Справа № 369/15561/19
Провадження № 1-кп/369/392/22
іменем України
21.11.22 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд, Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарці ОСОБА_2
за участі прокурорки ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
представників потерпілих ОСОБА_5 ,, ОСОБА_6
потерпілих ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Біла Церква Київської області, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
- у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України,
15.07.2019 року приблизно о 05 год. 45 хв. водій ОСОБА_9 , керуючи автомобілем марки «VOLKSWAGENLT35», реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухався автодорогою сполученням «Київ-Чоп» зі сторони с. Березівська Макарівського району Київської області в напрямку до м. Києва.
Проїжджаючи відрізок шляху на 34 км. + 376 м. зазначеної автодороги, що поблизу села Гурівщина Києво-Святошинського району Київської області, в порушення вимог пунктів 1.5, 2.3 б), д), Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 та введених в дію з 01.01.2002 (далі - ПДР України), відповідно до яких «дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків; для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, реагувати на її зміну; водій повинен не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху», проявив неуважність, не стежив за дорожніми умовами, не був уважним під час керування транспортним засобом та відповідно не реагував на їх зміну, діючи з необережності, проявляючи злочинну самовпевненість, своїми діями створив загрозу безпеці дорожнього руху, а також здоров'ю громадян, в порушення вимог пунктів 12.1 та 13.1 ПДР України, відповідно до яких, «під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним; водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу» не обрав безпечну швидкість руху керованого ним транспортного засобу, не врахував швидкість свого транспортного засобу та швидкість попутного автомобіля і не дотримався безпечної дистанції унаслідок чого допустив зіткнення із задньою частиною автомобіля марки «FORDMONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_10 , який рухався попереду автобуса в попутному напрямку.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, водій автомобіля FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_2 , ОСОБА_10 та пасажири ОСОБА_11 і ОСОБА_12 від отриманих тілесних ушкоджень загинули.
Пасажири автомобіля марки «VOLKSWAGENLT35», реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_13 отримала тяжкі тілесні ушкодження, а пасажир цього ж транспортного засобу ОСОБА_14 , отримала середнього ступеню тяжкості тілесні ушкодження.
Згідно висновку експерта № 199/Д/530 тр від 08.10.2019 за результатами проведення експертизи трупа ОСОБА_15 установлено, що при судово-медичному дослідженні трупа виявлено наступні тілесні ушкодження: - в ділянці голови та шиї: забита рана тім'яно-потиличної ділянки, забита рана підборіддя, неповний розрив атланто-потиличного з'єднання, базальтовий крововилив під м'якою мозковою оболонкою, рідка кров в шлуночках мозку; - в ділянці тулуба: прямі переломи 7 ребра зліва по середній пахвовій лінії, 10-12 ребер зліва по лопатковій лінії, непрямі переломи 7-9 ребер зліва по середньо-пахвовій до задньо-пахвовій лінії, 8-9 ребер зліва по середнє-пахвовій лінії, розрив хребта між 10-11 грудними хребцями, поширене розміжченя заочеревенного простору, розрив печінки, селезінки, печінково-шлункової зв'язки, рідка кров в черевній порожнині, в правій та лівій плевральних порожнинах. Смерть ОСОБА_12 настала внаслідок поєднаної травми голови, грудей та живота.
Поєднана травма голови, груди і живота відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті.
Виявлені тілесні ушкодження утворились від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при зазначеній дорожньо-транспортній пригоді.
Згідно висновку експерта № 201/Д/533 тр від 08.10.2019 за результатами проведення експертизи трупа ОСОБА_16 установлено, що при судово-медичному дослідженні трупа виявлено наступні тілесні ушкодження: в ділянці голови: забиту рану потиличної ділянки справа, забиту рану на фоні садна центру тім'яної ділянки; в ділянці груди: прямі переломи задніх відділів 1- 2 ребер справа, непрямі переломи передніх відділів 2-9 ребер справа, передніх та бокових відділів 1-10 ребер зліва, розрив хребта між 7-8 грудними хребцями, розрив правої легені, дуги аорти, рідка кров в плевральних порожнинах. Смерть ОСОБА_10 наступила внаслідок закритої травми грудей у вигляді множинних переломів ребер, розриву хребта, аорти, правої легені, двобічного гемотораксу.
Закрита травма грудей відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з дістанням смерті.
Виявлені тілесні ушкодження утворилися незадовго до настання смерті від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при зазначеній дорожньо-транспортній пригоді.
