30 грудня 2021 року № 320/6076/19
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області, третя особа: Обслуговуючий кооператив «Товариство користувачів централізованими мережами «Софіївка», про визнання протиправною та скасування нормативно-правового акту,
встановив:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та нечинним з дня прийняття пункт 1 рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 24 січня 2019 року № 34 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються ОК «ТКЦМ «Софіївка».
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вважає рішення про встановлення тарифів таким, що прийнято з порушенням встановленого законом порядку прийняття нормативних актів, з порушенням процедури коригування тарифу послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на стадії доведення наміру такого коригування до споживачів та неповноважним органом місцевого самоврядування. За думкою позивача це рішення підлягає визнанню протиправним та нечинним.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08 листопада 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору- Обслуговуючий кооператив «ТКЦМ «Софіївка».
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року зупинено провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому останній просив відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки вважає, що він діяв відповідно до норм чинного законодавства.
Третьою особою, подано до суду письмові пояснення в яких остання просила відмовити в задоволенні позовних вимог.
Позивачем подано до суду відповідь на пояснення третьої особи, в якій позивач підтримав позицію викладену в позовній заяві.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 18.02.2020, 10.03.2020 та 27.01.2021 поновлено провадження у справі та зупинено провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.01.2021 замінено неналежного відповідача - Софіївсько-Борщагівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області на належного - Борщагівську сільську раду Бучанського району Київської області.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 09.03.2021 поновлено провадження у справі та закрито підготовче засідання.
Позивачем подано до суду клопотання в якому останній просить подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
У зв'язку з поданим клопотанням та на підставі ст.205 КАС України, суд вирішив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно й повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Так, позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 02.12.2003 Жовтневим РВ ДМУ УМВС в Дніпропетровській області.
Відповідно до наданих документів та доказів, судом встановлено, що 19 березня 2016 р. між Обслуговуючим кооперативом «Товариство користувачів централізованими мережами «Софіївка» (третьою особою) та ОСОБА_1 (позивачем) був укладений договір № 69б/79 про надання послуг з водопостачання та водовідведення до квартири позивача за адресою: АДРЕСА_1 . У пункті 3.1 зазначеного Договору регламентовано, що ціна на подану питну воду і прийняті стічні води змінна. Вартість поданої питної води та прийнятих стічних вод сплачується за тарифом, затвердженим виконкомом с. Софіївська Борщагівка.
Пунктом 1 рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 24 січня 2019 р. № 34 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються ОК «ТКЦМ «Софіївка» вирішено встановити ОК «ТКЦМ «Софіївка» наступні тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) з забезпечення потреб споживачів по вул. Лесі Українки, Академіка Амосова, Південна, Івана Франка, Боголюбова, Волошкова, Болгарська, Вишнева, Дімітрова, Київська, Квітнева, Мала Кільцева, Микільсько-Борщагівська, Миру, Набережна, Травнева, Толстого, Яблунева, Щаслива, Житня, Академіка Шалімова, Оксамитова, Січова, Абрикосова, Калинова, Зелена, Павла Полуботка, Павла Чубинського, Петрівська, Бишівська, Ягідна, Соборна, Кошова, проспект Героїв Небесної Сотні, Володимирська в селі Софіївська Борщагівка:
1.1. Тариф на послугу з централізованого водопостачання:
- для споживачів за 1 куб.м. - 12,16 грн. (в тому числі ПДВ);
1.2. Тариф на послугу з централізованого водовідведення:
- для споживачів за 1 куб.м. - 8,25 грн. (в тому числі ПДВ).
Рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 24 січня 2019 р. № 34 було оприлюднено в газеті «Новий день» від 26 січня 2019 р. Відповідно до ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Враховуючі наявність у змісті оскаржуваного рішення посилання на вулицю Академіка Шалімова в селі Софіївська Борщагівка (на якій знаходиться абонентська адреса позивача), встановлені цим рішенням органу місцевого самоврядування тарифи зачіпляють права та обов'язки позивача, як споживача послуг централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються ОК «ТКЦМ «Софіївка».
