16 листопада 2022 року Справа № 160/7424/22
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
24.05.2022 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Слуби безпеки України у Дніпропетровській області (вул. Святослава Хороброго, 23, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 20001496), в якій позивач просить:
- визнати протиправними дій Управління СБУ у Дніпропетровській області, які полягають у відмові в виготовленні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії станом на 01.01.2022 року з зазначенням сум посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, додаткових видів грошового забезпечення, як розраховані шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 1 січня календарного року, відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704;
- зобов'язати Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області, управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлену довідку за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 року за посадою «головний спеціаліст», з якої був звільнений, у відповідності до вимог статей осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з розрахунком посадового окладу і окладу за військове звання шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом № 1928-ІХ від 02.12.2021 «Про Державний бюджет України на 2022 рік», на відповідні тарифні коефіцієнти згідно додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 77% сум грошового забезпечення і з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри всіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії для проведення з 01.02.2022 року перерахунку основного розміру пенсії.
В обґрунтування позовної заяви зазначено, що з 01.01.2022 року позивач має право на перерахунок пенсії на підставі довідки, в якій необхідно зазначити складові грошового забезпечення станом на 01.01.2022 року за посадою «головний спеціаліст», з якої був звільнений, у відповідності до вимог статей осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з розрахунком посадового окладу і окладу за військове звання шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом № 1928-ІХ від 02.12.2021 «Про Державний бюджет України на 2022 рік», на відповідні тарифні коефіцієнти згідно додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 77% сум грошового забезпечення і з обов?язковим зазначенням відомостей про розміри всіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.05.2022 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у письмовому провадженні.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2022 року клопотання Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про зупинення провадження в адміністративній справі № 160/7424/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов?язання вчинити певні дії - задоволено. Зупинено провадження в адміністративній справі № 160/7424/22 за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов?язання вчинити певні дії, до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі № 500/1813/21.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 22.09.2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2022 - скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
05.10.2022 року до суду надійшов відзив Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області на позовну заяву ОСОБА_1 , в якому відповідач заперечує проти заявлених позовних вимог, вважаючи їх необгрунтованими та безпідставними. Зазначає, що згідно листа ФІНВ Управління СБУ обліковий № 55/11/Ф-105/577 від 12.05.2022, позивача повідомлено, що розрахункова величина розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням грошового забезпечення військовослужбовців органів СБУ - не підвищувались, у зв?язку з чим, правові підстави для надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.02.2022 року - відсутні.
11.10.2022 року до суду надійшла відповідь ОСОБА_1 на відзив Управління СБ України у Дніпропетровській області, в якій позивач наполягає на задоволенні позовних вимог. Зазначає, що через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема згідно із Законом № 1928-ІХ (2481,00 грн.), виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.
14.10.2022 року справа № 160/7424/22 надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду для подальшого розгляду.
14.10.2022 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог, в якій позивач просить:
- зобов?язати Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлену довідку за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 року за посадою «Головний спеціаліст», з якої був звільнений, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з розрахунком посадового окладу за військове звання шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 2481,00 грн., встановленого Законом України № 1928-ІХ від 02.12.2021 «Про Державний бюджет України на 2022 рік», на відповідні тарифні коефіцієнти згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 77% сум грошового забезпечення і з обов?язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення з наступними показниками:
- посадовий оклад згідно додатку 1, підпункту 1 п. 5 до Постанови № 704 (тарифний розряд - 33, тарифний коефіцієнт - 3,6) - 2481,00 грн. х 3,6 = 8930,00 грн.;
- оклад за військовим званням - згідно додатку 14 до Постанови № 704 (підполковник, тарифний коефіцієнт - 0,8) 2481, 00 грн. х 0,8 = 1980,00 грн.;
- надбавка за вислугу років згідно із додатком 16 до Постанови № 704 (встановлюється у 50% посадового окладу + окладу за військове звання) - 8930,00 грн. + 1980,00 грн. = 5455,00 грн.;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень - згідно вимог підпункту б. п. 6 Постанови № 704 (15% від посадового окладу) - 8930,00 грн. х 15% = 1390,00 грн.;
- надбавка за особливості проходження служби згідно підпункту 1 п. 5 до Постанови № 704 станом на 01.01.2022 року (93%) посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавка за вислугу років згідно довідки ФЕУ СБУ від 23.08.2022 за № 21/3/2-Ф-3-П/87) - 8930,00 грн. + 1980,00 грн. + 5455,00 грн. х 93% = 15220,00 грн.;
- преміювання згідно підпункту 2 п. 5 до Постанови № 704 станом на 01.01.2022 (46% посадового окладу згідно довідки ФЕУ СБУ від 23.08.2022 за № 21/3/2-Ф-3-П/87) - 8930,00 грн. х 46% = 4110,00 грн.
