Постанова від 27.07.2010 по справі 2а-8768/10/2/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

27.07.10Справа №2а-8768/10/2/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.

при секретарі Дрягіні В.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСС»

про стягнення заборгованості в сумі 2221,20 грн.

за участю представників:

від позивача - Шилін В.С. - представник, довіреність №94/10 від 16.04.2010 р.

від відповідача - не з'явився;

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСС» (далі - відповідач) про стягнення 2221,20 грн. заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, що застосовані за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 27.07.2010 року, наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав викладених у адміністративному позові.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 31.03.2005 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 433750.

Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим 11.06.2009 року проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - відділу магазину, розташованого у м. Сімферополь, вул. Захарова, 15.

В ході перевірки виявлені порушення п.п. 1,2,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 39,50 грн.; невидача розрахункового документа; не відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Результати перевірки зафіксовані в акті № 001769/0834/01/09/23/33434348 від 11.06.2009 р.

Перевірку було проведено в присутності співробітника відповідача, з актом перевірки він ознайомлений, акт ним підписаний без заперечень, один примірник акту отриманий.

За порушення норм діючого законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, 19.06.2009 року відносно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0013092303 на суму 711,00 грн.

Вказане рішення було направлене на адресу відповідача, але було повернуто поштою у зв'язку з закінченням терміну зберігання.

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

На підставі зазначеного вище, а також акту № 3096/23-3 від 27.07.2009 року податкове повідомлення - рішення № 0013092303 від 19.06.2009 року розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) з 27.07.2009 року, а отже суд вважає суму податкового зобов'язання узгодженою у встановленому Законом порядку.

26.10.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - відділу магазину, розташованого у м. Сімферополь, вул. Захарова, 15.

В ході перевірки виявлені порушення п. 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а також порушення Ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, плодового та коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.2008 року, а саме: здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених.

Результати перевірки зафіксовані в акті № 002425/1531/01/09/23/33434348 від 26.10.2009 р.

Перевірку було проведено в присутності співробітника відповідача, з актом перевірки він ознайомлений, акт ним підписаний без заперечень, один примірник акту отриманий.

За порушення норм діючого законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, 11.11.2009 року відносно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0022172303 на суму 1000 грн.

Вказане рішення було отримане відповідачем, про що свідчить підпис представника відповідача на цьому рішенні.

29.01.2010 Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - відділу магазину, розташованого у м. Сімферополь, вул. Захарова, 15.

В ході перевірки виявлені порушення п.п. 1,2,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 91,50 грн.; невидача розрахункового документа; не відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Результати перевірки зафіксовані в акті № 003157/0142/01/09/23/33434348 від 29.01.2010 р.

Перевірку було проведено в присутності співробітника відповідача, з актом перевірки він ознайомлений, акт ним підписаний без заперечень, один примірник акту отриманий.

За порушення норм діючого законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, 11.02.2010 року відносно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001952303 на суму 510,20 грн.

Вказане рішення було отримане відповідачем, про що свідчить підпис представника відповідача на корінці рішення.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняті з порушенням діючого законодавства.

З огляду на зазначене вище, суд дійшов висновку, що відповідачем вірно зроблений розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до відповідача за порушення вимог чинного законодавства.

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Таким чином, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом складає 2221,20 грн.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у розмірі 2221,20 грн., або оскарження зазначених рішеннь, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Під час судового засідання, яке відбулось 27.07.2010р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 30.07.2010 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСС» (95000, АР Крим, м. Сімферополь, пров. Колодязний, 2/83, кв.1; ЄДРПОУ 33434348, р/р 26008014891001, р/р 26004000252001 філія АТ «Імексбанк» в АР Крим, МФО 308304; р/р 26003001411001 Ф ВАТ КБ «Надра» Крим.РУ, м. Сімферополь, МФО 384823) 2221,20 грн. заборгованості, у тому числі, 1221,20 грн. зі сплати штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (отримувач: Державний бюджет м. Сімферополь, на р/р 31114104700002 ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405, код платежу 3021080908-штрафні санкції), та 1000 грн. зі сплати штрафних санкцій за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, плодового та коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (код платежу 3021081107, р/р 31112106700005 до держ. бюджету м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Яковлєв С.В.