вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
29.07.10Справа №2а-8698/10/2/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.,
при секретарі Дрягіні В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Армянск Автономної Республіки Крим
до Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення 3433,81 грн. заборгованості,
за участю представників:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в м. Армянськ АР Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі - відповідач) 3433,81 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій, нарахованих за неподання відомостей до системи персоніфікованого обліку в строки передбачені законодавством.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та дату судового засідання був сповіщений належним чином, 29.07.10р. від нього надійшло клопотання про відкладення розгляду справи для надання додаткових доказів.
Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Керч АРК за № 09111695.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п.2 ст. 5 Закону виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
Статтею 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.03 р. (далі Закон) страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Частиною 1 статті 21 Закону встановлено, що органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках. Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять зокрема від роботодавців.
Підпунктом 1 пункту 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування затверженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 передбачено, що страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
В пункті 5 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За несвоєчасне надання звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей за двох найманих робітників в строки встановлені Законом відносно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних санкцій № 96 від 21.07.2010 року на суму 3510,98 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №606686.
Відповідно до ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми пені та штрафів, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів оскарження ним вищевказаних рішень, або сплати заборгованості.
Відповідно до розрахунку суми позовних вимог наданого позивачем сума боргу була частково сплачена відповідачем, у розмірі 77,17 грн.
Таким чином загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 3433,81 грн.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити.
2.Стягнути з Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНН НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Армянськ, АР Крим (96012, АР Крим, м. Армянськ, вул.. Шкільна, 55-а, р/р 25606010044502 ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЄДРПОУ 22300441) 3433,81 грн. заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.