КСправа № 148/1723/22
Провадження №3/148/1243/22
21 листопада 2022 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Штифурко Л.А., розглянувши матеріали, що надійшли з Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ФОП, за ч. 1 ст. 156 КУпАП, -
встановив:
До суду після доопрацювання надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Вказаний вище адміністративний матеріал згідно постанови судді Тульчинського районного суду Вінницької області від 27.10.2022 був повернутий до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для усунення недоліків, а саме у зв'язку з тим, що у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено відомостей про вилучене майно (його кількість, вартість, кожної одиниці зокрема та загальної вартості, місця його зберігання), не зазначено відомостей про вилучену виручку від продажу предметів торгівлі, хоча санкція ч.1 ст. 156 КУпАП передбачає кофіскацію предметів торгівлі.
Однак вимоги постанови суду органом поліції не виконані.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №773916 від 14.10.2022, складеному відносно ОСОБА_1 , зазначено, що 29.07.2022 закрито кримінальне провадження № 42022022310000004 від 12.01.2022 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, проте в діяннях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП. При цьому суть самого правопорушення, яке ставиться в провину ОСОБА_1 , в протоколі не розкрита, хоча диспозиція ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає роздрібну або оптову торгівлю як алкогольними напоями, так і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
З викладеного в протоколі неможливо встановити, що ж саме ставиться в провину ОСОБА_1 , а отже, повно та обєктивно зясувати обставини справи та прийняти законне і обгрунтоване судове рішення.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За змістом ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі п. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Якщо при підготовці справи до судового розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання. А також вирішується питання і про достатність додаткових матеріалів, що допомагають при розгляді справи для правильного її вирішення.
Пунктом 12 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014, передбачено, що суди мають право повертати протоколи про адміністративне правопорушення, у разі недодержання при їх складанні вимог ст. 256 КУпАП, для доопрацювання.
У зв'язку невиконанням вимог постанови Тульчинського районного суду від 27.10.2022 суд позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому адміністративний матеріал слід повернути на доопрацювання до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для усунення вказаних в постанові суду недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 251, 256, 278, 280 КУпАП, суддя,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 156 КУпАП, - повернути до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.А.Штифурко