Згідно висновку експерта № 200/Д/532 тр від 09.10.2019 за результатами проведення експертизи трупа ОСОБА_17 установлено, що при судово-медичному дослідженні трупа виявлено наступні тілесні ушкодження: - в ділянці голови: крововилив в м'які покриви потиличної ділянки; - в ділянці тулуба: множинні синці тулуба зліва, множинні двохсторонні переломи ребер, переломи ключиць, тіла 4-го грудного хребця, розрив нижньої частини грудного відділу хребта, ушкодження кісток і з'єднань тазу з вивихом голівки лівої стегнової кістки, розриви навколосерцевої сумки, серця, правої легені, грудної аорти, куполів діафрагми, тонкої і товстої кишки та їх брижі, часткове розмічнення та розрив печінки, селезінки, розмічнення очеревини та заочеревиного простору; - на кінцівках: множинні синці лівого плеча, рвані рани правого ліктьового суглобу, правої кисті, гомілок, лівого променево-зап'ястного суглобу, перелом нижньої третини лівого плеча та нижньої третини обох кісток лівого передпліччя. Смерть ОСОБА_17 наступила внаслідок поєднаної травми грудей, живота, тазу.
Поєднана травми грудей, живота, тазу відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті.
Виявлені тілесні ушкодження утворилися від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при зазначеній дорожньо-транспортній пригоді.
Згідно висновку експерта № 202/Е від 24.10.2019 року складеного за результатами проведення судово-медичної експертизи за медичною документацією ОСОБА_13 установлено, що у останньої мали місце ушкодження у вигляді: перелому тіла 2-го шийного хребця зі зміщенням зубовидного відростку, а також вобухового перелому - вивиху тіла 5-го шийного хребця, забою та компресії спинного мозку на цьому рівні.
Описані ушкодження утворились від дії тупого /их/ предмету /ів/, по давності можуть відповідати строку і обставинам, вказаним в ухвалі суду, і відносяться до категорії ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент їх спричинення.
Згідно висновку експерта № 196/Е від 23.10.2019 складеного за результатами проведення судово-медичної експертизи за медичною документацією ОСОБА_14 установлено, що у останньої мали місце ушкодження у вигляді: закритого перелому лонної та сідничної кісток справа.Описані ушкодження утворились від дії тупого /их/ предмету /ів/, по давності можуть відповідати строку і обставинам, вказаним в ухвалі суду, і відносяться до категорії СЕРЕДНЬОГО ступеня тяжкості, так як для зрощення переломів необхідний термін більше 21-го дня. Вищеописані тілесні ушкодження являлись не небезпечними для життя в момент їх заподіяння.
Грубе порушення водієм ОСОБА_9 , вимог пунктів 1.5, 2.3.6), д), 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 та введених в дію з 01.01.2002, перебувають у причинно-наслідковому зв'язку з виникненням дорожньо-транспортної пригоди, та настанням наслідків у вигляді спричинення-гибелі потерпілих ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , заподіяння потерпілій ОСОБА_13 тяжких тілесних ушкоджень та спричинили потерпілій ОСОБА_14 середньої тяжкості тілесні ушкодження, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 286 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_9 свою вину у скоєнні злочину визнав повністю, повністю погодився з обвинувальним актом. Цивільний позов визнав частково, вважаючи суми шкоди, заявлених потерпілими, надмірними.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_7 суду пояснила, що очевидцем подій вона не була. 15.07.2019 вранці їй зателефонували працівники поліції та повідомили, що її батьки та брат загинули в ДТП. Цивільний позов підтримала в повному обсязі.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_8 суду пояснила, що на час її допиту в суді її прізвище змінене у зв'язку з укладенням шлюбу на ОСОБА_18 . 15.07.2019 року вона їхала зі Львова до Києва на мікроавтобусі «VOLKSWAGENLT35», реєстраційний номер НОМЕР_1 . Водій ( ОСОБА_9 ) був втомлений, швидко їхав, різко гальмував. В момент ДТП потерпіла спала, після чого то приходила до тями, то втрачала свідомість. Підтримала цивільний позов в повному обсязі.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_19 суду повідомив, що 15.07.2019 року вранці йому зателефонувала дружина ОСОБА_7 і повідомила про ДТП, внаслідок якого загинули її батьки і брат.