для проведення з 01.02.2022 року перерахунку основного розміру пенсії.
07.11.2022 року до суду надійшов відзив на уточнену позовну заяву позивача, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначає, що позивачем помилково розуміється інформація, викладені в листі ФЕУ СБУ від 23.08.2022 року, оскільки в листі зазначені відомості граничних розмірів для військовослужбовців регіональних органів СБУ. Персональні розміри окремих додаткових видів грошового забезпечення та премій встановлюються, зменшуються або скасовуються кожному військовослужбовцю СБУ окремо, наказом відповідного керівника на підставі рапортів керівників структурних підрозділів залежно від якості, складності, обсягу, важливості виконуваних обов??язків за посадою, їх особистий вклад у загальний результат служби та в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого у кошторисах підрозділів Центрального управління , Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБУ, В СБУ відсутній «Наказ ЦУ СБУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України» щодо розрахунку розмірів грошового забезпечення на посаді «головний спеціаліст» в грошовому еквіваленті. Інформація, викладена у листі ФЕУ СБУ від 23.08.2022 за № 21/3/2-Ф-3-П/87 на запит позивача, має виключно довідковий характер та жодним чином не може слугувати підставою для здійснення перерахунку у зв?язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Підставою для оформлення довідок про грошове забезпечення є прийняття КМУ рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Разом з тим, у зазначений період Кабінетом Міністрів України рішень, які б тягнули за особою зміни в грошовому забезпеченні військовослужбовців, не приймалось. Тому, у Управління СБУ відсутні підстави для оформлення та надання до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області іншої довідки про новий розмір грошового забезпечення позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За приписами ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст. 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 є пенсіонером СБУ та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області 27.08.2020 року видало ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення за № 55/11/Ф-453/577 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 року основного розміру пенсії.
29.04.2022 року ОСОБА_1 звернувся до Управління СБУ у Дніпропетровській області із заявою, в якій просив:
- здійснити перерахунок розміру його грошового забезпечення за посадою «Головний спеціаліст», з якої він був звільнений, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 226-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за спеціальним званням, процентної надбавки за вислугу років, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 01.01.2022 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету міністрів України № 704 від 30.078.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;
- надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та особисто заявнику оновлену довідку за формою, передбаченою Додатком 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, в редакції постанови станом на 01.01.2016 року із обов?язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії позивача з 01.02.2022 року.
Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області листом № 55/11/Ф-105/577 від 12.05.2022 року повідомило позивача про те, що розрахункова величина розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням грошового забезпечення військовослужбовців органів СБУ - не підвищувалася, у зв?язку з чим, правові підстави для надання оновлених довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.02.2022 року - відсутні.
Не погодившись з відмовою відповідача у наданні оновленої довідки, позивач звернувся до суд з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закону № 2262-XII) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704, якою, зокрема, затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавки за вислугу років, у тому числі військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу. Ця постанова набрала чинності з 01.03.2018.
Отже, набрання чинності 01.03.2018 постановою КМУ № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII стало обставиною, що зумовила зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону.
Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 постанови КМУ № 103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018, виходячи з грошового забезпечення за відповідною або аналогічною посадою, яку він займав на дату звільнення із служби, визначеного станом на 01.03.2018 постановою КМУ № 704.
Постановою КМУ № 704 зокрема затверджено: тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14; розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16.
Пунктом 4 постанови КМУ № 704 (в редакції, чинній до 24.02.2018) було установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Проте, пунктом 6 постанови КМУ № 103 (яка набрала чинності 24.02.2018) до постанови КМУ № 704 внесені зміни, внаслідок яких пункт 4 постанови КМУ № 704 викладено у новій редакції: « 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».
Отже, згідно з постановою КМУ № 704 (в редакції постанови КМУ № 103) розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є стала величина розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом на 01.01.2018, а мінімальна заробітна плата (чи її частина) для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується.
Такі ж правила діяли при визначенні грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби.
Натомість, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 визнано протиправним і скасовано пункт 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» і з цієї дати фактично відновлено дію пункту 4 постанови № 704 у первісній редакції, яка зазначена вище, зокрема і щодо 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року.
Разом з тим, пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII (далі - Закон № 1774), який набрав чинності 01.01.2017, установлено, що після набрання чинності цим Законом мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.
