Справа № 694/1831/22
Провадження № 3/694/886/22
Іменем України
08.11.2022 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Звенигородського районного відділу ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, жителя: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 24.09.2022 року в період часу з 09.00 по 10.00 не з'явився на реєстрацію до Звенигородського РВП, чим порушив умови адміністративного нагляду, які передбачені Постановою Звенигородського районного суду Черкаської області від 08.08.2022 року, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
Адміністративний матеріал двічі призначався до розгляду, але правопорушник ОСОБА_1 до судового засідання не з'явився. Постанова суду від 18.10.2022 року про доставку ОСОБА_1 до судового засідання Звенигородським ВПГУНП у Черкаській області не була виконана.
Згідно рапорту ДОП Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області Зінченка С. Снігур О.А. за місцем проживання відсутній, а тому доставити його до суду неможливо.
Дослідивши матеріали адміністративного протоколу, вважаю, що він підлягає поверненню для належного оформлення з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Правопорушник ОСОБА_1 органом, що направив до суду протокол про адміністративне правопорушення, до судового засідання не доставлений, самостійно до судового засідання не з'явився, а тому вважаю, що протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не може бути розглянутий судом і його треба повернути органу, що надіслав протокол, для належного оформлення, а саме для доставки ОСОБА_1 до суду.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р.№ 14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення,складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.7, 256, 268, 276 КУпАП, суддя
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Звенигородського РВПГУНП у Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.І. Сакун