Судом було досліджено наступні документи:
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019110000000524 від 15.07.2019 року;
- рапорти від 15.07.2019 року;
- протокол огляду місця події від 15.07.2019 року ( з фото таблицею), згідно якого огляд було проведено за адресою: АДРЕСА_3 . Об'єктом огляду була карета швидкої допомоги номерний знак НОМЕР_3 , всередині якої на носилках виявлено труп невідомого чоловіка віком 30-35 років;
- протокол пред'явлення трупа для впізнання від 15.07.2019 року, згідно якого ОСОБА_7 впізнала ОСОБА_12 ;
- протокол огляду місця ДТП від 15.07.2019 року (зі схемою огляду місця ДТП та фото таблицею), згідно якого було проведено огляд за адресою: АДРЕСА_4 ;
- акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 15.07.2019 року;
- постанова про приєднання до справи речових доказів від 15.07.2019 року, згідно якої автомобілі марки «VOLKSWAGEN LТ35», реєстраційний номер НОМЕР_1 номер шасі НОМЕР_4 та марки «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 номер шасі НОМЕР_6 , визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12019110000000524 та передано для зберігання на територію майданчику тимчасового затримання транспортних засобів за адресою: Київська область, м.Боярка, вул.Кібенка, 166;
- протокол затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 15.07.2019 року, згідно якого ОСОБА_9 було затримано в період часу з 15:20 до 16:00 15.07.2019 року;
- постанова про звільнення особи від 16.07.2019 року, згідно якої ОСОБА_9 було звільнено з-під фізичної охорони на стаціонарному лікуванні в Ірпінській ЦРЛ;
- постанова про повернення тимчасово вилученого майна від 15.07.2019 року, згідно якої вилучені у ході проведення огляду місця події вилучено особисті речі загиблих ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_12 , а саме: мобільний телефон Nokia (який належав ОСОБА_11 ), мобільний телефон марки Samsung, гаманець із грошовими коштами у сумі 305 грн та банківська картка Приват банку (які належав ОСОБА_10 ), мобільний телефон марки TP Link (який належав ОСОБА_12 ) повернути потерпілій ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- постанова про залучення представника потерпілого до кримінального провадження від 30.07.2019 року, згідно якої було допущено до участі в кримінальному провадженні №12019110000000524 від 15.07.2019 року адвоката ОСОБА_6 в якості представника потерпілої ОСОБА_7 ;
- заява про залучення до провадження як потерпілої ОСОБА_13 від 29.08.2019 року;
- виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого №193701 ОСОБА_13 , згідно якої діагноз ОСОБА_13 : транс дентальний перелом тіла С2 хребця, зі зміщенням зуба дорзально. Вибуховий переломо-вивих С5 хребця. Забій та компресія спинного мозку на цьому рівні. Тетрапарез. Сенсорні порушення;
- заява ОСОБА_14 від 26.08.2019 року про залучення в якості потерплої;
- постанова про проведення процесуальних дій на іншій території від 15.08.2019 року;
- копії ухвал слідчого Шевченківського районного суду м.Києва від 18.07.2019 року, згідно яких було призначено судову інженерно-технічну експертизу;
- висновок експерта №12-1/1529 від 29.07.2019 року (з ілюстративною таблицею), згідно якого в ході дослідження виявлено пошкодження переднього лівого колеса автомобіля «VOLKSWAGEN LТ35», реєстраційний номер НОМЕР_1 . Виявлені пошкодження переднього лівого колеса автомобіля «VOLKSWAGEN LТ35», реєстраційний номер НОМЕР_1 і як наслідок чого розгерметизація утворилися в процесі ДТП;
- висновок експерта від 02.08.2019 року №12-1/1530, згідно якого зіткнення автомобіля «VOLKSWAGEN LТ35» реєстраційний номер НОМЕР_1 та автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 відбулося на лівій смузі для руху в бік м. Київ, перед початком осипу уламків транспортних засобів (позначка 2 схеми до протоколу ОМП). В момент первинного контакту автомобіль «VOLKSWAGEN LТ35» реєстраційний номер НОМЕР_1 контактував передньою частиною із задньою частиною автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 . В момент первинного контакту направляючі повздовжніх осей автомобіля «VOLKSWAGEN LТ35» реєстраційний номер НОМЕР_1 та автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 були розташовані приблизно паралельно при попутних напрямках руху. Механічні пошкодження автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 , характерні для контактування з автомобілем «VOLKSWAGEN LТ35» реєстраційний номер НОМЕР_1 , описані в дослідницькій частині висновку. Механічні пошкодження автомобіля «VOLKSWAGEN LТ35» реєстраційний номер НОМЕР_1 , характерні для контактування з автомобілем «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 , описані в дослідницькій частині висновку;
