Рішення від 16.11.2022 по справі 280/3408/22

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2022 року Справа № 280/3408/22 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мінаєвої К.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

до Головного управління Національної поліції в Донецькій області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області,

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Донецькій області (далі - відповідач, ГУНП в Донецькій області), у якій позивач просить суд:

1) визнати протиправною бездіяльність відповідача в частині невжиття заходів щодо подання необхідних документів, а саме подання про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області для призначення пенсії за вислугу років позивачу;

2) зобов'язати відповідача подати подання про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області для призначення пенсії за вислугу років позивачу, з врахуванням вислуги 23 роки 09 місяців 00 днів.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що наказом ГУНП в Донецькій області №46 о/с від 01.03.2016 його звільнено з посади старшого інспектора Марїнського відділення поліції ГУНП в Донецькій області за власним бажанням з 07.03.2016, з вислугою років на день звільнення в календарному обчисленні: 19 років 07 місяців 02 дні. Позивач звертає увагу, що відповідачем при обчисленні вислуги років протиправно не враховано час проходження служби, протягом якого позивач брав безпосередню участь в антитерористичній операції з 11.07.2014 по 10.09.2015, що складає у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги) 04 роки 01 місяць 29 днів. Таким чином, позивач вважає, що вислуга років для призначення йому пенсії складає 23 років 9 місяців 00 днів. У зв'язку з наведеним, у лютому 2022 року позивач звернувся до відповідача із заявою про підготовку та направлення подання до органу Пенсійного фонду України для призначення йому пенсії, однак відповіді не отримав. Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у направленні подання про призначення пенсії за вислугу років позивачу до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 31.05.2022 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 20.06.2022 відкрито провадження в адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі також - третя особа).

Ухвалою суду від 08.07.2022 клопотання ГУНП в Донецькій області задоволено частково. Продовжено строк на подання відзиву на позовну заяву у справі №280/3408/22 до 08.08.2022 включно. Ухвалою суду від 09.08.2022 клопотання ГУНП в Донецькій області задоволено. Продовжено строк на подання відзиву на позовну заяву у справі №280/3408/22 до 09.09.2022 включно.

25.08.2022 відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що 07.03.2016 ОСОБА_1 звільнений зі служби в поліції на підставі наказу ГУНП в Донецькій області від 01.03.2016 №46 о/с за п.7 ч.1 ст.77 (за власним бажанням) Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580-VIII). Зазначеним наказом встановлено: вислугу років на 17.08.2016 у календарному обчисленні та для виплати одноразової грошової допомоги 19 років 07 місяців 02 днів. З посиланням на норми Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та з інших соціальних питань», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 №760 (далі - Інструкція № 760) вказує, що уповноважені структурні підрозділи: 1) приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком; 2) здійснюють перевірку обчислення вислуги років (страхового стажу) для призначення пенсії. Отже, чинним законодавством передбачено, що для призначення пенсії особі, яка набула такого права, повинна передувати заява, на підставі якої відповідні органи приймають рішення щодо задоволення або відмову у її задоволені. Позивач окрім того, як листом від 21.01.2022, до ГУНП в Донецькій області із заявою про направлення документів ПФУ для призначання йому пенсії більше не звертався.У зв'язку з тим, що ГУНП в Донецькій області не отримувало лист позивача від 21.01.2022, звернення останнього не розглядувалось та будь-яких рішень по даному факту відповідачем не приймалось. Отже ГУНП в Донецькій області ніяким чином права позивача не порушувало. Враховуючи, що відповідач не отримував заяву позивача про призначення пенсії, алишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ та в Національній поліції Україні. Наказом ГУНП в Донецькій області від 01.03.2016 №46 о/с підполковника поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за пунктом 7 частини 1 статті 77 Закону №580-VIII з 07.03.2016. При звільненні позивачу обраховано вислугу років на 07.03.2016, яка у календарному обчисленні складає 19 років 07 місяців 02 дні.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 18.02.2022, у якій просив підготувати документи та звернутися до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з поданням про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років. У листі, крім іншого, повідомлено, що для визначення права на пенсію за вислугою років відповідачем не враховано обчислення вислуги років на пільгових умовах: 04 роки 01 місяць 29 днів: час проходження служби, протягом якого позивач брав безпосередню участь в антитерористичній операції, а саме з 11.07.2014 по 10.09.2015, який відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» від 17.07.1992 №393 (далі - Постанова №393) та постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393» від 04.06.2014 №232 зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах із розрахунку один місяць служби за три місяця. Таким чином, вислуга років позивача для призначення пенсії складає 23 роки 09 місяців 00 днів, станом на день звільнення давало право на призначення пенсії за вислугу років згідно пункту «а» статті 12 Закону №2262-XII.

