Справа № 710/1046/22 Провадження № 1-в/710/40/22
15.11.2022 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Шпола матеріали, які надійшли від ВПД №2 Звенигородського РВП ГУНП у Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Начальник ВПД №2 Звенигородського РВП ГУНП у Черкаській області ОСОБА_4 22.09.2022 р. звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , який, згідно подання, раніше судимий 08.09.2016 Смілянським міськрайонним судом Черкаської області за ч. 1 ст. 115 КК України до 8 років позбавлення волі, зараховано час попереднього ув'язнення з 07.05.2016 по 08.09.2016 року з розрахунку 1 день попереднього ув'язнення за 2 дні позбавлення волі. Звільнений 02.02.2022 на підставі ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 19.01.2022 згідно ст. 81 КК України, умовно-достроково на 1 рік 10 місяців 14 днів. Після повернення з місці позбавлення волі на шлях виправлення не став, характеризується негативно, зловживає алкогольними напоями, на ґрунті чого порушує громадський порядок та спокій громадян, тричі притягувався до адміністративної відповідальності.
В судове засідання неодноразово викликався ОСОБА_3 , однак останній жодного разу до суду не з'явився. Застосований постановою суду привід працівники поліції не виконали.
Згідно ч.1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Відповідно до ч.2, ч.3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється за поданням у якому мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.
Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
В порушення вимог ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до подання не додано копії вироку Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 08.09.2016 року відносно ОСОБА_3 .
Крім того, працівниками поліції не було забезпечено явку ОСОБА_3 до суду.
У зв'язку з виявленим порушенням, неможливо всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом, а тому подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 підлягає поверненню для належного оформлення з дотриманням вимог Закону.
На підставі викладеного та керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника ВПД №2 Звенигородського РВП ГУНП у Черкаській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - повернути до ВПД №2 Звенигородського РВП ГУНП у Черкаській області для належного оформлення з дотриманням вимог ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1