Справа № 444/2711/22
Провадження № 3/444/1394/2022
15 листопада 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ВП №2 ЛРУП №1 у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення - працює водій, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Водій ОСОБА_1 28.09.2022 року о 09 год. 05 хв. в м.Жовква на перехресті вул.Львівська-вул.Гасина, керував транспортним засобом марки "МAN 18.224" д.н.з. НОМЕР_1 , рухаючись по головній дорозі, наближаючись до перехрестя, де головна дорога змінює напрямок, не надав переваги в русі автомобілю марки "ВАЗ 2107" д.н.з. НОМЕР_2 , який наближався на зустріч йому по головній дорозі з правого боку, внаслідок чого здійснив зіткнення з даним автомобілем, у зв'язку з чим завдав транспортним засобам технічних пошкоджень, а водій та пасажир автомобіля марки "ВАЗ 2107" д.н.з. НОМЕР_2 тілесних ушкоджень.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. п. 16.12, 16.14 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, а саме телефонограмою, яку останній особисто прийняв.
ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 в судове засідання не прибули, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та дату розгляду справи були повідомлені належним чином.
А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення та потерпілих, оскільки їх неявка не перешкоджає розгляду справи.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 172894 від 26.10.2022 року; 2) схемою місця ДТП від 28.09.2022 року; 3) рапортами працівників поліції від 28.09.2022 року; 4) письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28.09.2022 року, які знаходяться в матеріалах справи, згідно з якими останній свою провину визнав повністю; 4) письмовими пояснення ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 від 28.09.2022 року; 5) письмовими пояснення ОСОБА_6 , які знаходяться в матеріалах справи (арк.спр.16); 6) протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 28.09.2022 року.
Відповідно до ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення застосовується до осіб, які як учасники дорожнього руху порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він як учасник дорожнього руху, порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а тому його дії кваліфікуються за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставини, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Обставини, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Санкція ст.124 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Призначаючи вид та міру стягнення, враховую обставини вчинення правопорушення, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та запобігатиме вчиненню ним інших адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.
Станом на 01.01.2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2022 рік" становить 2481, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп.
Керуючись статтями 40-1, 124, 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення - працює водій, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено ) 496 /чотириста дев'яносто шість/ грн. 20 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Олещук М. М.