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг визначає Закон України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
В силу ч. 4 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності здійснюється виконавцями відповідних послуг в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до підпункту 2 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції Закону станом на день прийняття оскаржуваного рішення) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження зі встановлення в порядку і межах, визначених законом, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» (в редакції Закону станом на день прийняття оскаржуваного рішення) споживачам у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення гарантується безперешкодний та безоплатний доступ до інформації про:
1) права споживачів, місце та порядок одержання інформації споживачами;
2) ціни/тарифи, їхні складові для всіх категорій споживачів, зміну цін/тарифів;
3) частку та вартість електричної енергії, виробленої генеруючими потужностями (за видами генеруючих потужностей), в оптовій ціні на електричну енергію;
4) частку та вартість електричної енергії, виробленої генеруючими потужностями (за видами генеруючих потужностей), в середньозваженій ціні на електричну енергію для споживача;
5) порівняння цін/тарифів на товари, послуги в різних регіонах України, а також в Україні та інших державах;
6) прогнози зміни цін/тарифів та обґрунтування необхідності таких змін відповідно до заяви суб'єкта господарювання, що надається для встановлення тарифів на товари, послуги;
7) динаміку зміни історичної вартості складових цін/тарифів за останні п'ять років;
8) якісні характеристики товарів, послуг;
9) перелік, вартість та умови надання споживачам додаткових послуг;
10) середньомісячний розмір плати для приватного домогосподарства за спожиті товари, послуги - за категоріями споживачів;
11) розмір заборгованості з оплати спожитих товарів, послуг, періоди виникнення такої заборгованості - за категоріями споживачів;
12) порядок надання і нарахування субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також пільг окремим категоріям громадян;
13) інвестиційні програми ліцензіатів та джерела їх фінансування, залучені кредити та їх цільове призначення, звіти про виконання затверджених інвестиційних програм;
14) заходи з енергозбереження;
15) державні цільові та інші програми енергозбереження.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» інформація, зазначена у статті 1 цього Закону, має бути достовірною, точною, повною та доводитися до відома споживачів у встановлені законом строки.
За регламентацією ч. 2 ст. 4 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» органи місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін/тарифів у сферах теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, забезпечують доступ споживачів до видів інформації, зазначених у пунктах 1, 2, 6-8, 12, 14 частини першої статті 1 цього Закону, шляхом її розміщення на своїх офіційних веб-сайтах у мережі Інтернет (за наявності), на своїх інформаційних стендах, у засобах масової інформації.
В силу ч. 3 ст. 4 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» державні органи та органи місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін/тарифів на товари, послуги суб'єктів природних монополій у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, визначають порядок оприлюднення інформації, зазначеної у пункті 2 частини першої статті 1 цього Закону, та проведення відкритих слухань щодо цієї інформації за місцем надання споживачам послуг суб'єктами природних монополій та суміжних ринків.
Згідно з абз. 1 ч. 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (в редакції Закону станом на день прийняття оскаржуваного рішення) проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Проте відповідач не надав суду підтвердження того, що проект оскаржуваного рішення оприлюднювався органом місцевого самоврядування за 20 робочих днів до дати його розгляду та прийняття.
Надаючи правову оцінку доводам позивача про порушення порядку встановлення тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення, судом встановлено наступне.
Так, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05 червня 2018 року № 130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 р. за № 753/32205, затверджено Порядок інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності (далі - Порядок № 130).
Вищевказаний Порядок № 130 визначає механізм інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) з обґрунтуванням такої необхідності виконавцями комунальних послуг, тарифи для яких встановлюються органами місцевого самоврядування (далі - орган, уповноважений встановлювати тарифи).
Відповідно до пункту 1 розділу II Порядку № 130 виконавці комунальних послуг здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) комунальних послуг і подають їх для встановлення тарифів органам, уповноваженим встановлювати тарифи.