Таким чином, після набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/6453/18 зміст пункту 4 постанови № 704 суперечить приписам пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1774, а тому цей пункт не може бути застосований як при обчисленні грошового забезпечення військовослужбовців, так, відповідно, і при визначенні грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби.
Позивач вважає, що після набрання законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року з урахуванням приписів пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1774 з 1 січня 2022 року підвищились оклади військовослужбовців, у зв'язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому виникли підстави для перерахунку його пенсії, у зв'язку з чим він і звернувся до відповідача із заявою про оформлення нової довідки станом на 1 січня 2022 року та направлення такої довідки до пенсійного органу для подальшого проведення перерахунку її пенсії.
Разом з тим, відповідачем зазначено про відсутність доказів підтвердження зміни (підвищення) станом на 1 січня 2022 року розміру грошового забезпечення діючих військовослужбовців як обов'язкової передумови для виникнення у нього обов'язку зі складення довідки про розмір грошового забезпечення військовослужбовця для перерахунку пенсії і позивачем наявності таких змін у грошовому забезпеченні не доведено.
Зазначене підтверджується й тим, що Кабінетом Міністрів України відповідне рішення в порядку частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII про здійснення перерахунку пенсій не приймалось.
Отже, відповідач заперечує, що з 1 січня 2022 року відбулось фактичне підвищення грошового забезпечення військовослужбовців. Позивачем доказів на спростування цих доводів суду не надано.
Посилання позивача на лист ФЕУ Служби Безпеки України № 21/3/2-Ф-3-П/87 від 23.08.2022 року, як на довідку для визначення розмірів грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, суд вважає безпідставними, з огляду на те, що у вказаному листі позивача повідомлено, що запитувані ним відомості не є публічною інформацією в розумінні частини 1 статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», тому позивачу відмовлено в наданні відомостей щодо розрахунку розмірів грошового забезпечення по посаді «головний спеціаліст» в грошовому еквіваленті.
Крім того, у листі ФЕУ СБУ зазначено, що персональні розміри окремих додаткових видів грошового забезпечення та премії встановлюються, підвищуються, зменшуються або скасовуються кожному військовослужбовцю СБУ окремо наказом відповідного керівника на підставі рапортів керівників структурних підрозділів залежно від якості, складності, обсягу, важливості виконуваних обов?язків за посадою, їх особистий вклад у загальний результатслужби та в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого у кошторисах підрозділів Центрального управління, Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБУ.
Більш того, позивач, посилаючись на лист ФЕУ Служби Безпеки України № 21/3/2-Ф-3-П/87 від 23.08.2022 року, самостійно розраховує посадовий оклад.
Так, у листі ФЕУ Служби Безпеки України № 21/3/2-Ф-3-П/87 від 23.08.2022 року зазначено, що посадовий оклад за посадою головного спеціаліста складає 6340 грн., як і було зазначено у останній довідці УСБУ у Дніпропетровській області № 55/11/Ф-453/577 від 27 серпня 2020 року, на підставі якої позивачу вже здійснено перерахунок пенсії.
Всупереч вказаним відомостям, позивач розраховує для себе посадовий оклад згідно додатку 1, підпункту 1 п. 5 до Постанови № 704 (тарифний розряд - 33, тарифний коефіцієнт - 3,6) - 2481,00 грн. х 3,6 = 8930,00 грн.
Однак, як вже зазначено вище, після набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/6453/18 зміст пункту 4 постанови № 704 суперечить приписам пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1774, а тому цей пункт не може бути застосований як при обчисленні грошового забезпечення військовослужбовців, так відповідно і при визначенні грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби.
Посилання позивача на практику Верховного Суду, а саме, на постанову Великої Палати Верховного Суду від 09.06.2022 року у справі № 520/2098/19 та інші постанови Верховного Суду, є безпідставними з огляду на відмінність предметів спору у цій справі та у вказаних справах.
Оскільки відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262 обставиною, що обумовлює перерахунок пенсій колишніх військовослужбовців, повинно бути підвищення розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, а такого підвищення з 1 січня 2022 року фактично не відбулось, то підстави для перерахунку пенсії позивача, а відповідно і для видачі відповідачем нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку з 1 січня 2022 року пенсії позивача відсутні.
Отже, відповідач не має правових підстав для складення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача зі складовими грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, які фактично такого грошового забезпечення не отримують.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для задоволення позову.
Враховуючі, що у задоволені позовних вимог відмовлено, розподіл судових витрат за подачу позову до суду відповідно до вимог статті 139 КАС України не здійснюється.
У зв'язку з перебуванням судді Луніної О.С. у відпустці, рішення ухвалене в перший робочий день.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 78, 90, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.С. Луніна