС №080160 від 18.07.1995р., де власником спірного транспортного засобу вказано КП "Кримська мехколона № 8", копії рішення Господарського суду РК від 14.12.08р. та ухвали від 07.02.08р. у справі №2-7/17155-2007, де власником спірного транспортного засобу вказано ЗАТ «Новоандріївське».

Суд вважає, що позивачем не доведено правомірність позовних вимог, не надано суду належних доказів підтвердженням права власності на спірний автомобіль. Відсутність у позивача правовстановлюючих документів позбавляє ОВС України здійснити належну перевірку транспортного засобу у відповідності до Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України. Крім того, суд зазначає, що подана позивачем відповідачу заява про реєстрацію транспортного засобу не відповідає вимогам вищенаведеної Інструкції, обов'язкові документи не надані, докази сплати обов'язкових платежів не надані.

Таким чином у ході розгляду справи судом встановлено, що відмовляючи позивачу у реєстрації спірного автомобілю, відповідач діяв неупереджено, враховуючи усі обставини виниклих правовідносин, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення та розсудливо.

При таких обставинах позовні вимоги задоволенню не підлягають.

В ході судового засідання, яке відбулось 10.08.10р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова складена у повному обсязі та підписана 11.08.10р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Александров О.Ю.