- висновок експерта від 23.09.2019 року №12-1/1528, згідно якого рульове керування автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 , на момент огляд знаходиться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати погіршення або відмову в роботі рульового керування перед подією, не виявлено. Система робочого гальма автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 , на момент огляду, перебуває в працездатному стані. Несправностей, які могли б викликати погіршення або відмову в роботі системи робочого гальма перед пригодою, не виявлено. Елементи підвіски автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 , на момент огляду, знаходяться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати зміну курсової стійкості транспортного засобу перед подією, не виявлено. В ході дослідження виявлено пошкодження заднього правого колеса автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 . Виявлені пошкодження заднього правого колеса автомобіля «FORD MONDEO», реєстраційний номер республіки Польща НОМЕР_5 , і, як наслідок, його розгерметизація, утворились в процесі ДТП; розгерметизація переднього лівого колеса відбулась внаслідок поступового зниження тиску повітря у шині після ДТП, найбільш ймовірно під час стоянки на місці зберігання даного транспортного засобу;
- висновок експерта від 16.10.2019 року №12-1/1808, згідно якого рульове керування автомобіля «VOLKSWAGEN LТ35» реєстраційний номер НОМЕР_1 , на момент огляду, знаходиться в технічно несправному/працездатному стані, через руйнування живильного резервуару гідравлічного підсилювача рульового керування. Дана несправність виникла в процесі дорожньо-транспортної пригоди. Несправностей, що могли б викликати погіршення або відмову в роботі рульового керування перед подією, не виявлено. Система робочого гальма автомобіля «VOLKSWAGEN LТ35» реєстраційний номер НОМЕР_1 , на момент огляду, знаходиться в технічно несправному працездатному стані, через зміщення живильного резервуару головного гальмівного циліндра. Дана несправність виникла в процесі дорожньо-транспортної пригоди. Несправностей, що могли б викликати погіршення або відмовлення в роботі системи робочого гальма перед подією, не виявлено. Підвіска автомобіля «Volkswagen LT46», державний реєстраційний номер НОМЕР_7 , на момент огляду, знаходиться в технічно несправному працездатному стані, через зміщення стійки амортизатора лівого переднього колеса. Дана несправність виникла в момент зіткнення. Несправностей елементів підвіски, що могли б викликати зміну курсової стійкості транспортного засобу перед подією, не виявлено;
- копії ухвал слідчого Шевченківського районного суду м.Києва від 23.07.2019 року, згідно яких було призначено судово-медичну експертизу;
- висновок експерта №200/Д/532тр від 23.07.2019 року, згідно якого при судово-медичному досліджені трупа виявлені наступні тілесні ушкодження: в ділянці голови: крововилив в м'які покриви потиличної ділянки; в ділянці тулуба: множинні синці тулуба зліва, множинні двохсторонні переломи ребер, переломи ключиць, тіла 4го грудного хребця, розрив нижньої частини грудного відділу хребта, ушкодження кісток і з'єднань тазу з вивихом голівки лівої стегнової кістки, розриви навколосерцевої сумки, серця, правої легені, грудної аорти, куполів діафрагми, тонкої і товстої кишки та їх брижі, часткове розмічення та розриви печінки, селезінки, розмічення очеревини та заочеревинного простору; на кінцівках: множинні синці лівого плеча, рвані рани правого ліктьового суглобу, правої кисті, гомілок, лівого променево-зап'ясного суглобу, перелом нижньої третини лівого плеча та нижньої третини обох кісток лівого передпліччя. Смерть гр. ОСОБА_17 , 1946р.н. наступила внаслідок поєднаної травми грудей, живота, тазу. Поєднана травми грудей, живота, тазу відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті. Виявлені тілесні ушкодження утворилися від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при ДТП. При судово-токсикологічному дослідженні в крові трупа метиловий, етиловий спирти, а також пропіловий, бутиловий, аміловий спирти та їх ізомери не виявлені;