Пунктом 2 розділу II Порядку № 130 регламентовано, що протягом 5 робочих днів з дня подання відповідних розрахунків до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, виконавці комунальних послуг інформують споживачів про намір здійснити зміну тарифів (або встановити тарифи) у спосіб, визначений цим Порядком, та доводять до відома споживачів інформацію, передбачену цим Порядком. Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється виконавцем комунальних послуг, але він не може бути меншим за 7 календарних днів та більшим ніж 14 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на комунальні послуги (або встановити тарифи).
Згідно з пунктом 3 розділу II Порядку № 130 виконавцями комунальних послуг, що надають послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, до відома споживачів доводиться така інформація:
- загальний розмір планованого тарифу, поданого до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, та його структура (плановані витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість);
- обґрунтування причин зміни тарифу (зазначення розміру діючого тарифу та відсотка відшкодування затвердженим тарифом собівартості, планованого економічно обґрунтованого тарифу, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу із визначенням форми (способу) його зміни, відсотка зміни основних складових тарифу (заробітної плати, електроенергії, паливно-мастильних матеріалів), визначення відсотка зміни тарифу тощо);
- обґрунтування необхідності встановлення тарифу (у випадку, якщо тариф встановлюється вперше);
- інша додаткова інформація, визначена виконавцем комунальних послуг (за необхідності);
- адреса, за якою приймаються зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань (місцезнаходження виконавця комунальної послуги та органу, уповноваженого встановлювати тарифи), а також строк приймання таких зауважень і пропозицій.
Відповідно до пункту 5 розділу II Порядку № 130 інформація, зазначена у пунктах 3, 4 цього розділу, доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), у друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті виконавця комунальних послуг (за наявності), на інформаційних стендах в абонентських відділах виконавців комунальних послуг та на інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування в населених пунктах, де споживачі отримують відповідні послуги. Виконавець комунальних послуг може обрати один із вище перелічених способів доведення інформації (крім розміщення на інформаційних стендах в абонентських відділах виконавців комунальних послуг та на інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування) як основний для розміщення всього масиву необхідної інформації, визначеної цим Порядком. За допомогою інших способів, передбачених в абзаці першому цього пункту, а також шляхом обов'язкового розміщення інформаційного повідомлення у платіжному документі, що застосовується для оплати спожитих послуг, виконавець комунальних послуг повідомляє споживачів про намір зміни тарифів (або встановлення нових тарифів) на комунальні послуги та обов'язково зазначає джерело розміщення всієї необхідної інформації, з якою без перешкод може ознайомитися споживач. Виконавець комунальних послуг за власним бажанням може додатково також доводити до відома споживачів інформацію про намір зміни тарифів за допомогою радіо, телебачення та способу, визначеного статутом територіальної громади.
Отже, механізм доведення до споживачів інформації про зміну тарифів свідчить про обов'язок виконавця здійснити розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) комунальних послуг і подати їх для встановлення тарифів органу, уповноваженому встановлювати тарифи (у даному випадку - виконавчим комітетом Софіївсько-Борщагівської сільської ради).
Незважаючи на те, що наведені норми права встановлюють обов'язки виконавців, як учасників відносин коригування діючих тарифів, отримання висновків щодо економічної обґрунтованості при встановленні нових тарифів та інформування про зміну останніх споживачів є елементами процедури встановлення/коригування тарифів органом місцевого самоврядування.
Позивач наполягає на тому, що регламентована Порядком № 130 інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності інформація споживачам надана не була, але це не заважало відповідачу прийняти оскаржуване рішення.
У позові позивач зазначив, що на сьомій сторінці газети «Новий день» № 49 (9368) від 22 грудня 2018 р. було розміщено повідомлення про оприлюднення проекту рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які надаються Обслуговуючим кооперативом «Товариство користувачів централізованими мережами «Софіївка». За думкою позивача, текст цього повідомлення про оприлюднення проекту рішення повністю відповідає тексту рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради № 70 від 19 лютого 2019 р. (тобто іншого рішення, яке не є предметом оскарження у цьому спорі).
