Справа № 605/384/22
Іменем України
"18" листопада 2022 р. Суддя Підгаєцького районного суду Тернопільської області Горуц Р.О. розглянувши матеріали, які надійшли від СПД №2 (м.Підгайці) відділу поліції №1 (м.Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянина України,
з середньою спеціальною освітою,
працюючого механізатором у ТОВ «Прикарпаття 2004», проживаючого в АДРЕСА_1 ,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Як вбачається із матеріалів справи про адміністративне правопорушення, зокрема, протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №021256 від 07 листопада 2022 року, ОСОБА_1 у вищевказаний день близько 10 год. 00 хв. на автодорозі Галич - Підгайці - Сатанів керуючи транспортним засобом BMW 520 державний номерний знак « НОМЕР_1 » не вибравши безпечної швидкості руху, не врахувавши дорожньої обстановки, здійснив зіткнення із дикою косулею, в результаті чого автомобіль отримав механічні пошкодження, чим порушив п. 12.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність згідно вимог ст.124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнав та пояснив, що їхав із дотриманням вимог ПДР, при цьому дика косуля вискочила з лісу зверху на капот та лобове скло його автомобіля.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно диспозиції ст. 124 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , аналізуючи матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 не вбачається складу адміністративного правопорушення, а саме відсутній об'єкт, як основний елемент складу адміністративного правопорушення. Для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП необхідно, встановити факт пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів, шляхових та інших споруд чи іншого майна, які є об'єктом правопорушення.
Із схеми наслідків дорожньо-транспортної пригоди без потерпілих видно, що внаслідок вищевказаної події, пошкоджено лише транспортний засіб особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП поняттям адміністративного правопорушення, є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Зі змісту цієї статті зрозуміло, що вищевказане порушення Правил дорожнього руху, не посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян та на встановлений порядок управління, оскільки в даному випадку шкода завдається самому порушникові.
Отже, умовою настання відповідальності за ст.124 КУпАП є пошкодження транспортних засобів, тобто порушення має бути настільки суттєвим, щоб наслідком його стало пошкодження як мінімум ще одного транспортного засобу, окрім транспортного засобу особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вантажу, автомобільних доріг, вулиць залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що даний адміністративний матеріал було оформлено без обгрунтованих на те підстав, а тому провадження у цій справі слід закрити, у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7,9,124, 221, 247 п.1, 251, 252, 268, 283, 284 ч.1 п.3,ч.2 КУпАП, суд, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП провадженням закрити на підставі п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Підгаєцький районний суд Тернопільської області.
Суддя: Р. О. Горуц