- висновок експерта №532 від 15.07.2019 року, згідно якого при судово-медичному досліджені трупа виявлені наступні тілесні ушкодження: в ділянці голови: крововилив в м'які покриви потиличної ділянки; в ділянці тулуба: множинні синці тулуба зліва, множинні двохсторонні переломи ребер, переломи ключиць, тіла 4го грудного хребця, розрив нижньої частини грудного відділу хребта, ушкодження кісток і з'єднань тазу з вивихом голівки лівої стегнової кістки, розриви навколосерцевої сумки, серця, правої легені, грудної аорти, куполів діафрагми, тонкої і товстої кишки та їх брижі, часткове розмічення та розриви печінки, селезінки, розмічення очеревини та заочеревинного простору; на кінцівках: множинні синці лівого плеча, рвані рани правого ліктьового суглобу, правої кисті, гомілок, лівого променево-зап'ясного суглобу, перелом нижньої третини лівого плеча та нижньої третини обох кісток лівого передпліччя. Смерть гр. ОСОБА_17 , 1946р.н. наступила внаслідок поєднаної травми грудей, живота, тазу. Поєднаної травми грудей, живота, тазу відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті. Виявлені тілесні ушкодження утворилися від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при ДТП. При судово-токсикологічному досліджені в крові трупа метиловий, етиловий спирти, а також пропіловий, бутиловий, аміловий спирти та їх ізомери не виявлені;
- копія лікарського свідоцтва про смерть №532 від 17.07.2019 року;
- висновок експерта №199/Д/530тр від 23.07.2019 року, згідно якого при судово-медичному досліджені наступні тілесні ушкодження: в ділянці голови та шиї: забита рана тім'яно-потиличної ділянки, забита рана підборіддя, неповний розрив атланто-потиличного з'єднання, базальний крововилив під м'якою мозковою оболонкою, рідка кров в шлуночках мозку; в ділянці тулуба: прямі переломи 7 ребра зліва по середній пахвовій лінії, 10-12 ребер зліва по лопатковій лінії, непрямі переломи 7-9 ребер справа від середньо-пахвової до задньо-пахвової ліній, 8-9 ребер зліва по середнє-пахвовій лінії, розрив хребта між 10-11 грудними хребцями, поширене розміжченя заочеревинного простору, розриви печінки, селезінки, печінково-шлункової зв'язки, рідка кров в черевній порожнині (200мл), в правій (250мл) та лівій (2100мл) плевральних порожнинах. Смерть гр. ОСОБА_12 , 1980р.н. наступила внаслідок поєднаної травми голови, груди та живота. Поєднана травма голови, груди і живота відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті. Виявлені тілесні ушкодження утворились від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при ДТП, зазначеній в описовій частині даної Ухвали. При судово-токсикологічному дослідженні в крові трупа спиртів та їх ізомерів виявлено;
- висновок експерта №530 від 15.07.2019 року, згідно якого При судово-медичному досліджені трупа виявлено наступні тілесні ушкодження: в ділянці голови та шиї: забита рана тім'яно-потиличної ділянки, забита рана підборіддя, неповний розрив атланто-потиличного з'єднання, базальний крововилив під м'якою мозковою оболонкою, рідка кров в шлуночках мозку; в ділянці тулуба: прямі переломи 7 ребра зліва по середній пахвовій лінії, 10-12 ребер зліва по лопатковій лінії, непрямі переломи 7-9 ребер справа від середньо-пахвової до задньо-пахвової ліній, 8-9 ребер зліва по середнє-пахвовій лінії, розрив хребта між 10-11 грудними хребцями, поширене розміжчена заочеревипного простору, розриви печінки, селезінки, печінково-шлункової зв'язки, рідка кров в черевній порожнині (200мл). в правій (250мл) та лівій (2100мл) плевральних порожнинах. Смерть гр. ОСОБА_12 , 1980р.н. наступила внаслідок поєднаної травми голови, груди та живота. Поєднана травма голови, груди і живота відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті. Виявлені тілесні ушкодження утворились від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при ДТП. При судово-токсикологічному досліджені в крові трупа спиртів та їх ізомерів не виявлено;
- копії ухвал слідчого Шевченківського районного суду м.Києва від 30.07.2019 року, згідно якої було призначено судово-медичну експертизу;
- висновок експерта №201/Д/533тр від 30.08.2019 року, згідно якого при судово-медичному досліджені трупа виявлено наступні тілесні ушкодження: В ділянці голови: забиту рану потиличної ділянки справа, забиту рану на фоні садна центру тім'яної ділянки; В ділянці груди: прямі переломи задніх відділів 1-12 ребер справа, непрямі переломи передніх відділів 2-9 ребер справа, передніх та бокових відділів 1-10 ребер зліва, розрив хребта між 7-8 грудними хребцями, розрив правої легені, дуги аорти, рідка кров в плевральних порожнинах: 800мл в правій та 1100 мл в лівій. Смерть гр. ОСОБА_10 , 1943р.н. наступила внаслідок закритої травми груди у вигляд множинних переломів ребер, розриву хребта, аорти, правої легені, двобічного гемотораксу. Закрита травма груди відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті. Виявлені тілесні ушкодження утворились незадовго до настання смерті від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при ДТП, зазначеній в описовій частині даної Ухвали;