Відповідно до змісту позовної заяви, позивач відповіді на вищевказану заяву не отримав.

Згідно доводів відповідача, викладених у відзиві на позовну заяву, заява ОСОБА_1 від 18.02.2022 до ГУНП в Донецькій області не надходила.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у не направленні подання про призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, визначає Закон №2262-XII.

Статтею 1-2 Закону №2262-XII (тут й надалі в редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби в поліції) визначено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби:

а) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом;

б) особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту;

в) особи із числа військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, органів державної безпеки і внутрішніх справ колишнього Союзу РСР, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, військ цивільної оборони України;

г) особи начальницького і рядового складу державної пожежної охорони, особи начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;

д) громадяни інших держав із числа військовослужбовців збройних сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства цих держав, які постійно проживають в Україні, і відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, їх пенсійне забезпечення здійснюється згідно із законодавством держави, на території якої вони проживають;

е) особи, зазначені у статтях 3 і 4 цього Закону;

є) особи із числа військовослужбовців строкової служби та члени сімей осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби і військової служби за контрактом та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, у передбачених цим Законом випадках;

ж) державні службовці та працівники навчальних, медичних закладів та науково-дослідних установ Міністерства внутрішніх справ України або поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день опублікування Закону України "Про Національну поліцію" проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п'яти років і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України "Про державну службу", а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

Пунктом «а» статті 12 Закону №2262-XII визначено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 12 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше.

Обчислення вислуги років поліцейських здійснюється відповідно до Постанови №393.

Відповідно до пункту 1 Постанови №393 (в редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби в поліції) установлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються:

військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній спеціальній службі транспорту;

служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

служба як військових будівельників у військово-будівельних загонах (частинах);

час перебування на практичній льотній підготовці призваних на військову службу осіб, які навчалися на офіцерів запасу льотного складу у навчальних організаціях Товариства сприяння обороні України;

час роботи в Радах народних депутатів та їх органах, центральних і місцевих органах державної виконавчої влади із залишенням на військовій службі або на службі в органах внутрішніх справ;

час перебування під вартою, час відбуття покарання в місцях позбавлення волі та висилки військовослужбовців, безпідставно притягнутих до кримінальної відповідальності, безпідставно репресованих і надалі реабілітованих;

час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих і перебувають на службі в органах внутрішніх справ на посадах начальницького складу, військовій службі в Збройних Силах, органах і військових формуваннях Служби безпеки, Службі зовнішньої розвідки;

дійсна військова служба у Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР та інші види служби і періоди роботи, які відповідно до законодавства колишнього СРСР зараховувалися до вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям, а також особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ. Вислуга років (у тому числі на пільгових умовах) у цьому випадку обчислюється у порядку, встановленому законодавством колишнього СРСР, якщо цією постановою не передбачено більш пільгових умов зарахування до вислуги років часу служби для призначення пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ;

військова служба у Збройних Силах, органах безпеки держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав та інших військових формуваннях, створених законодавчими органами цих держав, Об'єднаних Збройних Силах Співдружності Незалежних Держав. Вислуга років (у тому числі на пільгових умовах) у цьому випадку обчислюється у порядку, встановленому законодавством держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, на території яких військовослужбовці проходили службу, якщо інше не встановлено відповідними міжнародними угодами;

служба в органах внутрішніх справ держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, за яку вислуга років обчислюється у порядку, встановленому відповідними міжнародними угодами;

час роботи в державних органах у разі переходу на службу в органи внутрішніх справ на посади начальницького складу, на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки за направленням Кабінету Міністрів України, Ради Міністрів Республіки Крим, Представника Президента України в області, містах Києві та Севастополі згідно з переліками посад і на умовах, затверджуваних відповідно Міністерством внутрішніх справ і Центральним управлінням Служби безпеки;

час перебування на посадах службовців у виправно-трудових установах, в органах і установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, лікувально-трудових профілакторіях, інспекціях виправних робіт, підрозділах кримінально-виконавчої інспекції та невоєнізованої професійно-пожежної охорони, які переведені в категорію посад, що заміщуються рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби за переліком посад і на умовах (в порядку), затверджуваних відповідно Міністерством внутрішніх справ та Міністерством юстиції;

час роботи в органах державної влади у разі направлення (переведення) для подальшого проходження військової або державної служби до розвідувальних органів на посади, які передбачають використання знань і досвіду, набутих під час роботи в органах державної влади.

Підпунктом «а» пункту 3 Порядку № 393 визначено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.

