Постанова від 16.11.2022 по справі 712/9121/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №712/9121 /22

Провадження № 3/712/ 3000 /22

16 листопада 2022 року, суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Рябуха Ю.В., розглянувши матеріали справи відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором Відокремленого структурного підрозділу «Черкаські районні електричні мережі» ПАТ «Черксиобленерго», юридична адреса: м. Черкаси, вул. Надпільна, 51, відомості про ідентифікаційний номер відсутні,

за ст. 212-3 ч.5 КпАП України

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЧК №000017 від 12.09.2022 року :

25.01.2022 р адвокатом Драченко Владиславом Вікторовичем, який діяв в інтересах ОСОБА_2 вручено уповноваженій особі Відокремленого структурного підрозділу «Черкаські, районні електричні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» адвокатський запит № 81-01 з проханням протягом п'яти робочих днів надати документи у відповідності до правил комерційного обліку електричної енергії затв. Постановою НКРЕКП 14.03.2018 №311 (у редакції постанови НКРЕКП від 20.03.2020 №716) та кодексу систем розподілу затв. Постановою НКРЕКП 14.03.2018 № 310, а саме:

1. Завірену копію документа, що підтверджує повідомлення Споживача про дату та час проведення позапланової перевірки та обсяг запланованих робіт по вузлу обліку Споживача, що розташований за адресою: Черкаський район, с. Бузуків, вул. Шевченко, 137.

2. Завірену копію затвердженої Програми перевірки вузла обліку Споживача, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та підтвердження про ознайомлення Споживача з програмою перевірки та його правами, безпосередньо перед проведенням технічної перевірки від 05.11.2021.

3. Завірену копію наряду чи розпорядження на проведення робіт 05.11.2021 по вузлу обліку Споживача, що розташований за адресою:

Черкаський район, с. Бузуків, вул. Шевченко, 137.

4. Завірену копію паспорту та протоколу параметризації пристрою NIK 2307 ARP3 Т.1602.МС.21, встановленого у вузлі обліку Споживача, що розташований за адресою: Черкаський район, с. Бузуків, вул. Шевченко, 137.

5. Завірену копію документів (або посилання на нормативні документи, у тому разі, якщо вони перебувають у відкритому доступі), які регламентують порядок та дозволяють встановлення пристроїв вище вказаного типу, як технічний засіб, який обмежує розподіл (передачу) електричної енергії Споживачу за величиною потужності, передбаченої договором.

6. Дані дистанційного зчитування, за останні два календарні місяці, пристрою NIK 2307 ARP3 Т.1602.МС.21, встановленого у вузлі обліку Споживача, що розташований за адресою: Черкаський район, с. Бузуків, вул. Шевченко, 137, а саме: обсяги спожитої електричної енергії, значення величини споживаної потужності, значення рівнів напруги відхилення напруги, час початку та тривалість перерв в електропостачанні, погодинні результати вимірювання активної і реактивної енергії та дані журналу позаштатних ситуацій.

7. Завірені копії документів, що підтверджують проведення в. оповідних вимірювань параметрів електричної мережі в точці приєднання електроустановок Споживача за вищевказаною адресою (з зазначенням місця, дати та часу проведення вимірювань), на підставі яких було встановлено погіршення параметрів якості електричної енергії, та в яких зазначені засоби вимірювальної техніки (далі - ЗВТ) за допомогою яких проводились вимірювання з копіями документів, що підтвердять їх працездатність на момент проведення вимірювань.

До вказаного адвокатського запиту, згідно вимог ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (надалі - Закон), адвокатом Драченко В.В. долучено ордер та копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

18.02.2022 отримано неповну відповідь № 403 за підписом директора ОСОБА_1 , якою не надано всі запитувані документи, а саме:

1. Завірену копію документа, що підтверджує повідомлення Споживача про дату та час проведення позапланової перевірки та обсяг запланованих робіт по вузлу обліку Споживача, що розташований Черкаський р-н., с.Бузуків 137.

2. Завірену копію затвердженої Програми перевірки вузла обліку Споживача, що розташований за адресою: Черкаський район, с. Бузуків,вул. Шевченко, 137 та підтвердження про ознайомлення Споживача з програмою перевірки та його правами, безпосередньо перед проведенням технічної перевірки від 05.11.2021.

3. Завірену копію документів (або посилання на нормативні документи, у тому разі, якщо вони перебувають у відкритому доступі), які регламентують порядок та дозволяють встановлення пристрою NIK 2307 ARP3

T.1602.MC.21, як технічного засобу, який обмежує розподіл (передачу) електричної енергії Споживачу за величиною потужності, передбаченої договором.

4. Завірені копії документів, що підтверджують проведення відповідних вимірювань параметрів електричної мережі в точці приєднання електроустановок Споживача за вищевказаною адресою (з зазначенням місця,

дати та часу проведення вимірювань), на підставі яких було встановлено погіршення параметрів якості електричної енергій, та в яких зазначені засоби вимірювальної техніки за допомогою яких проводились вимірювання з копіями документів, що підтвердять їх працездатність на момент проведення вимірювань.

5. Підтвердження, що пристрій NIK 2307 ARP3 T.1602.MC.21 є тим пристроєм, який призначений для обмеження розподілу (передачі) електричної енергії.

6. Єдиний журнал «Подій» з 05.11.2021, в якому чітко відображено відключення та включення лічильника, а також журнал «Параметрів якості» з 05.11.2021 в якому буде щоденно відображена вся інформація.

