Справа № 522/15544/22
Провадження номер № 1-в/522/414/22
про продовження адміністративного нагляду
18.11.2022 року Приморський районний суд м. Одеса у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
засудженого: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одеса, подання начальника відділу поліції № 1 ОРУП № 1 ГУПН в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого,
Начальник відділу поліції № 1 ОРУП № 1 ГУПН в Одеській області звернувся до суду з поданням, в якому просить засудженому ОСОБА_3 продовжити адміністративний нагляд строком на 1 рік з відповідними обмеженнями. В обґрунтування подання посилається на ту обставину, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлання не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст.ст. 187 ч.1,2 КпАП, підпадає під визначення засуджених осіб щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, перелік яких визначено п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» . також
Представник установи в судовому засіданні подання підтримав.
Засуджений в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.
Дослідивши матеріали подання, вислухавши представника відділу поліції та засудженого, суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення подання виходячи з наступних підстав:
Вимогами ч. 1 ст. 539 КПК України встановлено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Як визначено ст. 3 п. в) Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 6 названого Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується, що засуджений є повнолітнім, був неодноразово засудженим до позбавлення волі за умисні злочини.
Постановою Малиновського районного суду м. Одеса від 15.11.2021 року ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців.
Як вбачається з матеріалі справи, ОСОБА_3 за період перебування під адміністративним наглядом систематично допускав порушення, встановленого відносно нього адміністративного нагляду за що притягався судом до адміністративної відповідальності за передбачені ч. 2 ст. 187, КУпАП, про що свідчать винесена постанови Приморського районного суду м. Одеса від 19.07.2022, 08.09.2022, 07.10.2022 року.
У зв'язку з чим, відносно ОСОБА_3 виносились попередження щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, з якими останній був ознайомлений, що підтверджується матеріалами справи. Зазначене, на думку суду, свідчить про небажання ОСОБА_3 стати на шлях виправлення та наявність достатніх підстав для продовження відносно нього адміністративного нагляду строком на 6 (шість) місяців із встановленням визначених законом обмежень про які зазначено у поданні, з метою уникнення вчинення ним нових злочинів та здійснення на останнього виховного впливу.
Зазначені правопорушення вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Отже, є підстави вважати, що засуджений залишається небезпечним для суспільства.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. ст. 372, 392, 393, 395 КПК України, суд, -
Подання начальника відділу поліції № 1 ОРУП № 1 ГУПН в Одеській області - задовольнити частково.
Продовжити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд на 6 (шість) місяців, з наступними обмеженнями:
а) заборонити вихід з будинку де мешкає ОСОБА_3 ,в період часу з 22.00 години до 05.00 години наступної доби.
б) заборонити перебувати в ресторанах, готелях, гуртожитках, вокзалах, ринках, кафе, барах де продають спиртні напої.
в) зобов'язати з'являтися на реєстрацію в орган поліції 4 рази на місяць протягом терміну адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання через Приморський районний суд м. Одеса апеляційної скарги протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення. В разі, якщо ухвалу суду було постановлено за відсутності особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_1