Відповідно до пункту 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 № 3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (далі - Порядок № 3-1), заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом ( 2262-12 ), та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Пунктом 12 Порядку №3-1 передбачено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.

Відповідно до положень розділу 1 Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.

Пунктом 1 розділу 3 Інструкції №760 визначено, що уповноважені структурні підрозділи:

1) приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком.

Не пізніше наступного робочого дня інформують письмово в довільній формі підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) про необхідність оформлення та подання уповноваженому структурному підрозділу документів для призначення (перерахунку) пенсії;

2) здійснюють перевірку обчислення вислуги років (страхового стажу) для призначення пенсії;

3) здійснюють перевірку поданих для призначення пенсії документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та інших документів;

4) у разі якщо до заяви про призначення пенсії не додано необхідних для цього документів, витребовують їх від відповідного підрозділу персоналу (кадрового забезпечення) та підрозділу фінансового забезпечення (бухгалтерського підрозділу).

Витребовувати документи, подання яких не передбачено Порядком, забороняється;

5) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії та всіх необхідних документів оформлюють особі, якій оформлюється пенсія, подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком, та направляють до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи;

6) долучають до облікової справи особи отриману від органів, що призначають пенсії, розписку-повідомлення.

Аналіз вищенаведених норм дає підстави для висновку про те, що пенсія за вислугу років призначається поліцейським, незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше. При цьому, законодавством передбачено спеціальний порядок призначення пенсії за вислугу років, який є обов'язковим та передбачає дві складові: звернення особи із заявою та відповідними документами про призначення пенсії за вислугу років; оформлення подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком №3-1, та направлення до органу, що призначає пенсії.

З матеріалів справи встановлено, що направлена позивачем засобами поштового зв'язку заява позивача від 18.02.2022 про оформлення та направлення до пенсійного органу подання про призначення пенсії не була доставлена до ГУНП в Донецькій області. Так, згідно трекінгу-відстеження рекомендованого листа №1400606274884 поштове відправлення повернуто відправнику. У матеріалах справи наявна копія фіскального чеку з АТ “УКРПОШТА” у якому наявний номер відправлення - 1400606274884. При перевірці зазначеного номеру відправлення на офіційному сайті “УКРПОШТА”, а саме на сторінці “трекінг відправлень” (https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html), вбачається, що даний лист на адресу ГУНП в Донецькій області не надходив. Вказаний лист повернуто позивачу 30.05.2022 в м.Запоріжжя.

Інших доказів того, що позивач звертався до відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років, матеріали справи не містять.

За таких обставин, враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні належні докази дотримання позивачем порядку подання заяви про призначення пенсії за вислугу років, суд доходить до висновку про те, що у відповідача відсутні були законні підстави для вирішення питання щодо оформлення та направлення до пенсійного органу подання про призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .

З огляду на вказане, позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача в частині невжиття заходів щодо подання необхідних документів, зокрема, подання про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області для призначення пенсії за вислугу років позивачу є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача подати подання про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області для призначення пенсії за вислугу років позивачу, з врахуванням вислуги 23 роки 09 місяців 00 днів, суд зазначає таке.

Оскільки під час судового розгляду судом встановлено, що відповідачем від позивача не була отримана заява про призначення пенсії за вислугу років та документи згідно з Порядком №3-1, то уповноважений структурний підрозділ у спірному випадку не здійснював перевірку обчислення вислуги років ОСОБА_1 для призначення пенсії, та не вирішував питання щодо оформлення подання про призначення пенсії, та направлення останнього до органу, що призначає пенсії, отже у даному випадку відсутнє порушене права позивача, яке має захищатися в судовому порядку.

Таким чином, позовна вимога позивача про зобов'язання відповідача оформити та подати подання про призначення пенсії за вислугу років до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області є передчасною та задоволенню не підлягає.

При цьому, в межах розгляду даної справи суд не надає правову оцінку доводам сторін про наявність чи відсутність вислуги років для призначення позивачу пенсії, оскільки в даному випадку відповідачем не приймалось будь-яке рішення з даних підстав, яке б породжувало для позивача юридичні наслідки.

Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Підсумовуючи вищенаведене, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства, яке регулює спірні відносини, що виникли між сторонами у цій справі, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову. Оскільки суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позову, то відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін:

Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач - Головне управління Національної поліції в Донецькій області, місцезнаходження: 87517, Донецька область, м.Маріуполь, пр.Нахімова, буд.86; код ЄДРПОУ 40109058.

Третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, місцезнаходження: 69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012.

Повне судове рішення складено 16.11.2022.

Суддя К.В. Мінаєва