- висновок експертного дослідження №533 від 15.07.2019 року, згідно якого При судово-медичному досліджені трупа виявлено наступні тілесні ушкодження: В ділянці голови: забиту рану потиличної ділянки справа, забиту рану на фоні садна центру тім'яної ділянки; В ділянці груди: прямі переломи задніх відділів 1-12 ребер справа, непрямі переломи передніх відділів 2-9 ребер справа, передніх та бокових відділів 1-10 ребер зліва, розрив хребта між 7-8 грудними хребцями, розрив правої легені, дуги аорти, рідка кров в плевральних порожнинах: 800мл в правій та 1100мл в лівій. Смерть гр. ОСОБА_10 , 1943р.н. наступила внаслідок закритої травми груди у вигляд множинних переломів ребер, розриву хребта, аорти, правої легені, двобічного гемотораксу. Закрита травма груди відноситься до ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя та знаходиться в прямому причинному зв'язку з настанням смерті. Виявлені тілесні ушкодження утворились від дії тупих предметів, якими могли бути деталі салону автомобіля при ДТП. При судово-токсикологічному досліджені в крові трупа спиртів та їх ізомерів не виявлено;
- копія лікарського свідоцтва про смерть №533 від 17.07.2019 року;
- копія ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва від 07.10.2019 року, згідно якої надано дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,що перебувають у володінні Макарівської ЦРЛ, а саме до оригіналу медичної картки стаціонарного хворого на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з можливістю її подальшого вилучення в рамках кримінального провадження;
- протокол тимчасового доступу до речей і документів від 10.10.2019 року;
- копія ухвали від 23.08.2019 року, згідно якої було призначено судово-медичну експертизу;
- висновок експерта №202/Е від 23.08.2019 року, згідно якого згідно наданої медичної документації та заключення консультанта-рентгенолога КОБ СМЕ у гр. ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 мали місце ушкодження у вигляді: перелому тіла 2-го шийного хребця зі зміщенням зубовидного відростку, а також вибухового переломо-вивиху тіла 5-го шийного хребця, забою та компресії спинного мозку на цьому рівні. Описані ушкодження утворились від дії тупого/их/ предмету/ів/, по давності можуть відповідати строку і обставинам, вказаним в ухвалі суду, і відносяться до категорії ТЯЖКИХ тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент їх спричинення;
- постанова про залучення представника потерпілого до кримінального провадження від 11.11.2019 року, згідно якої до участі в кримінальному провадженні було допущено представника потерпілої ОСОБА_13 - ОСОБА_5 ;
- копія ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва від 07.10.2019 року, згідно якої надано дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,що перебувають у володінні «Центральної районної лікарні» Києво-Святошинської районної ради до оригіналу медичної картки стаціонарного хворого на ім'я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з можливістю її подальшого вилучення в рамках кримінального провадження;
- протокол тимчасового доступу до речей і документів від 11.10.2019 року;
- копія ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва від 23.08.2019 року, згідно якої призначено судово-медичну експертизу;
- висновок експерта №196/Е від 23.08.2019 року, згідно якого згідно наданої медичної документації та заключення консультанта-рентгенолога КОБ СМЕ у гр. ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_4 мали місце ушкодження у вигляді: закритого перелому лонної та сідничної кісток справа. Описані ушкодження утворились від дії тупого/их/ предмету/ів/, по давності можуть відповідати строку і обставинам, вказаним в ухвалі суду, і відносяться до категорії СЕРЕДНЬОГО ступеня тяжкості, так як для зрощення переломів необхідний термін більше 21-го дня;
- копія ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва від 07.10.2019 року, згідно якої надано дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,що перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства Ірпінської міської ради «Ірпінська центральна міська лікарня» до оригіналу медичної картки стаціонарного хворого на ім'я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю її подальшого вилучення в рамках кримінального провадження;
- протокол тимчасового доступу до речей і документів від 12.10.2019 року;
- копія ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва від 28.08.2019 року, згідно якої призначено судово-медичну експертизу;
- висновок експерта №205/Е від 28.08.2019 року, згідно якого згідно наданій медичній документації у гр.. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мали місце ушкодження у вигляді: закритої травми черевної порожнини з пошкодженням селезінки, печінки, тонкої кишки з наявністю внутрішньочеревної кровотечі. Описані ушкодження утворились від дії тупого/их предмету/ів по давності можуть відповідати строку і обставинам, вказаним в ухвалі суду і відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень як небезпечних для життя в момент спричинення;