09.05.2022 Черкаському РЕМ повторно вручено адвокатський запит № 115-05, але і цього разу відповідь № 860 від 01.06.2022 за підписом директора ОСОБА_1 не містила відповіді про запитувані документи.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.212-3 КУпАП не визнав, з підстав, викладених у письмових запереченнях. Суддя дослідивши матеріали адміністративної справи, приходе до наступних висновків. Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративної відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Відповідальність за ч.5 ст.212-3 КУпАП передбачена за неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Судом досліджено наступні матеріали: протокол про адміністративне правопорушення серії ЧК №000017, заява ОСОБА_3 до ради адвокатів; адвокатський запит; відповідь на адвокатський запит; підтвердження направлення повідомлення; повідомленням ОСОБА_1 ; відповіді на адвокатський запит ОСОБА_3 , підтвердження направлення протоколу ОСОБА_1 . Суд ретельно вивчивши матеріали справи дійшов наступних висновків щодо надання неповної інформації на адвокатський запит ОСОБА_4 , то відповідь на адвокатські запити від 25.01.2022 року та від 09.05.2022 року, яка була надана ВСП «Черкаські енергетичні мережі», була повною, всебічною з посиланням на норми законодавства в сфері енергетики, а саме: Стосовно п.1 завірена копія документа, що підтверджує повідомлення Споживача про дату та час проведення позапланової перевірки та обсяг запланованих робіт по вузлу обліку Споживача, що розташований за адресою: Черкаський район, село Бузуків, вул. Шевченка, 137, такий документ не передбачений Правилами роздрібного ринку електричної енергії та іншими чинними нормативними актами в сфері енергетики. Згідно п.2.5.4. Кодексу комерційного обліку - Оператори системи за місцем провадження ними господарської діяльності з розподілу/передачі електричної енергії за власний ' рахунок забезпечують: 4) проведення відповідно до затверджених графіків, не рідше ніж один раз на шість місяців, планового контрольного огляду вузлів обліку та один раз на три роки планової технічної перевірки вузлів обліку/ЗКО та схем їх підключення у непобутових та колективних побутових споживачів, а також один раз протягом половини міжповірочного інтервалу встановленого у вузлі обліку лічильника в індивідуальних побутових споживачів. Складено Акт контрольного огляду засобів обліку № 261117 та Акт перевірки відповідності встановленої генеруючої установки приватного домогосподарства. Дані копії документів додані до адвокатського запиту; П.2 - завірена копія затвердженої Програми перевірки вузла обліку Споживача. Перевірка в даному випадку не проводиться і Програма перевірки не передбачена Правила роздрібного ринку електричної енергії та іншими чинними нормативними актами в сфері енергетики від 14.03.2018;

П.3 - завірену копія наряду чи розпорядження на проведення робіт 05.11.2021 по вузлу обліку Споживача. Дана копія розпорядження № 1511 від 05.11.2021 додана в додатках до адвокатського запиту;

П.4 - завірена копія паспорту та протоколу параметризації пристрою NІК 2307АТІРЗ Т. 1602МС.21 додано в додатках до адвокатського запиту.

П.5- завірена копія документів (або посилання на нормативні документи, у тому разі, якщо вони перебувають у відкритому доступі), які регламентують порядок та дозволяють встановлення пристроїв вищевказаного типу, як технічний засіб, який обмежує розподіл (передачу) електричної енергії Споживачу за величиною потужності, передбаченої договором, є копія паспорта, яка надавалася до адвокатського запиту;

Пунктом 6.5.1 Кодексу систем розподілу встановлено, що електронні лічильники, установлені в точках приєднання споживачів низької напруги, можуть використовуватись для моніторингу відхилень напруги та регулярної реєстрації часу та тривалості перерв в електропостачанні (знеструмлення) електроустановок споживачів. Для таких цілей у них ведеться запис:1) у випадках відхилення усередненого значення напруги на 10- хвилинному проміжку часу +10% або -10 % від стандартної номінальної напруги - середнє значення напруги в цьому інтервалі та час початку такого відхилення; 2) часу початку та завершення перерв в електропостачанні. Крім того, п.8.2.5 Кодексу систем розподілу - якщо лічильник, встановлений у вузлі обліку, додатково реєструє відхилення напруги, час та тривалість перерв в електропостачанні, ППКО (у ролі 03Д) має забезпечити зчитування показників якості електропостачання, зокрема: 1) відхилення усередненого значення напруги на 10-хвилинному проміжку часу +10 % або - 10 % від стандартної номінальної напруги - середнє значення напруги в цьому інтервалі та час початку такого відхилення; 2) час початку та завершення перерв в електропостачанні. Відповідно, з додержанням вимог Кодексу комерційного обліку електричної енергії,Кодексу систем розподілу, ПРРЕЕ за зазначено адресою здійснено перевірку показників якості електричної енергії на відповідність вимогам, що встановлені ДСТУ ЕN50160:2014 за допомогою дистанційного зчитування даних електролічильника на предмет якості електричної енергії, що генерується у мережу ОСР.

П.6. дані дистанційного зчитування за останні два календарні місяці, пристрою були надані в ехеІ файлах відправлені на електронну пошту зазначеному в адвокатському запиті, про що зазначено в додатку до адвокатського запиту. Відповідно до ст.7 КУАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Враховуючи викладене, вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-3 ч.5 КУпАП, а тому справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП. Керуючись ст. 212-3 ч.5, ст.247 КпАП України,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-3 ч.5 КпАП України - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси Ю.В. Рябуха