Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
16 листопада 2022 року м. ХарківСправа № 922/542/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши клопотання представника позивача, ТОВ «АГЕНЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ» (вх. № 14067 від 15 листопада 2022 року), в порядку статті 197 Господарського процесуального кодексу України, у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ», місто Харків, 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з додатковою відповідальністю "Новоіванівський цукровий завод", місто Запоріжжя,
до Коломацької селищної ради Богодухівського району Харківської області, Харківська область, селище міського типу Коломак,
про внесення змін до договору оренди, шляхом укладення додаткової угоди, -
В провадженні господарського суду Харківської області, в порядку загального позовного провадження, перебуває справа № 922/542/22 про внесення змін до договору оренди землі від 06 квітня 2012 року, зареєстрованому у Відділі Деркомзему у Коломацькому районі Харківської області, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 08 травня 2012 року № 632320004000299, шляхом укладення додаткової угоди до зазначеного договору в редакції, зазначеній у позовній заяві, на підставі набуття позивачем права власності на об'єкт нерухомого майна в силу ст. 120 ЗК України та ст. 377 ЦК України.
15 листопада 2022 року до суду надійшло клопотання (вх. № 14067) представника позивача про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши означене клопотання, суд зазначає наступне.
Частинами 1, 2, 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, для чого суду подається заява не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання, копія якої в той самий строк надсилається іншим учасникам справи; підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
З огляду на зазначене, враховуючи дотримання представником позивача всіх необхідних процесуальних вимог, які ставляться до реалізації закладеного в статті 197 Господарського процесуального кодексу України права на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд задовольняє клопотання позивача та ухвалює провести судове засідання у справі, призначене на "21" листопада 2022 р. о(б) 10:50 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
При цьому судом враховується, що у клопотанні міститься прохання брати участь у наступних судових засіданнях в межах вказаної справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. В цій частині суд також задовольняє клопотання та ухвалює проводити всі інші судові засідання в межах вказаної справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтями 42, 197, 233-236 ГПК України, господарський суд Харківської області, -
Клопотання (вх. № 14067 від 15 листопада 2022 року) представника позивача, ТОВ «АГЕНЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ», про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Судове засідання "21" листопада 2022 р. о(б) 10:50 год., а також інші судові засідання в межах вказаної справи, проводити у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду братиме Максимовський Сергій Олександрович (email: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), який є представником ТОВ «АГЕНЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ».
Попередити учасника процесу про те, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку; участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 16 листопада 2022 року.
Суддя Н.В. Калініченко