- копія ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва від 28.08.2019 року, згідно якої призначено судову інженерно- експертизу;
- постанова про надання вихідних даних для проведення судової інженерно-транспортної експертизи від 07.10.2019 року;
- висновок експерта №12-1/2262 від 24.10.2019 року, згідно якого в даній дорожній ситуації, водій автомобіля «Volkswagen LT35», д.н.з. НОМЕР_8 ОСОБА_9 , повинен був керуватися вимогами пункту 13.1 ПДР України. В даній дорожній ситуації, експертом, з технічної точки зору, в діях водія автомобіля «Volkswagen LT35», д.н.з. НОМЕР_8 ОСОБА_9 вбачаються невідповідності вимогам пункту 13.1 ПДР України, які перебувають в причинному зв'язку з виникненням даної ДТП. В даній дорожній ситуації, водій автомобіля «Volkswagen LT35», д.н.з. НОМЕР_8 ОСОБА_9 мав технічну можливість уникнути даної ДТП, шляхом виконання вимог пункту 13.1 ПДР України;
- повідомлення про підозру від 28.10.2019 року;
- постанова про повернення тимчасово вилученого майна від 11.11.2019 року, згідно якої медичну документацію на ім'я ОСОБА_14 повернено до Комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня» Києво-Святошинської районної ради;
- постанова про повернення тимчасово вилученого майна від 11.11.2019 року, згідно якої медичну документацію на ім'я ОСОБА_13 повернено до Державної установи «Інститут нейрохірургії ім..акад.А.П.Ромоданова» Національної академії медичних наук та до Макарівської ЦРЛ;
- постанова про повернення тимчасово вилученого майна від 11.11.2019 року, згідно якої медичну документацію на ім'я ОСОБА_9 повернено до Комунального некомерційного підприємства Ірпінської міської ради «Ірпінська центральна міська лікарня»;
- постанова про повернення тимчасово вилученого майна від 17.07.2019 року, згідно якої вилучений в ході проведення огляду місця події паспорт НОМЕР_9 на ім'я ОСОБА_9 повернено останньому;
- повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 28.11.2019 року;
- матеріали, які характеризують особу обвинуваченого.
Суд визнає, що обвинувачений ОСОБА_9 та потерпілі ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , давали правдиві покази суду, які відповідають фактичним обставинам кримінального провадження та знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.
Тому, оцінивши зібрані та досліджені в ході судового розгляду докази, суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_9 повністю доведена і його дії суд кваліфікує за ч. 3 ст. 286 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили загибель потерпілих, заподіяли потерпілій тяжкі тілесні ушкодження та спричинили потерпілій середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Обставиною, що пом'якшує покарання ОСОБА_9 , відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття у вчиненому.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_9 , відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Призначаючи покарання, суд враховує, що згідно ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 286 КК України, є тяжким; враховує також особу обвинуваченого, який вчинив злочин уперше, на обліку у психіатра та нарколога не перебуває, за місцем проживання і роботи характеризується позитивно, і вважає за необхідне призначити ОСОБА_9 покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч. 3 ст. 286 КК України з позбавленням права керування транспортними засобами на певний строк.
Розмір витрат, пов'язаних із залученням експертів, суд вирішує відповідно до ст. 126 КПК України, стягуючи з обвинуваченого ОСОБА_9 9891,63 грн. в дохід держави за проведення судових експертиз.
Суд виходить з того, що в результаті отримання потерпілій ОСОБА_8 тілесних ушкоджень їй була заподіяна матеріальна шкода з витрат на лікування, на суму 16775,42 грн., яка потерпілою обґрунтована відповідними чеками та підлягає стягненню з ОСОБА_9 у відповідності до ст..1166 ЦК України.
Суд виходить з того, що в результаті отримання потерпілій ОСОБА_8 тілесних ушкоджень їй була заподіяна матеріальна шкода з витрат на лікування, на суму 200000 грн., яка потерпілою обґрунтована відповідними чеками та підлягає стягненню з ТДВ СК «Альфа-Гарант» у відповідності до ст..1166 ЦК України.
Суд вважає, що діями ОСОБА_9 завдано моральну шкоду потерпілій ОСОБА_8 , яка полягає в переживаннях, незручностях, неможливості протягом тривало часу вести звичайний спосіб життя і ця шкода відповідно до ст.. 1167 ЦК України, відшкодовується особою, яка її завдала, тобто обвинуваченим. При визначенні моральної шкоди, суд керується засадами виваженості та розумності та враховує матеріальний стан обвинуваченого.
