Справа № 281/128/21 Головуючий у 1-й інст. Свинченко Г. Д.
Категорія 41 Доповідач Шевчук А. М.
17 листопада 2022 р. м. Житомир
Житомирський апеляційний суд у складі судді Шевчук А. М., вирішуючи відповідно до вимог ст.359 ЦПК України питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , поданою через представника ОСОБА_3 ,
на заочне рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 30 липня 2021 року
у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гелексі Фінанс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості
Заочним рішенням Лугинського районного суду Житомирської області від 30 липня 2021 року позов задоволено.
Відповідно до частини першої ст.284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду першої інстанції із заявою про перегляд заочного рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 30 липня 2021 року.
Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 28 вересня 2022 року заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення залишено без задоволення.
Тобто, у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення (частина четверта ст.287 ЦПК України).
Не погоджуючись із заочним рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , через представника ОСОБА_3 подали апеляційну скаргу, в якій заявили клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Клопотання обґрунтовують тим, що копію ухвалу про перегляд заочного рішення постановлено за їх відсутності та отримали 07 жовтня 2022 року.
Відповідно до вимог ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду (частина друга ст.354 ЦПК України).
Із матеріалів справи вбачається, що 30 липня 2021 року Лугинським районним судом Житомирської області ухвалено заочне рішення. 28 вересня 2022 року Коростенським міськрайонним судом Житомирської області постановлено ухвалу за відсутності сторін. Ухвалу суду першої інстанції ОСОБА_1 отримав 07 жовтня 2022 року засобами поштового зв'язку, що підтверджується конвертом про направлення та трекінгом АТ «Укрпошта». Отже, останній день на подання апеляційної скарги - 07 листопада 2022 року (з урахуванням вихідних днів).
Апеляційна скарга подана до суду 07 листопада 2022 року через засоби поштового зв'язку, тобто протягом тридцяти днів з дня отримання копії судового рішення.
За таких обставин, строк на апеляційне оскарження підлягає поновленню.
Апеляційна скарга за формою і змістом відповідає вимогам ст.356 ЦПК України.
Підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження та для повернення апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст.354,359-361 ЦПК України, суд
Поновити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 строк на апеляційне оскарження заочного рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 30 липня 2021 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , поданою через представника ОСОБА_3 , на заочне рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 30 липня 2021 року.
Відповідно до вимог ст.361 ЦПК України надіслати учасникам справи копії даної ухвали, копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Встановити строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу - протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити учасникам справи, що до відзиву на апеляційну скаргу додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Суддя