Ухвала від 18.11.2022 по справі 176/2323/22

справа №176/2323/22

провадження №2/176/890/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2022 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області КУЧМА В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" про відшкодування моральної шкоди у зв'язку з ушкодженням здоров'я внаслідок професійного захворювання, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через свого повноважного представника, ОСОБА_2 , звернувся до суду з позовом до ДП "СхідГЗК", де просить ухвалити судове рішення, яким стягнути з відповідача на його користь в якості відшкодування моральної шкоди у звязку з ушкодженням здоровя внаслідок професійного захворювання суму грошових коштів у розмірі 245000,00 грн. без утриманння податку з доходів фізичних осіб та інших обовязкових платежів.

Дана позовна заява відповідає вимогам закону, подана з додержанням правил підсудності, відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження передбачені ст. ст. 185,186 ЦПК України.

Позивач скористався своїм правом та у відповідності до положень ст. 28 ЦПК звернувся із справжнім позовом до суду за юридичною адресою та місцем розташування відповідача.

Відповідно до ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження (п.п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи, що виникають з трудових відносин.

Таким чином наявні підстави для задоволення клопотання представника позивача та розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Керуючись ст.ст.3, 19, 82, 84, 185, 186, 274,-

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовомОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" про відшкодування моральної шкоди у зв'язку з ушкодженням здоров'я внаслідок професійного захворювання.

Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого статтями 274-279 ЦПК України без виклику сторін.

Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).

Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст.279 ЦПК України).

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/sud0414/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Жовтоводського міського суду

Дніпропетровської області В. В. КУЧМА

Попередній документ
107386135
Наступний документ
107386137
Інформація про рішення:
№ рішення: 107386136
№ справи: 176/2323/22
Дата рішення: 18.11.2022
Дата публікації: 21.11.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (04.12.2024)
Результат розгляду: скасовано
Дата надходження: 16.05.2024
Розклад засідань:
04.06.2024 10:10 Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
18.09.2024 08:40 Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
04.12.2024 10:25 Дніпровський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУЧМА ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ПАВЛОВСЬКА ІННА АНДРІЇВНА
ПЕТЕШЕНКОВА МАРИНА ЮРІЇВНА
суддя-доповідач:
КУЧМА ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ПАВЛОВСЬКА ІННА АНДРІЇВНА
ПЕТЕШЕНКОВА МАРИНА ЮРІЇВНА
відповідач:
ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат"
позивач:
Добринін Костянтин Євгенійович
боржник:
ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат"
державний виконавець:
Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерство юстиції України Фещук Олена Андріївна
заінтересована особа:
Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»
інша особа:
Державний виконавець відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Фещук Олена Андріївна
представник:
Вірченко Юрій Миколайович
представник позивача:
Мотуз Олександр Володимирович
представник скаржника:
Повалій Олена Василівна
суддя-учасник колегії:
ГОРОДНИЧА ВАЛЕНТИНА СЕРГІЇВНА
КРАСВІТНА ТЕТЯНА ПЕТРІВНА