Розмір витрат на правову допомогу потерпілої суд вирішує відповідно до ст.. 124 КПК України, стягуючи з обвинуваченого ОСОБА_9 15000 грн. на користь потерпілої ОСОБА_8 .
Суд вважає, що внаслідок вчиненого кримінального правопорушення, потерпілій ОСОБА_7 було завдано матеріальну шкоду, яка полягала в понесенні витрат на поховання і поминки рідних, оплату транспорту, облаштуванні надгробного пам'ятника, і ця шкода у відповідності до статті 1166 ЦК України, підлягає солідарному стягненню з обвинуваченого ОСОБА_9 та ТДВ СК «Альфа-Гарант».
Суд вважає, що внаслідок вчиненого кримінального правопорушення, потерпілій ОСОБА_7 було завдано моральну шкоду, яка полягає в душевних переживаннях, пов'язаних зі смертю батьків та брата і ця шкода відповідно до ст.. 1167 ЦК України, підлягає стягненню з обвинуваченого ОСОБА_9 . При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди, суд керується засадами виваженості і розумності та враховує матеріальний стан обвинуваченого.
Відповідно до ст. 26-1 Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховиком (у випадках, передбачених підпунктами "г" і "ґ" пункту 41.1 та підпунктом "в" пункту 41.2 статті 41 цього Закону, - МТСБУ) відшкодовується потерпілому - фізичній особі, який зазнав ушкодження здоров'я під час дорожньо-транспортної пригоди, моральна шкода у розмірі 5 відсотків страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров'ю.
Шкода здоров'ю потерпілій ОСОБА_7 заподіяна не була, а тому позовні вимоги про стягнення моральної шкоди зі страхової компанії задоволенню не підлягають, та така шкода повинна бути відшкодована обвинуваченим.
Позовну вимогу ОСОБА_7 про стягнення витрат на правову допомогу суд залишає без розгляду як неконкретизовану.
Питання речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 373-374 КПК України суд,-
ОСОБА_9 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком 8 (вісім) років з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки.
Строк відбування покарання рахувати з моменту затримання для направлення для відбуття покарання до виправної установи.
До набрання вироком законної сили обрати ОСОБА_9 запобіжний захід у виді особистого зобов'язання, поклавши на нього обов'язки з'являтись за кожною вимогою до слідчого прокурора чи суду, що здійснюватимуть це провадження чи до уповноваженого органу з питань виконання покарань, не відлучатись з населеного пункту в якому він проживає: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого прокурора чи суду що здійснюватимуть це провадження чи до уповноваженого органу з питань виконання покарань.
Стягнути з ОСОБА_9 на користь потерпілої ОСОБА_8 16775 (шістнадцять тисяч сімсот сімдесят п'ять) гривень 42 (сорок дві) копійки матеріальної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_9 на користь потерпілої ОСОБА_8 100000 (сто тисяч) гривень моральної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_9 на користь потерпілої ОСОБА_8 15000 (п'ятнадцять тисяч) гривень на правову допомогу.
Стягнути з ТДВ СК «Альфа-Гарант» на користь потерпілого ОСОБА_8 200000 (двісті тисяч) гривень матеріальної шкоди.
Стягнути на користь ОСОБА_7 з ОСОБА_9 та ТДВ СК «Альфа-Гарант» солідарно 164732,47 грн. (сто шістдесят чотири тисячі сімсот тридцять дві) гривні 47 (сорок сім) копійок матеріальної шкоди.
Стягнути на користь ОСОБА_7 з ОСОБА_9 500000 (п'ятсот тисяч) гривень моральної шкоди.
Позовну вимогу ОСОБА_7 про стягнення моральної шкоди з ТДВ СК «Альфа-Гарант» - залишити без розгляду.
Позовну вимогу ОСОБА_7 про стягнення витрат на правову допомогу - залишити без розгляду.
Стягнути з ОСОБА_9 9891 (дев'ять тисяч вісімсот дев'яносто одну) гривню 63 (шістдесят три) копійки за проведення експертиз.
Речовий доказ: - автомобіль марки «VOLKSWAGEN LТ35», реєстраційний номер НОМЕР_1 номер шасі НОМЕР_4 , переданий для зберігання на територію майданчику тимчасового затримання транспортних засобів за адресою: Київська область, м.Боярка, вул.Кібенка, 166 - повернути власнику ОСОБА_9 ..
Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
СУДДЯ ОСОБА_1