Третя особа (ОК «ТКЦМ «Софіївка») у своїх поясненнях вказала на безпідставність посилання позивача на рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради № 70 від 19.02.2019 та повідомлення про оприлюднення проекту цього рішення у газеті «Новий день» від 22.12.2018 № 49 (9368) та неналежності до доказів порушення процедури прийняття рішення відповідача № 34 від 24.01.2019.
Суд зазначає, що відповідач не надав своїх пояснень з цього приводу та не підтвердив оприлюднення проекту оскаржуваного рішення.
Судом встановлено, що оскаржуване рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради № 34 від 24 січня 2019 р. не відповідає повідомленню про оприлюднення проекту рішення, яке розміщене на сьомій сторінці газети «Новий день» № 49 (9368) від 22 грудня 2018 р. (в ньому не вказані тарифні розміри послуг без ПДВ, відсутній додаток зі структурою тарифів, а назва послуги викладена як «водопостачання»). Також суд зауважує, що оскаржуване рішення було прийнято без його оприлюднення за 20 робочих днів до дати його розгляду, з порушенням вимог ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (в редакції Закону станом на час виникнення спірних відносин), ч. 1 ст. 1, ч.ч. 2, 3 ст. 4 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення», ч. 4 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та пунктів 3, 5 розділу II Порядку № 130.
Відповідачем не надано суду достатніх та допустимих доказів того, що в процесі прийняття оскаржуваного рішення ним було дотримано вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а також доказів того, що третя особа до прийняття оскаржуваного рішення виконала вимоги Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності.
За таких обставин виконавчим комітетом Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області порушено порядок прийняття нормативно-правового акту, що свідчить про незаконність оскаржуваного рішення.
З урахуванням наведеного, пункт 1 рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 24 січня 2019 року № 34 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються ОК «ТКЦМ «Софіївка» суд вважає визнати протиправним та нечинним.
Щодо посилань позивача на прийняття оскаржуваного рішення неповноважним органом місцевого самоврядування та відсутність у виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради державної реєстрації створення юридичної особи, суд зазначає наступне.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Право на обрання певного способу судового захисту належить виключно позивачу.
Позивачем був обраний спосіб захисту порушеного права у вигляді визнання протиправним та нечинним окремого положення нормативно-правового акта.
Визнання органу місцевого самоврядування (виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради) нелегітимним або оскарження факту прийняття рішення неуповноваженим органом місцевого самоврядування (Софіївсько-Борщагівською сільською радою) формує іншу конструкцію судового захисту, зокрема, щодо встановлення відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Суд вважає, що в межах цього судового спору про визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта (рішення) органу місцевого самоврядування аргумент позивача щодо нелегітимності виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради (у зв'язку з відсутністю державної реєстрації створення юридичної особи) не стосується предмета та підстави позовних вимог, що виключає необхідність дослідження цієї обставини.
Крім того суд зауважує, що питання належного відповідача (сільської ради замість виконкому) досліджувалося судом апеляційної інстанції в аналогічному спорі. Так, у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 березня 2019 р. у справі №810/4401/18 зазначено, що оскільки виконавчий комітет Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області є підконтрольним створюваним радою виконавчим органом, колегія суддів вважає, що Софіївсько-Борщагівська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області є належним відповідачем у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
За регламентацією ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, обов'язок доведення обставин, які стали підставою для винесення оскаржуваного рішення покладено на відповідача, який у даному разі не довів суду правомірність винесеного рішення.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 КАС України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні з адміністративним позовом до суду було сплачено судовий збір в розмірі 768 грн. 40 коп., який підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - відповідача.
Керуючись статтями 243-246, 250, 255, 264 КАС України, суд
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправним та нечинним з дня прийняття пункт 1 рішення виконавчого комітету Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 24 січня 2019 року № 34 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються ОК «ТКЦМ «Софіївка».
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок асигнувань Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області (код ЄДРПОУ 04362489) судові витрати у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп..
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Лиска І.Г.